PDA

Zobacz pełną wersję : Zabudowa GK nad schodami



bresio
15-01-2014, 08:42
Witam

Proszę o poradę, w jaki sposób bezpiecznie wykonać zabudowę sufitu suchego tynku nad schodami prowadzącymi na piętro.

Klatka schodowa ma szerokość około 110cm. Na piętrze do sufitu mam około 260cm, na dole schodów wysokość wynosi około 450cm. Wobec powyższego mam taką wnękę, z którą niewiele można zrobić i też nie ciekawie wygląda.

Powstał więc plan, żeby nad schodami zrobić skos, nachylony w tym samym stopniu co schody, na wysokości około 260cm.
O ile profile UD 30 mogę przykręcić do ścian bocznych na odpowiedniej wysokości, do których co 40-50cm poprzecznie przykręcę profile CD 60 to nie bardzo mam do czego podwiesić CD 60. Obawiam się, że na samych UD 30 się to nie utrzyma.

Myślę nad przykręceniem między ścinami kilku poprzecznych belek drewnianych i podwieszenie sufitu na tych belkach, ale może ktoś ma inne pomysły?

Pozdrawiam
Tomek

mar.d
16-01-2014, 07:10
Witam, pomysł z drewnianymi belkami jest dobry.
Możesz również kupić długie druty i podwiesić bezpośrednio do sufitu.

Oczywiście nie podwieszaj każdej szyny osobno, daj jedną szynę główną (poprzecznie do szyn nośnych, na wieszakach krzyżowych) i ją podwieś co ok.80-100cm.

Pozdrawiam.

bresio
16-01-2014, 07:25
Też myślałem o długich drutach, jednak wpadł nam do głowy pomysł wykorzystania przestrzeni nad schodami, nad podwieszonym sufitem.
Wycinając fragment ściany w pokoju przylegającym do schodów, nad zabudową sufitu będę miał miejsce na jakąś szafę/szafkę.
Muszę jeszcze porozmawiać ze stolarzem, może będzie miał jakiś pomysł.

Zostanę przy pomyśle z poprzecznymi belkami. Zastanawiam się nad przekrojem: 40x50mm powinno wystarczyć.

krzysiek1504
19-01-2014, 12:26
Skoro szerokość jest 110 to przeczytaj artykuł myślę że bez drutów się obejdzie http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/jeszcze-o-suficie-samonosnym-przenslowym-bezwieszakowym

bresio
19-01-2014, 15:56
Dziękuję za podesłaną stronę.
Ciekawe informacje, które bardzo mi pomogły :)

krzysiek1504
19-01-2014, 20:58
Dziękuję za podesłaną stronę.
Ciekawe informacje, które bardzo mi pomogły :)

Nie ma za co, podesłałem bo bardzo często wchodzę na tą stronę bo gościu podaje konkretne informacje i zawsze wyczytam coś nowego co mi się przyda w pracy.