PDA

Zobacz pełną wersję : Sklejenie membrany od środka.



f417
07-01-2014, 21:31
Podczas docieplania strychu przez przypadek rozerwałem na odcinku ok. 30cm membranę. Czym najlepiej ją skleić żeby połączenie było trwałe? Pozostał mi z budowy dachu kawałek taśmy, którą dekarze kleili membranę ale nie wiem czy będzie ona dobra od wewnątrz. Czy skropliny nie wpłyną negatywnie na klej. Może jest na to jakiś sposób?

bracki88
07-01-2014, 21:50
Na środku czy przy kroki to rozerwałeś?

f417
07-01-2014, 21:59
Na środku z góry na dół, drabina poleciała.

bracki88
07-01-2014, 22:11
Żeby to zrobić na 100% to raczej trzeba będzie kilka dachówek sciągnąć, ale jeśli się tego nie da zrobić to użyj Coroband od Corotop'u.

f417
07-01-2014, 22:25
Ta taśma co mi została to też jest do klejenia membran. Ma strukturę nawet zbliżoną do membrany . Ale co to za taśma to nie wiem bo zaczęta, zresztą leży już rok to toż nie wiadomo czy pewna.

f417
08-01-2014, 16:21
Znajomy polecił mi wycięcie pasa nowej membrany szerokości rozstawu krokwi +10cm więcej, następnoe wsunąć go w zakład poniżej rozdarcia i przypiąć takerem do krokwi zakrywając rozdarcie. Górę nowej membrany powyżej rozdarcia zakleić taśmą. Wydaje mi się to chyba na dosyć pewne rozwiązanie. Co Wy na to?

tomraider
08-01-2014, 20:17
Zamiast zszywek dałbym listewkę na wkręty i tak mocował membranę do krokwi od wewnątrz, nie możesz tam dosunąć ocieplenia do membrany,musisz zachować zwis inaczej ewentualny przeciek nie przeleci środkiem lecz może się rozlać na boki. Jedyne pewne rozwiązanie to tak jak wspomniał kolega bracki88 kleić od góry czyli od strony dachówek .

Andrzej Wilhelmi
08-01-2014, 20:58
Naprawa tak dużego rozdarcia tylko od spodu jest dość ryzykowna. Trzeba to zrobić z dwóch stron. A jaki to problem wyjąć kilka dachówek? Ni potrzebna folia na całej szerokości. W zupełności wystarczy pasek szerokości 10~15 cm i dłuższy od rozdarcia o 20 cm (10 cm góra i 10 cm dół). Byłyby deski czy OSB nie byłoby problemu. Pozdrawiam.

f417
08-01-2014, 21:45
Naprawa tak dużego rozdarcia tylko od spodu jest dość ryzykowna. Trzeba to zrobić z dwóch stron. A jaki to problem wyjąć kilka dachówek? Ni potrzebna folia na całej szerokości. W zupełności wystarczy pasek szerokości 10~15 cm i dłuższy od rozdarcia o 20 cm (10 cm góra i 10 cm dół). Byłyby deski czy OSB nie byłoby problemu. Pozdrawiam.

Dach jest kryty blachodachówką, tak że zdjęcie jej rczej odpada. Podłożę chyba dla pewności mębranę na całą szerokość między krokwiami, ze20cm powyżej rozdarcia , wpuszczę ją w zakład poniżej i pewno dam jakieś listewki tak jak radzi tomraider. Nie wiem, chyba powinno być dobrze.

Andrzej Wilhelmi
08-01-2014, 22:26
Oczywiście będzie dobrze! Najpierw zaklej rozdarcie taśmą a następnie podłuż folię nawet nie taką szeroką i też przyklej taśmą od góry i po bokach. Pozdrawiam.