PDA

Zobacz pełną wersję : Immergaza macie? możecie polecić?



maslo
17-07-2004, 10:07
jeśli posiadacie piece Immergaza, czy macie z nim problemy, czy możecie go polecić? Zastanawiam sie nad jego kupnem, bo jest dużo tańszy, ale zastanawiam się czy cena nie jest odpowiednia do jakości

Foxy
17-07-2004, 13:24
Ja kupiłem dosyć zaawansowany technologicznie Immergas Victrix Zeus 20 z wbudowanym zasobnikiem, porównywalny innych marek był o wiele droższy, a opinie zarówno użytkowników i handlowców, jakie udało mi się zebrać - pozytywne.
Ale dopiero od miesiąca wisi mi na ścianie, wyłączony, bo remont jeszcze trwa, także nie powiem Ci, jak się sprawuje :lol: - zapowiada się nieźle.
Proponuję też poszukac na forum, wątek był pary razy wałkowany (w tym przeze mnie :wink: ).

niezły
17-07-2004, 17:43
Immergas to dobra marka choć mało popularna na forum

marpanek
17-07-2004, 18:45
Też mam avio major z zasobnikiem 60 l ale odpalam dopiero teraz i rzetelne informacje będą po kilku miesiącach, w sklepie bardzo polecany

jprzedworski
17-07-2004, 20:10
Mnie tę firmę poleca jedna z hurtowni. Mogą nie być obiektywni, ale przecież mogliby polecać coś droższego (a mają) ... :roll:

gosciu01
18-07-2004, 22:20
pewnie wypowiadać się tu będą ci, którzy niedługo mają imergasa,

tak jak u mnie.

też już szczegółowo wymieniałem jego wady i zalety,
pokrótce ; zaletą jest budowa z bardzo dobrych podzespołów, często lepszych niż dobre modele znanych firm.

Wadą ( dla mnie ) jest stosunkowo proste sterowanie, mała ilość opcji programowania i sterowanie tylko jednym obiegiem. Ale można troszkę dokupić części i wszystko działa OK. no ale wybierałem świadomie.

To co mnie zaskoczyło, to bardzo cicha praca.

Cz.

Free
19-07-2004, 07:36
Gosciu, jaki masz model tego pieca ?

nurni
19-07-2004, 08:59
Podnoszę temacik bo jestem również bardzo zainteresowany opiniami użytkowników Immergasa.
Stoję przed wyborem i jak na razie na pierwszym miejscu jest Zeus Victrix z zasobnikiem 60 l. To co mnie przekonuje to bardzo wysokiej jakości materiały w środku (całość z prawdziwej nierdzewki, włącznie z zasobnikiem i wężownicą :o ) oraz atrakcyjna cena. Nawet jak dokupi się zestaw do podłogówki (dedykowany do tego pieca) za ok. 2500 to i tak jest dalej atrakcyjny cenowo. Poza tym ma też wystarczający wydatek c.w.u. - ok. 700 l/godz.
Dołączam się do próśb o opinie użytkowników

Pozdrawiam

gosciu01
19-07-2004, 09:38
Gosciu, jaki masz model tego pieca ?

kondenscyjny Immergas Zeus Victris 20.

Są jeszcze o większej mocy ( chyba Zeus 27 ) ale do mojego domku byłby za duży, gdyż mam dosyć dobre parametry termiczne przegród.

Zależało mi też na jak najmniejszym dolnym parametrze w piecyku ( chyba cuś od 4 kW ), aby jak najwięcej wydajnie pracował. W końcu maksymalne zapotrzebowanie na co u mnie w domu to ok. 6,5 kW ( bez rekuperatora ), reszata potrzebna jest na cwu.

Cz.

gosciu01
19-07-2004, 10:21
Nawet jak dokupi się zestaw do podłogówki (dedykowany do tego pieca) za ok. 2500 to i tak jest dalej atrakcyjny cenowo. Poza tym ma też wystarczający wydatek c.w.u. - ok. 700 l/godz.
Dołączam się do próśb o opinie użytkowników

Pozdrawiam

Po co za 2500 tys. zł ?

wystarczy wyprowadzić sygnał z obwodu sterowania przez piec własną pompą do co do sterownika za 100 zł, który jednocześnie włączy pompę do podłogówki i z opóźnieniem ( w stosunku do pompy co ) ją wyłaczy.
Takie sterowniki ma w ofercie Relpol, a widziałem także w którymś markecie.

Temat mam rozpracowany narazie teoretycznie, pogadaj z serwisantem który będzie zakładał piec, jeśli trochę kuma w temacie powinien to zrobić, jeśli nie, to niech wyprowadzi dwa przewody z sygnałem na sterownik. I to wszystko, resztę można zrobić samemu. Jest to nie wiele bardziej skomplikowane niż założenie ściemniacza do żyrandola :wink:

Cz.

maslo
19-07-2004, 12:18
Teraz napiszę czemu pytam o Immergaza. Ja mam z nim problem : piec reklamowany na stronie Immergaza z założeniem "ciepła woda bez ograniczeń". A u mnie to jakoś nie działa. Podobno mam małe ciśnienie w przyłaczu (małe to 2,5 bara). Woda ciepła leci jak krew z nosa , a zimna całkiem nieźle zasuwa. Gdy odkręce w kuchni kran z ciepłą wodą na górze nie leci (z zimną wodą nie mam problemów).
Znajomi, którzy mają podobne piece twierdzą, że u nich nie ma róznicy na ciepłej i zimnej wodzie, a u mnie gołym okiem jest widoczna róznica między ich ciśnieniem.

Pagin
19-07-2004, 12:34
Witam,
Moze paprochy w instalacji lub na filtrze?
Pozdrowienia

Pagin
19-07-2004, 12:50
Witam,
Moze paprochy w instalacji lub na filtrze?
Pozdrowienia

maslo
19-07-2004, 13:02
i serwisant, i sprzedawca pieca i wykonawca instalacji, a także zakład komunalny nie widzą przyczyn z ich strony, próbuję od miesiąca znaleźć jakąś sensowną odpowiedź na mój problem i nic.

gosciu01
19-07-2004, 13:08
i serwisant, i sprzedawca pieca i wykonawca instalacji, a także zakład komunalny nie widzą przyczyn z ich strony, próbuję od miesiąca znaleźć jakąś sensowną odpowiedź na mój problem i nic.

przecież masz jakąś gwarancję !
no chyba, że wszystko bez kwitów robiłeś :( to kaplica ....

zgłoś na piśmie w immergasie, u wykonawcy instalacji itd, że nie działa.
mają usunąć usterkę w terminie jak w umowie. Weź potwierdzenie zgłoszenia.

Przecież Ty nie musisz znać się co jest nie tak, niech wykażą, że ich produkt jest OK, aż trafisz na taki, który nie jest OK.

Cz.

gosciu01
19-07-2004, 13:11
już pisłem w innym wątku, że u mnie były podobne objawy, wyczyściłem filtr i wszystko wróciło do normy.

W nowej instalacji potrafi znaleźć się trochę paprochów po cięciu i obrabianiu rur. U mnie poleciało trochę mułu ze studni.

a filtrów w instalacji może być kilka np. jakiś główny na instalacji doprowadzającej, na rurze do pieca, w samym piecu, na cyrkulacji przed pompą, przed samym kranem ...

Cz.

maslo
19-07-2004, 13:43
problemy zgłaszaliśmi i do wykonawcy i do Immergasa; wykonawca przyjechał jak powiedział "udowodnić mi, że on jest czysty" bo żeby piec działał musi być ciśnienie minimum 4 bara, a u mnie jest 2,5. A immergaz wysłał mnie do wykonawcy i serwisanta od sprzedawcy i kółko się kręci, a rzecz w tym że ja się nie znam i można mi wcisnąć, że jest za małe ciśnienie w przyłączu

Grzegorz63
19-07-2004, 14:02
...kondenscyjny Immergas Zeus Victris 20.

Są jeszcze o większej mocy ( chyba Zeus 27 ) ale do mojego domku byłby za duży, gdyż mam dosyć dobre parametry termiczne przegród.

Zależało mi też na jak najmniejszym dolnym parametrze w piecyku ( chyba cuś od 4 kW ), aby jak najwięcej wydajnie pracował. W końcu maksymalne zapotrzebowanie na co u mnie w domu to ok. 6,5 kW ( bez rekuperatora ), reszata potrzebna jest na cwu.

Cz.
I tu jest problem. Siedząc parę dni w internecie, dowiedziałem się, że nie jest sztuką zrobić modulację palnika nawet 10-100% mocy, sztuką jest uzyskanie jak największej sprawności w całym zakresie modulacji palnika!!! Zwróćcie uwagę, że jest niewielu producentów podających sprawność kotła przy różnych parametrach zasilania/powrotu CO i przy różnych % mocy znamionowej. Immergas- chwała mu za to- nic nie ukrywa. I co się dowiadujemy? Otóż:
1. Sprawność przy mocy znamionowej dla 80/60 st. C wynosi zaledwie 98%.
2. Sprawność przy 30% mocy znamionowej dla 80/60 st. C wynosi zaledwie 97%.
3. Sprawność mocy znamionowej dla 40/30 st. C wynosi (tu jest najlepiej) wynosi 106%.
4. Sprawność przy 30% mocy znamionowej dla 40/30 st. C wynosi (tu już słabiej) 103,1%.
Gdyby Immergas nie był uczciwy, to by podał, że jego kocioł ma sprawność 106% i kropka.

Weźmy dla porównania kondensacyjnego Vaillanta ecoTEC VU 196/2 (o porównywalnej mocy znamionowej):
1. Sprawność przy temp. 40/30 st. C wynosi 109%
2. Sprawność przy temp. 75/60 st. C wynosi 107%

Immergas Zeus 20 Victrix ma za to modulację palnika 20-100%, natomiast Vaillant ecoTEC VU 196/2 "tylko" 35-100%.
Trochę mi to wszystko przypomina aparaty fotograficzne. Są takie kombajny, które mają zmienną ogniskową 28-200 mm. Na niedoświadczonych fotografów działają jak lep na muchy. Dopiero potem, oglądając zdjęcia wychodzi na jaw wada takiego obiektywu, tzn. liczne aberracje i zniekształcenia przy robieniu zdjęć w skrajnych ogniskowych obiektywu. Zawodowi fotograficy używają wyłącznie wymiennych obiektywów o różnych ogniskowych.
Wracając do kotłów- tylko patrzeć, jak pojawi się jakiś niemarkowy producent, który modulacją palnika 5-100% zgarnie nieświadomą klientelę, a to, że sprawność kotła przy 5% albo 100% modulacji palnika będzie wynosiła 75% zostanie dyskretnie przemilczane...

gosciu01
19-07-2004, 14:52
OK,

pytanie 1.
czy lepiej kondensat 98%, a wporywach te 106% czy zwykły piec max. 91% ?

Przy całej kotłowni u mnie skalkulowałem, że lepszy będzie kondensat ( w miarę szybki zwrot nakładów ), choć pierwotnie byłem przeciwnikiem.

pytanie 2.
czy lepiej np. 103 w immergasie czy 108 w vaillancie ?
pewnie, że lepiej 108!
ale nie wiem jak jest z nierdzewką w vaillancie, już nie pamiętam, ale wielu producentów daje tu zwykłe zasobniki emaliowane z anodą magnezową, którą trzeba wymieniać co 2 lata - koszt 200 zł !
z nierdzewką problem anody prawie odpada.
A palnik w immergasie ! ten sam co viessmannie, bardzo dobry.

i jeszcze jedno ...
czy lepiej np. 103% za cenę immergasa, czy 108 za cenę vaillanta ?

Pozostaje jeszcze serwis, dostępność itp.

Każdy podejmuje decyzję indywidualnie, gdyby jedna marka była najlepsza za najniższą cenę, to 95% sprzedaży miałaby jedna firma.
No i domy są też różne.

Cz.

Grzegorz63
19-07-2004, 17:51
:D Źle odczytałeś moje intencje. Nie mam nic do Immergasa, wręcz przeciwnie- uważam, że jest to dobra firma. Moim zamierzeniem było zwrócenie uwagi na ogólny problem: zakres modulacji a sprawność! Przecież napisałeś:

...Zależało mi też na jak najmniejszym dolnym parametrze w piecyku ( chyba cuś od 4 kW ), aby jak najwięcej wydajnie pracował...
No właśnie, pytanie: Który kocioł będzie wydajniej pracował? Ten z dolną granicą modulacji 4 kW a przez to z pracą ciągłą ale ze sprawnością dajmy na to 103%, czy ten z dolną granicą modulacji 9 kW a przez to z pracą częściej przerywaną natomiast ze sprawnością np. 109%???
Odpowiedź w przypadku kotłów kondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania dopisz sobie sam...
Ale nie bawmy się w aptekarzy! :wink:

gosciu01
19-07-2004, 22:03
...Ale nie bawmy się w aptekarzy! :wink:

no właśnie ...
na szczęście problem podjęcia decyzji mam już za sobą :D

Uważam też, że głowne róznice w ilości spalanego gazu nie leżą w marce ( firmie ) pieca tylko w konstrukcji domu !!!

w starym domu mam termeta, który pracuje kilkanaście lat i jestem z niego zadowolony nadzwyczaj, kupiłem drugiego Termeta do łazienki podczas przebudowy starego domu i wywaliłem go na zbity p... po dwóch naprawach. Kupiłem vaillanta i pracuje.

W nowym domu mam immergasa, kondensata zeusa victrix 20.

Parę lat temu zainteresował mnie buderus, ale nikt tych kociołków nie znał w Polsce, nikt nie wiedział co z serwisem ?!
Więc nie kupiłem, a teraz proszę, uważany za jeden z lepszych !
tak wywindowali markę.

I co mógłbym powiedzieć o firmach i piecach ?

Naprawdę sam już nie wiem !

Chyba los szczęścia.

Cz.