PDA

Zobacz pełną wersję : Ognik Plus c.w.u kociol kaczorowski 15 kw



RadekMSiekierki
21-01-2014, 20:38
Witam,
Na początek info dom nowy 116 mkw pow. Urzytkowej plus kotłownia 8 mkw. Okna profil 5 kompakty pakiet 3 szyb plus ciepły montaz ocieplenie 20 cm stryopian siatka klej grunt bez struktury. Strop z terivy nie ociplony dach wydeskowany na to papa asfaltowa tez nie ocieplone. 3 sypialnie po ok 13 mkw każda tam kaloryfery reszta domu podlogowka na to panele. Sypialnie ciepło fajnie łazienki kuchnia tez ale reszta przy - 5 na dworze max 19 stopni.
A teraz problem z kotlem.
Potrafi spalić ponad 25 kg grodzki na dobę a efekty mizerny. Mam rozdzielacze na podlogowke i kalorylery. Zawór czwordrozny. Serownik ognik plus c.w.u aktualnie ustawienia: przerwa 45 sek podanie 10 sek dmuchawa 85 % ni.10 (max). Temp zadana 55 stopni nie ma problemu żeby osiagnac. Do tego zasobnik 150 l temp 42 stopnie.
Martwi mnie proces spalania zawsze z lewej strony groszek jest mniej dopalony niż z prawej(czarny) z prawej więcej popiołu i siwe spieki. Groszek polski. Może ktoś coś poradzi żeby było trochę ekonomiczniej albo żeby chociaż się dobrze spalalo. Aha nie mam termostatow nz kaloryfera ani sterowania do podlogowki.