PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna mineralna zamiast styropianu na nieużytkowe poddasze GK



marekwl
29-12-2013, 18:36
Witam wszystkich

Jako totalny amator mam nietypowe pytanie. Czy możliwe jest zastąpienie styropianu jako ocieplenia poddasza , które będzie nieużytkowe wełną mineralną o grubości 25cm.Zastanawia mnie przede wszystkim to czy GK wytrzyma masę wełny ,która jest cięższa od styropianu?
W projekcie zakładają 30cm docieplenie styropianem, ja natomiast wolałbym wełnę ze względu że "lepiej oddycha" czy taka zamiana ma w ogóle sens?
Jakie proponujecie rozwiązania,żeby nie zwiększać za bardzo kosztów?

zeusrulez
29-12-2013, 19:54
a po co Ty chlopie chcesz ocieplac poddasze ktore jest nieuzytkowe ? Dla kogo je chcesz ocieplac ? Dla wiatru ktory bedzie tam chulal ?

zeusrulez
29-12-2013, 19:57
Jesli rzeczywiscie jest nieuzytkowe to zaoszczedziles sporo pieniedzy. Jaki strop ? Sciany szczytowe masz podmurowane do samego konca deskowania czy tez membrany ?

marekwl
30-12-2013, 16:01
Pomiędzy dachem a pomieszczeniami na piętrze będzie tylko ta płyta karton gips i właśnie dlatego pytam o jakąś izolację bo chyba sam dach nie wystarczy?. Jeżeli chodzi o stan to ja jestem dopiero na etapie projektu :D i dlatego pytam właśnie o taki szczegół.

zeusrulez
30-12-2013, 18:57
wybacz ale nie rozumiem. wiec zapytam. masz parter kolejne to poddasze uzytkowe i stryszek tak ? i w projekcie jak masz to ocieplenie ?

marekwl
30-12-2013, 19:20
Już się wszystko wyjaśniło projekt zakłada docieplenie dachu a nie tego ala stropu z karton gipsu.
Będę budowałhttp://projekty.lipinscy-projekty.pl/Belfast_V/technologie_koszty.html ten projekt po adaptacji .