PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie pokoju, pleśń, gruntować czy nie?



kozi47
02-01-2014, 13:35
Witam serdecznie, od kilku miesięcy zbieram się za malowanie pokoju aż wrzeszczcie w ten weekend mam zamiar ruszyć ale mam kilka dylematów, po pierwsze ściany i sufit w moim pokoju były po raz pierwszy gruntowane 4 lata temu i pomalowane odpowiednio 2 ściany na pomarańcz i 2 ściany na jasny beż, sufit oczywiście na biało, teraz chce przemalować ściany odpowiednio pomarańcz=pustyna burza -jasny żółty kolor ;p a beż= orzech amerykański - jasny brązowy kolor, wszystko farbami akrylowymi z dekorala jedynie sufit znowu na biało Śnieżką EKO. Niestety ze ścianą jest jeden problem w rogu ścian pojawiła się pleśń pochodząca od wilgoci wywołana słabą rotacja powietrza w moim pokoju. Słyszałem o preparatach grzybobójczych, które można dodać do farby jest to dobry sposób? Nie będzie on czasem kolidował z farbą, ani jej przebarwiał? Czy po prostu zamalować pleśń bez żadnych środków?(wiadomo istnieje prawdopodobieństwo że za rok dwa znowu się pojawi) No i w końcu odwieczne pytanie gruntować pokój przed malowaniem w moim przypadku czy nie?
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :)

mar.d
03-01-2014, 20:49
Miałem identyczną sytuacje, pleśń musisz potraktować preparatem grzybobójczym przed malowaniem.
Ja zrobiłem tak u siebie, nie było żadnych przebarwień, farba ładnie wszystko pokryła.

Musisz wiedzieć że jeżeli nie usuniesz przyczyny pojawiania się grzyba,
to mimo stosowania środków grzybobójczych za jakiś czas grzyb znów się pokaże.

Pozdrawiam.

newhouse
06-01-2014, 16:41
Miałem ten sam problem,pleśń na ścianie zakrytej meblami,wystarczyło zrobić małe przemeblowanie-dostęp powietrza. Środek Savo na pleśń i malowanie.Ponad rok czasu i ani śladu pleśni.

Pawel78
06-01-2014, 17:07
Kup środek grzybobójczy lub załatw podchloryn i przepędzluj ścianę - po 2 -3h przeczyść szmatką. Po dwóch dniach zacznij malować.

E-Rzecznik Śnieżka
23-01-2014, 07:35
Szanowny Panie,

trzeba zlokalizować i usunąć przyczynę powstawania pleśni, w przeciwnym razie może ona zepsuć nowe wymalowanie. Wspomina Pan o słabej wymianie powietrza w pomieszczeniu. Należy więc często i intensywnie wietrzyć pokój oraz zapewnić w nim odpowiednie ogrzewanie. Konieczne może okazać się również docieplenie ścian, jeśli nie jest ono jeszcze wykonane. Przed malowaniem pleśń trzeba usunąć. W tym celu polecam przemyć ścianę za pomocą wilgotnej gąbki nasączonej domestosem. Po wyschnięciu, należy zabezpieczyć podłoże Preparatem Grzybobójczym VIDARON. Następnie powierzchnię można jeszcze pomalować farbą Śnieżka Zacieki-plamy http://www.sniezka.pl/pl/produkty/farby-wewnetrzne/specjalne-przeznaczenie-1/sniezka-zaciekiplamy.html która izoluje plamy i zabrudzenia i zabezpiecza przed zagrzybieniem. Przed malowaniem farbami nawierzchniowymi należy zagruntować ściany pokoju. Do zagruntowania sufitu, który będzie następnie malowany farbą Śnieżka EKO, należy zastosować farbę Śnieżka Grunt http://www.sniezka.pl/pl/produkty/farby-wewnetrzne/specjalne-przeznaczenie-1/sniezka-grunt.html

TQN
23-01-2014, 12:28
Witam serdecznie, od kilku miesięcy zbieram się za malowanie pokoju aż wrzeszczcie w ten weekend mam zamiar ruszyć ale mam kilka dylematów, po pierwsze ściany i sufit w moim pokoju były po raz pierwszy gruntowane 4 lata temu i pomalowane odpowiednio 2 ściany na pomarańcz i 2 ściany na jasny beż, sufit oczywiście na biało, teraz chce przemalować ściany odpowiednio pomarańcz=pustyna burza -jasny żółty kolor ;p a beż= orzech amerykański - jasny brązowy kolor, wszystko farbami akrylowymi z dekorala jedynie sufit znowu na biało Śnieżką EKO. Niestety ze ścianą jest jeden problem w rogu ścian pojawiła się pleśń pochodząca od wilgoci wywołana słabą rotacja powietrza w moim pokoju. Słyszałem o preparatach grzybobójczych, które można dodać do farby jest to dobry sposób? Nie będzie on czasem kolidował z farbą, ani jej przebarwiał? Czy po prostu zamalować pleśń bez żadnych środków?(wiadomo istnieje prawdopodobieństwo że za rok dwa znowu się pojawi) No i w końcu odwieczne pytanie gruntować pokój przed malowaniem w moim przypadku czy nie?
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :)

Witam.
Doradzam zakup środka grzybobójczego np. pufas, oraz zastosowanie farby z dodatkiem fungacin (na zamówienie dodawany do farb fabrycznie) np. aquatex kabe lub perfekta kabe. Kolory da się dorobić a plus jest taki, że pierwsza z tych farb nie wymaga wogóle gruntowania! Na sufit idealna jest super biała optima kabe.
U mnie się sprawdziło super ale musiałem zrobić poprawki na poddaszu żeby zlikwidować źródło wilgoci.
Pozdrawiam i życzę udanego remontu

Berlux
06-02-2014, 11:08
Witam serdecznie, od kilku miesięcy zbieram się za malowanie pokoju aż wrzeszczcie w ten weekend mam zamiar ruszyć ale mam kilka dylematów, po pierwsze ściany i sufit w moim pokoju były po raz pierwszy gruntowane 4 lata temu i pomalowane odpowiednio 2 ściany na pomarańcz i 2 ściany na jasny beż, sufit oczywiście na biało, teraz chce przemalować ściany odpowiednio pomarańcz=pustyna burza -jasny żółty kolor ;p a beż= orzech amerykański - jasny brązowy kolor, wszystko farbami akrylowymi z dekorala jedynie sufit znowu na biało Śnieżką EKO. Niestety ze ścianą jest jeden problem w rogu ścian pojawiła się pleśń pochodząca od wilgoci wywołana słabą rotacja powietrza w moim pokoju. Słyszałem o preparatach grzybobójczych, które można dodać do farby jest to dobry sposób? Nie będzie on czasem kolidował z farbą, ani jej przebarwiał? Czy po prostu zamalować pleśń bez żadnych środków?(wiadomo istnieje prawdopodobieństwo że za rok dwa znowu się pojawi) No i w końcu odwieczne pytanie gruntować pokój przed malowaniem w moim przypadku czy nie?
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :)


Cześć. Na wstępie od razu chciałem napisać żebyś nie zamalowywał pleśni od razu farbą bo zaraz wyjdzie. Najlepiej jak byś potraktował ścianę preparatem zapobiegającym pleśni. Na rynku jest trochę tych preparatów więc na pewno coś tam sobie wybierzesz, zapytaj znajomych, może miał ktoś podobny problem i coś doradzi. U mojej mamy był problem z pleśnią ale przy ost. remoncie pomalowała ścianę preparatem antygrzybicznym Ecorson i na razie jest ok.
A potem maluj do woli np. eco13. Wrzuć foty po remoncie! :D

przemo1
29-03-2017, 10:33
Preparaty przeciwko grzybom to zdecydowanie najlepsza opcja. Tak naprawdę tylko dzięki ich zastosowaniu będziemy mogli na dobre pozbyć się problemu. Dobrze jest jednak skorzystać z preparatu wysokiej jakości, ponieważ wtedy poradzi on sobie z nawet największą pleśnią. Osobiście polecam produkty firmy xxx – posiadają oni w swojej ofercie skuteczne farby, lakiery czy też płyny, które poradzą sobie z grzybem w szybki sposób i skuteczny sposób, dzięki czemu w przyszłości na pewno on już nie wróci. Warto pamiętać też o tym, że grzyb potrafi się bardzo szybko rozprzestrzeniać, więc należy załatwić sprawę jak najszybciej.

I dlatego reklamujesz swój produkt po 3 latach od zaistnienia problemu autora wątku?