PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przymarzaniem fundamentów.



gromusek
21-01-2014, 20:00
Tytułem wstępu dom 180 metrów, ogrzewany kotłem na pellet od 1,5 miesiąca. Temperatura wewnątrz 15-18 stopni.
Fundamenty docieplone styrodurem, elewacja docieplona grafitowym styropianem 15cm.

Przed rozliczeniem z osobą która robiła nam docieplenie zrobiliśmy termowizję. Jedna z łazienek ma niepokojące wyniki na termowizji, bardzo zimna ściana - która jest również ścianą zewnętrzną. Na dwóch dolnych rogach temperatura jest bliska zeru, gdzie inne ściany w domu mają ok 12-13 stopni. Osoba od ocieplania elewacji tłumaczy się tym, że w tej łazience przy ścianie jest rura kanalizacyjna która biegnie do nieogrzewanego garażu (temperatura w nim ok 0 stopni) i przez to cała ściana jest dużo chłodniejsza. Niestety nie wierze w jego wyjaśnienia i pytam się Was drodzy forumowicze co o tym sądzicie ?


236612

gromusek
22-01-2014, 20:18
Przepraszam za zdjęcie domu jeszcze nie zrobionego, lecz nie mam nowszych.
Na termo widać z zewnątrz różnice w temperaturach między ścianami.

Garaż od wewnątrz ma na ścianach i suficie 10cm styropianu w celu izolacji.

236807

236808236809

gromusek
23-01-2014, 11:59
z tego zdjęcia wynika tylko tyle że masz bardzo skomplikowaną bryłę, a to aż się prosi o jakieś błędy wykonawcze przy ocieplaniu, mostek termiczny coraz bardziej prawdopodobny
Dziękuję za pomoc.

Jakieś sugestie co powinienem teraz zrobić ? Na pewno nie rozliczę się z wykonawcą ocieplenia za całość elewacji, zostawiłem sobie troszkę na pokrycie ewentualnych napraw, w najgorszym wypadku zdjęciu z tej jednej ściany całego ocieplenia oraz ocieplenia fundamentów i zabawa od nowa..