PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kominek z płaszczem wodnym w UZ w granicach 7000zł ?



Robert_N
21-01-2014, 18:36
Witam, czy możecie polecić kominek z płaszczem wodnym, który docelowo będzie montowany w układzie zamkniętym w granicach 7000zł pomijając Lechmę, Kratki.pl ... dodam, że mam zamiar dużo w nim palić. Dom 120m2, parterowy z podłogówką (salon/kuchnia/komunikacja) oraz grzejnikami w sypialniach. Na bufor mnie nie stać :(

Dziękuję z góry za pomoc.

Forest-Natura
21-01-2014, 21:13
Witam.
Po pierwsze ... jeżeli w domku 120 m2 nie umieścisz buforka to możesz po prostu zapomnieć o zamiarze częstego i komfortowego palenia w kominku z PW.
Po drugie ... masz na priv :rolleyes:
Pozdrawiam.

Rabi_75
21-01-2014, 21:44
Witam.
Dołączam się do prośby Raberta_N. Moja powierzchnia to 115m2. Kominek z płaszczem jak dodatkowe źródło oprócz kotła kondensacyjnego. Jaki jest orientacyjny koszt buforu.
Dziękuję i pozdrawiam.

Robert_N
21-01-2014, 22:41
Czyli pozostaje zburzyć komin i wykorzystać to miejsce na barek, gdzie się będę upijać w rozpaczy z braku kominka ;-)

@Forest-Natura: podjadę na dniach.

Jakby ktoś miał inne zdanie to chętnie poczytam.

niktspecjalny
22-01-2014, 12:22
Czyli pozostaje zburzyć komin i wykorzystać to miejsce na barek, gdzie się będę upijać w rozpaczy z braku kominka ;-)

@Forest-Natura: podjadę na dniach.

Jakby ktoś miał inne zdanie to chętnie poczytam.

W sumie to się upij.:D:D:D.Komina nie burz,a barek w innym miejscu zrób.Wybierasz się do foresta to czuj jakbyś miał już KZPŁW.

Kominki Piotr Batura
22-01-2014, 19:36
Jest taka szkoła, według której umrzesz jak nie zrobisz REKU, WM i bufora do PW. Na szczęście coraz częściej spotykam ludzi, których stać na te gadżety, ale niekoniecznie muszą je mieć. Ludzie nie dajcie się zwariować.

pan Żubr
22-01-2014, 22:10
Witam, czy możecie polecić kominek z płaszczem wodnym, który docelowo będzie montowany w układzie zamkniętym w granicach 7000zł pomijając Lechmę, Kratki.pl ... dodam, że mam zamiar dużo w nim palić. Dom 120m2, parterowy z podłogówką (salon/kuchnia/komunikacja) oraz grzejnikami w sypialniach. Na bufor mnie nie stać :(

Dziękuję z góry za pomoc.
ja polecam to co mam, czyli kominek Hajduk WT 18 (18kw - 6 szyba, 12 pw). jest też wersja 12kw.
szyba po pół roku palenia CZYSTA (nie licząc białego nalotu z popiołu) przy paleniu 1 rocznej mieszanki iglasto-liściastej.
jest podwójna szyba, szamot, dopalanie spalin, kurtyna powietrzna.
polecam w zestawie ze sterownikiem i przepustnicą (te rzeczy mam z kratek.pl)

Forest-Natura
22-01-2014, 22:26
Witam.
Piotr ... Twój dom jest buforem ... i wszystkie rzeczy, które grzeje "biblioteka" ... nie porównuj go do dwukrotnie mniejszego ... :p
Pozdrawiam.

Rabi_75
22-01-2014, 22:44
Witam.
Forest-Natura mógłbyś zdradzić co doradziłeś Robertowi_N?
Pozdrawiam.

Robert_N
23-01-2014, 13:14
Mam po prostu podjechać i pogadać na miejscu. Może uda się jutro.

Na chwilę obecną przeglądam Hajduk Volcano WPT oraz Lechma PL 500 Green SBJ

niktspecjalny
23-01-2014, 13:19
Mam po prostu podjechać i pogadać na miejscu. Może uda się jutro.

Na chwilę obecną przeglądam Hajduk Volcano WPT oraz Lechma PL 500 Green SBJ

Jedź do foresta.Nie kupuj on Ci wskaże ten odpowiedni.:yes::yes::yes:

margod
09-02-2014, 14:47
Jest taka szkoła, według której umrzesz jak nie zrobisz REKU, WM i bufora do PW. Na szczęście coraz częściej spotykam ludzi, których stać na te gadżety, ale niekoniecznie muszą je mieć. Ludzie nie dajcie się zwariować.
Z pewną dozą nieśmiałości zgodzę się z Piotrem, a w szczególności w temacie bufora :cool: Są sytuacje gdzie bufor jest niezbędny, ale są i takie, gdzie duży, pojemny baniak przynosi więcej szkód niż pożytku.

emilus18
09-02-2014, 15:34
4 sezon użytkujemy termokominek CTM. Palimy w sezonie właściwie codziennie i jest super - tyle że temperatura w salonie oczywiście jest wyższa niż w pozostałej części domu z racji nagrzewania od szyby :) Nie wiem jak sprawdzi się system bez bufora - nam hydraulik powiedział że gdybyśmy trochę przesadzili z paleniem bez bufora, mogłoby być ciężko bo szkoda instalacji.

Kominki Piotr Batura
09-02-2014, 15:51
Firma CTM w Polsce przestała działać.

emilus18
09-02-2014, 21:11
Działa, ale ze zmienioną nazwą. Coś na L ... Wczoraj odebraliśmy dodatkowe ruszta do kominka, bo jest parę pęknięć. Niestety nic nie jest wieczne, zwłaszcza jak dużo się pali :( W sklepie też na początku powiedzieli że może być problem bo nie ma już tej firmy, ale dowiedzieli się co i jak. Mogę zapytać w sklepie albo sprawdzić na opakowaniu czy są jakieś naklejki z nazwą.

Kominki Piotr Batura
09-02-2014, 21:31
Chętnie skorzystam z Twojej pomocy, bo też mam CTM-a w domu, i ruszty mi się "wygły".

Forest-Natura
10-02-2014, 09:39
Witam.
Lava
Ale myślę że nawet sami właściciele tej marki i firmy nie chcieli by żeby kojarzono ich obecne wyroby z firmą CTM ...
Pozdrawiam.

emilus18
13-02-2014, 11:43
Byłam w sklepie i rzeczywiście to LAVA. www.lavakominki.pl

doktorek
17-02-2014, 21:19
Zgadza się, firmę LAVA założyli jakieś 2 lata temu ludzie, którzy pracowali w CTM. Konstrukcja ich termokominków jest bardzo podobna, bo przeszedł tam cały pion techniczny. Mają też części zamienne do starych CTMów (pewne na 100, bo sam kupowałem do swojego)
Włosi z CTM splajtowali i 2 lata temu zwinęli interes w Polsce, zresztą we Włoszech też ledwo zipią.

mico
09-03-2014, 15:39
Witam, ja też szukam kominka z płaszczem wodnym. W tej chwili myślę o Weście Lazara i termokominku Lava Trend PL, który polecacie. Dom 200m2, bufor 800l, CWU i CO gaz+solary i mam nadzieję kominek (instalacja przygotowana pod układ otwarty). Jestem ciekaw czy ktoś widział na żywo, bądź ma kominek LAVA, jak to się sprawuje.
Z góry dziękuję za pomoc.

M***ki
21-03-2014, 17:44
Jeden wkład wodny Lava mają w Kominki Marzec , chętnie go puszcza " w dobrych pieniądzach " ...

need44
21-03-2014, 19:59
Niestety nie, z tego co się sprawdziłem w Kominki Marzec mają jeden model CTM do sprzedania "w dobrych pieniądzach", Lavy nie mają wcale.
Zainstalowany wkład LAVA widziałem gdzieś na forum, w sensie ktoś wklejał zdjęcie i opis, ale niestety nie pamiętam gdzie. Trzeba by poszperać.
Ja mam niedługo mieć montowanego też tego Trenda, opinia dystrybutora w Rzeszowie (kominki GROZ) jest powiedziałbym wręcz entuzjastyczna ;) Podobnie i instalatora, który ma nam robić instalację, a montował już kilka tych wkładów Lava. Zapewniają, że chodzi lepiej nawet niż CTM, bardzo wydajny, z dopalaniem spalin i systemem czystej szyby. Mają też w ofercie Lechme i Arysto, jeśli polecają te wkłady na tle w/w to myślę, że wiedzą co mówią.
My się zdecydowaliśmy, a jak będzie zobaczymy.

mico
21-03-2014, 20:42
need44 jestem ciekaw czy się sprawdzi. Ja do poniedziałku mam mieć ofertę na kominek i montaż, zobaczymy ile Pan Janek sobie zaśpiewa. Czy faktycznie ten kominek zda egzamin, tego nie wiem. Co do Westy Lazara, to jednak ten wermikulit i ogólnie pękające płytki trochę mnie zniechęciły.
Dlatego z taką ciekawością czekam na jakieś zdjęcia.
need44 jak już będziesz miał zamontowany wkład, wrzuć proszę jakieś zdjęcia i spostrzeżenia.

Kominki Piotr Batura
21-03-2014, 23:06
Prawdziwy CTM, ten stary, z pewnością wart grzechu, choć bez przeróbek uciążliwy w obsłudze. Potem chłopcy coś pokombinowali po swojemu, jak to zwykle w naszym kraju bywa. W sumie ciekawe czy Lava to kontynuacja tych "kombinowanych", czy tez tych oryginalnych CTM-ów?

need44
22-03-2014, 06:45
@Piotr Batura, to musiałbyś sam sprawdzić, bo jako jeden z niewielu znasz temat działania starych Ctm-ów. Patrząc na wymiennik i według opisów to LAVA wygląda jak ten "oryginalny" wkład włoski - tu jest budowa: http://www.lavakominki.pl/termokominek/jak-to-dziala. Wydaje mi się, że to odbiega od typowych rozwiązań, przynajmniej w półce budżetowej, W ogóle fajnie, że to dokładnie pokazane, bo większość naszych producentów nie pokazuje co jest w środku itd.

M***ki
25-03-2014, 15:53
250727Chcesz przekrój ?
No to masz.... tylko że to Romotop 075W , 6.6.2TV . 025W.01
250726

Kominki Piotr Batura
25-03-2014, 17:38
6.6.2TV to jedna z najlepszych ofert kominka z PW w tym wątku i na naszym rynku....

srcv
04-07-2015, 14:27
[...]
Ja mam niedługo mieć montowanego też tego Trenda, opinia dystrybutora w Rzeszowie (kominki GROZ) jest powiedziałbym wręcz entuzjastyczna ;) Podobnie i instalatora, który ma nam robić instalację, a montował już kilka tych wkładów Lava. Zapewniają, że chodzi lepiej nawet niż CTM, bardzo wydajny, z dopalaniem spalin i systemem czystej szyby. Mają też w ofercie Lechme i Arysto, jeśli polecają te wkłady na tle w/w to myślę, że wiedzą co mówią.
My się zdecydowaliśmy, a jak będzie zobaczymy.

Możesz napisać jak Twoje wrażenia? Też się zastanawiam nad montażem LAVA Trend.

Arek74
04-07-2015, 18:31
Z pewną dozą nieśmiałości zgodzę się z Piotrem, a w szczególności w temacie bufora :cool: Są sytuacje gdzie bufor jest niezbędny, ale są i takie, gdzie duży, pojemny baniak przynosi więcej szkód niż pożytku.


więcej szkód niż pożytku?

jakie to sytuacje?





a ja jestem nadal w doopie

było u mnie 3 instalatorów, wszyscy mają skrajne propozycje....pomimo że minęły tydzień-dwa tygodnie, żaden nie wysłał kosztorysu, obiecywali w max 3 dni

kolejnych dwóch umówiło się, nie przyjechali...nie dają znaku życia

jak ktoś mi kuźwa powie, że jest kryzys w branży kominkowej to go wyśmieję



poczekam jeszcze tydzień i będę walił nazwami i adresami

a chcę zrobić montaż w połowie sierpnia....

Kominki Piotr Batura
05-07-2015, 07:26
więcej szkód niż pożytku?

jakie to sytuacje?






a ja jestem nadal w doopie

było u mnie 3 instalatorów, wszyscy mają skrajne propozycje....pomimo że minęły tydzień-dwa tygodnie, żaden nie wysłał kosztorysu, obiecywali w max 3 dni

kolejnych dwóch umówiło się, nie przyjechali...nie dają znaku życia

jak ktoś mi kuźwa powie, że jest kryzys w branży kominkowej to go wyśmieję



poczekam jeszcze tydzień i będę walił nazwami i adresami

a chcę zrobić montaż w połowie sierpnia....

A może to Twoja wina? Za późno zacząłeś działać? Bo ja to na sierpień 2016 bym Cie przyjął...:(

bohusz
05-07-2015, 07:59
a ja jestem nadal w doopie

było u mnie 3 instalatorów, wszyscy mają skrajne propozycje....pomimo że minęły tydzień-dwa tygodnie, żaden nie wysłał kosztorysu, obiecywali w max 3 dni

kolejnych dwóch umówiło się, nie przyjechali...nie dają znaku życia

jak ktoś mi kuźwa powie, że jest kryzys w branży kominkowej to go wyśmieję



poczekam jeszcze tydzień i będę walił nazwami i adresami

a chcę zrobić montaż w połowie sierpnia....

Kto gdzie mówi o kryzysie? No chyba że na jakiś zlotach (masówkach) propagandy partyjnej, czy innej maści ugrupowań.
Faktycznie bardzo ciężko znaleźć w ostatniej chwili (2-3 miesiące), jakąś rozsądną firmę.
Na przykład sam zakup rozsądnie przemyślanych wkładów, z optymalnymi (nowymi) konstrukcjami wymienników wodnych to już na dziś okres 3-5 miesięcy. Oczywiście takie wkłady nie muszą być wszechobecne reklamowo i marketingowo

Arek74
05-07-2015, 20:16
A może to Twoja wina? Za późno zacząłeś działać? Bo ja to na sierpień 2016 bym Cie przyjął...:(



Piotrze, każdemu z nich zadałem pytanie zanim przyjechali, czy dadzą radę zrobić mi tą instalację w sierpniu....potwierdzili...podczas spotkania byli pełni entuzjazmu,,,i echo

Arek74
13-07-2015, 14:12
tak jak obiecywałem, poniżej firmy, które olały mnie i moje pieniądze

1. http://kominki-wroclaw.pl.tl/
Salon partnerski Kratek, Bielany Wr. , ul. Konwaliowa
Był u mnie człowiek, na którego mówią szef, obiecał na maila wycenę, proponował werbalnie różne warianty, minęły 3 tygodnie i ECHO

2. http://www.kominkowo.pl/
Wrocław, ul. Krakowska.
Byłem u nich, porozmawialiśmy miło, wzięli namiary, obiecali wyznaczyć termin wizyty ku wycenie...minął tydzień...wysłalem maila....minęły 3 tygodnie

3. ekipa instalatorska z polecenia...byli, zobaczyli, obiecali wyceny zrobić.......minęły 4 tygodnie, ECHO

4. Instalator ze Środy Śl., z polecenia...był zobaczył....jak wyżej

5. instalator słynny ;-) na wschodzie Wrocławia, z polecenia, sam wyznaczył termin wizyty ku wycenie.....SMSem.....oczywiscie wcześniej z nim rozmawiałem....wyslalem mu jeszcze 2 SMSy zaczepne.....i cisza od 3 tygodni




szukam dalej wykonawcy, nie zrażam się ;-)
(moja instalacja to żadne cuda wianki;-), na tą chwilę, nastawiam się na Aquario Z14...no chyba, że firma z która podpisze umowę przekona mnie do czegos innego, nie upieram się)
dodam jeszcze, że mam świadomość, że instalacja nie będzie kosztowała 7000.....to tak apropo tematu

bohusz
13-07-2015, 16:52
tak jak obiecywałem, poniżej firmy, które olały mnie i moje pieniądze

1. http://kominki-wroclaw.pl.tl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fkominki-wroclaw.pl.tl%2F)
Salon partnerski Kratek, Bielany Wr. , ul. Konwaliowa
Był u mnie człowiek, na którego mówią szef, obiecał na maila wycenę, proponował werbalnie różne warianty, minęły 3 tygodnie i ECHO

2. http://www.kominkowo.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominkowo.pl%2 F)
Wrocław, ul. Krakowska.
Byłem u nich, porozmawialiśmy miło, wzięli namiary, obiecali wyznaczyć termin wizyty ku wycenie...minął tydzień...wysłalem maila....minęły 3 tygodnie

3. ekipa instalatorska z polecenia...byli, zobaczyli, obiecali wyceny zrobić.......minęły 4 tygodnie, ECHO

4. Instalator ze Środy Śl., z polecenia...był zobaczył....jak wyżej

5. instalator słynny ;-) na wschodzie Wrocławia, z polecenia, sam wyznaczył termin wizyty ku wycenie.....SMSem.....oczywiscie wcześniej z nim rozmawiałem....wyslalem mu jeszcze 2 SMSy zaczepne.....i cisza od 3 tygodni




szukam dalej wykonawcy, nie zrażam się ;-)
(moja instalacja to żadne cuda wianki;-), na tą chwilę, nastawiam się na Aquario Z14...no chyba, że firma z która podpisze umowę przekona mnie do czegos innego, nie upieram się)
dodam jeszcze, że mam świadomość, że instalacja nie będzie kosztowała 7000.....to tak apropo tematu

Dobrze rozumiem, że Ty narzucasz firmie jaki ma być wkład kominkowy?
No teraz chyba rozumiem tą niechęć do wyceny

Arek74
13-07-2015, 17:03
Bohusz, pudło

użyłem słowa Aquario w rozmowie tylko z pierwszymi dwoma z mojej czarnej listy.....pierwszy to salon partnerski, całe witryny w logo Kratek...drugi handluje nimi w swoim sklepie...przy czym drugi ma w ofercie również BEFa i Romotopa i usłyszał ode mnie że te firmy biorę również pod uwagę

moje wymagania jakie przedstawiłem potencjalnym wykonawcom, to posadowienie KZPŁW, obudowaniem go i połączeniem z nowym zasobnikiem/buforem i spięciem z piecem gazowym
coś trudnego? a może niezwykłego?
a kwota wyjdzie grubo ponad tematowe 7K


właśnie odkryłem na stronie Romotopa , że salon Kominkowo z Krakowskiej jest dystrybutorem Romotopa - - - moje gratulacje :bash:
BEFa też są oficjalnym dystrybotorem, hehehehehehehheheehe

bohusz
13-07-2015, 19:34
Bohusz, pudło

użyłem słowa Aquario w rozmowie tylko z pierwszymi dwoma z mojej czarnej listy.....pierwszy to salon partnerski, całe witryny w logo Kratek...drugi handluje nimi w swoim sklepie...przy czym drugi ma w ofercie również BEFa i Romotopa i usłyszał ode mnie że te firmy biorę również pod uwagę

moje wymagania jakie przedstawiłem potencjalnym wykonawcom, to posadowienie KZPŁW, obudowaniem go i połączeniem z nowym zasobnikiem/buforem i spięciem z piecem gazowym
coś trudnego? a może niezwykłego?
a kwota wyjdzie grubo ponad tematowe 7K


właśnie odkryłem na stronie Romotopa , że salon Kominkowo z Krakowskiej jest dystrybutorem Romotopa - - - moje gratulacje :bash:
BEFa też są oficjalnym dystrybotorem, hehehehehehehheheehe
Wiem, że pudło, bo mówiąc o podłączeniu wodnym myślałem o firmie typowo instalatorskiej (woda i CO).
Firmy kominkowe zazwyczaj też korzystają z takich usług, lub współpracują z takimi firmami... Ale to jest zrozumiałe i raczej oczywiste.

ktototaki
13-07-2015, 19:51
czyli w wujku google musisz wpisać - hydraulik Wrocław :)

Arek74
13-07-2015, 19:55
no właśnie....dla mnie istotne jest, aby ktoś zrobił to kompleksowo....przychodzi fachowiec, robi kosztorys, uzgadniamy szczegóły, podpisujemy umowę, następuje realizacja, sprawdzenie czy instalacja działa, otrzymuję fakturę, płacę gotówką

nie mam zamiaru rozmawiać z wykonawcą kominka i wykonawcą części rurkowej osobno....chcę mieć jednego gościa, który się pod robotą podpisze i z którym będę rozmawiał przy ewentualnej reklamacji.
A to czy on weźmie sobie na podwykonawcę kogoś to już jego sprawa.



swoją drogą, znacie kogoś takiego, godnego polecenia z moich stron?

Kominki Piotr Batura
13-07-2015, 21:33
no właśnie....dla mnie istotne jest, aby ktoś zrobił to kompleksowo....przychodzi fachowiec, robi kosztorys, uzgadniamy szczegóły, podpisujemy umowę, następuje realizacja, sprawdzenie czy instalacja działa, otrzymuję fakturę, płacę gotówką

nie mam zamiaru rozmawiać z wykonawcą kominka i wykonawcą części rurkowej osobno....chcę mieć jednego gościa, który się pod robotą podpisze i z którym będę rozmawiał przy ewentualnej reklamacji.
A to czy on weźmie sobie na podwykonawcę kogoś to już jego sprawa.



swoją drogą, znacie kogoś takiego, godnego polecenia z moich stron?


Instalację hydrauliczną tez ma Ci zrobić kominkarz kompleksowo? Prysznic, umywalki, zlew w kuchni?

Remiks
13-07-2015, 21:55
Arek no to kompleksowo Cię o..li ;-)

Arek74
17-07-2015, 11:48
Instalację hydrauliczną tez ma Ci zrobić kominkarz kompleksowo? Prysznic, umywalki, zlew w kuchni?



Ty masz swojego zaprzyjaźnionego hydraulika z którym niejedną inwestycję zrobiłeś? Którego roboty jesteś pewny? Za którego dasz swoją gwarancję?
Ewentualnie hydraulik może wziąć na siebie Twoją gwarancję ;-)
Bo to znaczy, że ekipa jest zgrana, jeden drugiemu ufa, i nie ma maniany w wykonaniu.

Takiej firmy szukam.

Nadal szukam...

Dopóki nie znajdę będę grzał gazem, wolę poczekać, ale mieć ekipę, która zrobi to dobrze w normalnych pieniądzach.

Kominki Piotr Batura
17-07-2015, 18:43
Daję radę...


Wygląda na to, że długo będziesz tym gazem grzał...Chyba nie kumasz czaczy.

Zdun Darek B
17-07-2015, 18:44
Oj nie kuma ...

Arek74
17-07-2015, 19:16
no to wyprowadźcie mnie z błędu panowie artyści

bohusz
17-07-2015, 20:17
no to wyprowadźcie mnie z błędu panowie artyści

Artyści i publicyści, są zakręceni. Muszą mieć natchnienie i wizję złapać. Nie zawsze jednak tutaj na forum to się udaje...

Jednak z bardziej przyziemnych spraw. Panowie od instalacji wodnych CO (GAZ) nie podłączą Ci kominka? Wtedy Masz jednego odpowiedzialnego za całość instalacji. Obudowa na wkładzie wodnym to PIKUŚ, nawet dowolny artysta, czy publicysta to wykona. Nie wspomnę już o celebrytach...

PS
Teraz zauważyłem, że to tutaj na forum jest "bezpłatne" forum eksperckie KRATKI.PL. A przecież już głośno o nim w sieci...
Może tam poszukaj... fachowca

PaRa
18-07-2015, 16:18
Też myślę o kominku z płaszczem wodnym, zależy mi na jak najprostszej instalacji. Ogólnie to z kominka bym zrezygnował ale siła wyższa ( żona ) chce go mieć, więc jeśli już ma być niech do czegoś się przyda i grzeje bufor 1000 litrów razem z prądem w taniej taryfie, lub jak szczęście i finanse dopiszą pompą ciepła PW.

Jest może jakiś temat na co trzeba zwrócić uwagę wybierając kominek ? Np. czystość szyby, sterowanie powietrzem, itp.

lecho*ski
19-07-2015, 23:39
A gaz kto Ci zakladal i cala reszte.
Nie uwazasz, ze sensowniej byloby gdyby wszystko polaczyla ta sama osoba ?
I dala na calosc gwarancje ?
Kzpl to czesc instalacji grzewczej.


no to wyprowadźcie mnie z błędu panowie artyści

Arek74
20-07-2015, 05:08
A gaz kto Ci zakladal i cala reszte.
Nie uwazasz, ze sensowniej byloby gdyby wszystko polaczyla ta sama osoba ?
I dala na calosc gwarancje ?
Kzpl to czesc instalacji grzewczej.



mój wątek na forum jest dłuższy
dom ma 12 lat i czeka mnie zmiana sposobu ogrzewania

a hydraulika chętnie bym wziął tego co mi robił instalację, bo był świetny, ale mu się dosyć młodo zmarło, jako człowiek też był świetny


ale spokojnie, musze radzić sobie systemem gospodarczym i jestem chyba ;-) na dobrej drodze....mam zamiar opisać tutaj moją inwestycję po zrobieniu i po zimie
niestety wyszło w praniu forumowym, że jestem finansowo leszczem

lecho*ski
20-07-2015, 09:38
Z powodu jakiejs wyceny wyciagasz wnioski.
Zaprosiles na wycieczke do siebie 5 osob, kazda z nich poswiecila Ci czas i/czyli pieniadze, zaden nie odpowiedzial mimo to,
a jeden kulturalnie przyslal wycene nie do zaakceptowania, czyli rowniez niezbyt byl zainteresowany inwestycja.
Wyceny wykonan salonowych nie roznia sie drastycznie od dobrych wykonawcow "bez salonu" , zauwaz , ze tacy rowniez byli wsrod zaproszonych do Ciebie i rowniez cos jakby nie wykazali zainteresowania.
Nie sugeruje Ci czegokolwiek, ale moze cos w Twoich zalozeniach jest nie tak, skoro odrzucilo twoje niemale pieniadze do wydania 100% z nich.
Swoja droga to brak jakiejkolwiek odpowiedzi jest niestety bardzo nieprofesjonalny i nienajlepiej swiadczy o firmie.

mój wątek na forum jest dłuższy
dom ma 12 lat i czeka mnie zmiana sposobu ogrzewania

a hydraulika chętnie bym wziął tego co mi robił instalację, bo był świetny, ale mu się dosyć młodo zmarło, jako człowiek też był świetny


ale spokojnie, musze radzić sobie systemem gospodarczym i jestem chyba ;-) na dobrej drodze....mam zamiar opisać tutaj moją inwestycję po zrobieniu i po zimie
niestety wyszło w praniu forumowym, że jestem finansowo leszczem

Arek74
20-07-2015, 17:14
tak jak obiecywałem, poniżej firmy, które olały mnie i moje pieniądze

1. http://kominki-wroclaw.pl.tl/
Salon partnerski Kratek, Bielany Wr. , ul. Konwaliowa
Był u mnie człowiek, na którego mówią szef, obiecał na maila wycenę, proponował werbalnie różne warianty, minęły 3 tygodnie i ECHO

2. http://www.kominkowo.pl/
Wrocław, ul. Krakowska.
Byłem u nich, porozmawialiśmy miło, wzięli namiary, obiecali wyznaczyć termin wizyty ku wycenie...minął tydzień...wysłalem maila....minęły 3 tygodnie

3. ekipa instalatorska z polecenia...byli, zobaczyli, obiecali wyceny zrobić.......minęły 4 tygodnie, ECHO

4. Instalator ze Środy Śl., z polecenia...był zobaczył....jak wyżej

5. instalator słynny ;-) na wschodzie Wrocławia, z polecenia, sam wyznaczył termin wizyty ku wycenie.....SMSem.....oczywiscie wcześniej z nim rozmawiałem....wyslalem mu jeszcze 2 SMSy zaczepne.....i cisza od 3 tygodni




szukam dalej wykonawcy, nie zrażam się ;-)
(moja instalacja to żadne cuda wianki;-), na tą chwilę, nastawiam się na Aquario Z14...no chyba, że firma z która podpisze umowę przekona mnie do czegos innego, nie upieram się)
dodam jeszcze, że mam świadomość, że instalacja nie będzie kosztowała 7000.....to tak apropo tematu


lecho*ski
.....powyżej sprostowanie do twojej wypowiedzi

dodam jeszcze, że te 5 osób usłyszało ode mnie tylko, że chcę mieć kominek z płaszczem wodnym...jedynie dystrybutorzy Kratek usłyszeli, ze myślę nad Aquario....i to oni mieli sie produkować w wymyślaniu jak widzą tą instalację....ale chyba nie widzieli

a ten jeden kulturalny, to szósty spec, nie był u mnie, zrobił wycenę na podstawie zdjęć, rzutu, innych danych i była to rzetelna wycena...gdyby było mnie na nią stać to spokojnie powierzyłbym mu tą robotę, bo to świetny fachowiec...a że się ceni...cóż, ma do tego prawo

kolejny kulturalny, bywalec tego forum, rzekł mi, że u niego najtańsze KZPŁW zaczynają się od 35k
wiec mam prawo wyciągać wnioski


zgadzam się w jednym, brak odpowiedzi ze strony tych 5 firm/fachowców, to kompletna amatorka....i zapewne tak samo rozpatrują ewentualne reklamacje