PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki macie kociol CO



yendrek3
23-01-2014, 22:41
I tu pytanie dla tych ktorzy juz sie wybudowali, jaki macie kociol c.o i czy jestescie zadowoleni?

ja przy wobrze stalem pomiedzy Viesmannem a polskim Termetem. (oba kondensacyjne)

w koncu patriotyzm i cena wziely gore i wypadlo na Termeta EcoCondens 20 z zasobnikiem 120l. Jak narazie wszystko super, czas jeszcze pokaze

przemo1
29-01-2014, 22:38
Ja akurat wybrałem Viessmann'a vitodens 100 2 funkcyjny i jak narazie też jestem zadowolony, ale to dopiero początek użytkowania, więc też niewiele się z nim dzieje. Zobaczymy jak będzie dalej.

sokratis
13-02-2014, 15:10
Termet w mojej opinii absolutnie nie jest gorszy od zachodnich kotłów.

Mareks77
20-05-2014, 08:35
Wszystko zależy od budżetu.............. jeśli chcesz mieć spokój na wiele lat to proponuje taką kolejność.
1 - Vaillant
2 - Viessmann
3 - Junkers
4 - Ariston
5 - Termet

margalinetka
26-05-2014, 10:00
Ja, co prawda w bloku a nie w domu, mam podgrzewacz termetu, wcześniej miałam junkersa i nie powiem, żeby termet w jakimkolwiek stopniu junkersowi ustępował pod względem jakości :)

aniamarcel
27-05-2014, 18:41
Ja ma Defro i jestem bardzo zadowolona z dokupionym modułem sms do sterowania przez telefon. Dokładnie Defro Duo. Piec jest super

Elfir
05-06-2014, 13:44
Zadaniczo jest wielki wątek w dziale ogrzewanie: "jaki kocioł gazowy" - posiada ponad 100 podstron. Zakladanie dublującego się wątku i to w dziale, który nie służy wymianie doswiadczeń z ogrzewania domów spowoduje, że ilośc odpowiedzi będzie żałośnie mała. Bo ci co mają dłuższe doświadczenia z piecami gazowymi już dawno się wypowiedzieli i rzadko kiedy chce im się powtarzać po wielokroć te same teksty.

Polecam zadawanie pytań w działach tematycznych oraz używanie przez załozeniem tematu wyszukiwarki - sznasa na to, że nie ma takiego tematu o jaki chcesz zapytać, jest bliska zeru.

Kris1232
09-06-2014, 10:30
Witam, Osobiście mam Vaillanta ale nie powiem że drugi raz bym go wybrał. Owszem łatwy w obsłudze nie ma za wiele problemów ale dwa razy w roku i tak nie obejdzie się bez serwisanta za płatnego serwisanta więc są to już koszta piec mi sie często wyłącza lub tak po prostu nie grzeje wody i od nowa ta sama bajka serwisant przyjedzie pogmera pogmera i do następnego sezonu :)

Znajomyx
11-06-2014, 10:08
Jak tak ciągle Ci się psuje, to zorientuj się, czy nie podlega Ci wymiana na nowy, bądź może sam sterownik warto wymienić. Z moim kotłem również na początku miałem problemy, m.in. z ciepłą wodą. Całą instalację mam zrobioną książkowo, dużo na ten temat czytałem. Okazało się, że są dwie wady - pompa od C.W.O. wieszała się - wada fabryczna. Po wymianie C.W.O. pracował w trybie ciągłym. Sam nie mogłem tego rozwiązać, wezwałem instalatorów. Nic nie poradzili. Zadzwoniłem na serwis, gdzie koleś na początku chciał mnie zbyć. Przycisnąłem go i ponad pół godziny sprawdzaliśmy poprawność połączeń przewodów, styków itd. Przyczyna okazała się banalna, jednak głęboko ukryta. Po zmianie pompy instalatorzy zamienili przewody wejścia z wyjściem. Po przełączeniu wszystko działało po prawnie do pewnego czasu. Pewnego dnia schodzę do kotłowni, a tam czerwony, śmierdzący płyn na podłodze. Okazało się, że silnik od podajnika uszkodził się. 4 dni bez ogrzewania w okresie późno jesiennym (na szczęście temp. powyżej zera) w oczekiwaniu na serwisanta. Gdyby takie coś stało się w zimę, to niezły problem byłby.

Mareks77
04-09-2014, 13:37
Ciągłe blokowanie się pieca może być spowodowane nie problemami z samym piecem a problemami z np: ciśnieniem wody, ciśnieniem w naczyniu wzbiorczym i instalacji, ciśnieniem gazu itp problemami zewnętrznymi dla których to parametrów piec posiada zabezpieczenia.
Instalatorzy lub serwisanci to ludzie idący z regóły na skróty i dbający o swój a nie twój budrzet.
Jeżeli on ma naprawić i nie odwiedzić klienta przez następne pięc lat to woli pogrzebać tak żeby uszkodzenie wyszło po pół roku i jeszcze mu za to zapłacą.