PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa stawu.



Marek1221
07-01-2014, 12:29
Witam! :D

Chcę wykopać staw(ok. 1000m2) [20x50] na istniejącym już ciągu wodnym (30cm przekrój dreny)

Czy będę mógł taki staw wykopać na na tej rurze?

Może posiada ktoś wiedzę na ten temat i pomoże mi? :)

Z góry dzięki! :D

Liczę na odpowiedzi. :yes:

Pozdrawiam.

Marek1221
07-01-2014, 16:22
:welcome: Pomoże ktoś? ;)

gentoonx
08-01-2014, 20:00
wykopałem na istniejącym ciągu wodnym 25x15 i żałuję - nie polecam

woda niesie wszystko do stawu tylko w górach jak dno kamieniste ma to sens - zablokowałem wlot, przekopałem nowy kanał przez działkę omijający staw, geodeta zinwentaryzował, staw został jako typowo retencyjny - obok wykopałem drugi 30x15 :)

Amury od nowego roku będą rosły w tym pierwszym - na czas budowy domu jak znalazł po rybkę się wyskoczy na kolację :)

o co ci biega z tą dreną?

Tomasz Antkowiak
08-01-2014, 21:26
Macie chlopaki fantazje :D

I rozmach w sumie tez... :P

gentoonx
08-01-2014, 23:14
był potrzebny towar na podniesienie terenu i dziura na wodę, to tak wyszło :)

ten 25x15 będę chyba poszerzał do 25x20 w tym roku, potrzeba jeszcze te kilka setek m3 ;)

gentoonx
09-01-2014, 11:11
Pełna procedura uzyskania PnB

cyprinus
09-01-2014, 20:30
Tosia, po co ci pozwolenie wodno prawne do budowy stawu ? Piętrzysz rzekę? Zrzucasz wodę do jakiegoś cieku ? Jeśli nie, to pozwolenie jest zbędne. Będę budował staw kąpielowy obok domu (na razie mam wyrobisko 50 x 15m , bo był potrzebny żwir na wypełnienie ścian fundamentowych i obsypanie dookoła ). Chcę mieć to legalnie, ale wodę na uzupełnienie będę brał z rynien. Mam nadzieję, że urzędasy nie wpadną na pomysł wymagania ode mnie operatu.

cyprinus
09-01-2014, 20:38
Tosia, po co ci pozwolenie wodno prawne do budowy stawu ? Piętrzysz rzekę? Zrzucasz wodę do jakiegoś cieku ? Jeśli nie, to pozwolenie jest zbędne. Będę budował staw kąpielowy obok domu (na razie mam wyrobisko 50 x 15m , bo był potrzebny żwir na wypełnienie ścian fundamentowych i obsypanie dookoła ). Chcę mieć to legalnie, ale wodę na uzupełnienie będę brał z rynien. Mam nadzieję, że urzędasy nie wpadną na pomysł wymagania ode mnie operatu.

gentoonx
09-01-2014, 20:38
Tosia, po co ci pozwolenie wodno prawne do budowy stawu ? Piętrzysz rzekę? Zrzucasz wodę do jakiegoś cieku ? Jeśli nie, to pozwolenie jest zbędne. Będę budował staw kąpielowy obok domu (na razie mam wyrobisko 50 x 15m , bo był potrzebny żwir na wypełnienie ścian fundamentowych i obsypanie dookoła ). Chcę mieć to legalnie, ale wodę na uzupełnienie będę brał z rynien. Mam nadzieję, że urzędasy nie wpadną na pomysł wymagania ode mnie operatu.

Piszesz to z takim autorytetem, jakbyś miał tę pewność - zakończ sprawę i daj znać jak poszło, to się pośmiejemy...

albo z ciebie, albo z urzędasów

przemo1
10-01-2014, 08:25
Tosia, po co ci pozwolenie wodno prawne do budowy stawu ? Piętrzysz rzekę? Zrzucasz wodę do jakiegoś cieku ? Jeśli nie, to pozwolenie jest zbędne. Będę budował staw kąpielowy obok domu (na razie mam wyrobisko 50 x 15m , bo był potrzebny żwir na wypełnienie ścian fundamentowych i obsypanie dookoła ). Chcę mieć to legalnie, ale wodę na uzupełnienie będę brał z rynien. Mam nadzieję, że urzędasy nie wpadną na pomysł wymagania ode mnie operatu.

Tzw pozwolenie wodno-prawne i pozwolenie na budowę stawu to dwie różne sprawy.

cyprinus
10-01-2014, 17:01
Odróżniam. Operat wodno prawny robi się np w wypadku szczególnego korzystania z wód do celów rybackich. Generalnie wtedy, gdy się wodę pobiera i zrzuca do jakiegoś cieku. Wiadomo, że urzędnik nie pomoże, byle nie przeszkadzał . Budowałem w ubiegłym sezonie oczyszczalnię trzcinową ( sam robiłem wniosek zgłoszenia, technologia udostępniona) i pani z wydziału budownictwa oprotestowała wniosek. Częściowo z powodu braku podania kilku odległości na mapce (podałem najbliższe odległości do studni, drogi etc., odpuściłem to co widać gołym okiem, że jest dalej) a częściowo ze względu na to, że oczyszczalnia trzcinowa ma być dalej niż 25m od domu (???). Przyparta do muru powiedziała, że znalazła taką informację w artykule w internecie. Znakomita podstawa prawna.
Znajomy urzędnik powiedział mi, żebym sobie darował te wszystkie formalności, bo pies z kulawą nogą się nie interesuje stawikami przydomowymi.

cyprinus
10-01-2014, 17:04
P.S. gentoonx - też jestem z Warszawy, ale uciekłem w 1987 na wieś.

cyprinus
14-01-2014, 07:43
Też chcę zrobić staw legalnie, żeby mieć święty spokój. Kuriozalne jest to, co mówią niektórzy urzędnicy. Wiseman, prawdopodobnie będziesz mógł zbudować staw bez izolacji - wystarczy zagłębić się odpowiednio i woda będzie cały czas.

gentoonx
14-01-2014, 10:13
http://regiodom.pl/portal/ogrod/oczka-wodne/oczko-wodne-basen-staw-w-ogrodzie-sprawdz-co-o-tym-mowi-prawo

to pomoże, może - dość świeże, więc aktualne :)

cyprinus
15-01-2014, 09:03
No, niestety pozwolenie wodnoprawne jest również potrzebne przy budowie stawu rekreacyjnego, ponieważ jest to urządzenie wodne. To mnie martwi.

operatuje
09-11-2015, 20:49
Oczywiście, że się uda.
Potrzeba operatu wodnoprawnego wraz z projektem budowlanym.
Wykonamy komplet dokumentacji.
Zapraszam na www.operatujemy.pl

niktspecjalny
12-11-2015, 07:01
Oczywiście, że się uda.
Potrzeba operatu wodnoprawnego wraz z projektem budowlanym.
Wykonamy komplet dokumentacji.
Zapraszam na www.operatujemy.pl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.operatujemy.pl )

To jest reklama jeśli nie to komu odpowiadasz.Przynajmniej ja przywykłem do standardu FM.Czyli np. odświeżam watek , podniosę topik itd.