PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy czeka mnie aranżacja własnego salonu



aneti1979
06-01-2014, 17:46
Witam serdecznie, mam do zaaranżowania salon 31,67
Mam juz wybrany kominek AXEL, ale nie mam pomysłu na aranżacje podłogi <chciałabym połączyć płytki w korytarzu i przejściu do kuchni i panele w salonie> przeraża mnie też aranżacja sufitu - pomocy.....myslałam o płytkach tubądzin pago, paneli jeszcze nie wybrałam prawdę powiedziawszy pustka w głowie wiem że chciałabym jakieś jasne, drzwi które mi się podobają to drzwi wewnętrzne ARCO z POLSKONE (wybór taki bo,czy ciemne czekoladowe drzwi pasują do sanej podłogi?) i tyle co wymyśliłam BŁAGAM O POMOC i pomysły DZIĘKUJĘ za otrzymane posty i podpowiedzi 233533 podoba mi sie aranzacja tego stołu tzn miejsca na stół pozwala oddzielić część jadalną <ze stołem i krzesłami> od części gdzie mozna odpoczac w salonie i tyle... pomocy bede wdzieczna za kazda uwagę, zdjęcia aranżacji własnych salonów jakąkolwiek podpowiedź 233534 :D
chciałabym by salon miał drobny pazur a nie był taki jasny i "grzeczny" może jakaś czekoladowa ściana albo jakiś wyrazisty dodatek- generalnie chciałabym by salon miał kolor czekoladowy, beżowy ;-) chociaż może szarości byłyby lepszy sama nie wiem...proszę o pomoc.

Elfir
06-01-2014, 21:09
Przejście płytkami na szerokość korytarzyka - zgodnie z linią ściany nośnej.

Płytę dałabym po przeciwnej stronie niż jest w projekcie. Dzięki temu będzie osłonieta a z salonu widok będzie jedynie na wysoka zabudowę kuchni.

Nie bardzo wiem co chcesz kombinować z sufitem?

Pod fraza "page" znalazłam jedynie drewnopodobne płytki z Paradyża.

Elfir
06-01-2014, 21:14
tutaj przykład salonu w brązach:
http://www.sztuka-wnetrza.pl/galleries/thumbs/fit_in_900x600/wnetrze-w-brazach-projekt-Studio-Guilherme-Torres.jpg

Elfir
06-01-2014, 21:20
A tu znalazłam przeóbkę tego projektu:
http://www.budowa-domu.info/images/projekt-z8-zmiany.jpg

Elfir
06-01-2014, 21:46
http://images61.fotosik.pl/529/9632f06bdc1e4c35.jpg

aneti1979
07-01-2014, 07:58
Dziękuję za poradę. Co do płytek to, tak myslalam właśnie o takich drewnopodobnych.
Chyba ze taki gres polerowany ale przy małym dziecku boje sie ze bedzie mało stabilnie sie chodziło <szczególnie jesli założę go w wiatrołapie> chcialabym połączyć to z panelami w salonie.

Pisze Pan/Pani o płycie? jakiej płycie?

z syfitem?? cóż chciałabym podwieszany by oddzielal część korytarza z kominkiem od salonu.

a co Pan/Pani myśli o tej jadalni? :)

Pozdrawiam i dziękuje
Aneta

Elfir
07-01-2014, 10:55
Nie łącz gresu drewnopodobnego z drewnem/panelami drewnopodobnymi! Podkreślisz tylko sztuczność materiału.

Czy tylko gres polerowany znasz? Jest mnóstwo gresów niepolerowanych, o powierzchni antypoślizgowej. Zajrzyj do mojego dziennika ;)

Płyta - płyta grzewcza w kuchni.

Sufity podwieszane są pase. Używa się je teraz do zamaskowania instalacji prowadzonych pod sufitem. Robienie wygibasów z k-g zalatuje już pod kicz.

Na rysunku pomarańczowe kropki to lampy:
- stojąca (tzw. stołowa) na szafce oddzielającej kanapę od korytarza
- stojąca podłogowa przy kanapie w narożniku
- dwie podwójne lub potrójne tuby na suficie przy kanapie
- jedna wisząca lampa nad stołem
- trzy kinkiety na ścianie gdzie jest szafka z TV. Na wysokości stołu pomiędzy kinkietami duże lustro. Między kinkietem a ścianą kuchni przeszklona witrynka na szkła zamykająca perspektywę korytarza
- w kuchni dwie tuby na sufcie i jedna wisząca lampa (lub kinkiet z długim, regulowanym ramieniem) nad stolikiem

Ściany kuchni przesunęłam do linii kominka. Zaproponowałam zabudowę jednorzędową, bo szafki narożne są drogie i nie tak wygodne w uzytkowaniu jak zwykłe. A po wydłużeniu ściany o szerokość kominka ciąg roboczy jest wystarczajaco długi by nie trzeba było robić zakrętów z szafek. Za to można ustawić w kuchni mały stolik do śniadań.

Leia.O
07-01-2014, 19:39
Ja bym nie brała jako "master bedroom" tej sypialni, która przylega bezpośrednio do łazienki.
To blok, prawda? Szum wody będzie słychać.
Niech się dzieciaki z tym męczą. ;-)

A, sroki, domek. :-)
Ale i tak będzie słychać. ;-)