PDA

Zobacz pełną wersję : Pocz?tki...



MariuszP
14-07-2002, 22:31
Witajcie, na poczatek wielkie gratulacje dla Marcina R. :smile:
Tak wstepnie policzylem to na sam dom wydał jakies 120tys. to calkiem niezle.

Mam klka pytan co do planow budowy:
1) Czy taniej i lepiej jest wybudowac dom metoda tradycyjna (porotherm) czy skorzystac z gotowych konstrukcji domow? Ostatnio znalazlem firme WOLF i oferuja domy 100m2 za okolo 120tys. zl.
2) Planuje budowe malego parterowego domku, max 100m2. Co byscie polecili, aby wyszlo w miare dobrze i tanio? Chodzi mi o technologie budowania.
3) Czy jest szansa, ze zmieszcze sie w 120tys zl budujac metoda gospodarcza? Osobiscie mam czasu troche i moge pobiegac i sam zalatwiac rozne sprawy, a nie zatrudniac od poczatku do konca forme. Jak myslicie ile moze wyniesc mnie budowa domku 100-110m2, parterowy, bez piwnicy z wylaniem betonu?

Pozdrawiam wszystkich MP.

Maco
14-07-2002, 23:31
Jeśli rozważasz gotowe elementy to zobacz tutuaj:
http://www.unibud.com.pl/pol/
Mają serię futura (ok 700PLN/m2) do samodzielnego wykończenia systemem gospodarczym.
Mi się spodobało !

MariuszP
15-07-2002, 09:56
Maco: rzeczywiście super oferta, dzieki, wszystko w najbliższym czasie wezme pod uwage. Poki co, szukam działki pod Wrocławiem :smile:

Maco
17-07-2002, 00:15
Daj znać jak co wybierzesz...

MariuszP
28-07-2002, 21:13
Przejrzałem dzisiaj ponad 1200 projektów domkow i już z żoną zadecydowaliśmy się wybrając projekt prostego domku "Obłok": http://www.apa-domy.com.pl/Oblok/projekt3.htm

Co myślicie o nim?

Wg kosztorysu w wykonaniu firmy stan surowy zamkniety z wylaniem fundamentów, koszt jego wyniesie 113 tys. zl. Ja cześć prac wykonam metodą gospodarczą, więc trochę wyjdzie taniej.

ckwadrat
28-07-2002, 22:55
Jak dla mnie wiata jako przedłużenie dachu nie jest najlepszym pomysłem (niepotrzebny koszt i jakoś mi nie leży). Dyskwalifikujące projekt - bez względu na gust - są natomiast 2 pokoje na poddaszu: 7.2 m2 (!) i 5.6 m2 (!!!).

MariuszP
28-07-2002, 23:38
O tej wiacie nie myslalem jako garazu, to ladnie wyglada, a konstrukcja tego jest na tyle prosta, ze nie podniesie bardzo kosztow.

O pokojach na gorze tez juz myslalem. Odpowiednio poprzemieszczam scianki i zlikwiduje garderobe (zrobi sie ja gdzies indziej). Poza tym, gora bedzie wykonczona w przyszlosci, oprocz lazienki. W pierwszym etapie potrzebuje tylko doolna czesc domku + lazienka na gorze.

ckwadrat
29-07-2002, 11:00
Garderoba ma zaledwie 1m2 - niewiele zyskasz.... Możesz natomiast trochę zyskać na łazience - jest spora.

MariuszP
29-07-2002, 11:43
Projekt dołu pozostanie bez zmian, bo nam sie taki podoba.

Gore przerojektujemy tak, ze wyjda dwa wieksze pokoje + schowek na pierdoly a lazienka pozostanie bez zmian. To nam w zupelnosci na dlugi okres wystarczy.

Teraz kwestia zakupu projektu: co potrzebuje dostac z projektem, aby koszt jego mogl zostac wliczony jako wklad wlasny do budowy?

Planuje najpozniej na jesien zakup dzialki. Przez zime chce zalatwic wszystkie papierkowe sprawy, aby w marcu-kwietniu wystartowac z budowa. Uda mi sie?