PDA

Zobacz pełną wersję : czy instalacja odgromowa jest niezbędna do zakończenia budowy i odbiorów? pomocy



kka
02-01-2014, 12:16
witam,
nasz domek budowany jest w technologii szkieletowej (na zewnątrz i wewnątrz drewno), w projekcie mamy inst odgromową, ale nie zamierzaliśmy jej robić teraz, tylko w przypływie kasy, pewnie na wiosnę lub bardziej latem. chcemy się wprowadzić w marcu i zaczęliśmy się zastanawiać czy inst odgromowa jest niezbędna do zakończenia budowy i zgłoszenia do PINB.
czy ktoś się orientuje czy nam PINB zgłosi sprzeciw czy będzie ok bez odgromówki?
czytałam, że jeśli dom jest z mat łatwopalnych to trzeba zrobć piorunochron, czy to prawda ?
pomóżcie:bash:

butynski
02-01-2014, 13:45
witam,
nasz domek budowany jest w technologii szkieletowej (na zewnątrz i wewnątrz drewno), w projekcie mamy inst odgromową, ale nie zamierzaliśmy jej robić teraz, tylko w przypływie kasy, pewnie na wiosnę lub bardziej latem. chcemy się wprowadzić w marcu i zaczęliśmy się zastanawiać czy inst odgromowa jest niezbędna do zakończenia budowy i zgłoszenia do PINB.
czy ktoś się orientuje czy nam PINB zgłosi sprzeciw czy będzie ok bez odgromówki?
czytałam, że jeśli dom jest z mat łatwopalnych to trzeba zrobć piorunochron, czy to prawda ?
pomóżcie:bash:
Nie jest potrzebna w domach jednorodzinnych !

rafał2011
02-01-2014, 13:53
Nie jest potrzebna w domach jednorodzinnych !

Orientujesz się ile kosztuje taka instalacja? bo osobiście nie chciałbym liczyć tylko na szczęście;)

edit: to jak z lotto, szansa jest mała, ale ktoś zawsze wygrywa.

Pientka
02-01-2014, 14:07
@rafal2011 Dyskusja dotyczy konieczności posiadania takiej instalacji do odbioru domu.

Według mnie również nie jest to konieczne do odbioru domu.

rafał2011
02-01-2014, 14:13
@rafal2011 Dyskusja dotyczy konieczności posiadania takiej instalacji do odbioru domu.

Według mnie również nie jest to konieczne do odbioru domu.

Tak wiem, tylko przeważnie tej instalacji się później nie robi bo już po co?
...i fama że domy drewniane się palą już jest, bo na złe to i kura pierdnie.

Jakuboski
03-01-2014, 19:54
niejest potrzebna ale lepiej dmuchac na zimne niz pozniej plakac:confused:

butynski
03-01-2014, 20:09
Orientujesz się ile kosztuje taka instalacja? bo osobiście nie chciałbym liczyć tylko na szczęście;)

edit: to jak z lotto, szansa jest mała, ale ktoś zawsze wygrywa.

Pewno jest to uzależnione od wielu czynników . U mnie kosztowała 3 tyś ( miedziana ) .

kka
04-01-2014, 17:05
Nie jest potrzebna w domach jednorodzinnych !

wielkie dzięki za odpowiedź,
pytaliśmy się też naszego elektryka i powiedział to samo, że nie jest niezbędna, to jest indywidualna sprawa inwestora,
pozdrawiam:D