PDA

Zobacz pełną wersję : schody wewnętrzne a pozwolenie na budowę



biedrona79
17-01-2014, 18:24
Witam,
mieszkam w dużym jednorodzinnym domu, oprócz mnie mieszka jeszcze kilka innych osób. A w związku z tym, że kilka rodzin pod dachem doprowadza do konfliktów chciałabym w tym roku oddzielić się i wybudować schody. I tutaj zaczynają się schody :)
Tzn. mam kilka pytań jako że jestem totalnym laikiem w sprawach budowlanych.
Zacznę od początku:
1. Wyczytałam że jeśli buduje się schody wewnętrzne i nie narusza się konstrukcji budynku to trzeba tylko zgłosić taki fakt,
ale co to znaczy że naruszam konstrukcję - żeby je zrobić muszę zrobić dziurę w stropie - to chyba wyczerpuje termin naruszenie konstrukcji, czy tak?
2. Ile będzie mnie kosztować robota papierkowa - tj. pozwolenia itd.
3. Czy będę musiała opłacać kierownika budowy?
4. Czy opłaty będę musiała policzyć razy 2 jeśli muszę wybudować schody w dwóch miejscach domu (z piwnicy na parter i parteru
na pierwsze piętro - schody te nie będą się łączyły)
5. Czy zmieszczą mi się schody w otworze 360 cm na 110 cm? Inaczej - czy będą się nadawały do normalnego użytkowania,
czy nie będzie to stromizna.
6. Jaki może być koszt wycięcia takiej dziury w stropie.
7. I ostatnie pytanie czy mogę te schody robić obok istniejącej już klatki schodowej?

z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Tomasz Antkowiak
17-01-2014, 18:59
Moze niech to ktos przesunie do odpowiedniego dzialu prosze :)

Tu zupelnie nie pasuje i szanowny nowy uzytkownik forum raczej nie uzyska odpowiedzi...

biedrona79
18-01-2014, 13:48
sorry ale jestem nowym użytkownikiem i faktycznie narozrabiałam - jeśli można to przesunąć to będę wdzięczna za pomoc Admina :)

biedrona79
20-01-2014, 11:15
Acha, dodam jeszcze, co istotne, wysokość od podłogi do stropu to 250 cm + strop ok. 30 cm - daje to ok. 280 cm wysokości.