PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelnienie ramy drzwi ( 4 mm szpara od brzegu kostki )



barnio
25-01-2014, 12:37
Witam
Przemarza mi próg przy jednych drzwiach balkonowych. Rama tych drzwi na dole jest ewidentnie zimna i czuć gdzieś przejście dla powietrza z zewnątrz. Między ramą okna a kostką, która jest ułożona na tarasie mam ok 4 mm przestrzeń wysypaną piaskiem, który jednak nawet nie dorównuje do poziomu kostki. Wygląda, że w szparze tej nic dodatkowo nie jest umieszczone izolacyjnego przez całą wysokość kostki oprócz tego piasku. Pytanie czym wypełnić tę przestrzeń aby poprawić izolację i jakiego typu ew. próg zastosować na nią. Pytanie czy próg taki jest konieczny i jak go ew. przymocować do kostki. Drzwi balkonowe otwierają się do wewnątrz, więc nie stanowią one problemu.
Dzięki za ew. pomoc

theme
25-01-2014, 17:41
Nie wiem do końca czy tak masz to wszystko zrobione?
237402
Co jest pod ramą okienną? Jest jakaś izolacja?
Jak długo użytkowane są drzwi? Czy nie wystarczy mocniejszy docisk skrzydła do uszczelek?

Przemarza mi próg przy jednych drzwiach balkonowych. Rama tych drzwi na dole jest ewidentnie zimna

Po czym stwierdzasz, że przemarza?

מרכבה
25-01-2014, 22:03
Nic nie przymarza, to ciepło tak gwałtownie ucieka iż nie chcę mu się ostać na dłużej.
Jak śnieg leżący na kostce się topi -(a topi się w takich przypadkach) po prostu podgrzewasz wejście dla kotka ? pieska ?
lubią takie miejsca.
Pierwsze rama nie może stykać się z kostką. Zwiększasz powierzchnię wymiany ciepła ! stąd wręcz wir którym jak pisałem pieskowi czy kotkowi grzejesz kostkę.
https://www.google.pl/search?q=mostki+termiczne&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=WTTkUr_gKcyCyAOD1YDoDw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1252&bih=602

Uszczelniasz tak, jedną stronę smarujesz olejem na drugą nanosisz silikon, można dodać jeszcze folię dla pewności, aby skrzydło i rama nie połączył się wiekuiście.

barnio
26-01-2014, 13:22
Witajcie
Szczerze mówiąc na razie nie wiem co mam pod ramą - dom kupiłem gotowy 2 lata temu. Pewnie przed końcem zimy się nie dowiem, bo przy tej temperaturze kostki nie będę zdejmował. Co do zdjęcia - to jest dokładnie theme tak jak narysowałeś - szpara jest w tym żółtym miejscu i chciałem jakoś doraźne do wiosny to zrobić. W tej chwili wcisnąłem tam kawałek szmatki i jest cieplej, ale wolałbym jakieś trochę bardziej sensowne rozwiązanie do wiosny tam zaimplementować.
To że przemarza wiem po tym, że na listwie przypodłogowej po stronie wewnętrznej pojawił mi się szron, a na oknie na samym dole pojawiły mi się krople wody (rosa). Poza tym jak zdjąłem tę listwę przypodłogową, to ewidentnie czuć chłód bijący od ramy.

Co do uwag מרכבה to z tymi zgryźliwościami zupełnie nie trafiłeś. Nie mam ani kotka ani psa, grzeje dla siebie i żony. Poza tym mam zadaszony taras i musiałaby być potężna zamieć, aby śnieg dowiało mi do okna balkonowego o którym piszę. Poza tym domyślam się, że nie kostka nie może przylegać bezpośrednio do ramy. Po prostu nie wiem, czego w tej szparze brakuje i chciałbym to uzupełnić.

מרכבה
27-01-2014, 10:19
No zgryśliwie napisałem, to tak jak kubeł wody na otrzeźwienie. Ponieważ nie o Ciebie chodzi.
Tylko o opinię środowiska, ktoś musiał to spaździeżyć.
Widziałeś jak woda w wanie po wyciągnięciu korka spływa, tworzy się wir. Tak samo u Ciebie tak ciepło zasówa tym miejscem iż
nawet na chwilę nie zostaje w ramie aby zachować jej energię.
Kostkę trzeba wyciągnąć od razu, kawałek XPS'a tj styrodur wstawić w to miejsce i przykryć siatką i klejem.
Od środka wylewkę odseparować od ramy.
Od zewnątrz nie pas 10cm x10 tylko trzeba wkopać się z 30-50cm w głąb aby zahamować ucieczkę ciepła z domu tym miejscem.
Nie musisz dawać siatki i kleju wystarczy iż położysz kawałek foli i pineskami czy wkrętami przykręcisz do XPS'a
Możesz użyć drewna.

237878 taki skromny szkic

kori
27-01-2014, 13:25
מרכבה jedno pytanie
czyli od strony kostki pierw styrodur a na niego copiero można położyc kostkę tak??
a od wewnątrz, pierw odseparować wysewlkę od ramy styrodurem lub styropianem, dobrze rozumiem??

מרכבה
27-01-2014, 16:46
Rama musi być zaizolowana XPS.em lub twardym EPS'em parking np.
Od środka też wylewkę odciąć.
Aby zahamować ucieczkę ciepła, jeśli ktoś uważa że zimno wchodzi, to proszę wziąć łyżkę do ręki i poczekać chwilę.
Zgodnie z hipotezą ... winna zostać zimna. tak samo woda w czajniku nie było by możliwe jej podgrzanie.
Jako że beton dobrze przewodzi ciepło trzeba mu w tym przeszkodzić.