PDA

Zobacz pełną wersję : Komin wentylacyjny w bloku mieszkalnym POMOCY



Kuroga
22-12-2013, 20:08
Witam mam problem z wentylacją w kuchni. Konkretnie pojawiły mi się zacieki, wszedłem na dach to co tam zobaczyłem po prostu mnie przeraziło. Kominy wentylacyjne w moim odczuciu nie są niczym zakończone mało tego mój przewód jest z rury pcw fi 100 lub 110. Deweloper zobowiązał się coś z tym zrobić jednak miałem już z nim problemy i wiem że jego podwykonawcy będą robić wszystko najtańszym kosztem i wciskać mi kit, że " TO JEST DOBRZE I TAK MOŻE BYĆ"..." TO MA TAK WYGLĄDAĆ"... itd. więc proszę o opinie czy coś takiego mogło dostać odbiór, jak powinno być to wykonane, gdzie ewentualnie szukać pomocy jeżeli nie wykonają tej poprawki rzetelnie i poprawnie. Dołączam zdjęcie komina z góry dziękuje za pomoc.

231484

gentoonx
22-12-2013, 22:06
no tak to nie powinno wyglądać, skoro tak to zrobione to powinny być założone chociaż wywiewki pionowe na tych kanałach.

Inna sprawa że to i tak nic nie da jak wentylacja działać nie będzie - znaczy nie bedzie się woda opadowa lała w kanały i tyle.

Jesteś w stanie napisać czy w ogóle u ciebie wentylacja działa?

Kuroga
27-12-2013, 12:34
Jakoś działa. Kominiarze byli już dwa razy na inspekcji i coś mierzyli. Nie mówili że coś jest źle ani dobrze więc nie wiem jaka jest jej wydajność. Czy oni nie powinni zauważyć że na dachu jest coś nie tak?