PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian na poddaszu



ricken
03-01-2014, 12:48
Witam
Mam pytanie bo zostało mi trochę styropianu 5cm i 10 cm i chciałbym ocieplić strych w domu jednorodzinnym.

Budowa strychu to:
- strop betonowy nie ocieplony
- dach drewniany z kilkoma warstwami papy nie ocieplony

Jak to zrobić poprawnie?

ZPH Galant
03-01-2014, 15:25
Witam,
Żeby ocieplić poddasze najlepszym sposobem jest wełna. Styropian nadaje się na ocieplenie podłóg i ścian budynku. Bardzo dobrze trzyma ciepło w pomieszczeniu pod warunkiem, że jest on dobrze zamontowany. W trakcie układania styropianu trzeba bardzo dokładnie go kłaść. Płyty styropianowe musza się ściśle stykać by nie powstały szczeliny. Przez taki małe szczelinki ucieka od 10 do aż 25% ciepła. Jeżeli jednak takie będą można je załatać pianką uszczelniającą. Jeśli chodzi o dach to najlepiej jest zakupić wełnę, która jest dobrym izolatorem akustycznym.

[REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA]

ricken
03-01-2014, 16:09
Pamiętam jak miałem w starym domu watę szklaną z lat 80 na poddaszu to była masakra, co się chodziło to strasznie dusiło w płucach i kłuło w oczy.
A chodzić trzeba było by dojść do wyjścia na dach czy do komina, czy ciągnąć przewody z satelitą czy TV. Znów mam watę dawać??
Dlatego teraz wymyśliłem styropian a na to może płytę paździerzową tam gdzie się chodzi?

Tomasz Antkowiak
03-01-2014, 21:22
Styropian jest PALNY i z tego wzgledu na poddasze sie nadaje slabo. Welna, jesli jest zabezpieczona odpowiednio paroizolacja i jakas wierchnia warswa (ot chocby wspomniana plyta pazdzierzowa) nie bedzie pylic. Welna bedzie tez tansza w zakupie.

yendrek3
25-01-2014, 19:35
Styropian jest PALNY i z tego wzgledu na poddasze sie nadaje slabo. Welna, jesli jest zabezpieczona odpowiednio paroizolacja i jakas wierchnia warswa (ot chocby wspomniana plyta pazdzierzowa) nie bedzie pylic. Welna bedzie tez tansza w zakupie.

problem w tym ze uzytkownik chce wykorzystac juz material ktory mu zostal. ja tez bym polecal mu uzyc welne a steropian oddac do hutrowni nawet ze strata

bartbudowniczy
28-01-2014, 19:06
Powiem Ci z doświadczenia że mam na poddaszu ułożone skrawki styropianu, który właśnie jak Tobie, mi został po ocieplaniu. Miałem mniej 5 cm wiec dokupiłem go i ułożyłem w pomieszczeniach niezagospodarowanych na zakladkę, układając w dwóch równych kierunkach. Przykręciłem kołkami do styropianu nie przesadzając z głebokością wwiercania się w strop. Miejsca nieszczelne uszczelniłem pianka. Efekt jest wyrażnie lepszy, Temperatura w pomieszczeniach przylegających jest dużo wyższa niż w zeszłą zimę. Koszt niewielki a duże oszczędności. A dzięki temu pozbędziesz się skrawków styropianu.

bartbudowniczy
28-01-2014, 19:09
Jeszcze zapomniałem napisać ze u mojego taty w domu ocieplilem ścianke kolankową która tworzyła pewnego rodzaju pomieszczenie gospodarcze obok pokoju, mimo że cały dom był również oceplony. Każde ułożenie styropianu nawet nie dokonca szczelnie daje jakis procent odzyskanego ciepła:)