PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie



Kibart
27-11-2001, 14:00
A co Szanowni Państwo myślą o ogrzewaniu olejowym??

Wojtek M.
28-11-2001, 08:13
Co rozumiesz pod pojęciem - ogrzewanie olejowe? Czy chodzi o piec do centralnego na olej opałowy, czy o napełnienie instalacji c.o. olejem (np. transformatorowym)?

Kibart
28-11-2001, 08:21
Chodzi mi o piec na olej opałowy. Jestem na etapie wyboru rodzaju ogrzewania. Wielu znajomych mówiło mi o opłacalności tego typu ogrzewania dlatego chciałbym również wysłuchać innych opinii na ten temat.

bogo
28-11-2001, 21:29
Jak masz gaz na działce to jest to najtańszy z tradycyjnych nośników energii, no i wygodny. Często w różnych gazetach są porównania cen różnych nośników energi. Zawsze w takich porównaniach prąd jest zdecydowanie najdroższy (nawet wg. taryfy nocnej) a najtańszy gaz.

zbyszek_
01-12-2001, 15:07
taka jest obiegowa opinia-i chyba jednak prawdziwa-że ogrzewanie gazowe jest najtańsze, jenak znajomy wciąż namawia mnie na ogrzewanie olejowe. W gazowni zawsze policzą, że gaz najtańszy, sprzedawcy pieców olejowych-że jednak olej, a poza tym nie da się przewidzieć zmian cen gazu i oleju w najbliższych latach

Micam
01-12-2001, 22:48
Zarowno ogrzewanie olejem jak i gazem ma swoje wady i zalety. Ja rowniez stoje przed takim wyborem i prawdopodobnie wybiore ogrzewanie olejem ze wzgledu na bezpieczenstwo (gaz moze sie ulatniac).

17-12-2001, 16:24
Słuchajcie , ależ łatwo policzyć , że kWh ogrzewania olejem jest droższa od gazowego , nawet pracownicy gazowni na to nie mają wpływu . Dlatego jeżeli jest dostęp do gazu ziemnego to nie ma się co zastanawiać nad wyborem .Chyba ,że chcesz opalać dom węglem ,są teraz bardzo fajne kotły z podajnikiem ślimakowym na węgiel groszek.Widziałem jak pracuje .