PDA

Zobacz pełną wersję : Obniżenie sufity na klatce schodowej



SirMarcin81
12-01-2014, 11:11
Witam. Chciałbym wyrównać ścianę (bo krzywa i lipnie wyglądaja drzwi wejściowe) na klatce schodowej o jakies 10 centymetrów i pytanie czy moge. Nie znam się na budowlance ale zrobienie takiego czegoś nie sprawi mi problemu mam tylko mało wiedzy budowlanej. Grubość ściany klatki schodowej to 12cm plus tynk (była dobudowana przez poprzedniaego właściciela) jeszcze nie ocieplona. I od środka chciałem zrobić konstrukcje z regipsów jakies 10 centymetrów od ściany. (jest to ściana zew.) I czy mogę tak zrobić bez ryzyka ze miedzy regipsem a ścianą bedzie wychodzić wilgoć czy coś w tym stylu i czy mogę wstawić watę dla ocieplenia. ???

dez
12-01-2014, 12:21
Ta 12 cm ściana z czego jest? Dlaczego nie chcesz po prostu otynkować od wewnątrz ściany? Tworzenie takiej konstrukcji (nawet w wełną mineralną) zrobi Ci tylko plantacje wilgoci i grzybków w ścianie.

SirMarcin81
12-01-2014, 13:07
Ta 12 cm ściana z czego jest? Dlaczego nie chcesz po prostu otynkować od wewnątrz ściany? Tworzenie takiej konstrukcji (nawet w wełną mineralną) zrobi Ci tylko plantacje wilgoci i grzybków w ścianie.

Ściana jest z pustaka 12. Ściana jest otynkowana i pomalowana. z zew. jeszcze nie ocieplona. Pustaki były tak krzywo położone ze wyglada jak by je kładł pijany mistrz o tynkach nie wspomnę

jajmar
12-01-2014, 13:46
Ścianę zewnętrzna masz gr 12cm ?

SirMarcin81
12-01-2014, 15:00
Ścianę zewnętrzna masz gr 12cm ?

Tak jak pisałem ściana z drzwiami zew. ma 12 cm grubości jest tak krzywa postawiona i otynkowana (przez poprzedniego właściciela) że chce jakoś to wyprostować i sie zastanawiam jak. Ponowne tynkowanie na istniejący tynk to musze dodac ze 3 cm dlatego zastanawiam sie nad innym sposobem

dez
12-01-2014, 19:37
Albo porządnie ocieplisz ścianę, albo zapomnij o czymś innym niż tynkowanie. Pokombinuj z jakimś grubym strukturalnym tynkiem to może uda się zgubić nierówności.