PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki odkurzacz kupić? Opinie



Redakcja
25-01-2014, 09:40
Drodzy Forumowicze, podzielcie się swoim doświadczeniem - jaki odkurzacz kupić?

Jakie są Wasze doświadczenia i opinie?

Gagata
25-02-2014, 18:31
Też bym chciała wiedzieć....
Dość dużej mocy, nie wiem czy z workami czy bez, bo miałam ostatnio bezworkowy i niby OK, podobał mi się ale... w sumie nie jest problemem wymienić worek jeśli oprócz tego odkurzacz będzie bardzo dobry. A te śmieci z pojemnika tez GDZIEŚ trzeba było wywalić.

Ostatnio miałam bezworkowy samsung 1800 i łatwo się grzał, wyłączał i trzeba było czekac pół dnia to raz a dwa bardzo szybko przestał dobrze ciągnąć mimo, że czyściłam te p.ne filtry...

No ale niech nie kosztuje majątku!!!

marcosK
06-05-2014, 10:41
Dirt Devil M5038-1 ja polecam. Tani lekki i dosc cichy. mialem kiedys zelmera 1600 i ten jest mocniejszy

homecactus
06-05-2014, 10:50
centralny

Czerwcowa
01-08-2014, 08:00
A ja mam pytanie, czy ktoś użytkuje odkurzacz tzw. stojący, akumulatorowy. Oczywiście w uzupełnieniu do tradycyjnego odkurzacza. Sierść moich zwierząt mnie poraża a nie chce mi się za każdym razem wytaczać większego kalibru. Nie mam dywanów, ewentualnie myślałam o automatycznym odkurzaczu typu irobot, ale czy to jest sens ?

zoska.jedynak
11-08-2014, 11:11
Zdecydowaliśmy się na odkurzacz centralny. W sumie to był to pomysł mojego męża, bo ja nie miałam styczności z takim rozwiązaniem do tej pory. A przynajmniej nie miałam okazji na przetestowanie takiego sprzętu. Cieszę się teraz, że dałam się namówić bo nie wyobrażam sobie teraz biegania po schodach z odkurzaczem pod pachą. Jakbyście potrzebowali to my zamawialiśmy wszystko przez net z hydrop

mateuszratajczyk
09-12-2014, 22:35
od ponad roku korzystam z takiego odkurzacza (http://www.ceneo.pl/15565478) i jestem bardzo zadowolony. Odkurzacz wykorzystuje efekt cyklonu więc jak zassa kurz to już nie wypuszcza. Pojemnik jest dość spory a mimo tego zapełnia się go bardzo szybko co świadczy o tym, że odkurzacz zbiera bardzo dobrze. Fitry w zestawie są 2 i jak się zabrudzą wystarczy je umyć pod bieżącą wodą.

Fuzzy123
10-12-2014, 09:21
Z tego co piszesz to irobot spokojnie można Ci polecić. Ja mam model 770 od blisko 2 lat i uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie. Mam też zwykłego zelmera, ale okazało się, że to on jest uzupełnieniem automatu. Najlepsze jest to, że ma plan zajęć i każdego dnia sam jedzie odkurzać, więc sierść sprzątana jest na bieżąco (beagle). Roboty przy tym mało, efekt bardzo fajny, zwykłym czyszczę tylko kanapę i fotele.

kalinski2687
11-01-2015, 00:39
Witam!

Parę dni temu kupiłem robota sprzątającego LG Hom Bot Square (VR6270LVMB) po długich poszukiwaniach i czytając setki opinii zdecydowałem się na zakup właśnie LG a nie tak jak większość ludzi mówi że roomba to najlepszy. Owszem jest najlepszym robotem w śród reklamowanych na forach w sklepach, perfekcyjna pani domu. Ale tak się składa że kumpel ma roombe 780 i powiem szczerze jest mocno prze reklamowany. Jedna szczotka-śmigło zamiast dwóch, czujnik zderzeniowy (nie można go nazwać dotykowym bo zanim wykryję przeszkodę to ją przestawi na drugi koniec pokoju hehe) zamiast zbliżeniowy, brak kamery dolnej na np. schody, okrągły kształt co utrudnia czyszczenie w rogach...

No, to tyle chciałem powiedzieć z mojej strony. Jak by trzeba było więcej info na temat tego robota to mogę go nagrać w akcji y wkleić na forum.

Pozdrawiam.

holmes12
20-01-2015, 11:40
Electroluxy są ok. zwłaszcza jeżeli potrzebujesz cichego sprzętu (małe dzieci, czasem zwierzęta) i dobrego zbierania kurzu.
No właśnie powyższy Karcher jest fajny jeżeli ma się duży dom, ale w mieszkaniu, w którym starasz się dobrze zagospodarować przestrzeń, taki "potwór" jest zbędny.

mateuszratajczyk
06-02-2015, 13:45
Electroluxy są ok. zwłaszcza jeżeli potrzebujesz cichego sprzętu (małe dzieci, czasem zwierzęta) i dobrego zbierania kurzu.
No właśnie powyższy Karcher jest fajny jeżeli ma się duży dom, ale w mieszkaniu, w którym starasz się dobrze zagospodarować przestrzeń, taki "potwór" jest zbędny.

Jeśli mowa o cichych odkurzaczach to ultrasilencer'y jak sama nazwa wskazuje są podobno bardzo ciche.

Jamejski
06-02-2015, 19:43
Są "ultra" ciche :P

A tak serio mimo tego że właściwie ich nie słychać to zbierają jak szalone. Mnie zamurowało jak kobitka przy mnie przyssała jego rure do ściany z głowicą a ta skubana nie chciała spaść

fighter1983
06-02-2015, 19:48
Tu sie nie podziele - nie uzywam takiego sprzetu. Tzn mam cos takiego jak odkurzacz :) ale nie podlega mojej jurysdykcji

surgi22
07-02-2015, 09:31
Akurat , po prostu robić Ci się nie chce i ot co. Jurysdykcją się nie zasłaniaj :no:

tereska77
07-02-2015, 12:50
A ja mam pytanie, czy ktoś użytkuje odkurzacz tzw. stojący, akumulatorowy. Oczywiście w uzupełnieniu do tradycyjnego odkurzacza. Sierść moich zwierząt mnie poraża a nie chce mi się za każdym razem wytaczać większego kalibru. Nie mam dywanów, ewentualnie myślałam o automatycznym odkurzaczu typu irobot, ale czy to jest sens ?

Stary post, ale odpowiem, moze komus sie przyda:)

Jesli ktos ma zwierzaki w domu, to akumulatorowy raczej nie da rady:no:
Lepszy bedzie taki mop

303143

Jak ktos nie ma dywanow, a nie chce mu sie wyciagac i odpalac odkurzacza, to naprawde super sprawa.

fighter1983
07-02-2015, 13:04
Akurat , po prostu robić Ci się nie chce i ot co. Jurysdykcją się nie zasłaniaj :no:
niczego mi nie udowodnisz :P

holmes12
10-02-2015, 11:30
Akurat , po prostu robić Ci się nie chce i ot co. Jurysdykcją się nie zasłaniaj :no:

Może on wykonuje w domu inne ważne prace, np. zmywa naczynia ...w zmywarce.

domini3ka
06-04-2015, 13:44
ja zaryzykowałem i kupiła w grudniu odkurzacz w lidlu, odziwo odkuzacz z lidla marki Centec Dirt Devil o mocy 2300W okazal się dla mnie rewelacyjny, miał być tylko do sprzatania pyłu po budowie a okazał się podstawowym odkurzaczem w moim domu, mam porówannie z elektroluxem, który teraz leży w kącie.
polecam,

http://www.youtube.com/watch?v=gEjmgbp3CR0

luxin
09-04-2015, 00:36
Dirt Devil M5038-1 odkurzacz z tego co wiem jest dobry

luxin
09-04-2015, 00:38
Znalazłem taki artykuł ( Ranking odkurzaczy ) http://polki.pl/dom_gadzety_galeria.html?galg_id=10008501

מרכבה
18-04-2015, 14:50
Polecam Dysona, Rodzicom na 40 rocznicę ślubu, kupiliśmy w prezencie DC 37 jak na 1400 wat tylko
siła ssania jest gigantyczna, przewody ssawne z uszczelkami, oraz brak worków .. http://www.oleole.pl/odkurzacze/dyson-dc37c-parquet.bhtml?from=pla&gclid=CJyX4Kf__8QCFcPTcgodCHsAcQ
http://www.amphora.fr/images/0200+asp-pl.jpg plus na grubszy brud taka puszka .. gruz wielkości orzecha włoskiego wysysa.

strusp
20-04-2015, 09:28
Ja też polecam Dysona. Mój ma 9 lat a śmiga jak nowy.
Trzeba tylko odpowiednioo często czyścić filtry.

questa
06-11-2015, 20:25
Nie dla Zelmer Solaris. Wytrzymal mi rok (codzienne odkurzanie co najmniej 30 m2, duzy pies + 2 malych dzieci). Electrolux clario w podobnych warunkach przetrwal 7 lat (bez dzieci jednakze, ale z psem). W obu zepsuly sie czesci zewnetrzne (szczotki), a Zelmer przestal ssac.

A moglam dokupic szczotki do elektroluxa zamiast nowy odkurzacz. eh.

Aśkaś
28-01-2016, 21:07
Temat w sam raz dla mnie. :) Szukam namiętnie odkurzacza i rozważam różne opcje. Myślicie, że odkurzacz wodny to dobra opcja? Mam dwa szynszyle, które zostawiają sporo futra, pozbyłam się dywanów już dawno temu i za nimi nie tęsknię. Mój facet kocha kable, naprawianie i majsterkowanie wszelkie - mam pobojowisko w domu minimum 2 razy w tygodniu. Obecnie wynajmuje mieszkanie i mam wrażenie, że ilość kurzu, która się tu zbiera bije rekordy wszelkie. Macie jakiś sprawdzony sprzęt na taki armagedon?

Jakoob
10-03-2016, 17:50
Również polecam Dysona, szczególnie za to, że nie ma worków.

exclusivedecking.com.pl/deski-tarasowe (http://exclusivedecking.com.pl/deski-tarasowe)

kinga9503
29-03-2016, 10:06
Od kilku lat mam odkurzacz z zelmera i wszystko działa jak należy, jestem zadowolona. Moja mama ma na przykład z electrolux i też nie narzeka.

maciuspala
15-07-2016, 21:08
Jak ma być tani to z Biedry lub z Lidla bez workowe z Hepa cena poniżej 200 zł pracują super dopóki nie spróbuje się Dysona.
Mam Dc28 i DC54 obydwa rewelacyjne, dc28 bez workowy z filtrami dość głośny ale odkurzanie to sama przyjemność, opróżnianie pojemnika 10 sekund pranie filtra 10 minut raz na pól roku, przy dc54 brak jakichkolwiek filtrów(nie są potrzebne) brak jakichkolwiek kosztów eksploatacji przez dluuugie lata ale ma okropną wadę jest bardzo głośny i ten odgłos jest denerwujący...ale jakość wykonania to bajka, system wpinania i wypinania najwyższa półka, dużo ekstra dodatków ułatwiających pracę.I znalazłem dwie wielkie wady:cena niestety wysoka i druga wada jak kupicie żonie to na zwykły odkurzacz już nie spojrzy....do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja.

mister1
28-09-2016, 12:10
Od 3-4 lat mam odkurzacz Philipsa, ogólnie jest ok, ale jak latem jest ponad 25 stopni to odkurzam góra 10 min i odkurzacz mi się wyłącza, bo się nagrzewa co jest trochę denerwujące

canrond
11-10-2016, 08:39
ja mam z Boscha już jakis czas i upał nie upał, działa bez preoblemów :)

kinoman00
06-12-2016, 14:17
Już chyba o tym pisałem, ale Dirt Devil Rebel "robi robotę" u mnie w domu :)

maja.kot
22-03-2017, 12:59
a jaki odkurzacz jest najlepszy do paneli?

wg39070
22-03-2017, 13:14
a jaki odkurzacz jest najlepszy do paneli?

Błędne pojęcie "odkurzacz do paneli". Pytanie powinno brzmieć - jaka szczotka do paneli. Wracając do odkurzacza, mój Electrolux bez workowy z systemem "Cyclonic" działa bez awaryjnie już ponad 10 lat.