PDA

Zobacz pełną wersję : Układanie wełny na dachu bez jętek



zorrk
12-01-2014, 21:32
Cześć
Chcę ocieplić poddasze, a sufit zrobić z gk.

Mam dach z więźbą płatwiowo-kleszczowa z płatwią kalenicową taki jak [link nieaktywny]
Podwalina jest na wysokości 2,3m na podłoga a szczyt dachu(płatew kalenicowa) jest na wysokości około 3,3 m nad podłoga.
Nie chcę układać wełny do samego szczytu ale zrobić sufit na około 2,5 na podłogą.
Nie mam jętek między krokwiami, a nie za bardzo wyobrażam sobie układanie dwóch warstw wełny na stelażu, jedną jeszcze bym dał rady.
Wymyśliłem sobie, że jako jętki dam deski calowe, odpowiednio umocuje do krokwi i pomiędzy nie dam wełnę. Do tych desek umocuje stelaż sufitu podwieszanego i drugą warstwę wełny. Dobry pomysł? Czy może zamiast desek profil CD?

Proszę o poradę.

Remontujsam
17-01-2014, 10:10
Wełna jest lekka i można dać 30cm na sufit podwieszany i nie kombinować. Trzeba tylko dobrze wykonać stelaż i odpowiednio gęsto podwiesić. Najlepiej dać profile co 40cm. Jeśli chodzi o to, że 30cm wełny to 2x15cm to można układać dwie warstwy na raz (nie trzeba układać 2 warstwy poprzecznie do pierwszej - wełna się rozpręża i wypełnia wszystkie szczeliny). Poprzecznie drugą warstwę wełny układa się jeżeli pierwsza jest np. między krokwiami.

zorrk
17-01-2014, 20:47
Dziękuję za odpowiedź.
Kluczowe jest dla mnie to, że nie muszę układać w poprzek, bo właśnie w tym układaniu w poprzek widziałem największy problem.

zorrk
19-01-2014, 16:11
Znaczy tak ?

zorrk
20-01-2014, 19:26
ok.Dziekuję bardzo