PDA

Zobacz pełną wersję : Czy skuwać stary tynk?



tosu
23-01-2014, 22:31
Witam, proszę o poradę czy skuwać tynki w starym poniemieckim domu z lat 30-tych, tynki trzymają się dobrze, nie są odparzone. Gdy je sprawdzałem, robiłem otwory są w środku suche, łatwo sypiące. Czy to prawda że mogły się utlenić i że lepiej je skuć? Czy radzicie wkleić siatkę i gładzić?
Proszę o poradę bo każdy mówi co innego.

Balto
24-01-2014, 19:37
Łatwo sypiące? Sprawdź jakie są. Być może są one wapienne, albo c/w z niewielką ilością cementu. Jeśli są suche i przylegają do ściany, to może być tak, że się delikatnie sypią tylko na zewnętrznej warstwie. Ja bym próbował uratować je po prostu gruntując gruntem głęboko penetrującym. Z tym, że musisz być pewny jaki to rodzaj tynku i co jest w środku.

Gawor5
27-01-2014, 15:31
Najłatwiej jest powiedzieć kuj wszystko będziesz wiedział co masz na ścianie potem, jednak uważam że grunt głębokopenetrujący o którym mówi Balto to dobry pomysł i jeżeli się trzymają ściany to można je zostawić.

zamaskowany
06-02-2014, 23:07
Witam, zgadzam sie z poprzednimi opiniami co do gruntowania, mam jednak uwage co do gladzi. Zdaje sie ze kiedys budowniczowie czesto nie mieli ochoty lub narzedzi do wykonywania rownych powierzchni scian i katow prostych na krawedziach. Gladz na takich scianach to nie jest najprzyjemniejszy widok, przy gladziutkich scianach najmniejsze nierownosci zwlaszcza na krawedziach i waskich pasach np. przy drzwiach bardzo rzucaja sie w oczy.
Pozdrawiam