PDA

Zobacz pełną wersję : Dom stan surowy otwarty



wirtuozzo
11-01-2014, 14:39
Witam.
Jestem tutaj nowy i poprosze o pomoc.
Mam okazję kupić dom za 160.000 w woj śląskim taki jak widać na załączonych zdjęciach.!Do sprzedania dom w stanie surowym otwartym bez okien drzwi o powierzchni użytkowej około 132m2. Całkowita powierzchnia budynku wynosi 349m2. Usytuowany na 6 arowej działce budowlanej, w pierwszej linii zabudowe. Dostęp do mediów tj. woda, gaz, energia elektryczna. Trzeba podpiąc się do sieci wodociagowej, prąd, woda. Budynek mieszkalny składa się z trzech kondygnacji. Na poziomie parteru (suteryny) znajdują się: trzy pomieszczenia piwniczne, pomieszczenie gospodarcze, garaż, kotłownia oraz skład opału. Całość kondygnacji suteryn wynosi około 120m2. Na poziomie piętra - część mieszkalna znajdują się: pięć pokoi, łazienka, wc, widna kuchnia z aneksem jadalnym, pomieszczenie gospodarcze, oraz spiżarka. Poziom poddasza do dowolnej adaptacji. Dom wykonany w technologii tradycyjnej murowanej. Ściany zewnętrzne trójwarstwowe, wykonane z cegły ceramicznej kratówki ocieplenia oraz pustaka pianowego. Dach dwuspadowy pokryty blachą trapezową ocynkowaną powlekaną. Stropy żelbetowe.
Taki jest opis tej inwestycji.
Proszę o pomoc ile może kosztować wykończenie domu do stanu pod klucz - wstawienie okien, drzwi, podpięcie mediów, zrobienie wylewek wykonanie elektryki w całym domu, płyty KGB. Chodzi mi o taki stan aby moc się wprowadzic i pomalowac sciany połozyc podłogi itp. Jeszcze jedno pytanie. Na 1 pietrze jest strop żelbetowy lekko opadnięty (zrobiło się tak gdyż menele używali tej nieruchomości jako pijalnie i pewnie cos się stało). Czy wymiana i wyrównanie takie stropu w pewnej części jest problemem ? strop jest chyba zbrojeniowy. Strop należało by podciągnąć. Przepraszam za moje nie zbyt rozumne sformułowania ale nie znam się po prostu. Dodam że dom kosztuje 160 tyś jest w spokojnej okolicy. Na remont mam kwotę ok 160 tyś i pytanie czy warto i czy podejmie się ktoś tego np? Wiem że łatwiej byłoby kupic działke i wybudowac od nowa dom ale działka jest dla mnie w sam raz w dobrej okolicy bogaczy :-) Zakochałem się w tej nieruchomości bo dom niby w metrach mały ale w środku jest OGROMNY i to dla mnie jest urok bardzo duzy. Prosze o pomoc.
Dziękuję i pozdrawiam 234457234458234459234460234461234462