PDA

Zobacz pełną wersję : tynk czy karton gips



biku11
06-01-2014, 21:58
Czy mógłbym prosić o radę co jest przez Was polecane do wykończenia ścian wewnątrz budynku?karton gips czy tynk. Prośba o konkretne argument.
Z tego co wiem karton gips jest dużo tańszy i łątwiejszy do wykończenia. Potrzebuję tego na zasadzie plusów i minusów ww pozycji
pozdr
mariusz
przyszłościowy budujący dom

matskl
06-01-2014, 22:24
Ja stawiam na tynk dlatego ze płyta jest przyklejana jest przestrzeń między ścianą a płytą. Jeżeli masz tynk w przyszłości możesz bez problemu montować lub przerabiać. Płyta czasami się odkleja od ściany wiem to z praktyk. Nie polecam

artix1
06-01-2014, 23:28
Z uwagi na lekkie ścianki działowe i możliwość wykonania suchych tynków samemu, wszystkie ściany zewnętrzne są oklejone płytami gk. Było tanio, szybko i bez nadmiaru wilgoci. Ściany z bk były najpierw zagruntowane, nakładałem gęsto placki kleju na płytę plus "szlaczki" kleju do styro w pianie. Po kilkunastu minutach piana sztywnieje i nie ma problemu z odklejaniem sie placków tradycyjnego kleju, nie ma też efektu pustki pod płytą. Ściana jest "głucha" :). Szczegóły tej tajemnej technologii w moim dzienniku budowy.

EWBUD
07-01-2014, 08:32
Czy mógłbym prosić o radę co jest przez Was polecane do wykończenia ścian wewnątrz budynku?karton gips czy tynk. Prośba o konkretne argument.
Z tego co wiem karton gips jest dużo tańszy i łątwiejszy do wykończenia. Potrzebuję tego na zasadzie plusów i minusów ww pozycji
pozdr
mariusz
przyszłościowy budujący dom

Jak zrobisz sam, to rób płyty - będzie taniej.
Tynki - tylko i wyłącznie DOŚWIADCZONA ekipa.

biku11
07-01-2014, 21:40
ok czyli argument za Płytą gipsową to mniejsze koszty ,szybkość wykonania ja jeszcze dodam że jest równo. jakie są minusy płyty gipsowje prośba o wypowiedź ekspertów

szymeq80
08-01-2014, 07:32
robię u siebie karton gips,
u mnie zdecydowała trzykrotnie niższa cena (jeśli położysz sam, a za tynk liczyłem z robocizną)
czytam z uśmiechem opinie speców od pustek, peknieć i przestrzeni itd.
u mnie jest ok. - w starym poniemieckim domu od 14 lat, w nowym od trzech m-cy (jeszcze kładę) . Teren ze wstrzasami górniczymi. Pozdrawiam.

zeusrulez
09-01-2014, 16:51
robię u siebie karton gips,
u mnie zdecydowała trzykrotnie niższa cena (jeśli położysz sam, a za tynk liczyłem z robocizną)
czytam z uśmiechem opinie speców od pustek, peknieć i przestrzeni itd.
u mnie jest ok. - w starym poniemieckim domu od 14 lat, w nowym od trzech m-cy (jeszcze kładę) . Teren ze wstrzasami górniczymi. Pozdrawiam.

Pożyjemy zobaczymy - po dwóch sezonach grzewczych ! Nie mów hop

biku11
09-01-2014, 19:35
ostatnia wypowiedz może bardziej dokładnie napisz o co chodzi? plis konkrety wrzucajcie w tym temacie

szymeq80
10-01-2014, 09:45
Pożyjemy zobaczymy - po dwóch sezonach grzewczych ! Nie mów hop


No w jednym domu żyję już 14 SEZONÓW GRZEWCZYCH z regipsami. Część była klejona do ścian, a część na konstrukcjach.
Jak już kiedyś pisałem, miałem jedno pęknięcie, teraz jeszcze zauważyłem drugie 25 cm na łączeniach (rzeczywiscie obok kaloryfera :)). Ale to dwa razy po10 min pracy. I po kłopocie. Dlatego w nowym domu również zdecydowałem się na regipsy.

PS.
Możesz podać jakieś konkrety ? może czegoś w swoim domu nie widzę ?
Nie mam tynków, więc się nie wypowiadam. Na pewno źle położone regipsy mogą być udręką, z resztą jak wszystko.

atsyrut
07-02-2014, 14:33
Jak zrobisz sam, to rób płyty - będzie taniej.
Tynki - tylko i wyłącznie DOŚWIADCZONA ekipa.

podpisuje się w 100% pod postem ewbuxxxo

jak tynk to tylko przez profesjonalną firmę zrobiony.. Tam gdzie możesz obejrzeć kilka ich prac zarówno tych w trakcie jak i tych po zakończeniu i porozmawianiu z inwestorami....

ale wracając do tematu - dobry tynk i dobra ekipa - to trwałe i równe podłoże...