PDA

Zobacz pełną wersję : Pokój dla faceta-muzyka



karlosnike
03-01-2014, 15:22
233059


Witam

W niedalekiej przyszłości będę remontował swój pokój. Pokój jest po starszej kobiecie, na podłodze jest gumoleum w kształcie dużych płytek, które są przyklejone do podłogi. Na ścianach jest tandetna tapeta, sufit biały. Pokój jest prawie kwadratowy, na jednej ścianie okna (jak na obrazku). Zależy mi na tym aby pokój był typowo męski, tak że jak się wejdzie, to będzie wiadomo że mieszka tutaj facet. Jestem muzykiem, więc muzyczne wstawki jak najbardziej na miejscu. Jedyne co zostanie w tym pokoju to rozkładana sofa.
Prosiłbym o pomoc w wyborze:

- tapety (ściany zapewne są w strasznym stanie, więc nie opłaca mi się ich gipsować i malować),
- mebli (myślałem o szafie na ubrania, komodzie albo regale z pudłami).
- podłogi (położyć na to gumoleum jakąś wykładzinę? jakieś pomysły? )
- lampy
- układzie pokoju
- ewentualnej narzuty na sofę

Liczę na Waszą pomoc!

Pozdrawiam!

karlosnike
03-01-2014, 16:35
Dodam tylko że stawiałbym na minimalizm i nowoczesność, czyli max jedna szafa na ubrania i komoda lub regał

Elfir
03-01-2014, 17:22
za mało danych. Jaka muzyka? Czy sprzęt grający będzie w pokoju? Ten pokój ma być sypialnią? Czy przyjmowac się będzie w nim gości? Potrzebne jest miejsce do pracy?

Elfir
03-01-2014, 17:25
Na gumoleum mozna płozyć panele, jeśli jest rowne. Lub zedrzeć gumoleum.
Na ściany można przykleić tapetę do malowania.

karlosnike
03-01-2014, 17:34
Pokój jest sypialnią, nie ma w niej żadnych instrumentów. Goście bywają czasami więc jakiś stolik by się jeszcze przydał. Panele odpadają, ponieważ chcę to zrobić jak najmniejszym kosztem. Tapetę do malowania można przykleić na tę obecną ?

karlosnike
03-01-2014, 17:46
Miejsca pracy jako takiego nie potrzebuję. Zajmuje się muzyką jazzową. Chodzi mi generalnie o wybór tapety oraz jej koloru, oraz jakieś podpowiedzi odnośnie mebli.

Elfir
03-01-2014, 18:25
jak najmniejszym kosztem to połóż wykładzinę winylową lub z materiału.
Tapety zrywać się powinno, by nowa wyglądała sensownie.
Jak chcesz kłaśc na starą to szukaj tapet albo o jaskrawym wzorze, w którym zgnią wszelkie nierówności, albo tapetę strukturalną z włóknem szklanym.

karlosnike
05-01-2014, 17:40
ok wielkie dzięki :)

Mam jeszcze pytanie odnośnie koloru tapety, ściana pod oknami zostanie biała. Wybrać jeden kolor, wzór na pozostałe ściany ? i w jakich odcieniach najlepiej szukać ? Starą tapetę będę zrywał.

Elfir
05-01-2014, 19:45
Tapetę dobiera się m.in. do mebli. W jakim chcesz je mieć kolorze? Jaki mniej wiecej model?

karlosnike
06-01-2014, 13:54
Właśnie w tej sprawie prosiłbym o poradę. Chcę żeby było nowocześnie, z klasą. Zastanawiam się pomiędzy szafą na ubrania, a zwykłym stelażem na wieszaki.

Elfir
06-01-2014, 15:00
a umiesz utrzymać porządek na tych wieszakach? Poza tym ubrania rzadziej uzywane będa się kurzyć.