PDA

Zobacz pełną wersję : POMOC W DOBORZE POMPY CIEPŁA I POLECENIE DOBREJ FIRMY MONTUJACEJ - Mazowieckie



ambrzoza
06-01-2014, 09:44
Witam

Widze ze bez waszej pomocy sobie nie poradzę z wyborem .

Zakup , dobór , montaż ,serwis - dużo aspektów aby dobrze wybrać a i jeszcze czytam że niezawsze wszystko dobrze chodzi .

Zaczynam budować dom www.nanostudio.pl a15 i mam już projekt domu i instalacji pompy ciepła .
Projektant dobrał w opisie 12 kW , a na rysunku technicznym podał 15 kW i tu już pierwszy rozjazdach.

Info od projektanta pompy :cytuje
Witam,
w opisie napisałem, że minimalna moc cieplna pompy ciepła to 12kW i musi być
ona dostosowania do temperatury na zasilaniu 60st.c.
Natomiast na rysunku znajduje się informacja o mocy pompy ciepła którą
dobrałem z zapasem konkretnie dla tego domu - jest to urządzenie firmy np.
Biawar ale oczywiście można kupić dowolną inna pompę ciepła, tamta którą
dobrałem akurat ma moc 15kW katalogowo.
Zwracam uwagę aby dobierać pompę ciepła z zapasem mocy bo jej efektywność
jest niska jak na zewnątrz panują obliczeniowe temperatury.

Czytając wasze wypowiedzi szukam osób które POLECĄ dobrą firmę z Mazowsza -WarsZawa ,Płock która doradzi i profesjonalnie dobierze pompę i dolne źródło ( bo to chyba ważniejsze nawet )

Mam oferte z DIMPLEX ( pozytywne spotkanie Płock) i VIESSMAN ( marne wrażenie z wizyt w salonie Płońsk nowy salon )
Szukam firmy ktora zamontowała duzo pomp ciepla a nie jedną a takie mam wrażenie po spotkanichach w slonie Viessman Płońsk .
Jedna firma poleca dolne źródło poziome druga pionowe . Co wybrać ?
Ziemia 5-6 klasa , raczej piaszczysta.

Jak myślicie czy warto zrobić badania gruntu przed wyborem ? Jak tak to jakie?

Proszę o kontakt TYLKO z osobami mającymi doświadczenie w zakupie , użytkowaniu pompy ciepła gruntowej które mogą polecić :DOBRĄ FIRMĘ z ktorej są zadowoleni firmy SPRZEDAJACEJ I MONTUJACEJ DOLNE ŹRÓDŁO

Firmy ktora wykona to kompleksowo i da gwarancje na swoje uslugi


Pozdrawiam

rwxw
06-01-2014, 10:07
Zaczynam budować dom www.nanostudio.pl a15 i mam już projekt domu i instalacji pompy ciepła .
Projektant dobrał w opisie 12 kW , a na rysunku technicznym podał 15 kW i tu już pierwszy rozjazdach.
No co Ty ? A15 to 121.3 m², a Ty chcesz tam załadować 12kW, czy 15kW ? Nie wstawiasz okien ? Ja bym na Twoim miejscu zaczął się zastanawiać nie jakąfirmę wybrać, tylko jak zrobić, żeby dla takiego domku wystarczyło 6kW, a nie 15. Zaoszczędzisz wtedy na instalacji i na kosztach ogrzewania.

rwojtek
06-01-2014, 10:26
Może to ma być PCi PW :D

ambrzoza
06-01-2014, 10:34
Witajcie

Dziekuje za szybką reakcje .
Nasz projekt ma 130 m/2 bo ma dodane pomieszczenie jedno .

Budynek bedzie ocieplpmy 20 cm styropianem grafitowym , okna ok 0,8

A CO MYSLICIE o RESZCIE MOICH PYTAN ? Co robic?

ambrzoza
06-01-2014, 10:40
Za dużo czy za mało wedlug ciebie

fachman19
06-01-2014, 10:48
Ja montuję Powietrzne ty chcesz gruntową więc nie będę zawracał głowy .
Niech Aslot zrobi Tobie rzetelne obliczenia .Bo to co piszesz to jakaś pomyłka.
Ja mam dom 250 m 2 (stary po termomodernizacji i potrzebuję 8 kW) Pomiar z licznika energii.

ambrzoza
06-01-2014, 10:55
Dzieki za informacje . Taki dostalem projekt pompy ciepla do tego budynku . Co prawda styropian standard 15cm i pvc pkna standardowe .
My chemy lepsze .
Astol to firma wykonujaca obliczenia budynku .? Wzgledem pompy ?

ambrzoza
06-01-2014, 10:59
Kto to ten ASLOT ? Nie widze ich w necie ?
To ktos z forum ?

ambrzoza
06-01-2014, 11:29
W projekcie zrobili grzejniki ale my chcemy podłogówke wszedzie .

Moze znasz firme ktora by to od nowa dobrze dobrala , przeliczyla ?

fachman19
06-01-2014, 11:34
Kto to ten ASLOT ? Nie widze ich w necie ?
To ktos z forum ?
Kolega Aslot jest tu na forum.Wykonuje Obliczeniowe Zapotrzebowanie Ciepła OZC.Poproś Go o obliczenie mocy PC.
Ja prywatnie użytkuję pompy ciepła gruntowe i powietrzne.Tak się też składa ,że je też montuję . Ja polecam PC Powietrzne.
Kolego Pyxis poda ci wszystkie ich wady ( pomimo tego ,że użytkuje gruntową ).
Więc nie jestem przez wielu uznawany za wiarygodnego :rolleyes:

ambrzoza
06-01-2014, 11:59
Chce tyle wydac aby miec komfort w domu ogrzewania i cieplej wody .

Nie szukam najtanszego produktu ale tez nie chce wydac nie potrzebnie.

Odkopalem wycen z dimplex Plock i faktycznie wyceniali przy 130 /2 mi pompe o
mocy 6,9kw
Całosc 45 885 zl z montażem , wykopem ,uruchomieniem itd .
mocy 8,1 kw dom 150 m/2
54 492 ,5

Quzwa chyba faktycznie ( magik ) od projektu pompy przesadzil

ambrzoza
06-01-2014, 12:04
Fachan 19

Dzieki za namiar na czlowieka ,
Jak montujesz może znajdziesz czas na kawe ,piwko w wawie aby pogadać .....Może zrobimy biznes :)
Zamontował byś pompe w Płońsku ?

rwxw
06-01-2014, 12:12
Nie szukam najtanszego produktu ale tez nie chce wydac nie potrzebnie....Quzwa chyba faktycznie ( magik ) od projektu pompy przesadzil
Drogo, to nie zawsze dobrze, dobrze jest wtedy, gdy jest zrobione z głową. Zarówno magik, jak i pracownia projektowa określająca zapotrzebowanie na 12kW nie spisali się, żeby nie powiedzieć spartaczyli na maxa. Projekt wygląda na taki, który bez problemów można doprowadzić do pompy o mocy 6-7kW, która będzie przez większość czasu pracowała w taniej taryfie. Wracając do Twoich pomysłów, to 100% podłogówki jest bardzo dobrym planem, tak samo 20cm grafitowego styro i okna 0.8. Do tego wypada dać przynajmniej 30cm ocieplenia dachu, min. 15 cm pod podłogówką, warto pomyśleć o wentylacji mechanicznej i o szczelności domu czyli o dokładności wykonania. Porozmawiaj z kimś, kto dobrze liczy zapotrzebowanie budynku na ciepło, np. z Aslotem, on Cię naprowadzi jak z głową wybudować ten budynek, żeby miał małe zapotrzebowanie na energię.

Zigobar
06-01-2014, 12:15
Nie Aslot, tylko asolt.

ambrzoza
06-01-2014, 12:25
I tak zrobie idąc za waszymi radami .

ASOLT - pomocy gdzie jesteś hahhaha

A co myślicie o dolnym źródle ?
Dimplex wycenił poziome ale w Vieesmanie mowia że lepiej pionowe .
Piaszczysta ziemia raczej 5/6 gatunek
Warto zrobic badania grubtu ?

rwxw
06-01-2014, 13:12
IPiaszczysta ziemia raczej 5/6 gatunek Warto zrobic badania grubtu ?
Już sobie sam odpowiedziałeś. Co do wycen, to co chcesz wyceniać, skoro nie wiesz jeszcze jakiej wielkości kolektora potrzebujesz ? Jeśli będzie poprawnie zaprojektowane i wykonane, to zarówno poziomie jak i pionowe będzie dobre. Różnica jest w cenie i w potrzebnej powierzchni na działce. Powierzchni nie znasz, bo nie znasz rozmiarów dolnego źródła, a tych nie znasz bo nie znasz potrzebnej mocy. Nie znasz zatem wycen ani poziomego ani pionowego, chyba że przyjmiesz takie z kapelusza.

ambrzoza
06-01-2014, 13:27
Masz racje , ale mam wycene z dimplex pompy pod ten budynek 6,9 kw dolne zrodlo 400m/2 i dla pompy 8,1 kw -500m/b dolnego zródła.
Wychodzi na to ze inżynier z dimplex lepiej wiedzil co dobrać zanim kupilem projekt niz potem projektant pompy.

Pytam o dolne zrodlo bo w viessman powiedzieli ze przy tej ziemi - pionowe bedzie mialo lepsze parametry i bedzie bardziej stabilne

ambrzoza
06-01-2014, 13:41
Prosze o pomoc w skońtaktowaniu sie z uzytkownikiem asolt :yes:

Pyxis
06-01-2014, 13:45
Fachan 19

Dzieki za namiar na czlowieka ,
Jak montujesz może znajdziesz czas na kawe ,piwko w wawie aby pogadać .....Może zrobimy biznes :)
Zamontował byś pompe w Płońsku ?

Odezwal sie na priv?

fachman19
06-01-2014, 13:47
odezwał

Pyxis
06-01-2014, 13:47
Prosze o pomoc w skońtaktowaniu sie z uzytkownikiem asolt :yes:

Napisz na priv:
http://forum.muratordom.pl/private.php?do=newpm&u=113586

Pyxis
06-01-2014, 13:48
odezwał

:D

fachman19
06-01-2014, 13:52
:D

Poleciłem Ciebie i asolta

Pyxis
06-01-2014, 13:56
Poleciłem Ciebie i asolta

To cos slabo, bo moja skrzynka pusta.
Ale "ambrozja" juz sie pewnie dowiedzial, ze robi blad inwestujac kase w gruntowa.To tylko 60km. Takich okazji sie nie przepuszcza. ;)

fachman19
06-01-2014, 14:02
Zapytaj ambrzozy ,zdziwisz się.
Ja naprawdę ma dwie gruntowe i jedną gruntową i opowiadam o zaletach i wadach.
U mnie można zobaczyć i jedn ai drugą .
Ja sam grzeję powietrzną w Warszawie..
Czy uważasz ,że nie mam prawa wyrażać swojego zdania na Forum????
Ja nie muszę się zgadzać z tobą ,ale nie mam nic przeciwko twojej obecności tu

Pyxis
06-01-2014, 14:07
Czy uważasz ,że nie mam prawa wyrażać swojego zdania na Forum????
Ja nie muszę się zgadzać z tobą ,ale nie mam nic przeciwko twojej obecności tu

Alez oczywiscie, ze masz prawo. Tylko nie wymagaj, zeby te opinie instalatora pomp PW byly traktowane jako obiektywne oceny.:)
Czy ja mam cos przeciwko Twojej obecnosci?

fachman19
06-01-2014, 14:16
Czy możesz wskazać kogoś obiektywnego???
Ja niczego nie ukrywam.
A że lubię te urządzenia montować to prawda , może dlatego jestem tendencyjny.
Ja odpowiem na pytania .
Ty też odpowiesz na pytania .

Wnioski każdy wyciągnie sam.
I chyba o to chodzi.
Czy zgłośił sie tu na forum ktoś kogo oszukałem??

O temperaturach dz już nie piszę

ambrzoza
06-01-2014, 14:17
Pisałem ale nie moge na priv wysłac informacji

Pyxis
06-01-2014, 14:19
A że lubię te urządzenia montować to prawda , może dlatego jestem tendencyjny.


Tym sie roznimy, ze ja niczego nie montuje.

ambrzoza
06-01-2014, 14:22
To cos slabo, bo moja skrzynka pusta.
Ale "ambrozja" juz sie pewnie dowiedzial, ze robi blad inwestujac kase w gruntowa.To tylko 60km. Takich okazji sie nie przepuszcza. ;)


To jak pyxis - co doradzasz ambrozji

fachman19
06-01-2014, 14:24
pozostańmy ze swoimi doświadczeniami
pomóż ambrzozie w poruszaniu się na Forum.

Pyxis
06-01-2014, 14:50
To jak pyxis - co doradzasz ambrozji

Prawie dobrze napisales mojego nicka. :)

Doradzam Ci na poczatek chociaz "liznac" temat doboru pomp ciepla i DZ. Bedziesz przynajmniej wiedzial o co zapytac potencjalnego wykonawce.

ambrzoza
06-01-2014, 14:59
Prawie dobrze napisales mojego nicka. :)

Doradzam Ci na poczatek chociaz "liznac" temat doboru pomp ciepla i DZ. Bedziesz przynajmniej wiedzial o co zapytac potencjalnego wykonawce.

Dlatego trafiłem TUTAJ , aby pogadać z ludźmi z większą wiedzą ...........

Ja jestem specjalistą w swojej branży :) a tu chciałbym znaleźć ludzi którzy fachowo doradzą z doborem pompy i dolnego źródła .

Pyxis
06-01-2014, 15:06
Dlatego trafiłem TUTAJ , aby pogadać z ludźmi z większą wiedzą ...........

Ja jestem specjalistą w swojej branży :) a tu chciałbym znaleźć ludzi którzy fachowo doradzą z doborem pompy i dolnego źródła .

Ty chcesz, zeby Ci podac wszystko "na talerzu", ale nadal nie bedziesz wiedzial, czy to jest OK. Twoje podescie do tego co "orzekl" projektant o tych minimlanych 12kW i 60*C mowi mi, ze w temacie pomp jestes zupelnie zielony. Nie wiesz o co zapytac i nie zrozumiesz odpowiedzi. Musisz najpierw zdobyc jakis chociazby mgliste podstawy wiedzy w tym temacie.

Jak Ci napisze, ze do Twojego domu do grzania w tanim pradzie (a wiec przewymiarowana) wystarczy pewnie pompa 7-8kW ze 170-180mb odwiertow, to jak to ocenisz?

Bad
06-01-2014, 15:12
Najlepiej byłoby zrobić tak jak radzi Pyxis. Jeśli jednak z jakichś przyczyn nie chcesz się zagłębiać w wątek o pompach ciepła to poszukaj kilku ofert od różnych firm. Pomęcz te firmy - niech Ci wszystko wytłumaczą: jaka pompa, dlaczego taka, jakie ma możliwości w różnych temperaturach, jak z przygotowaniem CWU, jak z grzaniem w taniej taryfie itd. Ze swojej strony mogę polecić firmę która mnie montowała pompę (jak chcesz wyślę PW - nie chcę robić publicznej reklamy).

ambrzoza
06-01-2014, 19:20
Ty chcesz, zeby Ci podac wszystko "na talerzu", ale nadal nie bedziesz wiedzial, czy to jest OK. Twoje podescie do tego co "orzekl" projektant o tych minimlanych 12kW i 60*C mowi mi, ze w temacie pomp jestes zupelnie zielony. Nie wiesz o co zapytac i nie zrozumiesz odpowiedzi. Musisz najpierw zdobyc jakis chociazby mgliste podstawy wiedzy w tym temacie.

Jak Ci napisze, ze do Twojego domu do grzania w tanim pradzie (a wiec przewymiarowana) wystarczy pewnie pompa 7-8kW ze 170-180mb odwiertow, to jak to ocenisz?

Jak nie chcesz pomóc to nie pomagaj a nie od razu ciśniesz .........................po co poświęcasz swój drogocenny czas dla laika .
Życzę ci abyś kiedyś trafił do mojej branży zawodowej to sobie pogadamy.

gall86
06-01-2014, 20:18
łał, tylko sie nie obraz :D wpadasz na forum, nie czytajac ani jednego watka zakladasz swoj (za ktory ja dalbym ci bana) i domagasz sie odpowiedzi. to wszystko bylo tu 100 razy opisane. jest masa watkow o pompach, o pw, o dolnych zrodlach, itp. musisz miec przynajmniej podstawowa wiedze w temacie, bo skonczysz z zamontowanym gownem i potem znow tu wejdziesz i zalozysz temat "MAM POMPE CIEPLA 15KW na 130m2 I ZRE DUZO PRADU - HELP".

takze radze poczytac i zapoznac cie chociaz minimalnie z tematem, potem ewentualnie dopytac o konkrety.

Pyxis
06-01-2014, 20:28
Jak nie chcesz pomóc to nie pomagaj a nie od razu ciśniesz .........................po co poświęcasz swój drogocenny czas dla laika .
Życzę ci abyś kiedyś trafił do mojej branży zawodowej to sobie pogadamy.

Jesli sie upierasz, to nie bede. Podalem Ci moja opcje "na tacy".

A jaka to branza?

asolt
06-01-2014, 20:32
A jaka to branza?

Całkowicie niezwiązana z tematyką tego forum

R90
06-01-2014, 20:32
Dokładnie. Jakieś podstawy można samemu ogarnąć.
Nawet nie napisałeś czy będziesz mieć podłogówke czy zwykłe grzejniki. Wnioskuje, że pewno zwykłe grzejniki po temp. zasilania. Na taki mały dom, 15 kW to jakiś obłęd. Spokojnie dałoby radę obskoczyć tą mocą ze dwa takie domy. Pomyśl nad ogrzewaniem podłogowym, bo niestety od pewnej temp. zasilania COP idzie w dół ostro i wtedy kompletnie nie wykorzystuję się dobrodziejstw PC. Tak jak inni radze zrobić dokładne OZC bo ten projektant to chyba wyliczał OZC zgodnie ze standardami energetycznymi jakie były w latach 90 albo i nawet późniejszych.

gall86
06-01-2014, 20:35
Dokładnie. Jakieś podstawy można samemu ogarnąć.
Nawet nie napisałeś czy będziesz mieć podłogówke czy zwykłe grzejniki. Wnioskuje, że pewno zwykłe grzejniki po temp. zasilania. Na taki mały dom, 15 kW to jakiś obłęd. Spokojnie dałoby radę obskoczyć tą mocą ze dwa takie domy. Pomyśl nad ogrzewaniem podłogowym, bo niestety od pewnej temp. zasilania COP idzie w dół ostro i wtedy kompletnie nie wykorzystuję się dobrodziejstw PC. Tak jak inni radze zrobić dokładne OZC bo ten projektant to chyba wyliczał OZC zgodnie ze standardami energetycznymi jakie były w latach 90 albo i nawet późniejszych.

o ile dobrze widzialem to bylo info, ze do dla grzenikow, ale szanowny kolega rozwaza podlogowke.

Pyxis
06-01-2014, 20:37
Całkowicie niezwiązana z tematyką tego forum

To juz widze. Ale pytam konkretnie jaka? Czy sie "wstydzisz"?

asolt
06-01-2014, 20:41
To juz widze. Ale pytam konkretnie jaka? Czy sie "wstydzisz"?

Nie wstydzę się, ale podawanie tu jakichkolwiek linków, stron firmowych skutkuje oskarżeniami o darmową reklamę.

asolt
06-01-2014, 20:43
. Tak jak inni radze zrobić dokładne OZC bo ten projektant to chyba wyliczał OZC zgodnie ze standardami energetycznymi jakie były w latach 90 albo i nawet późniejszych.

Czy aby on cokolwiek wyliczał ?.

gall86
06-01-2014, 20:44
podanie branzy to raczej nie reklama :D

Pyxis
06-01-2014, 20:45
Nie wstydzę się, ale podawanie tu jakichkolwiek linków, stron firmowych skutkuje oskarżeniami o darmową reklamę.

Nie podawaj zadnych linkow, tylko napisz po prostu jaka to brnza. Ot tyle.

asolt
06-01-2014, 20:47
podanie branzy to raczej nie reklama :D

No dobrze, pasy transportujące, pasy zębate, pasy napędowe i cała reszta z tym zwiazana

gall86
06-01-2014, 20:54
a myslalem juz ze jest informatykię

Pyxis
06-01-2014, 20:55
No dobrze, pasy transportujące, pasy zębate, pasy napędowe i cała reszta z tym zwiazana

Wiec powinienes byc umyslem chociaz troche "technicznym". Nie powinno byc problemow z przyswojeniem w sumie prostej wiedzy z tej dziedziny.

Pyxis
06-01-2014, 20:56
a myslalem juz ze jest informatykię

Dobrze, ze nie polonista ;)

gall86
06-01-2014, 20:57
Dobrze, ze nie polonista ;)

nie wierze ze ty to zacytowales

wihajster
06-01-2014, 20:57
Jesli sie upierasz, to nie bede. Podalem Ci moja opcje "na tacy".

A jaka to branza?
Ktoś podał jakieś pasy transportujące, a mocno wydawało mi się że to medyk ;) (chociaż w sumie źle by to o nim świadczyło bo życzył rychłego "spotkania"...)

Pyxis
06-01-2014, 21:01
nie wierze ze ty to zacytowales

Czlek malej wiary z Ciebie. :)

Pyxis
06-01-2014, 21:03
Ktoś podał jakieś pasy transportujące, a mocno wydawało mi się że to medyk ;) (chociaż w sumie źle by to o nim świadczyło bo życzył rychłego "spotkania"...)

A faktycznie, to asolt "per procura" wystapil. Myslalem, ze to sam pytany sie odezwal. :)

fachman19
06-01-2014, 21:09
Fachowiec zły niefachowiec jeszcze gorszy.Albo odwrotnie

Pyxis
06-01-2014, 21:11
Fachowiec zły niefachowiec jeszcze gorszy.Albo odwrotnie

Oj nie uzalaj sie nad soba. Przeciez Ci juz napisalem, ze polemika nie jest dlatego, zes z "branzy". Z kadym bym dyskutowal. Nie wiem jak inni.

wihajster
06-01-2014, 21:14
hydrauli: jakbyś się tak kurczowo nie trzymał jednego schematu myślowego i umiał lekko chociaż "otworzyć" na inne niż Twoje argumenty to miałbyś lepszy nieco pi-ar ;)

asolt
06-01-2014, 21:16
A faktycznie, to asolt "per procura" wystapil. Myslalem, ze to sam pytany sie odezwal. :)

Nie mam pełnomocnictwa, ale skoro to tak niektórych interesowało to podałem

Pyxis
06-01-2014, 21:18
Nie mam pełnomocnictwa, ale skoro to tak niektórych interesowało to podałem

Ale doczytales juz, co bylo powodem takiej "niezdrowej" ciekawosci?

wihajster
06-01-2014, 21:23
A moim zdaniem (sorry asolt), przy tak malutkiej inwestycji, to nawet nie ma co liczyć. Przyjąć te ZDROWE 50W/m2 i krzywdy temperaturowej Z PEWNOŚCIĄ nie będzie, a wszelka nadwyżka mocy wzmocni wykorzystanie taniego prądu. Z korzyścią dla rachunku za ogrzewanie liczonego w złotówkach.
Oczywiście mówię o 100% podłogówki.

Pyxis
06-01-2014, 21:26
Tyle wlasnie przyjalem do swoich szacunkow. :)

asolt
06-01-2014, 21:35
A moim zdaniem (sorry asolt), przy tak malutkiej inwestycji, to nawet nie ma co liczyć. Przyjąć te ZDROWE 50W/m2 i krzywdy temperaturowej Z PEWNOŚCIĄ nie będzie, a wszelka nadwyżka mocy wzmocni wykorzystanie taniego prądu. Z korzyścią dla rachunku za ogrzewanie liczonego w złotówkach.
Oczywiście mówię o 100% podłogówki.

Oczywiscie mozna przyjąc te 50W/m2, tylko po co dawac jednakowy rozstaw we wszystkich pomieszczeniach niezaleznie od strat, po to aby niektóry przepływy zmniejszyc na rotametrach ?

wihajster
06-01-2014, 21:40
asolt, bardzo często Cię polecam, ale przyznasz chyba że proporcje strat poszczególnych pomieszczeń można już wyczytać z opracowania wykonanego w projekcie?
Mi chodziło o te APTEKARSKIE wyliczenia.

asolt
06-01-2014, 21:42
asolt, bardzo często Cię polecam, ale przyznasz chyba że proporcje strat poszczególnych pomieszczeń można już wyczytać z opracowania wykonanego w projekcie?
Mi chodziło o te APTEKARSKIE wyliczenia.

Jak widzę "obliczenia" które są przeszacowane o 100-200% to ich wiarygodnosc jest dla mnie zerowa, proporcje również

wihajster
06-01-2014, 21:47
Przeszacowanie jest czasami ogromne, natomiast proporcje nie tak bardzo ;)

asolt
06-01-2014, 21:53
Przeszacowanie jest czasami ogromne, natomiast proporcje nie tak bardzo ;)

No to moze z innej strony, jako ze równiez wykonuje instalacje, to zawsze je wykonuje wg swoich obliczen, czasami sie zdarza ze w jednym pomieszczeniu wychodzi rozstaw 10 cm , a w drugim 30 cm, nie zadnego uzasadnienia aby tam gdzie wg obliczen ma byc 30 cm tez dac 10 cm. Zawsze tak wykonuję i zawsze ufam swoim obliczeniom i nigdy sie na nich nie zawiodłem.

wihajster
06-01-2014, 21:58
Ale ja nie powiedziałem że nie ufam Twoim obliczeniom czy że się na nich zawiodłem. Wręcz przeciwnie, OCZYWIŚCIE!
Mowa była o czymś innym.

gall86
06-01-2014, 22:01
No to moze z innej strony, jako ze równiez wykonuje instalacje, to zawsze je wykonuje wg swoich obliczen, czasami sie zdarza ze w jednym pomieszczeniu wychodzi rozstaw 10 cm , a w drugim 30 cm, nie zadnego uzasadnienia aby tam gdzie wg obliczen ma byc 30 cm tez dac 10 cm. Zawsze tak wykonuję i zawsze ufam swoim obliczeniom i nigdy sie na nich nie zawiodłem.

Witam, a jezeli wykonywalem u ciebie OZC to jest mozliwosc upgrade'u wyliczen o rozstawy podlogowek?

asolt
06-01-2014, 22:03
Ale ja nie powiedziałem że nie ufam Twoim obliczeniom czy że się na nich zawiodłem. Wręcz przeciwnie, OCZYWIŚCIE!
Mowa była o czymś innym.

Zgadza sie, ja wiem ze chodzi aby z pojedynczych wartosci metodą interpolacji stworzyc sensowną całość. Tylko po co isc okreznymi drogami jak mozna isc na wprost

asolt
06-01-2014, 22:04
Witam, a jezeli wykonywalem u ciebie OZC to jest mozliwosc upgrade'u wyliczen o rozstawy podlogowek?

Ładnie nazwane (upgrade), proszę o kontakt na mail, tel.

gall86
06-01-2014, 22:11
Ładnie nazwane (upgrade), proszę o kontakt na mail, tel.

Jutro się odezwę :)

Rotan
06-01-2014, 22:32
Witam

Widze ze bez waszej pomocy sobie nie poradzę z wyborem .

Zakup , dobór , montaż ,serwis - dużo aspektów aby dobrze wybrać a i jeszcze czytam że niezawsze wszystko dobrze chodzi .

Zaczynam budować dom www.nanostudio.pl a15 i mam już projekt domu i instalacji pompy ciepła .
Projektant dobrał w opisie 12 kW , a na rysunku technicznym podał 15 kW i tu już pierwszy rozjazdach.


Czytając wasze wypowiedzi szukam osób które POLECĄ dobrą firmę z Mazowsza -WarsZawa ,Płock która doradzi i profesjonalnie dobierze pompę i dolne źródło ( bo to chyba ważniejsze nawet )


Firmy ktora wykona to kompleksowo i da gwarancje na swoje uslugi


Pozdrawiam

Co do szacunków projektanta to już gdzie ich miejsce.
Oczywiście zacznij od asolta. Poza OZC podpowie Ci jak ulepszyć izolację niedużym kosztem.

Z instalatorów udzielających się na forum polecam Ci Fachmana i Wihajstra. Oni są tu najdłużej ze wszystkich i złego słowa o nich mie czytałem.
Unikaj jak ognia firmy w której pojawia się nazwisko Piękny w dowolnej formie.

Powodzenia.

Berlux
09-01-2014, 13:04
Jestem z okolic Łodzi i mi instalację wykonywała firma DTS Serwis.

Zrobili mi pompę ciepła i rekuperację . Nie ma się u nich do czego przyczepić , terminy były dotrzymywane, człowiek który mnie obsługiwał był pod telefonem , doradzał mi jeszcze w innych sprawach odnośnie oczyszczalni ścieków i styropianu. Śmiało mogę polecić tą firmę ,z tego co pamiętam działają chyba na terenie całego kraju , tak mi się przynajmniej wydaje .

rwojtek
09-01-2014, 13:35
Reklamaaaa?
... tak mi się przynajmniej wydaje .