PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki okap kupić? Wasze opinie



Redakcja
26-01-2014, 09:09
Drodzy Forumowicze, podzielcie się swoim doświadczeniem - jaki okap kupić?

Jakie są Wasze doświadczenia i opinie?

Fionka79
05-05-2014, 12:24
Ja postawiłam na Elicę, pisałam przed chwilą w poprzednim poście o tym ;) Nie byłam początkowo przekonana ale teraz nie zamieniłam bym mojej tuby na nic innego :) wydajność ok, do tego nowoczesny wygląd na którym mi zależało i cena dla zwykłego śmiertelnika ;)

saszka321
25-05-2014, 13:16
U siebie mam okap z Amiki. Dobry, wydajny, bezawaryjny. 4 lata działa idealnie, i nie przepłaciłam.

Zaangazowany
24-09-2014, 00:15
Witam, chętnie podzielę się opinią na temat tego,jakiego okapu zdecydowanie nie należy kupować.Odradzam okapy cylindryczne (tuby) marki Falmec....!!!!!! Mam taki w wersji wyspowej (Polar). Same problemy...Nie jest w stanie wciągnąć oparów znad garnków nawet na największym biegu, mimo,że pracuje, podobno :-(, z siłą 850 m3/h ! Opary płożą się nad garnkami i rozchodzą w przeróżnych kierunkach po pomieszczenia, tylko niewielka ilość z nich jest pochłaniana przez okap. Montaż szklanego "daszku" tylko pogłebił problem. Odpowiedź producenta na reklamację brzmiała: okap ma za zadanie wymianę powietrza w pomieszczeniu, a nie wciąganie oparów znad garnków!! Kolejny problem pojawił się zaledwie po kilku miesiącach użytkowania - rdza na obudowie, która podobno jest ze stali nierdzewnej. Dodatkowo, cała stalowa obudowa jest w smugach, pokryta kropelkami pary na całej długości już po 1 h gotowania...Odpowiedź producenta na reklamację brzmiała: rdza na obudowie pojawiła się z powodu zaniedbań użytkownika ( bo z pewnością dopuszcza do tego,żeby okap był mokry!!! i czyści go niewłasciwymi inwazyjnymi środkami, co jest absolutną nieprawdą..!). Drobiazgiem jest to,że jest naprawdę głośny i ze nie ma elektronicznego wyświetlacza, co nie jest specjalną fanaberią przy wysokiej cenie ...Podsumowując , okap cylindryczny marki Falmec to fatalna jakość za duże pieniądze.....Jak widać,marketing producenta dziala jednak sprawnie ...:-(

sSiwy12
25-09-2014, 07:42
To nie wina okapu, tylko ćwoka który instalował go.
Kanał niedrożny i tyle.
No może jeszcze filtr "fabrycznie" zabezpieczony (już pomijam że węglowego nie powinno być).

Czarna_Inez
14-03-2015, 16:49
Liczyłam, że mamy tu tłum wypowiedzi na ten temat... No, ale może ktoś się zlituje i coś doradzi. Szukam okapu do dużego pomieszczenia, kuchnia z salonem ok 55-60 m2, więc spore wymagania, ale również chciałabym aby przy tym był jak najcichszy. Jakieś wskazówki?
Dodam tylko, że nie bardzo chcę kupować okap ze stali nierdzewnej - ponieważ czyszczenie wpędzi mnie do psychiatryka, coś szklanego było by ok. Myślałam o okapie firmy Globalo - one maja dużą moc i są ponoć cichutkie, ale mieszkam w niemczech, trochę się boję, co będzie w sytuacji kiedy okap się popsuje, czy będzie miał wady fabryczne - będzie problem z serwisowaniem.... Wszystkie sugestie mile widziane :)