PDA

Zobacz pełną wersję : Czym przykleic płytkę klinkierową



Mariusz2005
24-01-2014, 08:15
Witam

Problem następujący: fundament ocieplony 5 cm styropianu, potem, siatka, klej i na koniec warstwa dysperbitu do izolacji. Pytanie: czym przykleic do tej ostatniej warstwy płytkę klinkierową. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Mariusz

fighter1983
24-01-2014, 08:32
m.in wlasnie dlatego nie robi sie izolacji w tym ukladzie warstw, powinno byc:
fundament
bitumiczna izolacja przeciwwodna/przeciwwilgociowa
XPS
w strefie przycokolowej: siatka z klejem co daje podloze mineralne i do tego klei sie plytke bez problemu

W ukladzie warstw jaki masz: klej cementowy na trwale nie zwiaze z bitumicznym podlozem... wiec.... szukanie kleju specjalistycznego pozostaje i robienie prob...
albo zerwanie tego bitumu i, wykonanie w. zbrojacej na nowo, uszczelnienie szlamem cementowym i dopiero klejenie.

Michał Kowalski
03-06-2014, 12:41
Witam,

najprościej jest zastosować elewacje MATHERMIC. Jest to jedna płyta elewacyjna składająca się z warstwy ociepleniowej (poliuretanowej), wtopiona jest w to (na stałe) warstwa ozdobna - klinkierowa.
Nie trzeba się męczyć z montażem kilku warstw. Tylko jedna warstwa. Dwa w jednym.
Polecam

turalyon
03-06-2014, 13:35
Ja miałem findament, izohan, styrodur i do tego przyklejałem płytki kamieniopodobne zwyczajną pianką montażową. Trzyma jak diabli

Balto
03-06-2014, 20:03
Kolejna, tego - owego, nachalna reklama. Wywalić tego smętnego pana od Mathermicu... odgrzewa stare kotlety...