PDA

Zobacz pełną wersję : Poddasze- jakie dokumenty



ŁK82
09-01-2014, 18:07
Witam!
Mam takie pytanie. Jakie dokumenty (plany, pozwolenia itp...) są potrzebne żeby można było przerobic strych na mieszkanie???:confused:

Maciek Strych
11-01-2014, 12:02
Witam!
Mam takie pytanie. Jakie dokumenty (plany, pozwolenia itp...) są potrzebne żeby można było przerobic strych na mieszkanie???:confused:

Jestem na podobnym etapie, jednak Twoje zapytanie jest bardzo ogólne:

1. Czy jest to dom jednorodzinny czy np kamienica?
2. Jeśli kamienica czy jest wpisana do rejestru zabytków?
3. Czy będziesz ingerował w wysokość, konstrukcję, geometrię dachu? Czy będziesz podnosił dach?
4. Jeśli Twój budynek znajduje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego warto się z takim dokumentem zapoznać przy planowaniu prac

Z pewnością musisz mieć projekt budowlany, WZ pozwalająca na zmianę użytkowania lokalu na cele mieszkalne i określające zakres zmian, pisemna zgoda współwłaścicieli na przeprowadzenie prac również się przyda, powinieneś też wiedzieć czy stan i konstrukcja budynku pozwala na planowane przez Ciebie i prace i wytrzyma przyszłe obciążenia - szczególnie strop oraz ściany

stevek
14-09-2014, 10:23
Witam. W związku w próbą zakupu i adaptacji poddasza w Poznaniu postanowiłem założyć blog, w którym systematycznie opisuję moje obecne perypetie i postępy. www.atticadventure.pl Serdecznie zapraszam do odwiedzin:) Może komuś się przyda wiedza i moje zdobywane doświadczenie. Pozdrawiam

Polar_Bear
06-11-2014, 21:53
Jestem na podobnym etapie, jednak Twoje zapytanie jest bardzo ogólne:

1. Czy jest to dom jednorodzinny czy np kamienica?
2. Jeśli kamienica czy jest wpisana do rejestru zabytków?
3. Czy będziesz ingerował w wysokość, konstrukcję, geometrię dachu? Czy będziesz podnosił dach?
4. Jeśli Twój budynek znajduje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego warto się z takim dokumentem zapoznać przy planowaniu prac

Z pewnością musisz mieć projekt budowlany, WZ pozwalająca na zmianę użytkowania lokalu na cele mieszkalne i określające zakres zmian, pisemna zgoda współwłaścicieli na przeprowadzenie prac również się przyda, powinieneś też wiedzieć czy stan i konstrukcja budynku pozwala na planowane przez Ciebie i prace i wytrzyma przyszłe obciążenia - szczególnie strop oraz ściany

Podłączam się pod wątek.

Jestem na etapie podejmowania decyzji o kupnie poddasza w kamienicy.

Pośrednik wraz z umową gwarantuje:
- WZ na zmianę użytkowania,
- zgodę sąsiada z dołu na przyłącz mediów (pion wody jest, gaz już doprowadzony),
- oddzielną księgę wieczystą.

Ściana kolankowa ma aż 1.7 więc nie planuję zmieniać geometrii dachu.
Kamienica jest wpisana na listę zabytków (przełom wieków) - konserwator daje zielone światło na okna połaciowe.

Będę wzmacniać i wyciszać podłogę (strop).
Czy jeśli mam już WZ, to potrzebna jest jakaś zgoda/zatwierdzenie wzmocnienia stropu przez architekta? Mój tata będzie to robił, robi to od 30 lat, ale tylko jako wykonawca, więc nie orientuje się, jakie formalności dla właściciela się z tym wiążą.

Sprzedawcą strychu jest osoba prywatna, która kupiła to pod inwestycję, zorganizowała WZ ale zmieniły jej się plany życiowe i sprzedaje to okazyjnie.
Chcę zrobić dwa mieszkania. Czy to wymaga osobnej zgody? Jeśli tak, to czyjej? :)

Jutro oglądam to dokładnie i robię zdjęcia.

Bardzo dziękuję za wszelkie głosy.
I miłego wieczoru :)