PDA

Zobacz pełną wersję : Wycena kolektoru Hewalex



Kamil908
15-01-2014, 16:22
Witam dostałem ofertę na kolektory Hewalex wraz z montażem.
Montaż na betonie tuż koło kotłownii.

Oto oferta:
Zestaw nr 3 na kolektorach płaskich HEWALEX KS2000 TLP AC

Skład zestawu: 3x kolektor płaski KS2000 TLP AC + zbiornik 300L 2 wężownice + konstrukcją montażowa+ system hydrauliczny+montaż

Cena przed dotacją: 13000zł

Cene udało mi się zbić do 12000zł.

Czy to dobry zestaw i dobra oferta?

W poniedziałek będę podpisywał umowę itp.

W jaki sposób największą dotacje na czysto zdobyć?

Dziękuje

mar1973
15-01-2014, 17:23
.

red1980
15-01-2014, 18:16
Witam dostałem ofertę na kolektory Hewalex wraz z montażem.
Montaż na betonie tuż koło kotłownii.

Oto oferta:
Zestaw nr 3 na kolektorach płaskich HEWALEX KS2000 TLP AC

Skład zestawu: 3x kolektor płaski KS2000 TLP AC + zbiornik 300L 2 wężownice + konstrukcją montażowa+ system hydrauliczny+montaż

Cena przed dotacją: 13000zł

Cene udało mi się zbić do 12000zł.

Czy to dobry zestaw i dobra oferta?

W poniedziałek będę podpisywał umowę itp.

W jaki sposób największą dotacje na czysto zdobyć?

Dziękuje
Bardzo dobry zestaw (chociaż SLP lepsze ale droższe), bardzo dobra cena.
Żeby wycisnąć dużą dotację trzeba szybko spłacić kredyt i najlepiej uniknąć lub ograniczyć podatek dochodowy (np kwotą wolną od podatku lub zwrotem na dzieci), ale na to się nie ma zbyt dużego wpływu.

marcinbbb
16-01-2014, 07:55
Spłata kredytu w moim przypadku to niespełna 2 miesiące. Kreskę braliśmy pod kaucję więc ponad 110% inwestycji musiało leżeć w banku na poczet ewentualnych rat. udało się spłacić pierwszą ratę i przyszło dofinansowanie wizyta w banku, dyspozycja spłaty kreski i na konto wróciło 10k PLN. Jednak ja załąpałem się jeszcze na dofinansowanie z m2 solarów a przy 4 płaskich było to więcej

mariuszwe
11-02-2014, 07:56
czasem warto zainwestować trochę więcej ale cieszyć się działaniem dłużej ;) nie oszukujmy się - to, co tanie, rzadko kiedy jest dobre..

yaiba83
11-02-2014, 20:37
A w czym niby są lepsze kolektory http://www.geresasco.com od Hewalexa?

Kamil908
11-02-2014, 22:26
A wiec zamantowalem taki zestaw: 3x kolektor płaski KS2000 TLP AC + zbiornik 300L 2 wężownice + konstrukcją montażowa(na betonie przed domem)+ system hydrauliczny+montaz.

Zestaw juz sie sprawdza. Wczoraj slonce nagrzalo mi wode do 50 stopni.
Dzis padalo wiec bylo slabiej.

Montaz trwal u mnie 8 godzin(3 osoby).
Duzo zaworow bylo branych z mojego starego bojlera.
Montaz wydaje mi sie ze nie byl wymagajacy.

Teraz czekam na dotacje, mysle ze na czysto 30% wyjdzie.

Za zestaw z robocizna zaplacile 11900zl.
Tu niestety jestem smutny, gdyz okazalo sie ze osoba ktora mi montowala posiada wlasna firme z solarami i zrobilaby mi to za 11tys(tak przynajmniej mowila), a tak zaplacilem 900zl dodatkowo posrednikowi, ktory zlecil montaz temu hydraulikowi.

To chyba na tyle, gdyby byly pytania to prosze pytac.

red1980
12-02-2014, 16:18
Każdy po czasie mówi że zrobiłby coś taniej - ja tez często spotykam się z takimi opiniami. Cena ogólnie rzecz biorąc jest dobra, ale zalezy zasadniczo od zakresu prac instalatora i ilości materiału. Zasobnik zasobnikowi nierówny - niektórzy do dobrych kolektorów Hewalexa dokładają zasobniki średniej jakości. Cena zależy też od długości rurociągu zasobnik - kolektor i od dodatkowych prac w kotłowni (podłączenie pieca do zasobnika, długości rurociągów itp).

Kamil908
12-02-2014, 17:11
Ja mam zasobnik Hewalexa, długośc rur z kolektorów do zasobnika to 17m w jedną stronę.
Na pewno cenę teź robi stojak hewalexa pod kolektory(obok domu).
Zasobnik był podłączany pod kocioł.

marcinbbb
12-02-2014, 17:38
Oj nie przesadzajmy że długość rurociągu ma jakieś większe znaczenie 17m to nie aż tak dużo, poza tym wszelkie rurociągi z glikolem są całkiem nieźle ocieplone około 1 cm warstwą izolacyjną. nawet jeśli temperatura przy kolektorach będzie 70 stopni to przy zbiorniku może być co najwyżej o 2 stopnie mniejsza. A pamiętajmy że warunki słoneczne zmieniają się z każdą chwilą. U mnie wszystko było w cenie zestawu nie interesowało mnie kompletnie nic zapłaciliśmy prawie 20k PLN a wiele trzeba było poprawiać np. stojak ubzdurałem sobie pod kontem 62 stopni a nie jak połać dachu 37 stopni.

gentoonx
12-02-2014, 18:38
1cm(jak znam życie to 9mm) to bidula :lol2:

yaiba83
14-02-2014, 08:49
Solarne mają minimum 13mm, nie spotkałem jeszcze instalacji by ktoś tak mocno przyoszczędził. Ponadto szara otulina potrafi odparować przy kolektorach. Na początku tak sobie złączki pomiędzy kolektorami ociepliłem. Te na dole przeżyły, te u góry tygodnia nie wytrzymały. Otulina solarna niezmieniona aż do dziś.