PDA

Zobacz pełną wersję : Odsloniete jetki



obpi
17-01-2014, 17:17
Mam dosc nietypowy problem i pomyslalem, ze moze tutaj znajdzie sie ktos kto moze mi pomoc. Otoz projekt domu, ktory buduje przewidywal, ze jedna z sypialni nie bedzie miala sufitu podwieszanego, a jetki z konstrukcji dachu beda odsloniete. Niestety ekipa, ktora stawiala dach tego nie zauwazyla i w efekcie drewno nie zostalo w zaden sposob obrobione przed montazem. Teraz na etapie wykonczenia probowalem je wyszlifowac szlifierka oscylacyjna i efekt jest calkiem zadowalajacy, ale niestety na drewnie pozostaly slady zielonego impregnatu, ktorego nie da sie przykryc bejca. Stad moje pytanie - czy jest jakis sposob na wywabienie tego impregnatu? Jak gleboko moze on byc widoczny? Czy szczotkowanie drewna ma sens? Zastanawiam sie juz nad obiciem jetek jakims innym materialem, ale ciagle mam nadzieje ze uda mi sie to zrobic w jakis inny sposob. Przykrywanie naturalnego drewna byloby niemalze zbrodnia :) Pozdrawiam i z gory dzieki za podpowiedzi.

czarn-y
17-01-2014, 22:39
Spróbuj zmyć wodą, może się uda. Nieraz widziałem postawioną więźbę całą zieloną od impregnatu, jeśli stała dłużej nie przykryta i kilka razy zlał ją deszcz, to wszystko się zmyło. Nie wiem czy to prawda ale jeden fachowiec powiedział mi, że deszcz wypłukuje tylko barwnik, a impregnat zostaje nieruszony.