PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana okien w starym domu



krzychuu666
24-01-2014, 23:06
Witam,
piszę do was z prośba o poradę, mianowicie zamierzam zakupić okna do domu jednorodzinnego w którym do tej pory były okna drewniane.
Wstępnie wybrałem VETREX 90+ z szybą U=0,5. Powierzchnia okien w domu to 31.21 m2. Czy to dobry wybór? Jeśli nie to jakie są wasze propozycje.
Czy opłaca się inwestować w ciepły montaż (z ciepłym parapetem)? Bo jak do tej pory oglądałem te ciepłe parapety to wydaje mi się że będą za wąskie do mojego muru.
Z góry dziękuję za odpowiedz.

krzychuu666
25-01-2014, 07:54
Nie ? w sensie ze nie dobry wybór ? to co proponujesz ?

LA_NA
23-02-2014, 17:11
Czy to dobry wybór? Jeśli nie to jakie są wasze propozycje.
Czy opłaca się inwestować w ciepły montaż (z ciepłym parapetem)?

Odpowiedź prosta nie jest. Okna V90+ są ciepłe, ale niekoniecznie mają sens w Twoim domu. Natomiast ciepłe parapety - zawsze mają sens.

Proszę o mail na [email protected] - wypytam o szczegóły i doradzę, co trzeba.

Pozdrawiam

nikt ważny
23-02-2014, 17:48
Ciepły parapet nie ma sensu i przekonał się nie jeden Inwestor który na to się zdecydował. Parametry tego połączenia można uzyskać tak samo dobre jak w przypadku "ciepłego parapetu" ale mieć wtedy przede wszystkim prawidłowo zamontowane okna.
Zwłaszcza przy szerokich i ciężkich oknach to nieporozumienie

LA_NA - swoją drogą, jak już chcesz pozyskiwać tu klientów to napisz na priv byś bana nie dostał

MMichal
23-02-2014, 20:42
Witam


Ciepły parapet nie ma sensu i przekonał się nie jeden Inwestor który na to się zdecydował. Parametry tego połączenia można uzyskać tak samo dobre jak w przypadku "ciepłego parapetu" ale mieć wtedy przede wszystkim prawidłowo zamontowane okna.
Zwłaszcza przy szerokich i ciężkich oknach to nieporozumienie

może trochę nie na temat, choć ... a który to inwestor nie jest zadowolony z zastosowania tz "ciepłego parapetu" i dlaczego niby jego stosowanie nie ma sensu ?
Oczywiste jest, że bez niego również można dobrze wykonać montaż - i tu zgoda ale dlaczego niby jego stosowanie nie ma sensu ?


Pozdrawiam

nikt ważny
23-02-2014, 20:55
nie będę wdawał się w polemikę, może Ci Inwestorzy, którzy mają z nimi kłopoty i jakie to są kłopoty, sami napiszą. Nie będę ich wyręczał
Natomiast tekst

....Natomiast ciepłe parapety - zawsze mają sens.....
nie jest prawdziwy, gdyż są sytuacje gdzie nie mają sensu, wręcz sprawiają kłopoty. I nie mówimy tu o błędach montażu.
Chce tylko zwrócić uwagę na to, że można taki montaż wykonać tak samo ciepło i szczelnie nie korzystając z ciepłego parapetu a mając zagwarantowane prawidłowe zamocowanie okna w dolnej części ramy - i na tym poprzestanę.

LA_NA
05-03-2014, 00:46
nie będę wdawał się w polemikę, może Ci Inwestorzy, którzy mają z nimi kłopoty i jakie to są kłopoty, sami napiszą. Nie będę ich wyręczał
Natomiast tekst

nie jest prawdziwy, gdyż są sytuacje gdzie nie mają sensu, wręcz sprawiają kłopoty. I nie mówimy tu o błędach montażu.
Chce tylko zwrócić uwagę na to, że można taki montaż wykonać tak samo ciepło i szczelnie nie korzystając z ciepłego parapetu a mając zagwarantowane prawidłowe zamocowanie okna w dolnej części ramy - i na tym poprzestanę.

Hm...

Po pierwsze: jeszcze nie słyszałem, żeby ktokolwiek miał kłopoty z "ciepłymi parapetami", no chyba że ci, którzy mają też kłopoty z foliami okiennymi, bo nie wiedzą, do czego służą i je zrywają :) Ciepłe parapety mają różny kształt, można je modyfikować stosownie do potrzeb. A jak ktoś kumaty, to nie ma też problemu z mocowaniem progowej części ramy pomimo ciepłego parapetu. Montowaliśmy nawet okna na konsolach wraz z ciepłym parapetem - też się dało i jest OK.

Po drugie: ciepły parapet zawsze ma sens tam, gdzie jest na niego miejsce i można go zastosować. Pewnie, że można część progową okna uszczelnić na inny sposób, ale tu nie tylko o szczelność chodzi. Kamera termowizyjna dopiero pokazuje różnice między podstawą otworu okiennego, w którym jest ciepły parapet, a w którym zamiast niego jest profil podokienny- obojętnie, czy wypełniony czymkolwiek, czy pusty. Sam rozmiar takiej listwy w porównaniu z ciepłym parapetem nasuwa wnioski. Z tego właśnie wynika to, co poniżej:

Po trzecie: Ciepły parapet poprawia właściwości termoizolacyjne CAŁEJ wnęki okiennej, włącznie z poprawieniem wartości Uw okna. Jak? Pytać producenta, bo ma na to dowody.

Po czwarte: Ciepły parapet jest świetną pomocą i ułatwieniem w montażu okna, a o montażu właściwych parapetów już nie piszę.

Polecam, bo sprawdziłem.

finlandia
08-03-2014, 09:59
...

Po czwarte: Ciepły parapet jest świetną pomocą i ułatwieniem w montażu okna, a o montażu właściwych parapetów już nie piszę.

Polecam, bo sprawdziłem.
Jeszcze tydzień temu się z Tobą nie zgadzałem. Dziś - po szerszym spraktykowaniu "ciepłego parapetu" także twierdzę że to wcale nie przeszkoda w montazu. Oczywiście - swoje wymaga - przede wszystkim więcej pracy przy jego montazu, ale okno potem się wstawia szybciej, lżej, bezproblemowo. Cały próg okna stoi na tym stabilniej niż przy zastosowaniu kotwy. Zmieniłem zdanie.

MMichal
08-03-2014, 10:55
Witam


Jeszcze tydzień temu się z Tobą nie zgadzałem. Dziś - po szerszym spraktykowaniu "ciepłego parapetu" także twierdzę że to wcale nie przeszkoda w montazu. Oczywiście - swoje wymaga - przede wszystkim więcej pracy przy jego montazu, ale okno potem się wstawia szybciej, lżej, bezproblemowo. Cały próg okna stoi na tym stabilniej niż przy zastosowaniu kotwy. Zmieniłem zdanie.

Jak się cieszę, że jednak zmiany/nowości/rozwój jest akceptowany :) i stosowany

Pozdrawiam

finlandia
08-03-2014, 12:10
Też jestem zaskoczony. Jako że osobiście bardziej się kręcę na montażu niż faktycznie walczę z oknem, to opieram się na zdaniu swojego majstra, a on to już - mimo niezawansowanego wieku -"konserwa" na maxa. Najchętniej to pewnie by wyrzucił je do śmietnika tak bym nie widział, ale po wszystkim powiedział: "niegłupia sprawa", co w jego skromnych ustach oznacza duże uznanie. Dziękuję klientowi, który mnie namówil na tą robotę ;)

T12345T
08-03-2014, 13:13
Zmieniłem zdanie.

A pomysł anno domini 2008. Pierwsze wykonanie 2009. Trochę trwało:-).

MMichal
08-03-2014, 13:36
Witam


A pomysł anno domini 2008. Pierwsze wykonanie 2009. Trochę trwało:-).

Pewne rozwiązania/pomysły potrzebują czasu na ... inkubację :) ważny jest końcowy rezultat :)

Pozdrawiam

LA_NA
08-03-2014, 23:18
Hm... Najciężej spróbować w naturalnych warunkach, to wiem, bo najpierw trzeba przekonać klienta, żeby zgodził się na eksperyment u niego, żeby samemu się przekonać :) Ja na ciepłych parapetach montuję od kilku lat, dokładnie od jesieni 2009, kiedy to producent z Wrocławia zlecił mi montaż ich okien właśnie z ciepłymi parapetami. Nastawiłem się na 3 dni montażu, a skończyłem w południe drugiego dnia :) Od tamtej pory, jeśli tylko nie montuję na konsolach poza licem muru, to praktycznie zawsze na ciepłych parapetach. Dużo szybciej i gwarancja spokoju, że nigdy w życiu klient nie zadzwoni z reklamacją, że pod oknem wieje :D A tu macie zdjęcie z kamery termo mojego klienta, który zlecił badanie. Wystarczy spojrzeć, w którym miejscu otworu okiennego najlepiej wypada badanie :) Druga fotka, to dzisiejszy montaż na ciepłych parapetach, jak zwykle.247079 247080

LA_NA
08-03-2014, 23:27
po co czekać na odpowiedź producenta, wklejaj od razu
Chętnie bym wkleił, ale, muszę zapytać najpierw, czy mogę :)

Redakcja
27-06-2014, 16:53
Nasza podpowiedź:

988

989

Zobacz inne filmy poradnikowe na murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was (http://tv.muratordom.pl/)