PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie domu z cieplika miejskiego - kilka pytań na temat strategii



sobollus
06-01-2014, 21:57
Witam!
Posiadam nowy domek , powierzchnia 137 m2, prawie całe ogrzewane podłogówką + jedna drabinka w łazience i grzejnik w sypialni (bez podłogówki) powierzchnia około 30m.

Mama zamontowaną automatykę pogodową. Chciałbym ustawić program własny ponieważ urodziło mi się maleństwo i żona z nim jest prawie ciągle w domu. Moje pytanie jest nastepujące: Co jest ekonomiczniejsze i równocześnie nie spowoduje zimna w domu:

Opcja 1:
ustawienie podłogowki w godz 5 - 8, 12 - 15, 19 - 22 aby grzala, a w reszcie aby była prawie wyłączona lub wyłączona całkowicie

Opcja 2:
Właczenie od 5 do 22 cały czas

Ewentualnie zaproponujcie 3 opcję lub zmodyfikujcie podane przezemnie jeżeli mają ona jakiś sens.
Chcemy utrzymać temperaturę ok. 21 stopni w pokojach, grzane tylko podgłogówką. W pokojach są czujniki podłaczone do cieplika. Jeśli potrzeba jeszcze jakichś danych to podam.

Pozdrawiam
Maciej

sobollus
09-01-2014, 22:21
Widzę znowu bieda. wiem ,że większość ludzi ogrzewa piecami ale może znajdzie się ktoś, kto poradzi ???