PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką lodówkę kupić? Opinie



Redakcja
25-01-2014, 10:42
Drodzy Forumowicze, podzielcie się swoim doświadczeniem - jaką lodówkę kupić? Jakie są Wasze doświadczenia i opinie?

krcb
03-03-2014, 01:08
No właśnie - jaką lodówkę? Jakie marki są ok? Widziałam fajną indesit ale czytałam opinie w necie i podobno szybko padają...myślicie że Bosch będzie ok? Ewentualnie Samsung? Ja na obecnym mieszkaniu mam wszystkie sprzęty Bosch i działa bez problemów ale Bosch jest chyba nieco droższy od innych więc się zastanawiam...które są w ogóle dobre marki?

tombuild
04-04-2014, 21:44
też poszukuję lodówki, wymieniamy sprzęty agd w domu sukcesywnie, zastanawiam się na LG, mam ich pralkę i to był strzał w 10tkę więc liczę że i z lodówką tak będzie, na co zwracać uwagę przy zakupie?

bowess
27-04-2014, 11:51
A ja polecam energooszczędną oraz wielkością i funkcjami dopasowaną do potrzeb rodziny. :)
Nie wiem, czy to kwestia jakiejś mody czy dobrego marketingu, ale często spotykam się sytuacją wyboru lodówki znacznie większej niż faktyczne potrzeby przechowywania. Na przykład singielka kupuje lodówkę o pojemności 350 litrów.

tombuild
19-05-2014, 22:03
hehe, może singielka lubi dużo gotować albo ma często gości ;), my w końcu kupiliśmy lodówkę lg, pojemność akuratna jak dla 3-4 osób, wszystko się mieści, jedzenie świeże. Widzę sporą różnicę w porównaniu z moją starą lodówką gdzie włożyło się np. sałatę w poniedziałek a we wtorek już była sflaczała. Tutaj przez kilka dni wygląda jak prosto z grządki

diplodok
30-07-2014, 20:22
My mamy niewielka lodówkę Electroluxa, jesteśmy zadowoleni. Klasa A+, automatyczne rozmrażanie, mały zamrażalnik wewnątrz lodówki. No generalnie mamy małą kuchnię więc liczyło się miejsce...

WesołyRomek84
12-08-2014, 15:26
Ja lubię gadżety ale w połączeniu z dobrym sprzętem. Nie chodzi o to, żeby kupić świecące jak choinka pudełko ale coś co spełnia swoje zadanie i ułatwi Ci życie. Od siebie dodam, że warto śledzić nowości bo producenci zaskakują tak, zdawałoby się jeszcze niedawno, "kosmicznymi" funkcjami jak sprawdzanie i podawanie daty przydatności przez sprzęt i informowanie via panel co się zepsuło...;)

Smakor
09-01-2015, 14:21
My chcieliśmy w kuchni mieć lodówkę Side by Side. Wybór padł na firmę Siemens. Wybraliśmy najtańszy model lodówki Side by Side. Posiada kostkarkę, nie posiada barku. Zastanawialiśmy się nad lodówką podobną gabarytowo firmy Sharp i Beko. Siemens wygrał wielkością miejsca jakie jest zalecane do poprawnej pracy lodówki, wokół jej boków. Ma minimalne wymagania, i można swobodnie ją ustawiać w ciągu mebli kuchennych. Lodówki Sharp i Beko wymagały po ok 5 do 7 cm wolnej przestrzeni wokół urządzenia dla poprawnej pracy. Nasza lodówka ma wentylację przez kratkę pod lodówką (cokół). Z istotnych rzeczy warto wspomnieć, że lodówka posiada filtr wody, który jest dość drogi. Jego koszt to ok 200 zł (i nie ma zamienników za bardzo). Konstrukcja drzwi wymaga także aby lodówka ustawiona w ciągu mebli kuchennych wystawała o grubość drzwi, inaczej nie będzie możliwe ich pełne otwarcie a tym samym utrudniony będzie dostęp do środka, głównie do szuflad. Półki na drzwiach są dość głębokie co powoduje, że drzwi są dość "grube" i to uniemożliwia wysuwanie szuflad przy niepełnym otwarciu. Sama wielkość użytkowa części lodówkowej nie poraża - tak jakby mogła na to wskazywać wielkość całej lodówki. Jak ktoś ma jakieś jeszcze konkretne pytania to zapraszam. Aha- mamy ustawioną ją obok piekarnika i mikrofali - często ludzie o to pytają. Biorąc pod uwagę, że piekarnik zbytnio na zewnątrz się nie nagrzewa, to racze nie zauważyłem negatywnych aspektów.

jakub_f
25-02-2015, 11:29
W moim przypadku musiałem zrezygnować z lodówki sbs bo zwyczajnie nie mam na nią miejsca - mała kuchnia nie daje mi możliwości... wybór padł na klasyczną lodówkę firmy lg - http://www.niezawodnelodowki.pl/produkt/lodowka-lg-gbf530nsqpb/
Mimo że nie jest to sbs to posiada dystrybutor na wodę oraz wszystkie funkcje większych modeli jak: no frost, szybkie mrożenie, jakiś system cyrkulacji a w dodatku ma klasę A z dwoma plusami. Jedyną rzeczą jaka mnie zastanawia, to wokresie letnim niemal cały czas chodził kompresor ale to pewnie zasługa wyższych temperatur.

Luxum
15-04-2015, 22:15
Nie produkuje się już lodówek bezawaryjnych. Najczęstsza przyczyną jest rozszczelnienie układu. Kiedyś były miedziane, teraz najczęściej aluminiowe. Z doświadczenia wynika, że z nowoczesnych lodówek, w porównaniu cena - jakość, można polecić Samsung.

BorÓwki14
25-08-2015, 21:28
Z doświadczenia wynika, że z nowoczesnych lodówek, w porównaniu cena - jakość, można polecić Samsung.

Jak najbardziej. Ja mam samsunga noFrost, jestem zadowolona. Łatwa do umycia, nie trzeba rozmrazac . I w porównaniu do Mińska którego wyrzucilismy widać różnicę na rachunku :-)

AlinaK
31-08-2015, 21:05
Właśnie - nofrost to jest to! Lodówki jeszcze szukam. Na razie mam starą elektrolux.
Zależy mi na dużym zamrażalniku, opcji nofrost, komorze 0*stopni. Mąż oczywiście chciałby otwieraną side-by-side i z kostkarką do lodu itd. Ale nie wiem, czy jest to aż tak potrzebne. Wolę na razie inwestować w ściany i instalacje (wentylacje i ogrzewanie). Super sprzęt zawsze można dokupić.

emilus18
06-09-2015, 11:51
To ja może powiem tak. Od 2 lat użytkuję LG side by side ale bez kostkarki i barku - i cieszę się że na taką opcję się zdecydowałam. Dla 2+2 jest idealna (zaraz 2+3 :)) Lodówka z systemem no frost oczywiście. W zamrażalniku masa miejsca a w chłodziarce jeszcze więcej. Lodu używam w sumie tylko latem i dlatego zwykłe woreczki do lodu wystarczą. Kostkarka zajmuje prawie całą półeczkę w zamrażarce niestety.

Smakor
06-09-2015, 15:17
Lodu używam w sumie tylko latem i dlatego zwykłe woreczki do lodu wystarczą. Kostkarka zajmuje prawie całą półeczkę w zamrażarce niestety.
Dodam tylko z praktyki, a używam SbS ok 2 lata, że kostkarka to jest coś co na pewno będzie w każdej mojej następnej lodówce. Owszem można w woreczkach przygotować kilka kostek... natomiast jakbyś chciała mieć ich więcej np. latem to zajmą tyle miejsca co sama kostkarka. Latem, jak jeszcze przyjdą znajomi, czy jest imprezka lodu idą tony. Żadne woreczki nie dadzą rady :) A w zamrażalce co dzisiaj się trzyma? Kilka lodów, paczkę frytek, paczkę warzyw i to chyba wszystko. (No chyba, że ktoś świniaka lubi ubić, ale to wtedy na pewno do SbSa go i tak nie włoży) U mnie mimo kostkarki i 2+2, miejsca nie brakuje. Kostkarkę mimo wszystko polecam. barek można odpuścić bo to bajer ale miejsca nie zabiera w sumie.

Kejt_R
06-09-2015, 15:43
Dodam tylko z praktyki, a używam SbS ok 2 lata, że kostkarka to jest coś co na pewno będzie w każdej mojej następnej lodówce. Owszem można w woreczkach przygotować kilka kostek... natomiast jakbyś chciała mieć ich więcej np. latem to zajmą tyle miejsca co sama kostkarka. Latem, jak jeszcze przyjdą znajomi, czy jest imprezka lodu idą tony. Żadne woreczki nie dadzą rady :) A w zamrażalce co dzisiaj się trzyma? Kilka lodów, paczkę frytek, paczkę warzyw i to chyba wszystko. (No chyba, że ktoś świniaka lubi ubić, ale to wtedy na pewno do SbSa go i tak nie włoży) U mnie mimo kostkarki i 2+2, miejsca nie brakuje. Kostkarkę mimo wszystko polecam. barek można odpuścić bo to bajer ale miejsca nie zabiera w sumie.

No widzisz, a mnie kostkarka do szczęścia nie jest potrzebna, natomiast zamrażarka bardzo. Zamierzam kupić sporą lodówkę bez zamrażalnika i osobno dużą zamrażarkę szufladową. Wszystko zależy od potrzeb. Na pewno mieszkając poza miastem skorzystam na takim rozwiązaniu. Kostki lodu można sobie zamrozić w woreczkach i przesypać do pudełka po lodach ;)

Tomaszs131
06-09-2015, 18:24
Nie produkuje się już lodówek bezawaryjnych. Najczęstsza przyczyną jest rozszczelnienie układu. Kiedyś były miedziane, teraz najczęściej aluminiowe. Z doświadczenia wynika, że z nowoczesnych lodówek, w porównaniu cena - jakość, można polecić Samsung.

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zakup Samsunga sbs.

martusia111
09-09-2015, 20:08
ja polecam tą:
http://4msklep.pl/Chlodziarko-zamrazarka-Whirlpool-ART-6711-A-SF-540x1770x545mm-A-,p,53066
i jestem bardzo zadowolona :)
mrożę lody, owoce świeże, kostki lodu szybko i efektywnie
kostkarki nie używam bo nie potrzebuję, więc to nie było najważniejsze przy wyborze

banialuka43
18-10-2015, 16:38
My mamy niewielka lodówkę Electroluxa, jesteśmy zadowoleni. Klasa A+

marianna1
19-10-2015, 09:10
My mamy dość sporą rodzinę bo jestem ja , mąż , dwojka dzieci i jeszcze moi rodzice.Wcześniej mieliśmy zwykła, niewielką lodówkę i powiem Wam,że było dość ciasno. Tak więc zdecydowaliśmy się na lodówkę marki Samsung. Side by Side i jestem obecnie o wiele bardziej zadowolona bo jest bardzo pojemna. Wszystko się w niej mieści i ma wiele bajerów takich jak barek czy też kostkarka do lodu ( na wakacjach super sprawa ! ).

Dodam ,że kupowałam w sklepie rtv Euro agd i właśnie tam proponuję zacząć poszukiwania bo z wszystkich sklepów do jakich zaglądałam mieli najlepsze ceny i jest tam możliwość kupna sprzętu na raty.

Tomaszs131
19-10-2015, 09:47
Szkoda tylko, że w/w sklep nie przyjmuje zwrotów. Miałem problem ze zwrotem pochłaniacza tydzień po jego zakupie. Zmuszony zostałem do wymiany na inny towar, w końcu padło na mikser...

glx
09-10-2016, 00:34
Proszę o opinie - jaka pojemnśc lodowki dla rodziny 3 osbowej? Czy 260 litrow wystarczy?

lilimaer
09-10-2016, 11:52
Proszę o opinie - jaka pojemnśc lodowki dla rodziny 3 osbowej? Czy 260 litrow wystarczy?

zależy ile gotujecie i przechowujecie w lodówce. My jesteśmy na razie 2 osobową rodziną:) i mamy lodówkę 205l. Czasem mam problem, żeby się zmieścić. Przede wszystkim zwróc uwagę na rozmieszczenie półek wewnątrz lodówki - na to, czy więcej rzeczy przechowujecie w szufladach czy na półeczkach, jakie wysokie są te półeczki? ( czasem wkładamy coś w wyższej misce, czasem tak banalna rzecz jak np.sos, ketchup są w butelkach,które nie mieszczą się na półkę), zrezygnowałam też z dodtakowej półki/metalowego stelażu na napoje, moja mama ma coś takiego i czasem niepotrzebnie zajmuje to tylko miejsce.
Ważna jest tez pojemność zamrażarki - jak dla mnie im większa tym lepsza. Wbrew pozorom sporo rzeczy ląduje w zamrażarce:)

glx
11-10-2016, 09:52
zależy ile gotujecie i przechowujecie w lodówce. My jesteśmy na razie 2 osobową rodziną:) i mamy lodówkę 205l. Czasem mam problem, żeby się zmieścić. Przede wszystkim zwróc uwagę na rozmieszczenie półek wewnątrz lodówki - na to, czy więcej rzeczy przechowujecie w szufladach czy na półeczkach, jakie wysokie są te półeczki? ( czasem wkładamy coś w wyższej misce, czasem tak banalna rzecz jak np.sos, ketchup są w butelkach,które nie mieszczą się na półkę), zrezygnowałam też z dodtakowej półki/metalowego stelażu na napoje, moja mama ma coś takiego i czasem niepotrzebnie zajmuje to tylko miejsce.
Ważna jest tez pojemność zamrażarki - jak dla mnie im większa tym lepsza. Wbrew pozorom sporo rzeczy ląduje w zamrażarce:)

Właśnie sporo chyba - stąd moje wątpliwości..
Na razie dumam ze chyba zdecyduje sie na wolnostojacą bo do zabudowy do 183 cm wysokości żadna nie ma zadawalającej pojemności...

Bolczaczko
11-11-2016, 16:12
Warto sprzęty domowe kupować nie pod markę, tzn Tv mam Lg to i lodówkę kupię Lg. Są firmy które się specjalizują w konkretnej dziedzinie i w lodówkach polecam Smeg lub Liebherr .

Lilana
21-11-2016, 16:51
Ostatnio długo się zastanawiałam jaką lodówkę wybrać i w końcu postawiłam na SMEGa. Zdecydowałam się na wysoką, jednak zamrażalnik jest mały, więc nie wiem czy to była taka super decyzja.

מרכבה
04-12-2016, 17:09
Elektrolux 150 parę cm - zamrażalnik mega wielki - jak na tak małą lodówkę ... 8 lat ponad bez niczego pracuje.

domiver
07-12-2016, 12:31
witajcie

polak123
28-02-2017, 11:50
słyszałem,że bosh jest w porzadku

Sasza31
07-06-2017, 15:26
Faktycznie Bosh robi dobre lodówki. Chociaż poprzednia jaką miałam, Indesit działała bez zarzutów przez ponad 8 lat, więc myślę sobie, że to bardzo fajny wynik.

swojaczka
11-06-2017, 14:15
Zakupiłam lodówkę firmy Samsung(2 lata temu) To był dobry wybór. W rodzinie też dokonano zakupu takiej lodówki.

Sylw.
11-06-2017, 17:21
Wszystkie lodówki- na pewno te które widziałam w sklepach- i zdaniem sprzedawców - otwierane są na prawą stronę. Można przełożyć na lewą, ale podobno jeśli zrobi się to w Samsungu to straci się gwarancję.

gips
30-08-2017, 21:12
Poszukaj sklepu, który zrobi to w swoim serwisie i nie stracisz gwarancji. Może z tych znajdziesz :spam: właśnie taki. Takie podejście do klienta jest co najmniej dziwne.

Smakor
30-08-2017, 22:06
Wszystkie lodówki- na pewno te które widziałam w sklepach- i zdaniem sprzedawców - otwierane są na prawą stronę. Można przełożyć na lewą, ale podobno jeśli zrobi się to w Samsungu to straci się gwarancję.

Za przełożenie drzwi? Bez jaj...
Jak ma 2 lata gwarancji to i tak masz rękojmię po co Ci taka lewa gwarancja...

Patryk876
11-09-2017, 07:14
Jeśli z tym Samsungiem to prawda to cieszę się, że zrezygnowałem z tej firmy już dawno temu. Mają co najmniej dziwne decyzje. A co do lodówek to mam teraz chłodziarko zamrażarkę moderowano i przyznaję, że sprzęt jest naprawdę świetny, klasowy i bardzo energooszczędny. Drzwi co prawda przekładać nie musiałem, ale podejrzewam, że nie będą robili problemów jak Samsung ;)

jak_kolwiek
11-09-2017, 13:04
kupiliśmy w grudni lodówkę Samsung serii chief collection. W lipcu wracamy po dłuższym weekendzie poza domem i lodówka nie działa. Szybki telefon w poniedziałek do serwisu - już super, umawiamy wizytę na czwartek. Serwisant przyjechał w piątek i powiedział, że padł parownik, że on nie ma takiego przy sobie, że muszą zamówić i trzeba czekać. Czekaliśmy tydzień - w następny piątek przyjechał i naprawił. Prawie naprawił. Od tego czasu lodówka chodzi inaczej. Czekam tylko aż się znowy popsuje.

I jeszcze jedno - jak zgłaszałem usterkę to sympatyczna Pani o pierwsze co zapytała to czy kierunek otwierania drzwi został zmieniany i czy przez autoryzowany serwis - jeszcze przed zapytaniem jaka to usterka. Na moje szczęście robił to autoryzowany serwis.

Podsumowując - dwa tygodnie bez lodówki a na zewnątrz 30 stopni. Jak mają tak sprawnie działający serwis to ja podziękuje za ich sprzęty. Sąsiadom Bosh się popsuł po kilku latach - jeden dzień zgłoszenie awarii - drugi wizyta serwisanta i naprawa.

Kawaman
29-09-2017, 12:58
Widziałem że firma :spam: ma fajne produkty z oferty pralek

dinek
19-12-2017, 10:44
kupiliśmy w grudni lodówkę Samsung serii chief collection. W lipcu wracamy po dłuższym weekendzie poza domem i lodówka nie działa. Szybki telefon w poniedziałek do serwisu - już super, umawiamy wizytę na czwartek. Serwisant przyjechał w piątek i powiedział, że padł parownik, że on nie ma takiego przy sobie, że muszą zamówić i trzeba czekać. Czekaliśmy tydzień - w następny piątek przyjechał i naprawił. Prawie naprawił. Od tego czasu lodówka chodzi inaczej. Czekam tylko aż się znowy popsuje.

I jeszcze jedno - jak zgłaszałem usterkę to sympatyczna Pani o pierwsze co zapytała to czy kierunek otwierania drzwi został zmieniany i czy przez autoryzowany serwis - jeszcze przed zapytaniem jaka to usterka. Na moje szczęście robił to autoryzowany serwis.

Podsumowując - dwa tygodnie bez lodówki a na zewnątrz 30 stopni. Jak mają tak sprawnie działający serwis to ja podziękuje za ich sprzęty. Sąsiadom Bosh się popsuł po kilku latach - jeden dzień zgłoszenie awarii - drugi wizyta serwisanta i naprawa.

Też mam z Bosha i nie narzekam, wydaje mi się, że produkty samsunga już dawno się popsuły i te "wielkogabarytowe", jak lodówka i te takie mniejsze, jak laptopy, smartfony. Teraz wszystko idzie w ilość, nie w jakość, ale i tak podejście serwisu to jakiś żart.

piotrmajak72
19-07-2018, 21:43
Ja posiadam Samsunga już 2 rok, wcześniejszy Bosch 10 letni, od 5 lat się nadawał do wymiany, albo od początku bo tak słabo chłodził, że wędlina się psuła po paru dniach. Tutaj wszystko super, zobaczymy jak będzie dalej. No frost faktycznie działa, jedyna wada trochę głośna, ale do zniesienia.

Tomaszs131
26-10-2018, 21:30
Ze swojej strony mogę polecić lodówkę firmy :spam: model moderowano, który jest stosunkowo tani, a dzięki temu, że wykonano go ze szkła, prezentuje się nienagannie. Mało tego, został wyposażony w dotykowy wyświetlacz i jest total NO FROST, dzięki czemu wewnątrz nie osiada się szron, a to rzadko spotykane.
Dla mnie osobiście dotykowy wyświetlacz w lodówce jest zbędnym bajerem. Tak jak przy OC pięknie wygląda, zdobi produkt, ale jako jeden z pierwszych podzespołów jest narażony na awarię, która może właścicielowi lodówki przyczynić sporych problemów.

arthrex
04-03-2019, 15:54
Lodówki Samsung są bardzo fajne, lecz drogie. Cena idzie z jakością w tym przypadku.

Stefcja
17-07-2019, 16:55
Jak nie wiesz jaką kupić to najlepiej przejdź się :spam: do działu AGD i tam Ci dobrze doradzą. Must Have to przynajmniej kategoria A++ i system No Frost - ale nowoczesne lodówki to mają. Najlepiej poczytaj trochę o tym i idź już do marketu z konkretnymi preferencjami np. na kartce

Janekk1234
18-07-2019, 15:05
Mi jak 3 lata temu padła lodówka to kupiłem jakiś tani model Amica bodajże za 900 przez internet. Przywieźli, rozpakowali, starą zabrali. Jest cicha oszczędna i względnie ładna. Niczego więcej od lodówki nie oczekuję.

RadekPyry
15-11-2019, 19:55
Jak ja wybierałem lodówkę, to mi brat wysłał link (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Frankingmania.pl%2 Franking-lodowek%2F) do artykułu, gdzie opisane są różne kategorie lodówek. Kupiłem wtedy lodówkę spam i cenię sobie, bardzo dobry towar. :)

Mervin
20-12-2019, 00:39
Masz mnóstwo przydatnych poradników w tej kwestii. Wcale nie trzeba długo szukać.

Yorey
26-03-2020, 19:48
Mędrcy, potrzebuję lodówkę o pojemności ok 300 litrów, bez zamrażarki. Waham się czy wziąć Gorenje za 2500 czy szarpać się na Liebhera o 1000PLN droższego? Idzie o sprzęt do zabudowy, który muszę zmieścić w szafce szerokości 60cm.