PDA

Zobacz pełną wersję : Rysy na bloczkach z BK.



ryby
16-07-2004, 20:03
2 tygodnie temu został u nas zalany strop i dzisiaj bedąc na działce zauważyłem, że na kilku bloczkach z BK, z którego mamy ściany, znajdują się delikatne pionowe rysy. Bloczki te są odmiany 600.
Biorąc pod uwage ilośc bloczków jaka została wykorzystana czyli ok. 1000, to tych z rysami jest niewiele tj. kilkanaście. Rysy te znajdują się w bloczkach na różnej wysokości i nie przebiegają np. od najniższego, przez kilka kolejnych w górę, lecz na pojedynczych sztukach.
Tylko na 2 bloczkach widac wyraźne pęknięcie.
Nie zwróciłem uwagi czy te rysy były wcześniej i czy powstały np. podczas transportu.
Czy to normalne, czy też po wylaniu stropu ściany mogły trochę siąść?

QBQ
16-07-2004, 20:48
Osiadanie budynku trwa w trakcie budowy jak i po jej skonczeniu. Wszystko zalezy w duzej mierze od poprawnosci zaprojektowanych i wykonanych fundamentow oraz gruntu zalegajacego pod fundamentami. To normalny proces, a co do pekniec BK, trudno ocenic. Proponuje je obserwowac w dluzszym czasie.

pozdrawiam

ryby
16-07-2004, 20:51
W tym roku zamierzam to wszystko przykryć jeszcze dachem i na tym koniec.
Więc będzie dosyć czasu aby budynek stał się wystarczająco stabilny.

QBQ
16-07-2004, 20:55
Osiadanie to cykl ktory troche trwa, przeciez bedziesz jeszcze wylewal posadzki (wcale nie taie lekkie), wykonywal tynki. A docelowo meblowal caly budynek. A obciazenie uytkowe w budynkach mieszkalnych to nawet 150 kg/m2. Tak ze wszystko przed Toba, ale to normalny proces tak ze spoko.
pozdrawiam

dobrzykowice
16-07-2004, 22:13
a jaki masz strop ? Terriva ? Jeżeli tak to jaki miałeś wienieć ? Opuszczany czy też belki zostały położone na ścianie ?

ryby
17-07-2004, 07:05
Teriva z belkami położonymi na ścianie, która została zakończona warstwą cegły pełnej, na której leżą belki.

ryby
17-07-2004, 07:19
dobrzykowice
ELITA FORUM (min. 1000)



Dołączył: 23 Maj 2002
Posty: 2082
Skąd: no jak to skąd ? Z Dobrzykowic :)
Wysłany : 13 Lip 2004 15:05 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

izat napisał:
jakie wobec tego mogą być konsekwencje niepoprawnego ułożenia belek?
mam na myśli ułożenie ich na murze

najprawdopodobniej żadne choć możesz mieć pecha i na ścianach, w wyniku punktowego nacisku belek na ściany, mogą pojawić się peknięcia i rysy.

Jak się domyślam, chcesz mi to powiedzieć? :(

dobrzykowice
17-07-2004, 10:39
To może być przyczyną ale nie musi, poza tym zanim zatynkujesz, wszystko powinno się ułozyć i już dalej nie powinno pękać - tak myslę :) Musisz obserwować czy rysy się powiększają, jeżeli nie to wszystko powinno byc OK. Głowa do góry :)