PDA

Zobacz pełną wersję : kredyt w Polskim Towarzystwie Finansowym



Sławek Agi J.G
18-07-2004, 12:28
Witam! Proszę o opinie na temat PTF. CZy ktoś z Was brał u nich kredyt?
Jak dla mnie na razie mają dobre warunki. 10% wpłaty własnej niskie oprocentowanie.

ryby
18-07-2004, 13:37
10% wpłaty własnej niskie oprocentowanie.[/quote]

Jaka wpłata własna? Chyba chodzi o udział własny, bo jeśli rzeczywiście przed "otrzymaniem" kredytu musisz przekazać im 10 % jego wartości to zmykaj czym prędzej.

_ZBYCH_
18-07-2004, 13:48
Wszelkie "Towarzystwa Finansowe", to BANDA NACIĄGACZY!!!

Trzymaj się od nich jak najdalej, bo tylko stracisz pieniądze i nerwy :evil: !

niciacia
18-07-2004, 14:10
Jeśli PTF to polskie towarzystwo finansowe to wiedz, że w Polsce kredytów mogą udzielać tylko banki, a PTF nim nie jest. Jeśli natomiast pośredniczą w udzielaniu kredytu, to nie robią tego za darmo. No i jeszcze jedna uwaga: uważaj na argentynę

Zbyt dobra okazja to przeważnie bardzo zła okazja, a właściwie jej brak

Sławek Agi J.G
18-07-2004, 20:19
Dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiście chodzi o wkład własny :oops: a nie wpłatę. Nic nie trzeba wpłacać. Rzeczywiście są pośrednikiem BPH, ale mówią że część ryzyka niespłacania kredytu biorą na siebie i dlatego chcą tylko 10 % udziału w inwestycjji.

niciacia
18-07-2004, 20:23
I robią to charytatywnie :D :D :D

ryby
18-07-2004, 20:29
To chyba wiem o jaką firmę chodzi.
Udzialeją równiez kredytów na zakup samochodów pod nazwą "Kredyt 2000".
I jeżeli to o nich chodzi, to rzeczywiście nie mają chyba nic wspólnego z systemem argentyńskim.
Ale bez wątpienia są tylko pośrednikami pomiędzy kredytobiorcą a BPH PBK.
W związku z tym najlepiej udaj sie do placówki BPH i załatwiaj sprawy na miejscu. Zmniejszy Ci się koszt prowizji za udzielenie kredytu.
I nie sądzę, że kwestia przedłużenia sprawy o kilka tygodni, w obliczu spłaty przez kilka lat, bedzie miała znaczenie.
W obliczu budowy trzeba walczyc o każdą złotówkę. :D
pozdrawiam.

Sławek Agi J.G
18-07-2004, 20:30
Nie. Pobierają prowizje 0.6 %. Nie zawsze to co wydaje się latwe musi być złe.

Sławek Agi J.G
18-07-2004, 20:36
Sprawdzałem na stonie BPH i nie mam zdolności na kwotę jaka mnie interesuje a w PTF mam. Co wy na to?

ryby
18-07-2004, 20:37
Ale jak juz wspomniałem, udaj sie do BPH i tam sprawdź oferowane warunki.
A nuż jest promocja i nie pobierają prowizji? :D

Odnośnie zdolności, wyjaśnij tę kwestię na miejscu.
W PTF-ie może masz zdolność, bo dodatkowo płacisz ubezpieczenie jako zabezpieczenie spłaty kredytu?

niciacia
18-07-2004, 21:50
Myślę, że już sam sobie odpowiedziałeś, cóż to za cudowna firma, która pośredniczy w udzielaniu kredytu, prawie nic za to nie chce i jeszcze łaskawym okiem patrzy na twoje dochody.]

Ja zalecam daleko idącą ostrożność

Zbyszek 1
19-07-2004, 07:32
PTF od niedawna jest bankiem CC Bank i ma w ofercie swoje własne kredyty.

Za pośrednictwo prowizje dostaje PTF od banku z którego ten kredyt jest udzielony. Często warunki można u pośrednika wynegocjować lepsze niż bezpośrednio w Banku, choć to nie jest reguła.

Wojtek62
19-07-2004, 10:21
jeszcze nie jest bankiem, ale z racji wykupienia ich przez CC będzie PTFBank,
niciacia,
czasem warto zapoznac się z ofertą nim się o niej wyrazi zdanie
PTF jest narynku od 10 lat i z systemem argentyńskim ma tyle wspólnego co szczotka do włosów z łysiną
a oferta ich może być konkurencyjna w stosunku do oferty banku, nawet tego samego, bo jak pośredniczysz w udzielaniu kredytów na ponad 1,5 mld zł to jestes konkurencyjny
nie jestem pracownikiem PTF ani innej tego typu firmy

niciacia
19-07-2004, 10:59
niciacia,
czasem warto zapoznac się z ofertą nim się o niej wyrazi zdanie
PTF jest narynku od 10 lat i z systemem argentyńskim ma tyle wspólnego co szczotka do włosów z łysiną
a oferta ich może być konkurencyjna w stosunku do oferty banku, nawet tego samego, bo jak pośredniczysz w udzielaniu kredytów na ponad 1,5 mld zł to jestes konkurencyjny
nie jestem pracownikiem PTF ani innej tego typu firmy

Nie napisałe, że PTE jest systemem argentyńskim - zbyt emocjonalnie reagujesz :D

Forumowicz pytał o zdanie więc je wyraziłem, lepiej chuchać niż dmuchać :D

Nic nie mam i nie miałem do PTE, żadnym słowem nie naruszyłem dobrego imienia firmy.
Polska jest wolnym krajem i każdy może brać kredyty tam, gdzie chce, ale forum jest po to, aby każdy mógl mówić to co chce, byleby nie obrażać innych, co chyba uczynilem.

Obiecuję, że w tym wątku już więcej nic nie napiszę :D :D :D

Wojtek62
19-07-2004, 11:13
niciacia,
nie wycofuj się z dyskusji,
nie obrażj się na ,mnie
takich firm jak PTF jest w Polsce kilka i całkiem dobrze sobie radzą na rynku

BK
19-07-2004, 21:19
dziwię się że towarzystwa finansowe budzą tyle emocji a np. ekspander to już nie jest be
nikomu nie przeszkadza że ekspander każe sobie płacić 100 PLn kaucji i nikt się nie zastanawia czy oni działają za darmo.
Po prostu, tak jak towarzystwa finansowe, łapią klienta i kasą z niego dzielą się z bankiem i tyle - co jest przezroczyste dla użytkownika końcowego jakim jesteś ty, my, ci państwo.
Np.
BPH chce zarobić na kliencie 1000 PLN. PTF mówi OK a jak dam ci 1000 klientów - to może być 700 od głowy? BPH mówi OK - klient placi temu czy temu zawsze 1000 zł a PTF i BPH są zadowoleni - PTF bo zarabia kasę a BPH bo ma klientów których sam by sobie nie znalazł. Tak to widzę.
To chyba proste - to tak jak działanie biznesu pt. produkcja cegieł i sprzedaż hurtowa cegieł.
Albo każdego innego biznesu - tak się to kręci i nie wiem dlaczego to tak trudno zrozumieć. Przynajmniej mnie się to wydaje proste - a może ja po prostu jestem prosta kobietą :oops:

Sławek Agi J.G
19-07-2004, 22:10
Dzięki, za odpowiedzi i udzielanie rad. Nie ma co sie sprzeczać o coś co jest oczywiste że nikt nie robi nic za darmo( pomijając forumowiczów, którzy udzielają bezpłatnych porad). Każdy chce zarobić.
Pzdr Sławek