PDA

Zobacz pełną wersję : Czy komin mo?e by? pi?kny - mo?e! Oto przyk?ad.



_ZBYCH_
16-07-2004, 22:27
Komin wykończony piaskowcem. Do tego miedziane obróbki, ładna dachówka ceramiczna. Trzeba przyznać, że prezentuje się imponująco. Całość pięknie się komponuje z elewacją częściowo wykonaną również z piaskowca. Pogratulować inwestorom dobrego smaku.
To jeden z najładniejszych domów, w których pracowałem.

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Komin.JPG

Slawek :)
16-07-2004, 22:47
Niebrzydki...

Grzegorz63
16-07-2004, 22:55
Komin, jak komin... :wink:

kominiarz
16-07-2004, 23:20
Bardzo ładny, zresztą dla mnie każdy komin jest ładny :lol:

Pozdro.

thalex
17-07-2004, 00:00
Może cegły im brakło? :o :o :o


Ogólnie kamień jako materiał budowlany jest ok ale tylko na kilka pierwszych lat a potem robi się szary, pewnie, że niekiedy pasuje jakas architektura do otoczenia.

Ja gustuję w oryginałach, mój dom będzie w ciepłych i wesołych kolorach a kamienia nie będzie oprócz jednego; węgielnego.

Mnie ten komin się nie podoba.

Szkoda, że nie widać rynien ale stawiam, że są plastikowe i chyba z tym kominem bardzo pasują he he.

_ZBYCH_
17-07-2004, 00:15
Może cegły im brakło? :o :o :o

Ogólnie kamień jako materiał budowlany jest ok ale tylko na kilka pierwszych lat a potem robi się szary
...
Ciekawe...


Ja gustuję w oryginałach, mój dom będzie w ciepłych i wesołych kolorach a kamienia nie będzie oprócz jednego; węgielnego.
No tak, oryginalny jest pewnie komin z cegły klinkierowej...


Mnie ten komin się nie podoba.
Nie musi.


Szkoda, że nie widać rynien ale stawiam, że są plastikowe i chyba z tym kominem bardzo pasują he he.
To źle stawiasz. Wszystkie obróbki dachu i rynny sa z miedzi - he he.

pchlistosc
17-07-2004, 08:48
Może cegły im brakło? :o :o :o


Ogólnie kamień jako materiał budowlany jest ok ale tylko na kilka pierwszych lat a potem robi się szary, pewnie, że niekiedy pasuje jakas architektura do otoczenia.

Ja gustuję w oryginałach, mój dom będzie w ciepłych i wesołych kolorach a kamienia nie będzie oprócz jednego; węgielnego.

Mnie ten komin się nie podoba.

Szkoda, że nie widać rynien ale stawiam, że są plastikowe i chyba z tym kominem bardzo pasują he he.

ale z ciebie malkontent

thalex
17-07-2004, 14:13
...., zresztą dla mnie każdy komin jest ładny :lol:

Pozdro.
No tak ale ty patrzysz na komin od środka. :D :D :D :D :D

Metal
17-07-2004, 15:20
Szczerze mowiac to mnie on sie nie podoba.

PS. Przepraszam za brak polskich znakow, ale ta maszyna ich nie posiada.

modulor
17-07-2004, 16:18
kominie?

_ZBYCH_
17-07-2004, 18:09
ciekawy
a jak wygląda reszta???
cokół???
czy tylko komin jest kamiennym majstersztykiem?
piaskowiec jest nasiąkliwy - jak sobie z tym poradziłeś?

jak przeszedł zimę i kupkę śniegu na kominie?

To jest dom mojego klienta. Nie znam szczegółów wykonania. Cały dom prezentuje się imponująco. Jak będzie dokończona elewacja i inwestorzy wyrażą zgodę, to opublikuję zdjęcia całego domu.

mdzalewscy
17-07-2004, 19:08
:-? oj taki sobie ten komin (dla mnie osobiście nie przypadł do gustu), ale wiadomo rzecz gustu a o ............. skoro właścicielowi się podoba to O.K, plus trzeba dać za oryginalność

buniek
17-07-2004, 19:30
fajny komin, ale pod warunkiem (jak już ktoś zauważył), że będzie pasował do cokołu.

invx
17-07-2004, 19:34
ladny, jestem tylko ciekaw, ja bezie wyglal po sezonie grzewczym

17-07-2004, 20:10
Mnie ten komin się nie podoba.

.

wiemy wiemy
ty lubisz inne :lol: :lol:

echo
17-07-2004, 20:56
nam z żoną tez bardzo podobają się rzeczy naturalne takie jak: kamień (piaskowiec szczególnie) oraz drewno; stąd też w naszym domku będą drewniane okna, parkiet oraz kominek obłożony piaskowcem (chyba) i wykończenie z piaskowca na elewacji (np wokół wejścia, garażu, tarasu) - to na razie marzenia :wink: ;
bardzo podobają mi się takie rozwiązania jednak nie jest to tanie... :cry:

nurni
18-07-2004, 13:19
Osobiście nie gustuję w takim wykończeniu, ale wykonany jest bardzo estetycznie.
Natomiast nie wiem czy nie ładniej by się prezentował przy dachówce mnich-miszka, która bardziej (moim zdaniem) pasuje swoim "klimatem" do piaskowca i ogólnie "południowego" wyglądu domu..

Pozdrawiam

Marek30022
18-07-2004, 14:54
Nie pasuje do pokrycia dachowego. Czy ładny? Kwestia upodobań.

mdzalewscy
18-07-2004, 15:30
Mnie ten komin się nie podoba.
Nie musi.


dziwnie postępujesz, wszyscy szanują , że CI się taki komin podoba (twoja sprawa i gust), pokazując go na ogólnodostępnym forum, wystawiasz go nie jako pod osąd, a prawda jest inna, on nie wszystkim się podoba, mało myślę iż nawet 50% się nie podoba (są tacy co nie napiszą, że im się nie podoba bo zaraz ich zlinczujesz), ale jak pisałem to rzecz gustu i o tym się nie dyskutuje i nie krytykuje się innych opinii, a komin można. To nie jest brzydki komin, szkoda, że całości z domem nie widać, ale czy "imponujący...piękny...z dobrym smakiem" ?, to Ty tak uważasz i masz do tego prawo, ale pozwól innym wyrazić odmienną opinię.

W powyższych postach (poza Twoim) zachwytu nie widzę:

" Komin, jak komin"
"Mnie ten komin się nie podoba"
" Szczerze mowiac to mnie on sie nie podoba. "
" Ciekawy" - to tak delikatnie, że brzydki"
"dla mnie osobiście nie przypadł do gustu"
" Niebrzydki... " - to oznacz że ładny też nie jest,
" Nie pasuje ........"

CZAS PODSUMOWAĆ TEN KOMIN ?



Osobiście tutaj na tym forum w domach forumowiczów widziałem ładniejsze kominy (dla mnie oczywiście).

_ZBYCH_
18-07-2004, 16:10
Mnie ten komin się nie podoba.
Nie musi.

dziwnie postępujesz, wszyscy szanują , że CI się taki komin podoba (twoja sprawa i gust), pokazując go na ogólnodostępnym forum, wystawiasz go nie jako pod osąd, a prawda jest inna, on nie wszystkim się podoba, mało myślę iż nawet 50% się nie podoba (są tacy co nie napiszą, że im się nie podoba bo zaraz ich zlinczujesz), ale jak pisałem to rzecz gustu i o tym się nie dyskutuje i nie krytykuje się innych opinii, a komin można.
Zgadzam się z Tobą. Nikogo nie zlinczuję tylko dla tego, że ma inne zdanie niż ja (chyba troche pochopnie mnie osądzasz :roll: ), ale denerwuje mnie takie malkontenctwo...


To nie jest brzydki komin, szkoda, że całości z domem nie widać, ale czy "imponujący...piękny...z dobrym smakiem" ?, to Ty tak uważasz i masz do tego prawo, ale pozwól innym wyrazić odmienną opinię.
Ja nie mam nić przeciwko opiniom innych (nawet tym odmiennym :wink: )


W powyższych postach (poza Twoim) zachwytu nie widzę:

" Komin, jak komin"
"Mnie ten komin się nie podoba"
" Szczerze mowiac to mnie on sie nie podoba. "
" Ciekawy" - to tak delikatnie, że brzydki"
"dla mnie osobiście nie przypadł do gustu"
" Niebrzydki... " - to oznacz że ładny też nie jest,
" Nie pasuje ........"
Slawek:) - Niebrzydki...
kominiarz - Bardzo ładny...
modulor - ciekawy...
buniek - fajny komin...
invx - ladny...
echo - bardzo podobają mi się takie rozwiązania...

Trzeba chcieć zauważyć...



Osobiście tutaj na tym forum w domach forumowiczów widziałem ładniejsze kominy (dla mnie oczywiście).
No to proszę o zdjęcia. Jak urządzimy galerię kominów, to każdy znajdzie coś dla siebie :D (poza malokntentami :-? )

georg
18-07-2004, 16:15

hippo
18-07-2004, 16:42
Zbychu,
podaj namiary na priva wykonawcy tych kominów

pchlistosc
18-07-2004, 17:05
Mnie ten komin się nie podoba.
Nie musi.

dziwnie postępujesz, wszyscy szanują , że CI się taki komin podoba (twoja sprawa i gust), pokazując go na ogólnodostępnym forum, wystawiasz go nie jako pod osąd, a prawda jest inna, on nie wszystkim się podoba, mało myślę iż nawet 50% się nie podoba (są tacy co nie napiszą, że im się nie podoba bo zaraz ich zlinczujesz), ale jak pisałem to rzecz gustu i o tym się nie dyskutuje i nie krytykuje się innych opinii, a komin można.
Zgadzam się z Tobą. Nikogo nie zlinczuję tylko dla tego, że ma inne zdanie niż ja (chyba troche pochopnie mnie osądzasz :roll: ), ale denerwuje mnie takie malkontenctwo...


To nie jest brzydki komin, szkoda, że całości z domem nie widać, ale czy "imponujący...piękny...z dobrym smakiem" ?, to Ty tak uważasz i masz do tego prawo, ale pozwól innym wyrazić odmienną opinię.
Ja nie mam nić przeciwko opiniom innych (nawet tym odmiennym :wink: )


W powyższych postach (poza Twoim) zachwytu nie widzę:

" Komin, jak komin"
"Mnie ten komin się nie podoba"
" Szczerze mowiac to mnie on sie nie podoba. "
" Ciekawy" - to tak delikatnie, że brzydki"
"dla mnie osobiście nie przypadł do gustu"
" Niebrzydki... " - to oznacz że ładny też nie jest,
" Nie pasuje ........"
Slawek:) - Niebrzydki...
kominiarz - Bardzo ładny...
modulor - ciekawy...
buniek - fajny komin...
invx - ladny...
echo - bardzo podobają mi się takie rozwiązania...

Trzeba chcieć zauważyć...



Osobiście tutaj na tym forum w domach forumowiczów widziałem ładniejsze kominy (dla mnie oczywiście).
No to proszę o zdjęcia. Jak urządzimy galerię kominów, to każdy znajdzie coś dla siebie :D (poza malokntentami :-? )


:wink:

widzisz Zbych w Naszym kochanym Kraju na dwoch jeden to lekarz drugi to budowlaniec.
I tak to juz jest ze jak ktos ma lepiej to warto skrytykowac.
Stad mysle ze taka popularnosc leppera w naszym Kraju jest
A propos komina to moim skromnym zdaniem jest super :lol:

vardo
18-07-2004, 17:09
..

mdzalewscy
18-07-2004, 17:10
I tak to juz jest ze jak ktos ma lepiej to warto skrytykowac.


dobre, dobre :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , masz rację nie podoba nam się bo właściciel tego komina ma lepiej (jęśli ma lepiej ?) i dlatego go krytykujemy.

No nie, jest super, ale fajowski

Widze, że bez sensu jest wyrażać swoją opinję, jęśli jest odmienna, bo zaraz z Ciebie zrobią zazdrośnika i biedaka ("ma lepiej.."). Tak na koniec to dobrze nie ulegać instyktowi stada i chwalić aby chwalić

barbapis
18-07-2004, 17:26
Wydaje mi się, mdzalewscy, że za bardzo się gorączkujesz i szukasz ukrytych znaczeń tam, gdzie ich nie ma.
Jak słusznie i bez podtekstów _ZBYCH_ napisał - nie musi komin podobać się wszystkim.
Według mnie, komin jest ładny, chociaż ja raczej bym takiego nie zrobiła.
No i jest oryginalny.

_ZBYCH_
18-07-2004, 17:27
Witam Zbychu!!!
Zdjęcie całego domu mógłbyś jednak pokazać aby zobaczyć jak komin prezentuje się na tle całego domu.
pzdr. :wink:

Witam,

Jak juz pisałem "To jest dom mojego klienta. Nie znam szczegółów wykonania. Cały dom prezentuje się imponująco. Jak będzie dokończona elewacja i inwestorzy wyrażą zgodę, to opublikuję zdjęcia całego domu. "

Proszę o cierpliwość :D

_ZBYCH_
18-07-2004, 17:29
Zbychu,
podaj namiary na priva wykonawcy tych kominów

Postaram się załatwić namiary na wykonawcę (o ile ten inwestor jest zadowolony z ich usług).

mdzalewscy
18-07-2004, 17:38
_Zbych_ gdzie dokładniej jest ten dom z tym kominem bo jakoś jak tylko fotke zobaczyłem, to wydało mi się że widziałem już go, albo jest więcej takich kominów

_ZBYCH_
18-07-2004, 17:39
I tak to juz jest ze jak ktos ma lepiej to warto skrytykowac.


dobre, dobre :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , masz rację nie podoba nam się bo właściciel tego komina ma lepiej (jęśli ma lepiej ?) i dlatego go krytykujemy.

No nie, jest super, ale fajowski

Widze, że bez sensu jest wyrażać swoją opinję, jęśli jest odmienna, bo zaraz z Ciebie zrobią zazdrośnika i biedaka ("ma lepiej.."). Tak na koniec to dobrze nie ulegać instyktowi stada i chwalić aby chwalić

Już w pierwszym poście napisałeś:

:-? oj taki sobie ten komin (dla mnie osobiście nie przypadł do gustu), ale wiadomo rzecz gustu a o ............. skoro właścicielowi się podoba to O.K, plus trzeba dać za oryginalność
i chyba wystarczy...
To nie jest wątek demagogiczny.
Nie ma sensu dywagować.

vardo
18-07-2004, 17:59

_ZBYCH_
18-07-2004, 22:02
_Zbych_ gdzie dokładniej jest ten dom z tym kominem bo jakoś jak tylko fotke zobaczyłem, to wydało mi się że widziałem już go, albo jest więcej takich kominów

Dom jest pod Piasecznem.

P.S. Ale masz fajny dom! Jaki etap?

Izis
18-07-2004, 23:35
Mówiąc szczerze,nie podoba mi się ani trochę.Ale powinien podobać się właścicielom domu.I to jest najważniejsze.

Pikumar97
19-07-2004, 07:19
A mnie się bardzo podoba. Sam mam komin obłożony kamieniem, ale takie rozwiązanie jak prezentuje Zbych ( ciosany kamień układany bezspoinowo) jest chyba najładniejsze :wink: - równiez najdroższe :-?

brzuzens
19-07-2004, 08:41
Mi tez sie podoba i chcialbym miec mniej weicej w tym stylu cokol, komin itp. _Zbych_, jak bedziesz mogl (wlasciciel nie bedzie mial nic przeciwko) to poprosze jakis namiar (na priv) - chetnie zobaczylbym na zywo :) Na wykonawce tez namiar moze byc :)

Wakmen
19-07-2004, 10:31
Dla mnie to CUDEŃKO . Och, napewno drogi, ale suuuuuper się prezentuje. Do mojego domku by pasował ale wszystkie zewnętrzne elementy musiałbym zmienić.

kroyena
19-07-2004, 11:46
Taki komin to w pakiecie z cokołem, schdami podmurówka i słupkami płotu, itd... powinien być.

Fajny, ale nie używany.

PS. Czy jest tu kominiarz? Co on na to?

Wakmen
19-07-2004, 11:51
... Czy jest tu kominiarz?
Kominiarz teraz chodzi po ulicach i rozdaje szczęście.

kroyena
19-07-2004, 12:07
Odzew:
Tylko tym, co mają guziki, a nie zamki błyskawiczne i haftki. :lol: :wink:

mdzalewscy
19-07-2004, 12:58
P.S. Ale masz fajny dom! Jaki etap?

dzięki,..etap początkowy, ale szybko idzie, ekipa narazje O.K

kominiarz
19-07-2004, 15:47
... Czy jest tu kominiarz?
Kominiarz teraz chodzi po ulicach i rozdaje szczęście.

O tak napewno, żeby tak było naprawdę to zatrudniłbym człowieka żeby osiem godzin codziennie chodził po ulicach i rozdawał szczęście aby wszyscy byli szczęśliwi :-? :wink: :D :lol:

Wakmen
19-07-2004, 15:58
To ja Ci życzę szczęścia drogi Kominiarzu.

Wojtek62
19-07-2004, 16:33
sam komin jak komin ale zdcydowanie inaczej się prezentuje jako element całości co Zbych mógł podziwiać,
ja nie jestem miłośnikiem kamienia na kominieczy kamiennej choć z łupków elewacji ale dobrze przemyślana taka architektura wyróżnia się z otynkowanych lub wyklinkierowanych domów - i tak powinno być

art63
19-07-2004, 19:41
:-? Hmm, mam też w planie obłożyc komin kamieniem, ale
ten robi wrażenie że się zaraz rozsypie i goście będą się bali przechodzić
pod okapem :lol:

kominiarz
19-07-2004, 21:56
To ja Ci życzę szczęścia drogi Kominiarzu.
Bardzo dziękuję i wzajemnie, w tajemnicy powiem szczerze że na razie nie narzekam :D

A wracając do komina to niewidzę pod czapką betonową tzw noska kapilarnego, a to poważny błąd w sztuce, nieprawdaż

Pozdrawiam kominiarz
:wink:

Wakmen
20-07-2004, 02:15
... wracając do komina to niewidzę pod czapką betonową tzw noska kapilarnego, a to poważny błąd w sztuce...
A to może drogi Kominiarzu wkleisz gdzieś zdjęcie takiej wzorowo wykonanej czapy kominowej. Ja zrobiłem pierwszy krok i w swoim dzienniku budowy umieściłem wzorowo (tak bynajmniej mi się wydaje) wykonanego zbrojenia ław fundamentowych.

Slawek :)
20-07-2004, 08:27
Zgadzam się z Nurnim,
że komin ma nieco południowy charakter i chyba lepiej pasowało by do niego pokrycie dachu mnichem-mniszką. Tylko, czy ktoś dzisiaj kryje tym dachy domków jednorodzinnych? Architektury typu Landhaus nikt już nie projektuje...
Pozdrowienia

kominiarz
20-07-2004, 19:35
... wracając do komina to niewidzę pod czapką betonową tzw noska kapilarnego, a to poważny błąd w sztuce...
A to może drogi Kominiarzu wkleisz gdzieś zdjęcie takiej wzorowo wykonanej czapy kominowej. Ja zrobiłem pierwszy krok i w swoim dzienniku budowy umieściłem wzorowo (tak bynajmniej mi się wydaje) wykonanego zbrojenia ław fundamentowych.

O tak napewno kiedyś to uczynię :wink:

Luśka
20-07-2004, 22:25
Komin oryginalny, to fakt. Myślę, że zdjęcie zrobione pod innym kątem mogłoby bardziej wyeksponować urodę kompozycji komin/dach. W tym ujęciu jest niestety pewiem dysonans form. A w połączeniu z elewacją to naprawdę może być ciekawy widok. Chciałabym to zobaczyć.....

_ZBYCH_
20-07-2004, 22:27
Zbychu,
podaj namiary na priva wykonawcy tych kominów

Proszę bardzo, oto fragment wiadomości od inwestora (właściciela domu z prezentowanym kominem):

"Wykonawcą od kamieni był p. Janek Zuber 0600574613. Jestem zadowolony jeśli chodzi o kominy, mniej zachwycony wyglądem elewacji na dole i marną dbałością o pozostawienie pustki powietrznej - widocznie technologia stawiania z kamienienia całej ściany, a nie tylko przyklejania kamienia do cegieł nie była do końca opanowana."

_ZBYCH_
20-07-2004, 22:28
Komin oryginalny, to fakt. Myślę, że zdjęcie zrobione pod innym kątem mogłoby bardziej wyeksponować urodę kompozycji komin/dach. W tym ujęciu jest niestety pewiem dysonans form. A w połączeniu z elewacją to naprawdę może być ciekawy widok. Chciałabym to zobaczyć.....
Na wszystko przyjdzie pora 8)

dobrzykowice
20-07-2004, 22:41
Jak starczy kasy to chcę tak wykończyć jedna ze ścian na parterze domu ale oczywiście nie tym gipsowym badziewiem z Castoramy....

rafał ...
21-07-2004, 09:11
Pewnie się narażę, ale mi się za bardzo nie podoba, jakiś taki strasznie wielki. Może jestem trochę skrzywiony bo nasz dom nie ma komina.

_ZBYCH_
21-07-2004, 16:35
Pewnie się narażę, ale mi się za bardzo nie podoba, jakiś taki strasznie wielki. Może jestem trochę skrzywiony bo nasz dom nie ma komina.

Dom wieeelki, to i kilka wieeelkich kominów ma :lol:

Wojtek62
21-07-2004, 16:39
rafal,
jak to nie ma komina?
co to za projekt?
Zbych,
a ile ten dom kominów? więcej niż trzy?

agniesia
21-07-2004, 23:27
Mi tez sie nie spodobal, bo nie pasuje do dachu. Lubie kamien, ale tutaj sie gryzie z dachowka. Moze zrob zdjecie calosci, to bedzie widac lepiej np. proporcje.

vardo
21-07-2004, 23:56
..

rafał ...
22-07-2004, 07:26
rafal,
jak to nie ma komina?
co to za projekt?



najzwyklejszy D09 Muratora, ale w wyniku pewnych modyfikacji komin stał się zbędną formą architektoniczną. Tak więc .... ciach i nie ma. :P

tczarek
22-07-2004, 07:46
Komin dobrze skomponowany stanowi ozdobę dachu. Najczęściej jednak widać kominy opadające z tynku, lub odrapane i brudne.
Te kominy przedstawione przez Zbycha są ładne.

magi
22-07-2004, 08:08
Widziałam ten dom i komin w muratorze 2/2002 /chyba/ w całości rzeczywiście pieknie się prezentuje

_ZBYCH_
22-07-2004, 08:23
Widziałam ten dom i komin w muratorze 2/2002 /chyba/ w całości rzeczywiście pieknie się prezentuje

Chyba nie ten dom, bo go wtedy jeszcze na ziemi nie było :wink: :lol:

magi
22-07-2004, 08:27
W takim razie podobny :D

agniesia
22-07-2004, 12:42
Mi tez sie nie spodobal, bo nie pasuje do dachu. Lubie kamien, ale tutaj sie gryzie z dachowka. Moze zrob zdjecie calosci, to bedzie widac lepiej np. proporcje.
Oczywisci moze sie podobac lub nie jest to sprawa gustu.Tylko nie rozumiem sformulowania"gryzie sie z dachowka".Kamien i dachowka jest laczona ze soba od wiekow i w takiej formie rowniez.

Tak, ale... jak napisali Nurni i Slawek lepsza bylaby mnich-mniszka. W takim zestawieniu na tym konkretnym zdjeciu nie wyglada dobrze. Gdyby ZBYCH zrobil zdjecie calosciowe lub tak zeby zachowac proporcje moze mialabym inne zdanie.

1950
22-07-2004, 19:10
a mnie się podoba

_ZBYCH_
23-07-2004, 22:00
Inwestor wyraził zgodę, więc publikuję dwa zdjęcia domu.
Zaznaczam, że dom jest w trakcie budowy, więc nie widać jeszcze całego uroku.


Ponieważ do niektórych nie dociera, że tu jest mowa o kominach i nikt ich nie prosi o wyrażanie opinii o całym domu - KASUJĘ ZDJĘCIA DOMU

kominiarz
23-07-2004, 22:54
Drogi Zbychu powiedz mi po co zainstalowany jest na przewodzie od kominka ten nieszczęsny producent sadzy " strażak " ???

Na pierwszy rzut oka widać że zmniejszył znacznie pole powierzchni wylotu komina dymowego, wg mnie jest tam zupełnie zbędny, będzie
stawiał duży opór na wylocie co przyczyni się do znacznie szybszego odkładania sadzy wewnątrz komina.

Dach piękny ale nikt nie pomyślał o możliwości kominikacji po nim,
nachylenie dachu powyżej 25% - brak wymaganego dojścia do przewodów kominowych ponad dachem (ławy i stopnie kominiarskie)
zgodnie z (Dz. U. Nr 75 z 2002 r. poz. 690) .


A tak ogólnie to dopiero teraz widać jak te ładne kominy fajnie zgrywają się z tą kamienną ścianą.

Pozdro...kominiarz :wink:

Paty
24-07-2004, 08:49
Teraz widać że komin współgra z całością domu. Czy to ładne czy nie to kwestia gustu. Skoro inni wypowiadają się na ten temat to może i ja coś powiem od siebie. Wydaje mi się że inwestor "skleił" dom z kilku projektów o zupełnie innej architekturze. Elementy takie jak lukarny ( chyba tak się to nazywa) , bawole oczka są zupełnie do siebie niepasujace .
Wydaje mi się również że to okno wchodzące w połać dachu na górze jak i nadole jest jekoś tak niesymetryczne i wcisnięte na siłę . Jakby ta wysunięta cześć domu była doklejona "potem" a że akurat było okno to tak wyszło.
To są moje spostrzeżenia, byc może nie mam zmysłu architektonicznego i sie nie znam , ale takie jest moje odczucie.
A dla właścicieli to jest na pewno najpiekniejszy dom.
I niech tak zostanie.
Pozdrawiam Paty.

BOHO
24-07-2004, 10:32
według mnie jest optycznie zbyt ciężki...... ale to rzecz gustu....

BOHO
24-07-2004, 10:40
teraz dopiero zobaczyłem zdjęcia całości..... no cóż, według mnie to jakaś pomyłka estetyczno architektoniczna.... tak jakby inwestor od początku mocno improwizował i co dwa dni zmieniał koncepcję..... zastosowanie bawolich oczek i lukarn , a w końcu połączenie bawolego oczka z lukarną, masywne, kontrastujące z dachem cztery (!!!!) masywne kominy, dach poszatkowany do granic mozliwości - wszystko to sprawia niestety wrażenie totalnego chaosu i przeładowania szczegółami....... ale oczywiście - jesli ktoś tak chce..........

BOHO
24-07-2004, 10:43
i jeszcze dostrzegłem okno połaciowe, oprócz trzech innych rodzajów doświetlenia poddasza...... może to jakiś dom testowy, albo eksperymentalny ? ? ? ;)

Maxtorka
24-07-2004, 11:03
Dla mnie za dużo się "dzieje" na tym dachu ( jedno wole oczko , drugie wole oczko , duża lukarna , okno połaciowe , cztery kominy , dach skomplikowany wielopołaciowy ) . Osobiście wolę dachy mniej urozmaicone co nie znaczy że preferuję stodółki .Dobrze że konsekwentnie wprowadzono piaskowiec na ściany , wygląda to fajnie ,dom nabiera charakteru .Taki dom widziałabym na wzgórzu wśród winnic albo kwietnych łąk , otoczony kamiennym murem .

Pozdrawiam - Maxtorka

_ZBYCH_
24-07-2004, 20:45
teraz dopiero zobaczyłem zdjęcia całości..... no cóż, według mnie to jakaś pomyłka estetyczno architektoniczna.... tak jakby inwestor od początku mocno improwizował i co dwa dni zmieniał koncepcję..... zastosowanie bawolich oczek i lukarn , a w końcu połączenie bawolego oczka z lukarną, masywne, kontrastujące z dachem cztery (!!!!) masywne kominy, dach poszatkowany do granic mozliwości - wszystko to sprawia niestety wrażenie totalnego chaosu i przeładowania szczegółami....... ale oczywiście - jesli ktoś tak chce..........

BOHO - jesteś architektem?
Projekt tego domu wykonał architekt. Podobał się inwestorom, więc według tego projektu zbudowano im dom. Ten wątek dotyczy kominów, a nie krytyki projektu, czy wyglądu domu.

Gdzie Wy widzicie w tym domu wole oko (czy też bawole oko, jak niektórzy wolą :wink: )???

BOHO
26-07-2004, 07:45
OK ! bez oceny domu ! obłożenie kominów kamieniem, spowodowało, że odcinają się wyraźnie od dachu, fakt ten powoduje , że optycznie przytłaczają dach, co potęguje ich ilość, a także ilość innych elementów dachu.............

_ZBYCH_
26-07-2004, 08:16
Drogi Zbychu powiedz mi po co zainstalowany jest na przewodzie od kominka ten nieszczęsny producent sadzy " strażak " ???

Drogi kominiarzu, nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, bo nie ja tego "strażaka" montowałem :wink: . Przyznam, że trochę mnie zdziwiła Twoja wypowiedź. Zawsze uważałem, że taka nasada kominowa jest właśnie po to, aby poprawić ciąg i generalnie ulepszyć komin, a tu proszę. Z wypowiedzi fachowca wynika co innego :roll: . To jak to jest z tymi nasadami kominowymi? Ja u siebie jeszcze nie mam, ale zamierzałem kupić. Jakie zatem rozwiązanie polecasz?


Dach piękny ale nikt nie pomyślał o możliwości kominikacji po nim,
nachylenie dachu powyżej 25% - brak wymaganego dojścia do przewodów kominowych ponad dachem (ławy i stopnie kominiarskie)
zgodnie z (Dz. U. Nr 75 z 2002 r. poz. 690) .

Łitam, co to dla kominiarza :wink: :lol: .

Honorata
26-07-2004, 15:49
recz gustu a z tym sie nie dyskutuje, jezeli piaskowiec jest tez powtórzony na elewacji to zapewnie wyglada to estetycznie i harmonijnie,

ja hołduje prostocie i ascetyzmowi, wiec moj dom bedzie utzrymany w tonacji szaro-grafitowej i podobnie komin-czym wykonczony, tego jeszcze nie wiem

Honorata
26-07-2004, 15:55
o Jezu słodki, Zbych gdzie ty masz oczy, dopiero teraz zobaczylam zdjecia fasad, podobnego potwora architektonicznego dawno nie widzialam, jezeli pod caloscia podpisal sie jakis architekt to powyrywac mu ja.., ale bardziej podejrzewam tu radosna tworczosc inwestorow, tu cos dodac , tam przerobic, co to za łukowate okna w dachu-koszmar, budynek sprawia tak chotyczne wrazenie, okna , łamana fasada, przekombinowany dach, ze tym kominom nie opłaca sie poswiecic nawet 5 minut!

sorry, ale martwia mnie takie architektoniczne potwory, a la serial argentynski, ktorych ciagle nie brakuje w naszym kraju, ja miłuję ład i spójnośc, fascynuja mnie domy skandynawskie -moja opinia, przeciez mi wolno!

_ZBYCH_
26-07-2004, 16:12
o Jezu słodki, Zbych gdzie ty masz oczy, dopiero teraz zobaczylam zdjecia fasad, podobnego potwora architektonicznego dawno nie widzialam, jezeli pod caloscia podpisal sie jakis architekt to powyrywac mu ja.., ale bardziej podejrzewam tu radosna tworczosc inwestorow, tu cos dodac , tam przerobic, co to za łukowate okna w dachu-koszmar, budynek sprawia tak chotyczne wrazenie, okna , łamana fasada, przekombinowany dach, ze tym kominom nie opłaca sie poswiecic nawet 5 minut!

sorry, ale martwia mnie takie architektoniczne potwory, a la serial argentynski, ktorych ciagle nie brakuje w naszym kraju, ja miłuję ład i spójnośc, fascynuja mnie domy skandynawskie -moja opinia, przeciez mi wolno!

http://www.zbychdom.republika.pl/icon/morda_z%B3y.gif

Zapewniam Cię Honorato, że oczy mam na miejscu!
Jak sama łaskawie zauważyłaś w poprzednim poście, o gustach się nie dyskutuje :-? . Ja nie prosiłem o komentarze na temat domu! Dom należy do jednego z forumowiczów. Nie pomyślałaś, że może mu być przykro?!!
Ja się czuję temu winny i ponieważ do niektórych nie dociera, że tu jest mowa o kominach i nikt ich nie prosi o wyrażanie opinii o całym domu - KASUJĘ ZDJĘCIA DOMU

Koniec tematu!

P.S. Honorato - pokaż nam zdjęcia swojego domu. Zobaczymy, jak się będziesz czuła po negatywnych komentarzach :-? :roll:

Honorata
26-07-2004, 16:19
Zbych jaki ty obrażalski i niedotykalski, przykro nie przykro, jak się zamieszcza zdjęcia to chyba nie tylko po to żeby oczekiwać peanów na cześć, poza tym, pisałeś wczesniej o domu twoich klientów, a nie kogoś z forum, jasnowidzem nie jestem, nie zmieniam zdania co do domu, moze najwyzej powstrzymałambym się od jego wyrażenia,

każdemu wolno wyrazić swoją opinię, wiec dlaczego mi tego bronisz, nikogo nie obrażam, poprostu projekt mi sie nie podoba, a komin jako taki choćby najładnijszy sam w przyrodzie nie występuje tylko jako całośc konkretnego domu

zdjecia swojego domu załacze jesienią, wtedy poproszę forumowiczów o opinie, będa to jednak moje zdjęcia i kazdy bedzie wiedział kogo gust komentuje

_ZBYCH_
26-07-2004, 16:38
Zbych jaki ty obrażalski i niedotykalski
Ja nie komentuję Twoich wrażeń estetycznych, ani co masz na miejscu, a co nie :evil: .


przykro nie przykro, jak się zamieszcza zdjęcia to chyba nie tylko po to żeby oczekiwać peanów na cześć, poza tym, pisałeś wczesniej o domu twoich klientów, a nie kogoś z forum, jasnowidzem nie jestem, nie zmieniam zdania co do domu, moze najwyzej powstrzymałambym się od jego wyrażenia,
każdemu wolno wyrazić swoją opinię, wiec dlaczego mi tego bronisz, nikogo nie obrażam, poprostu projekt mi sie nie podoba, a komin jako taki choćby najładnijszy sam w przyrodzie nie występuje tylko jako całośc konkretnego domu
Zdjęcia domu były zamieszczone dla pokazania, jak kominy pasują do reszty domu, a nie po to, abyś komentowała czyjś gust. Jak byś nie zauważyła, to nie jest wątek pod tytułem "Oceńcie projekt", tylko wątek dotyczący kominów. Co do swojego zdania, to chyba już je dobitnie wyraziłaś...

Nie będę z Tobą dywagował.

Arkadiusz Godlewski
26-07-2004, 21:06
_ZBYCH_ ma rację. Nikt Was nie prosił o komentowanie projektu domu, tylko kominów. Mnie się podobają. Nie było mi dane zobaczyć całego domu, bo ZBYCH się wkurzył skasował zdjęcia.
ZBYCH-u, a może na priva?

Arek

dobrzykowice
26-07-2004, 22:09
Pewnie się narażę, ale mi się za bardzo nie podoba, jakiś taki strasznie wielki. Może jestem trochę skrzywiony bo nasz dom nie ma komina.

Dom wieeelki, to i kilka wieeelkich kominów ma :lol:


Poza tym ten komin ewidentnie spełnia w tym domu dwie funkcje , uzytkową i dekoracyjną, a jeżeli dekoracyjną to i został odpowiednio wyeksponowany :)

dobrzykowice
26-07-2004, 22:24
[quote="Honorata"]Zbych jaki ty obrażalski i niedotykalski, przykro nie przykro, jak się zamieszcza zdjęcia to chyba nie tylko po to żeby oczekiwać peanów na cześć, poza tym, pisałeś wczesniej o domu twoich klientów, a nie kogoś z forum, jasnowidzem nie jestem, nie zmieniam zdania co do domu, moze najwyzej powstrzymałambym się od jego wyrażenia,

Zdjęcia tego domu zostały zamieszczone w konkretnym celu, bynajmniej nie po to aby pokazać, w swoim mniemaniu, bezguście inwestora.

każdemu wolno wyrazić swoją opinię, wiec dlaczego mi tego bronisz, nikogo nie obrażam, poprostu projekt mi sie nie podoba,


ale nikt Ciebie o nią nie prosił. Czy jak pokazujesz swoje prawo jazdy np. policji, to oni od razu komentują Twoje zdjęcie w dokumencie ? Nie, bo nie po to dałaś im ten dokument

Honorata
27-07-2004, 08:44
tak dobrzykowice tylko że w kolejnym wątku traktującym o ludzkiej fantazji Zbych zamieścił zdjęcie w celu li tylko pokazania bezguścia inwestorów, a może idac tropem rozumowania Zbycha, temu inwestorowi też będzie przykro, czytając jakiego potworka sobie wybudował?

trochę luzu panowie :lol: !


Koniec tematu z mojej strony. Również pozdrawiam!

Paty
27-07-2004, 10:20
Zbych

Bardzo jestem zdziwiona twoją krytką i ostrymi słowami w stosunku do Honoraty.
Kilka dni temu sam osobiście założyłeś wątek pt. " Terzeba mieć fantazję" , który od pierwszego postu był krytyką stylu architektonicznego własciciela domu. Wątek rozwinął się w ogromnym tepię i nie przeszkadzały ci opinie forumowiczów na temat wyglądu tego domu zreszta niejednokrotnie bardzo złośliwe. Ja wiem że jak się kogoś nie zna to łatwiej krytykować . Tu włascicielami domu sa jacyś Twoi znajomi czy pracodawcy i krytykować trudniej ( choć Tobie ten dom może się podobać). Także lepiej się wcześniej się zastanów zanim coś napiszesz bo sam też nie jesteś bez winy.
Bo chyba nie wpadłeś na to że właściciele tego "fantazyjnego" domu mogą być FORUMOWICZAMI.

Pozdrawiam Paty.

_ZBYCH_
27-07-2004, 11:40
tak dobrzykowice tylko że w kolejnym wątku traktującym o ludzkiej fantazji Zbych zamieścił zdjęcie w celu li tylko pokazania bezguścia inwestorów, a może idac tropem rozumowania Zbycha, temu inwestorowi też będzie przykro, czytając jakiego potworka sobie wybudował?

trochę luzu panowie :lol: !

Koniec tematu z mojej strony. Również pozdrawiam!

Tamten wątek służy pokazaniu wymyślnej architektury budowli. Poza tym jest to stary dom budowany w czasach, kiedy różne domy budowano i nie sądzę, żeby właściciele tego domu uznawali go za piękny i obruszali się na negatywne komentarze.

Twój dom Honorato, też nie należy do typowych. Też można by powiedzieć, że to "potwór architektoniczny". Jeden lubi prostotę i ascetyzm, a inny łukowate okna w dachu, łamaną fasadę i połamany dach. Każdy lubi co innego i buduje to, na co go stać...

Ten wątek służy pokazaniu kominów oraz tego jak kominy komponują się z elewacją. Czy tak trudno to zrozumieć?

_ZBYCH_
27-07-2004, 11:44
Zbych
Bardzo jestem zdziwiona twoją krytką i ostrymi słowami w stosunku do Honoraty.

A gdzie widzisz te ostre słowa http://www.zbychdom.republika.pl/icon/znak_zapytania.gifhttp://www.zbychdom.republika.pl/icon/znak_zapytania.gifhttp://www.zbychdom.republika.pl/icon/znak_zapytania.gif

invx
27-07-2004, 11:49
za to ja _ZBYCH'u widze nabijanie postow, i podnoszenie tematu, ktury nic juz nie wnosi do dyskusji.

Arkadiusz Godlewski
27-07-2004, 21:31
za to ja _ZBYCH'u widze nabijanie postow, i podnoszenie tematu, ktury nic juz nie wnosi do dyskusji.
Do kogo ta mowa? Popatrz na swoje posty i ich wartość merytoryczną :-?

Ponadto powinieneś chyba korzystać z Word-a przy pisaniu postów...
:roll:

Arkadiusz Godlewski
27-07-2004, 21:39
Ło Jezu słodki, Honorato gdzie ty masz oczy, dopiero teraz zobaczyłem Twój projekt. Podobnego potwora architektonicznego dawno nie widziałem. Jeżeli pod całością podpisał się jakiś architekt to powyrywać mu ja...

:roll: :roll: :roll:

P.S. Nie ma to jak domy tradycyjne...

_ZBYCH_
27-07-2004, 22:05
Etam, dajmy już spokój.
Każdy powiedział swoje i tyle.
Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam :oops: .

darekola
28-07-2004, 11:31
Komin ładny.
Ale chyba nie pasuje do pokrycia dachu.
Bardziej chyba by pasował do łupka albo wiórów z osiki, albo strzechy.

Czy w środku jest komin systemowy?
I tylko obłożony tym kamieniem?
Na jaką zaprawę łączony? Do klinkieru? Czy zwykłą?

D.

dobrzykowice
28-07-2004, 21:31
tak dobrzykowice tylko że w kolejnym wątku traktującym o ludzkiej fantazji Zbych zamieścił zdjęcie w celu li tylko pokazania bezguścia inwestorów, a może idac tropem rozumowania Zbycha, temu inwestorowi też będzie przykro, czytając jakiego potworka sobie wybudował?

To nie jest to samo, zobacz do pierwszego z brzegu muratora, prawie zawsze są pokazywane błędy lub nieprzemyslane decyzje inwestora bądź projektanta. Nikt CI nie zabroni zrobić zdjęcie jakiegos potworka i go potem opublikwać. W tym jednak przypadku inwestor zgodził sie na publikację swojego domu tylko dlatego aby inni mogli zobaczyć jak pokazany wcześniej komin komponuje się z całą bryłą budynku :)

trochę luzu panowie :lol: !

jesteśmy wyluzowani ;)

Koniec tematu z mojej strony. Również pozdrawiam!
pozdrawiam i slę gorące buziaki ;P

dobrzykowice
28-07-2004, 21:35
Zbych

Bardzo jestem zdziwiona twoją krytką i ostrymi słowami w stosunku do Honoraty.
Kilka dni temu sam osobiście założyłeś wątek pt. " Terzeba mieć fantazję" , który od pierwszego postu był krytyką stylu architektonicznego własciciela domu. /..../

Powiem krótko, zdjęcia w tym wątku nie zostały opublikowane po to aby wyrazić swoje zdanie na temat gustu inwestora.

Wojtek62
29-07-2004, 11:05
dobrzyk, masz rację

BOHO
30-07-2004, 10:46
opinie na temat domu pojawiły się jako naturalny efekt zamieszczenia zdjęć...... swoją drogą czasami warto wsłuchać się w opinie krytyczne, a nie tylko przyjmować do wiadomości pochwały...... jak to w życiu....

Paty
31-07-2004, 12:07
dobrzykowice

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ,bo Twoim zdaniem w jaki celu został założony wątek "Trzeba miec fantazję"?

Paty

mieczotronix
31-07-2004, 13:41
zrozumcie zbycha
- spodobał mu się komin jego klienta
- pokazał jego zdjęcie
- kilka osób powiedziało - oo jaki ładny komin! pokaż dom!
- zapytał klienta, czy mógłby
- klient się zgodził, bo pewnie jest dumny ze swojego domu, a i zbychowi też ten dom się podobał
- pokazał zdjęcia
- dom został zglanowany (kilka postów pod rząd) - okej - każdy ma do prawo do krytyki - jak i zbych w innym wątku (ja sie na zdjęcia nie załapałem, więc się nie wypomiem)
- zbychowi wstyd się zrobiło, że dom jego klienta jest tak objeżdżany na forum
- skasował zdjęcia, nie dlatego że jest drażliwy, tylko dlatego że znalazł się w niezręcznej sytuacji w stodunku do swojego klienta

BOHO
02-08-2004, 08:01
rozumiemy zbycha - tylko coś trochę za nerwowo zareagował.....

mieczotronix
02-08-2004, 08:57
bo on w strasznie nerwowej branży robi

dobrzykowice
03-08-2004, 19:51
opinie na temat domu pojawiły się jako naturalny efekt zamieszczenia zdjęć...... swoją drogą czasami warto wsłuchać się w opinie krytyczne, a nie tylko przyjmować do wiadomości pochwały...... jak to w życiu....

ale zdjęcia domu nie zostały tu opublikowane po to wyrażać o nim swoją opinię obojetne czy negatywną czy tez pozytywną, to wszystko :)

dobrzykowice
03-08-2004, 20:02
dobrzykowice

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ,bo Twoim zdaniem w jaki celu został założony wątek "Trzeba miec fantazję"?

Paty


Oj Paty,
wyłoże CI to jak kawę na ławę,

wątek dot. komina została załozony po to aby pokazać niekonwencjonalne jego wykonczenie. Jednym się on podobał innym nie a jeszcze inni nie mogli sobie o nim wyrobic zdania widząc tylko komin. Dlatego też Zbych za zgodą właściciela domu opublikował zdjecia całego domu aby forumowicze mogli go całościowo zobaczyc. Właściciela moga nie interesować uwagi zarówno te pozytywne jak i negatywne na temat samego domu, nie po to te zdjęcia zostały pokazane. Zbych znalazł sie po prostu w trochę kłopotliwej sytuacji i jego reakcja wcale mnie nie zdziwiła.

Drugi zaś wątek został założony w całkiem innym celu, aby pokazać jaką "fantazje" mają co niektórzy inwestorzy.
Teraz widzisz różnice pomiedzy nimi ? :)

aleksik
17-04-2005, 10:43
Komin mi się podoba - też będę miał z kamieni. jeśli mógłbym się dowiedzieć coś o tym nosku kapilarnym od jakiegoś fachowca - a tu takich wielu - byłbym wdzięczny.

PS. NIE UWAŻACIE ŻE VARDO JEST BARDZO TREŚCIWY? :wink:

jacekm22
17-04-2005, 11:31
Komin jest bardzo ladny !!
Tylko czy wykonczony komin pasuje do dachowki??
Ten komin jest jak z westernow :) , a tam dachowek nie bylo!!

matth
17-04-2005, 21:27
I TO WLASNIE NAZYWA SIE "POLSKIE PIEKIELKO"/ dowcipu nie musze przytaczac/ I WLASNIE W TYM KRAJU JAST TAK JAK JEST :evil:
Zegnam ozieble.

Betka
18-04-2005, 08:58
Ja też się wypowiem.
Mało kto się zna na położeniu kamienia (bardzo ciężka i żmudna robota)
Zdjęcie zostało zrobione samych kominów i to z bliska i nie oddaje całego wyglądu domu.
Ja nie wypowiadam się na temat piękne, brzydkie (domu nie widziałam)
Jestem pod wrażeniem ułożenia w ten sposób kamienia na tych kominach. To jest niesamowite, że zostało tak dokładnie i solidnie zrobione.
Będe miała część elewacji z piaskowca, ale na pewno nie uda mi się ułożyć kamienia jak klinkier, poprostu mnie na to nie stać.

andrzej100
18-04-2005, 09:34
_ZBYCH_ z ciekawoscia zawsze czytam Twoje posty a tu spotyka mnie zawod. Mnie ten komin nie przypadl do gustu, ale bylem pewien, ze widziales caly dom i te kominy na pewno swietnie wspolgraja z domem. Ucieszylem sie na Twoja zapowiedz zdjec, a tu pestka. Zdjecia wykasowane, watek rozwiniety na ponad 100 odpowiedzi, a Zbych jakis nerwowy. Czuje sie zawiedziony.
A poza tym kazdy ma prawo chwalic albo krytykowac jak cos jest poddane ocenie.

_ZBYCH_
18-04-2005, 14:13
_ZBYCH_ z ciekawoscia zawsze czytam Twoje posty a tu spotyka mnie zawod. Mnie ten komin nie przypadl do gustu, ale bylem pewien, ze widziales caly dom i te kominy na pewno swietnie wspolgraja z domem. Ucieszylem sie na Twoja zapowiedz zdjec, a tu pestka. Zdjecia wykasowane, watek rozwiniety na ponad 100 odpowiedzi, a Zbych jakis nerwowy. Czuje sie zawiedziony.
A poza tym kazdy ma prawo chwalic albo krytykowac jak cos jest poddane ocenie.
Ojej, tak mi przykro, że czujesz się zawiedziony...
Co Twoja wypowiedź wnosi do tego wątku?

Pawel P.
18-04-2005, 18:41
Wypowiedź andrzeja100 i wraz z Twoją sarkastyczną odpowiedzią, potwierdza tylko to, że bardzo kiepsko znosisz krytykę innych osób
i nie potrafisz z "twarzą" uporać się z Swoim Problemem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

_ZBYCH_
18-04-2005, 20:01
Wypowiedź andrzeja100 i wraz z Twoją sarkastyczną odpowiedzią, potwierdza tylko to, że bardzo kiepsko znosisz krytykę innych osób
i nie potrafisz z "twarzą" uporać się z Swoim Problemem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Tak, wszystko się zgadza :D ...no może poza tym że to nie jest mój problem...

Również pozdrawiam i życzę powodzenia.

Pawel P.
18-04-2005, 20:21
Fakt :D

andrzej100
20-04-2005, 16:12
Ojej, tak mi przykro, że czujesz się zawiedziony...
Co Twoja wypowiedź wnosi do tego wątku?




Nie bede tego komentowal ...

Nati&Mari
29-08-2005, 08:47
Chcę tak zrobić komin i cokół wokół domu! Bardzo proszę o wszystkie informacje o sposobie wykonania (obłożenia dzikówką). Sprawa pilna.

Majkel_B
22-10-2006, 19:55
to ja też Wam pokażę komin, w domku jednorodzinnym, dopiero co wybudowany, (dla jasności nie mój :D ):




http://foto.m.onet.pl/_m/9e47657ddb9699dea372b1fa052a13a3,10,19,0.jpg

geguś
22-10-2006, 20:19
to ja też Wam pokażę komin, w domku jednorodzinnym, dopiero co wybudowany, (dla jasności nie mój :D ):




http://foto.m.onet.pl/_m/9e47657ddb9699dea372b1fa052a13a3,10,19,0.jpg

Łomatko, co to? Wydech z lokomotywy? :o

:lol: :lol: :lol:

Anisia3
22-10-2006, 20:20
No tak..... :o :o :o
A komin, który pokazał Zbych jest super. też muszę o tym pomyśleć. Ale wsyztsko jest oczywiście kwestią kasy.

Anisia3
22-10-2006, 20:21
Majkel B dopiero teraz zauważyłam, że my z tej samej wioski. Gdzie to cóś wypatrzyłeś?

Majkel_B
23-10-2006, 10:16
he he

to cudo wybudowane w Zgierzu, komin na domku jednorodzinnym z użytkowym poddaszem, komin obity blachą w kolorze pokrycia dachowego, super prawda ? :( , zastanawiałem się czy wkleić tutaj czy w wątku "nowoczesne domy - inspiracje"

ESKIMOS
23-10-2006, 10:44
Widziałam ten dom i komin w muratorze 2/2002 /chyba/ w całości rzeczywiście pieknie się prezentuje
Szkoda tylko, ze po paru sezonach zimowych, poszarzały i rozsypując się, będzie wygladał mniej pięknie. :(

Renatka&Petronek
23-10-2006, 10:49
A mi się tem komin podoba. Niestety nie miałem okazji obejrzeć całego domu. Generalnie ten typ wykończenia bardzo się nam podoba. A co do gustów. Jest wiele domów, na które jak patrzę to mam wiele negatywnych opinii na ich temat(chodzi mi o estetykę i dbałość wykończeń). Nie rozumiem dlaczego wszyscy, którzy tak chwalą te bohomazy bez wykończeń teraz tak nagle krytykują czyjeś poczucie estetyki. Może taki był właśnie zamysł autora. A co powiecie o budowlach barokowych. To dopiero było przeładowanie szczegółów-ale nikt nie próbuje deprecjonować tego stylu.
Mi się tam podoba, że ktoś dba o detale wykończenia-bo to właśnie to nadaje charakter budykowi. A jeżeli było za dużo pomysłów. No cóż buduje się z reguły 1 dom w życiu i trzeba gzdieś to wszystko zmieścić. Jak podoba się właścicielom to w porządku.

Anisia3
23-10-2006, 10:50
Eskimos Dlaczego ma byc poszarzały? Elewacje obłożone piaskowcem po wielu latach wyglądają bardzo ładnie i w ogóle nie szarzeją. Poza tym nie każdy pali węglem, że by od razu komin musiał usmolić się sadzą :o z dymu? :o

ESKIMOS
23-10-2006, 11:13
Eskimos Dlaczego ma byc poszarzały? Elewacje obłożone piaskowcem po wielu latach wyglądają bardzo ładnie i w ogóle nie szarzeją. Poza tym nie każdy pali węglem, że by od razu komin musiał usmolić się sadzą :o z dymu? :o
1. Bo komin to nie ściana, czy cokół. Tam zwłaszcza jesienia i zima, podczas wichury, szarugi czy sniezycy - bywaja ekstremalne warunki zwłaszcza dla powierzchni niegładkich. a powierzchnia takiego komina jest wielokrotnie większa od np. powierzchni z klinkieru.
2. Bo piaskowiec to kruchy i porowaty kamień łatwo zbierajacy zanieczyszczenia z powietrza , jak też i wodę z opadów (w szczelinach).
3. Bo woda w szczelinach podczas mrozu lubi zwiekszać swoja objetość z siłą której nie powstrzyma żadna zaprawa czy klej.

Anisia3
23-10-2006, 19:27
Eskimos napisał

1. Bo komin to nie ściana, czy cokół. Tam zwłaszcza jesienia i zima, podczas wichury, szarugi czy sniezycy - bywaja ekstremalne warunki zwłaszcza dla powierzchni niegładkich.
Rzeczywiście odległość komina od elewacji jest kolosalna. :roll: