PDA

Zobacz pełną wersję : Zalecana wilgotno?? powietrza.



NOTO
16-07-2004, 09:20
Na jakim poziomie powinna być utrzymywana wilgotność powietrza w domu ? Jak nią sterować - szczególnie w dół ?

neptunek
16-07-2004, 09:27
60-70% - ale to zalezy od wlasnego samopoczucia bo nie kazdy lubi to samo ;)

A sterowac, w dol to tylko poprzez ogrzanie pomieszczen a dokladniej to poprzez skuteczna wentylacje wraz z ogrzewaniem.

Sa jeszcze takie pochlaniacze wilgoci ... ale to wg mnie bajer i za malo wydajny.

Kon111
16-07-2004, 09:43
Żeby wiedzieć jak jest wilgotność, trzeba ją zmierzyć - ile kosztuje urządzonko do pomiaru takie bez wodotrysków?

neptunek
16-07-2004, 09:49
Żeby wiedzieć jak jest wilgotność, trzeba ją zmierzyć - ile kosztuje urządzonko do pomiaru takie bez wodotrysków?

Ja znalazlem ladna stacje z termometrem, barometrem i wilgotnosciomierzem za 140 zl.

Parenascie lat temu kupilem cos podobnego ale w gorszym wykonaniu na bazarze od naszych sasiadow ze wschodu za 20 zl ;)

rafał ...
16-07-2004, 12:52
zalecana dla człowieka wilgotność to 40 - 60 %, w lecie często przekracza 65% wtedy jest "duszno". W zimie w domu spada nawet do 15% i to jest dopiero koszmar.

Aby uniknąc problemów z wilgotnością, należy odpowiednio zaprogramować nawilżanie i osuszanie. 8)

ania
16-07-2004, 13:15
Sa jeszcze takie pochlaniacze wilgoci ... ale to wg mnie bajer i za malo wydajny.

Ooooo, wcale nie!
Mieliśmy w pracy to ustrojstwo. Po godzinie od włączenia trzeba było wylać zbiornik (2-3 litry) na skroploną wodę - był pełen. Potem jeszcze przez kilka dni - co godzinę. Po kilku dniach wilgotność się ustabilizowała i można było maszynę wyłączyć. Na szczęście, bo nasza wydajność w wylewaniu wody była znacznie mniejsza - szczególnie w nocy! :lol:

Jaśka
16-07-2004, 13:37
Kiedyś mialam w pracy wilgotnosc 13% :o - tak dziwnie mi oczy wysychały, serio :(

Norma to rzeczywiscie 40-60%, natoniast odczuwalnie
duszno sie robi jak wilgotnosc jest powyzej 80%

Jest takie cos, Humi-no - ustrojstwo do osuszania i dehumidyfikacji (?)pomieszczen.
Pozdrawiam,

neptunek
16-07-2004, 14:04
Mieliśmy w pracy to ustrojstwo. Po godzinie od włączenia trzeba było wylać zbiornik (2-3 litry) na skroploną wodę - był pełen. Potem jeszcze przez kilka dni - co godzinę. Po kilku dniach wilgotność się ustabilizowała i można było maszynę wyłączyć. Na szczęście, bo nasza wydajność w wylewaniu wody była znacznie mniejsza - szczególnie w nocy! :lol:

Masz racje ale wlasnie pod tym warunkiem ze wilgotnosc sie ustabilizowala, co u mnie w bloku nie nastepuje nigdy, a przez to leje sie po oknach i pochlaniacz nie daje rady :(

NOTO
16-07-2004, 20:01
[quote=Kon111]Żeby wiedzieć jak jest wilgotność, trzeba ją zmierzyć - ile kosztuje urządzonko do pomiaru takie bez wodotrysków?

Ja znalazlem ladna stacje z termometrem, barometrem i wilgotnosciomierzem za 140 zl.


A gdzie znalazłeś ... może w Internecie ? Jeśli tak to podaj linka.

Ew-ka
16-07-2004, 20:31
takie urządzenie kupiłam w Makro 2 lata temu za ok 100zł ( termometr, barometr i wilotnościomierz). W tej chwili ( sprawdzam ) jest 61% wilotności- po południu padało :cry:
Ja również pracowałam kiedyś w pomieszczeniu o 15 % wilgotności- używałam różnych nawilzaczy i do twarzy i do pomieszczenia, ale to nie są normalne warunki dla człowieka ...........