PDA

Zobacz pełną wersję : Maszynowe tynki cementowo-wapienne baumit co dalej?



skoczo
06-01-2014, 11:59
Witam,

Kupiłem dom z już położonymi tynkami cementowo-wapiennymi.
Testowo przejechałem je siatką i pomalowałem ale efekt jest słaby(struktura tynku jest bardzo widoczna).
Moje pytanie jest jak wykończyć takie tynki aby były gładsze?

Przeglądałem forum i widzę*że odradzacie kładzenie gipsu na takie tynki(traci się właściwości tynku cementowo-wapiennego). Jak więc je wykończyć? Nie będzie żadnych tynków strukturalnych itp. Tylko farba.

turalyon
06-01-2014, 13:38
No wiec albo przyzwyczaj sie to takiego wyglądu, albo dawaj gładz. Taki urok tynków c-w.
Osobiscie mam tynki cementowo - wapienne, i na to cieniutka, 1-2 mm warstwa gładzi bez szlifowania. Tylko cieżko znaleźć ekipe która cos takiego potrafi zrobić

EWBUD
06-01-2014, 15:39
Witam,

Kupiłem dom z już położonymi tynkami cementowo-wapiennymi.
Testowo przejechałem je siatką i pomalowałem ale efekt jest słaby(struktura tynku jest bardzo widoczna).
Moje pytanie jest jak wykończyć takie tynki aby były gładsze?

Przeglądałem forum i widzę*że odradzacie kładzenie gipsu na takie tynki(traci się właściwości tynku cementowo-wapiennego). Jak więc je wykończyć? Nie będzie żadnych tynków strukturalnych itp. Tylko farba.

Alpol at 304.
Ja to stosuję jako ostatnią warstwę tynku - nie ma do czego się przyczepić.

EWBUD
06-01-2014, 15:41
No wiec albo przyzwyczaj sie to takiego wyglądu, albo dawaj gładz. Taki urok tynków c-w.
Osobiscie mam tynki cementowo - wapienne, i na to cieniutka, 1-2 mm warstwa gładzi bez szlifowania. Tylko cieżko znaleźć ekipe która cos takiego potrafi zrobić

"i na to cieniutka, 1-2 mm warstwa gładzi bez szlifowania" a jaka to gładź?
Mozesz rozwinąć temat?
Bo tak na moje oko, to zrobić normalną gładź gipsową bez szlifowania, to.....

skoczo
06-01-2014, 16:01
A jak wygląda ściana po nałożeniu gładzi wapiennej? Czy jest to porównywalne z gipsem?
Czy są jakieś minusy tej technologii wykończenia ścian?
http://www.baumit.pl/front_content.php?idart=16645

EWBUD
06-01-2014, 16:23
A jak wygląda ściana po nałożeniu gładzi wapiennej? Czy jest to porównywalne z gipsem?
Czy są jakieś minusy tej technologii wykończenia ścian?
http://www.baumit.pl/front_content.php?idart=16645

powiem tak: POWODZENIA życzę :)
Zaj.... ciężko jest to wygładzić.
Co prawda próbowałem innego producenta, ale to jeden pieron, technologia ta sama.

skresz
06-01-2014, 18:12
jak masz tyki równe bez wżerów czy jakiś wybrzuszeń to proponuje rzadką warstwę gipsu

Możesz zawsze zrobić na próbę w jednym pomieszczeniu

Ja robiłem to na finiszu megaronu rozrabiałem gips że prawie spływał z pacy (coś jak bardzo gęsta farba) po zrobieniu pomieszczenia zacierałem to gąbką z papierem 120 (pacą wychodziło gorzej)

Pomieszczenie około 15-20m2 zajmowało około 3 godzinek bo zaraz po skończeniu nakładania można było zacierać, zawsze możesz tego spróbować na jakimś małym pomieszczeniu i zobaczyć czy efekt ci będzie odpowiadał, co do innego rodzaju wynalazków to w piwnicy testowałem prawie wszystko i jak chcesz mieć w miarę gładkie sciany to polecam to rozwiązanie a jak super gładkie to standardowo 3 warstwy gipsu

turalyon
06-01-2014, 19:35
"i na to cieniutka, 1-2 mm warstwa gładzi bez szlifowania" a jaka to gładź?
Mozesz rozwinąć temat?
Bo tak na moje oko, to zrobić normalną gładź gipsową bez szlifowania, to.....

Dokładnie jest to normalna gładz gipsowa , tylko bez szlifowania. Zrobiona przez człowieka który robi to od 30 lat na rynku austryjackim, bo tam w ogóle nie ma czegoś takiego jak gładz a potem szlifowanie. Minimalna różnica na minus miedzy tym co mam a gładzią ze szlifowaniem jeżeli chodzi o jakość

Najważniejsze jest to że wychodzi dużo taniej - za robocizne płaciłem 6zł za metr - za materiał na 500m scian 1000zł za gipsy, grunty itp

EWBUD
06-01-2014, 19:50
Dokładnie jest to normalna gładz gipsowa , tylko bez szlifowania. Zrobiona przez człowieka który robi to od 30 lat na rynku austryjackim, bo tam w ogóle nie ma czegoś takiego jak gładz a potem szlifowanie. Minimalna różnica na minus miedzy tym co mam a gładzią ze szlifowaniem jeżeli chodzi o jakość

Najważniejsze jest to że wychodzi dużo taniej - za robocizne płaciłem 6zł za metr - za materiał na 500m scian 1000zł za gipsy, grunty itp

I jak poświecisz lampą to jest ok?
Nie pytam złośliwie, tylko trudno mi uwierzyć w dobrą jakość tej warstwy.
Wiem jak trudno zagładzić "na gładko" gładzie wapienne, a to chyba robi ten gość podobnie - gładzisz ścianę do usr.... śmierci, chcesz dobrze, a wychodzi jak zwykle... :)

Pozdrawiam

skoczo
06-01-2014, 19:50
Jak należy przygotować podłoże przed położeniem gładzi gipsowej(tynk cementowo wapienny)?

- ścieramy piasek z tynku
- gruntujemy(Jeśli tak to jaki środek do gruntowania?)
- kładziemy gładź
???

EWBUD
06-01-2014, 19:55
- ścieramy BARDZO dokładnie, im solidniej to zrobisz to póżniej mniej kłopotów :)
- możesz zwykły biały np. atlas
- kładziemy gładź
.......
- kładziemy gładź
........
- szlifierka + odkurzacz
- "kosmetyka" rączką :)
..........

- gotowe :)

skoczo
06-01-2014, 20:10
- ścieramy BARDZO dokładnie, im solidniej to zrobisz to póżniej mniej kłopotów :)
- możesz zwykły biały np. atlas
- kładziemy gładź
.......
- kładziemy gładź
........
- szlifierka + odkurzacz
- "kosmetyka" rączką :)
..........

- gotowe :)
Taki przetarty tynk cementowo-wapienny trzeba jeszcze jakoś oczyścić z pyłu(szczotka, odkurzacz) przed gruntowaniem?

EWBUD
06-01-2014, 20:38
Scieramy, w sensie: nic tam nie szlifuj tylko zrzuć ziarenka piasku które są na tynku.

skoczo
06-01-2014, 21:04
Scieramy, w sensie: nic tam nie szlifuj tylko zrzuć ziarenka piasku które są na tynku.
Super. Dzięki

Andrzej & Grażyna
31-07-2014, 11:12
Może stary temat ale ja właśnie jestem na etapie wygładzania tynków cem-wap właśnie gładzią wapienna i cementowo wapienną, robię to sam i w sumie jestem zadowolony obecnie chcę sprawdzić jakość tej gładzi po pomalowaniu bo podobno wtedy widać wszystkie szczegóły najlepiej ale jeszcze nie wiem czym najlepiej malować :(