PDA

Zobacz pełną wersję : Zabudowa kuchni szafkami a grzejnik pod oknem!! - prosze



martel
18-07-2004, 20:56
Witajcie, czy ktoś orientuje się jak sobie poradzic z zabudową szafkami
kuchni. Pod oknem mam grzejnik - a tam chc umieścic tez szafki - gdyż
wchodząc do kuchni na wprost mam okno - chcę zrobić literę L - czyli długa
ścianę i pod oknem - ładnei by wyglądało, jednak nei chcę likwidować
kaloryfera, bo to różnie - - to nowe mieszkanie - dletego nei wiem czy bdzie
ciepło - kuchnę mam połączoną z salonem - zostawiłem tylko 1,5 m ścinany
miedzy kuchnią a pokojem - od strony okna - tam chcę właśnei mieć szafki -
może lodówkę - ale ten grzejni..
Prosze o rady ....

kgadzina
19-07-2004, 10:06
Zakrywając grzejnik ryzykujesz słabszą jego wydajność grzewczą. Masz 2 wyjścia:
1. Nie zastawiać grzejnika i inaczej urzadzić kuchnie
2. Zastawić go i miec na uwadze że w kuchni grzeje również radiator lodówki oraz wszystko co podlega gotowaniu/smazeniu/pieczeniu.

Ja kiedyś w bloku zastawiłem grzejnik narożnikiem ławowym i nic to nie przeszkadzało ale w swoim domu pozostawiłem grzejnik odkryty.

godul1
19-07-2004, 11:02
MOżesz zastawić grzejnik tylko musisz mu zapewnić dopływ powietrza z dołu i odpływ z góry (analogicznie do zabudowanych lodówek). Dla zapewnienia komfortu cieplnego w kuchni mozesz ten zabudowany grzejnik troche przewymiarować i dać głowicę z termostatyczna z medium rozpreżnym montowanym poza zaworem termostatycznym (czujnik wyciaga sie na scianę bądź parapet).

pstryna
19-07-2004, 11:25
w swojej kuchni pozbylem sie grzejnika i zalowalem przez 3 lata bo myslalem ze cieplo innych mediow i potraw wystarczy. nic z tego ciagnelo po plecach jak sie jadlo. przywrocilem grzejnik do lask i jest o wiele lepiej szyba sie nie rosi od wilgoci. obecnie w projekcie domu tez mam ten dylemat ale chyba bedzie tak ze dam grzejnik conwectora. pod szafką dam kratke nawiewna, w blacie roboczym wywiewna i jest OK.

kroyena
19-07-2004, 11:58
martel, ty w bloku jesteś?
Istnieje jeszcze coś takiego jak podłogówka co nie? Pewnie nie u projektanta bloku.
Teraz to możesz albo grzejnik zdemontować, albo specjalną szafkę z przepływem powietrza stopą i plecami sobie zamówić. w cokole szafeczki kratki lub otwory nawiewowe, takie jak w niektórych drzwiach do łazienki :(

pwp
19-07-2004, 12:18
mam w domu identyczną sytuację, oto co zrobiłem
1. zastawiłem grzejnik szafką
2. zamówiłem płytszą szafkę z tylną płytą (żeby po otwarciu nie było widać grzejnika)
3. w stopce szafki (nie wiem czy to poprawna nazwa ale chodzi mi o to co stoi na podłodze) stolarz zamontował kratki przez które było zasysane powietrze do grzejnika
4. w blacie nad grzejnikiem zamontowane mam tulejki przez które wydostaje sie powietrze z grzejnika

używam to już 4 rok i nie mam z tym żadnych problemów.

woprz
19-07-2004, 12:24
albo rozwiązanie powyżej albo przeniesienie grzejnika

co do podłogówki to wedle upodobania (moim zdaniem ok ale nie wszyscy tak myślą) może być jeszcze nadmuchowe albo DGP albo dom pasywny z kuchnią otwartą na salon i grzejnik ci nie potrzeby

kroyena
19-07-2004, 13:08
Woprz dzięki, bo sam szukam oszczędności i patencik wykorzystam. :wink:

martel
22-07-2004, 16:24
Dzięki, takl zrobię, że zabuduję szafkami i zrobię kratkę na dole i w blacie..

A w szafce będę trzymal np. garnki, itd.. - gdyby trzeba było włączać grzejnik