PDA

Zobacz pełną wersję : Zabudowa kominka z płaszczem wodnym



Leonsjo
04-01-2014, 21:10
Witam serdecznie,

Jakiś czas temu rozważałem na forum zakup komika z pw lub wykonaniem zabudowy akumulacyjnej.
Dziś w salonie stoi kominek:
http://www.kominki-piotrowski.pl/produkt.php?9564
Ponieważ na forum nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania chciałbym was serdecznie poprosić o pomoc.
Kluczowe są dla mnie trzy sprawy:
1. Z czego wykonać zabudowę/ obudowę wkładu. Płyty izolacyjne? Płyty z wełny? Płyty akumulacyjne?
2. Ile kratek wentylacyjnych i jakich rozmiarów powinna mieć moja zabudowa
3. Trzecie pytanie dotyczy zaizolowania samego płaszcza wodnego. Większość wkładów z pw jakie widziałem są pokryte folią alu. Domyslam się ze pod folią jest jakiś materiał izolacyjny. Mój płaszcz wodny nie posiada takie izolacji a chciałbym ją wykonać. Zależy mi na jak największej izolacji samego płaszcza. Proszę o podpowiedzi, czym okleić płaszcz?
Dzięki

eniu
05-01-2014, 05:21
Kopiłeś ten kominek na straganie z pietruszką, czy na złomie?!! Przecież to nie kosztowało 100 zł! To jest jakiś chory sen. Kupić niebezpieczne urządzenie ogniowe bez instrukcji montażu, opieki sprzedawcy, gwarancji użytkowania....No bo zakładam, że skoro nie powiedziano Ci jak to zamontować i jak to użytkować, nie można było dać na to gwarancji!

Leonsjo
05-01-2014, 08:03
Drogi Eniu,
wkład nie instalowałem sam i sam się też na tym nie znam. Specjaliści od wszelkiej maści hydrauliki opuścili mój dom dwa tygodnie temu. Teraz czas na kolejnych.W mojej naturze coś takiego, że chętnie dowiem się jak najwięcej zanim zaproszę specjalistę do wykonania odpowiednich elementów. Dziś pseudospeców mamy wiele... widać to chociażby po tym właśnie forum.
Dlatego z prostej przyczyny pytam was i to bardzo uprzejmie o podpowiedzi... a dostaję wypowiedz zakrawającą o zwykła bezczelność i chamstwo.
Zauważyłem już wcześniej, iż Twoje wypowiedzi są arogankcie. Jeśli faktycznie się na czymś znasz to pomóż. Jeśli masz szkodzić.. dziękuję.
Osobiście znam się bardzo dobrze na wielu innych dziedzinach (nie jest wiedza z zakresu budowy, konstrukcji czy instalacji)... jak wiem... to podpowiadam i dziele się wiedzą.

eniu
05-01-2014, 08:43
Skoro czytasz to forum, jak mówisz, odpowiedzi na Twoje pytania nie brakuje. W tym i moich, bezczelnego chama...Potrzeba tylko odrobiny wysiłku by znaleźć. Nie trzeba zakładać kolejnego niepotrzebnego wątku.:bye: