PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki ekspres do kawy kupić? Wasze opinie



Redakcja
26-01-2014, 09:11
Drodzy Forumowicze, podzielcie się swoim doświadczeniem - jaki ekspres do kawy kupić?

Jakie są Wasze doświadczenia i opinie?

marek_lap
29-01-2014, 11:23
moim zdaniem wszystko zależy od oczekiwań, oczywiście w przełożeniu na cenę ;) chociaż w przypadku ekspresów to jest jednak wydatek długoterminowy więc lepiej chyba kupić bardziej "wypasiony" ekspres ;) sam wiem jaka to jest wygoda jak latte można zrobić naciskając słownie 2 przyciski (wybór mocy, a później rodzaju kawy) tak jak mam w swoim saeco. ważne są też opcje typu młynek ceramiczny, automatyczne czyszczenie, zapamiętywanie ustawień etc - niby może się wydawać że to detale, ale jednak przekładają się na bezproblemową obsługę.

firewall
31-01-2014, 15:59
Ja uważam że najlepszym jest Nespresso. A to dlatego że chętnie się reklamują, więc Murator będzie mógł go chwalić i będzie miał dzięki temu lepszy wynik finansowy. Jak napiszę że La Pavoni Stradivari to i tak nie będzie z tego pożytku

Urszula30
31-01-2014, 16:54
Ja radzę dopytać o czyszczenie, żeby był łatwy do utrzymania w czystości.

mariolak
23-03-2014, 11:17
Niestety dałam się namówić koleżance na ekspres Tchibo. I teraz pewnie 2-3 lata będę z nimi związana.
Najgorsza firma jeżeli chodzi o wysyłki, zwroty, obsługę z jaką miałam do czynienia.
To jest mój wpis sprzed 2 tyg.
Rewelacyjna firma Tchibo - poziom mojej adrenaliny i wk...wu przekroczył dopuszczalne granice.
Zamówiłam extra ekspres do kawy, kapsułki, jakieś rzeczy do auta i dla piesków.
Dostałam dzisiaj przesyłkę. Było w niej wszystko oprócz ekspresu, zamiast którego otrzymałam przyrząd gimnastyczny do robienia brzuszków.
1,5 godz. na telefonie a efekt - zero.
Mam zapakować sobie ten przyrząd, wypełnić multum druków, podać nr mojego konta i wysłać to do Tchibo. Mam zeskanować potwierdzenie nadania, złożyc reklamację na stronie i chyba podac nr buta jeszcze.
Oczywiście mam to wysłać na swój koszt a oni mi przeleja kiedyś kasę na konto.
Mam też sobie zamówić jeszcze raz ten ekspres i zapłacić na nowo wszystko.
Nigdy więcej kontaktów z firmą Chibo.
Korespondencja i pertraktacje chwilę trwały.
W końcu oni mi zamówili i wysłali jeszcze raz ten ekspres na tych samych warunkach i nie musiałam ponosić kosztów wysyłki ale musiałam zapłacić jeszcze raz za ekspres.
Przyrząd miałam odesłać po czym miałam dostać zwrot pieniędzy za niego.
Multum czasu straconego, pokowanie, opisywanie, jeżdżenie na pocztę, koszty moich telefonów - no trudno.
No i wczoraj na poprawę humoru
https://www.facebook.com/mariola.kosciuczyk
Firmy Tchibo ciąg dalszy a poziom mojej adrenaliny totalny.
Odesłałam przyrząd gimnastyczny. Otrzymałam ekspres za który ponownie zapłaciłam 242 zł. I właśnie dostałam meila z Tchibo, że oni zwrócą mi ale 79,95 zł bo tyle kosztuje ten przyrząd gimnastyczny. Nieważne, że ja zapłaciłam za ekspres za pierwszym razem bo przyrząd to była ich pomyłka.
Oni ewentualnie mogą powiedzieć przepraszam i to by było na tyle.

Kejt_R
23-03-2014, 11:50
Polecam ekspres Jura albo Miele.

tombuild
04-04-2014, 20:46
dostaliśmy w prezencie zespresso, nie podoba mi się, kapsułki strasznie drogie, a sprzęt się od razu zepsuł, w końcu kupiliśmy sobie kenwooda kmix, był dosyć tani ok. 600 zł, a kawa z niego jest świetna, ładnie wygląda , polecam

spidi12
05-04-2014, 11:33
Jedna z ważniejszych kwestii to budżet jakim dysponujesz ;p Rynek ekspresów jest bardzo bogaty podobnie jak ich ceny , z własnego doświadczenia mogę polecić firmę DE LONGHI ;) Używam ekspresu http://kw.pl/Ekspres_DE_LONGHI_Nespresso_EN_110_B_item5263147.h tml i jestem zadowolony, a poranna kawa zawsze smakuje bardzo dobrze ;d

Elfir
04-06-2014, 14:57
Jedna z ważniejszych kwestii to budżet jakim dysponujesz ;p Rynek ekspresów jest bardzo bogaty podobnie jak ich ceny , z własnego doświadczenia mogę polecić firmę DE LONGHI ;) Używam ekspresu http://kw.pl/Ekspres_DE_LONGHI_Nespresso_EN_110_B_item5263147.h tml i jestem zadowolony, a poranna kawa zawsze smakuje bardzo dobrze ;d

I tylko po to się zalogowałeś by puścic tu żałosny SPAM? Gdy dystrybutora nie stać na porządnyą reklamę to znaczy, ze sprzedaje tylko drogi chłam i koszty reklamacji zjadają mu budżet.

arik87
10-06-2014, 13:47
Ekspres ma robić kawę z ziarnistej i z mielonej + spieniać mleko.
Ma też robić dużą smaczną pianę do Late Machiato albo Cappucino.

Do małego biura max 20 kaw dziennie.
Ma być łatwe mycie.
Budżet max 2600-2700 zł netto.

Aulika Focus, Nivona 757, Nivona 767 czy jeszcze coś innego?
Czy coś tańszego?

Co proponujecie?

firewall
19-08-2014, 20:05
Stefan Muszka,Fajnie że specjalnie zalogowałeś się na forum budowlanym aby zareklamować sklep internetowy sprzedający ekspresy.
Aż tak źle z twoją firmą, ze dajesz tak żałosną reklamę?

gosia_t
09-12-2014, 09:15
A co myślicie o ekspresach Saeco? Bo słyszałam różne opinie, zarówno bardzo pochlebne jak i bardzo negatywne. Ktoś miał z tą marką do czynienia? Wybieram ekspres do firmy, więc chcę, żeby był porządny i wydajny – będzie robił dziennie pewnie ze 30 kaw. Najlepiej z funkcją spieniania mleka itd.

bartek-kuc
11-12-2014, 07:20
Ja mam ekspres tej marki – dokładnie Saeco Aulika i dobrze się sprawdza w biurze, nie trzeba często wymieniać fusów, dolewać wody, bo ma duże zbiorniki. No i robi też mleczne kawy. Jest prosty w obsłudze i na pewno każdy sobie poradzi, bo wystarczy nacisnąć przycisk. Kupiłem go w sklepie Flint, ceny raczej standardowe.

littletwig
21-12-2014, 06:24
U nas Siemens eq7. Bardzo intuicyjny :)

fotohobby
21-12-2014, 08:56
A co myślicie o ekspresach Saeco? Bo słyszałam różne opinie, zarówno bardzo pochlebne jak i bardzo negatywne. Ktoś miał z tą marką do czynienia? Wybieram ekspres do firmy, więc chcę, żeby był porządny i wydajny – będzie robił dziennie pewnie ze 30 kaw. Najlepiej z funkcją spieniania mleka itd.

Jesli do firmy, to raczej Jura. Jest nie do zajechania.

mwie
06-02-2015, 18:07
A ja jestem już chyba związana emocjonalnie z wyjątkowo prostym i tanim Saeco. Każdy zachwala naszą kawę i zawsze muszę tłumaczyć, że nie mamy super ekspresu tylko bardzo dobrą kawę:). Moje rozwiązanie jest tanie i fakt, nie mamy młynka. Ale kawę trzymam dobrze zamkniętą w lodówce i zachowuje ona ładnie aromat.

fighter1983
06-02-2015, 18:39
Ja uzywam DeLonghi z mlynkiem, wolnostajacy, jest spox. Saeco mialem w firmie - przy takim bardziej przemyslowym piciu kawy - dawal rade :)

Michał12
20-02-2015, 11:19
Cześć,

ja aktualnie korzystam z ekspresu przelewowego ale próbowałem kawę z profesjonalnego ciśnieniowego ekspresu z młynkiem,
różnica kolosalna, teraz już nie mogę strawić innej,
szukałem trochę w necie i trafiłem na ofertę ekspresów Saeco,
czytałem bardzo różne opinie na temat tej marki ale chyba na ten najtańszy będę starał się uzbierać :yes:

jurek czarny
13-03-2015, 10:26
jak ekspresy to tylko kolbowe, ciśnieniowe takich marek jak Bezzera, Rocket czy Rancilio najlepiej z zastosowaną grupą E61, wyposażonych w pompę, miedziany bojler i najlepiej HX jeśli lubimy kawy mleczne. Z innych, mam tu na myśli automaty saeco czy deloghi (do tej pory korzystałem z automatu tej pierwszej firmy) możemy uzyskać co najwyżej "pseudoespresso". Fakt że za 1000 pln nie kupimy takiego ekspresu (chociaż za dwa już tak :) ) ale jeśli ktoś chce w domu pić espresso jak we włoskiej kawiarni musi się liczyć z większym wydatkiem. Ja korzystam aktualnie z modelu Rocket V3 PID który jest po prostu rewelacyjny a takie espresso z cremą piłem wcześniej tylko we włoszech lub portugali! :) Przed zakupem przejrzałem chyba wszystkie strony sklepów internetowych i generalnie ci którzy prowadzą coffeesite.pl mają chyba najlepsze ceny w kraju, no i przede wszystkim mają ekspresy co w przypadku innych sklepów nie jest takie oczywiste ;)

מרכבה
13-03-2015, 12:50
Już ten czas się pewnie nie wróci, ale miałem kuchnię kaflową .. bo był ekspres dopiero ..
woda w kociołku cały czas wrzątek, zrobienie kawy trwało mniej niż 5s :)
http://www.metal-technik.com.pl/galeria/kociolek.jpg człowiek zmęczony po robocie przy drenażu, mógł się napić
naprawdę expresem kawy :)

robert_szcz-n
20-03-2015, 22:33
Wszystkie te kapsułkowce to jedna wielka lipa ...

fotohobby
23-03-2015, 15:35
Kapsułki to taki kawowy fast-food...

joliska
23-03-2015, 15:51
Kupiłam taki ekspres kapsułkowy do pracy - super sprawa, o ile kupuje się 100% kawę, a nie twory kawopodobne (z mlekiem od razu np.)

bonsay
27-03-2015, 09:00
Jak dla mnie, to ekspress tylko z młynkiem ceramicznym, aby pić świeżo mieloną kawę, a nie chemię w kapsułce..

Ja interesowałam się De Longhi albo Saeco :)

iee
09-04-2015, 18:41
Jak automat to szwajcarska Jura. Tylko trzeba położyć od 3 tys. w górę. Jak za zegarek ale warto.

iee
09-04-2015, 18:46
Nivona była reklamowana jako prawie Jura ale po rozebraniu widać braki. Proponuję dozbierać do Jury. Czasem da się kupić nowy ale poprzedni model w tej cenie. Wytrzyma 20 lat.

autorus
09-04-2015, 19:20
Potwierdzam jura to dobry wybór. Miałem kiedyś seaco i dobrze się trzymał ale niestety te nowe lepiej omijać dalekim łukiem.

Luxum
15-04-2015, 21:06
W naszym biurze i na produkcji pracują ekspresy Nivona . Do tej pory najmniej awaryjny sprzęt. Pierwsza awaria ( niegroźna ) dopiero po ponad 6000 kaw, według licznika. Jeżeli używa się ekspresu często, warto kupić dodatkową gwarancję.

Pawlo1
12-06-2015, 18:46
Ja wybrałem taki ekspres do kawy Saeco HD 8423 Poemia Red,
tu są przydatne informacje http://www.strefa-kobiet.pl/artykul/ekspres-do-kawy-jaki-wybrac, może pomogą Wam wybrać ten najlepszy.

hpr
13-06-2015, 12:24
Potwierdzam wcześniejsze opinie - Jura! Spienione mleko jest idealne. Sprzęt bardzo wytrzymały. U małża w pracy był DeLonghi - częste awarie. Wymienili na Jurę. Wszyscy zadowoleni. Jak nie latte, to capuccino lub mała czarna.

Samosia81
15-06-2015, 16:51
Kiedys pracowalam w kawiarni wiec wiem co sie tak na prawde liczy. Oczywiscie wiadome ze nie kazdego stas na taki ekspress, czesto nawet kawiarnia nie ma takich finduszy. Ale po pierwsze wybor kawy jest istotny i ma boga ludzie kupijcie ekspressy z mlynkiem kawowym, gdzie wrzucasz kawe mieli sie i nakladasz na lyzke badz sama sie odmierza. Te inne to jakis gow...a czyli kapsulkowe. Jaka tam kawa czy nie kawa jest to nikt nie wie.
W pracy kapsulkowy byl do bani. Po pewnym czasie jak sie go uzywalo zaczal smierdziec.
Kolejny z mlynkiem Bardziej sie sprawdzil, choc przede wszystkim wiele tez zalezy od konserwacji. Ale ja wiem ze moge polecic w ciemno ekspress z lyzka badz z lyzka wbudowana w srodku urzadzenia.
I nie ukrywajmy ze chcac miec porzadny ekspress trzeba troche wydac. Za 250 zl nie kupisz eksperessu!
Juz lepiej wydac 50 zl na kafeterke.

AniaS79
18-06-2015, 14:10
Mam od pół roku DeLonghi Eletta ECAM 45.760 W.
Najistotniejsze dla nas były:
- funkcja mielenia kawy
- brak konieczności serwisowania sprzętu poza domem (jak to ma miejsce w przypadku ekspresów np. Krups). Ekspres ma otwierany bok i element zaparzający można wyjąć w całości i przepłukać. Odpadają dzięki temu koszty serwisowania przez punkty serwisowe.
- regulowana wylewka do wysokich szklanek do latte i latte macchiato
- pojemnik na mleko + funkcja spieniania bez pojemnika
- autoczyszczenie spieniacza mleka

Póki co bez zarzutu.

mamanaetacie
07-07-2015, 10:57
Kapsułkowe to jakieś badziewia - nigdy tego nie kupujcie!

Stanisław.
15-07-2015, 15:43
Bardzo nie polecam ekspresów kapsułkowych a raczej zakupic już taki porządny w Media Expert gdzie się dosypuje ziarna kawy :) Na pewno jest to lepszy choć większy wydatek ale lepsze wyjscie z sytuacji gdzie trzeba monotonnie wymieniac kapsułki, które przysługują jedynie dla jednego kubka kawy.. Ja posiadam ekspres firmy JURA i świetnie się sprawdza i Cappucino i Latee
Pozdrawiam :)

Kejt_R
17-07-2015, 17:16
Jura też trzaska ekspresy do zabudowy dla Miele, dlatego te również można śmiało polecić.

tonek1
05-08-2015, 19:51
a co sądzicie o ekspresie Jura? znajomi mają (ena3), który już chyba sędziwy jest, ale całkiem prosty w obsłudze, kawa gorąca. Ktoś ma nowszy model? Szczerze mówiąc nie słyszałem wcześniej o tej firmie. Znajomy (kawosz) twierdzi, że teraz te ekspresy kapsułkowe np nespresso są bardzo dobre i niewiele się różnią, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć?

klotzeck
25-08-2015, 14:48
ja mam automatyczny i jest świetny. mam ten: Ekspres SIEMENS TE 803209 RW
co prawda trochę kosztuje, ale kawusia pierwsza klasa

firewall
29-08-2015, 15:54
a co sądzicie o ekspresie Jura? znajomi mają (ena3), który już chyba sędziwy jest, ale całkiem prosty w obsłudze, kawa gorąca. Ktoś ma nowszy model? Szczerze mówiąc nie słyszałem wcześniej o tej firmie. Znajomy (kawosz) twierdzi, że teraz te ekspresy kapsułkowe np nespresso są bardzo dobre i niewiele się różnią, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć?

Mam od lat Jurę.Porządna szwajcarska firma.Mozna fabrykę obejrzeć sobie jadąc do Genewy ( stoi przy trasie). A lubić kawę i nie znać firm Jura, Gaggia, La Pavoni to po prostu fax pas.
A znajomy nie jest kawoszem skoro twierdzi ze ten ersatz kawowy to bardzo dobra kawa.

tomalbuk
01-09-2015, 08:50
Oczywiście, że warto zainwestować w ekspres. Ta sama kawa może uzyskać zupełnie inny smak parzona w takiej maszynie ;) Ale w przypadku ekspresów nie sama maszyna jest ważna. Bardzo istotne są wszelakie akcesoria, na których zazwyczaj już się oszczędza co jest wielkim błędem. Należy się wyposażyć w specjalny pędzelek do czyszczenia, młynek do kawy, ekspresu, tamper i wiele innych, no i oczywiście w odpowiednią kawę ;) Ja znalazłem najpotrzebniejszy rzeczy tutaj: http://www.sklepkawa.pl/ (http://www.sklepkawa.pl/) WYsoka jakość tampera - mam już go parę ładnych lat, zero odkształceń itp. Polecam :cool:

userek121
02-09-2015, 10:24
ekspresy ciśnieniowe z funkcją mielenia to strzał w dychę. nic nie może się równać zapachowi takiej świeżo zmielonej kawy. odradzam te na kapsułki

OlaOla1
02-09-2015, 15:46
A ktoś może korzystał z ekspresów Russell Hobbs? Szukam ekspresu przelewowego z młynkiem i właśnie trafiłam na jeden z tej firmy. Będę wdzięczna za jakąś opinię :)

firewall
02-09-2015, 17:59
Russell Hobbs to taki uboższy krewny Martwego Ryszarda (Morphy Richards). Równie dobrze można kupować "naszego" Zelmera.

Parsi
12-09-2015, 21:18
Zdecydowanie odradzam kupno ekspresu automatycznego. Co to za radość, gdy maszyna robi za ciebie wszystko? W ogóle myślenie o parzeniu kawy w domu trzeba rozpocząć od młynka, najlepiej żarnowego. A potem myśleć jaką kawę chcemy pić.

Kawa z ekspresu ciśnieniowego wychodzi najlepsza, ale są też inne możliwości. Na przykład kawiarka czy chemex: http://www.niepoddawajsie.pl/jaki-ekspres-do-kawy-kupic/ które w połączeniu z dobrej jakości kawą zmieloną przed zaparzeniem dadzą superancki efekt.

angela6
14-09-2015, 15:59
Proszę o doradztwo w sprawie zakupu używanego ekspresu do kawy, a mianowicie znajomy, który zna się na serwisie takich urządzeń ma do sprzedania Saeco Incanto de luxe w czarnym kolorze
http://www.e-commerce.pl/Ekspres-cisnieniowy-Saeco-Incanto-de-Luxe,15326.html
Cena używanego to 800 zł. Fakt, trochę drogo moim zdaniem ale dostaję ekspres zadbany, "po przeglądzie" i jeszcze jakby się coś zepsuło on mi bezpłatnie naprawia (oczywiści koszt ewentualnych części ponoszę ja) Jest to starszy model saeco ale słyszałam, że te nowsze modele są dużo gorsze od starszych. Zastanawiam się czy warto zainwestować w taki właśnie sprzęt, liczę na Waszą pomoc

MarceliMarek
29-09-2015, 09:26
Mam w domu ekspres do kawy firmy DeLonghi , prosty w obsłudze z dyszą do spieniania mleka. Polecam wszystkim Amatorom dobrej kawy :)

HansZimmer
15-10-2015, 09:16
jesli kupowac ekspres, jeśli docenaicie dobrą kawę - to musi być zaparzona z dobrych ziaren. Do tego najlepiej nadaje się ekpsres z kolbą. Do tego młynek i kawa będzie naprawdę dobra. Ekspresy automayczne, niestety nie radzą sobie z dobrym naparem

banialuka43
18-10-2015, 15:35
Nie jestem pewien ale czy ja wiem czy warto kupić taki używany serwis do kawy?

greg8
23-11-2015, 10:03
A ja posiadam ekspres marki Ascaso. Mało znana marka ale robi świetną kawę - oczywiście jeżeli mamy ochotę się trochę pobawić kawą bo jest to w pełni manualna maszyna. Polecił mi ją znajomy bo sam taki posiada i jestem mu za to wdzięczny :) o to moje maleństwo - http://www.ascaso.pl/dream.html :)

greg8
30-11-2015, 06:48
Wygląda fajnie i na pewno jest wygodny... ale jak dla mnie ma jedną podstawową wadę ;) nie robi espresso.
A po wypróbowaniu paru różnych sprzętów doszedłem do wniosku że ma to ogromne znaczenie nawet dla kaw mlecznych.

zachariasz
08-12-2015, 16:37
Dla mnie DeLonghi ekpresy sa ok, mam 2 już , a co przelewowych w realu rzucili z 2 mieisce temu ale ostatnio jeszcze widziałem kolorowe małe ekpresy za 25 i 30 zł - uśmiałem sie i kupiłem do biura , całkiem fajną kawe robi

alinka_26
09-12-2015, 14:32
ja mam ekspres philipsa i jestem bardzo zadowolona, używam go już od kilku lat i wszystko z nim w porządku.

kemot_p
16-12-2015, 09:07
Ja właśnie zamówiłem wczoraj ekspres DeLonghi ECAM 23.460S, opinie w internecie ma dobre. Po kilku tygodniach użytkowania podzielę się również moimi spostrzeżeniami. Korzystając z okazji chciałbym zapytać o poradę podatkową ;)
Czy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą mogę taki ekspres wrzucić w koszty? Nie wynajmuję lokalu pod działalność, ekspres będzie stał w mieszkaniu, w którym i mieszkam i prowadzę działalność.

DziadekT
16-12-2015, 15:03
Moim zdaniem musiałbyś udowodnić, że kawa jest dla pracowników i klientów, żeby traktować taki wydatek jako koszt działalności. Przy działalności prowadzonej w mieszkaniu raczej nie do zrobienia. Tak jak z garniturami, a nawet szkoleniami - skarbówka uzna, że to jest zaspokojenie osobistych potrzeb właściciela.

DziadekT
16-12-2015, 15:21
A co do marki ekspresu, to mam w domu Jurę, jakaś nieduża Impressa (nie pamiętam dokładnie modelu). Kosztowała chyba coś pod 800 EUR, ale działa od 11 lat, dość intensywnie (średnio 5-8 kaw dziennie), ani razu nie była w serwisie.

kemot_p
16-12-2015, 15:39
Moim zdaniem musiałbyś udowodnić, że kawa jest dla pracowników i klientów, żeby traktować taki wydatek jako koszt działalności. Przy działalności prowadzonej w mieszkaniu raczej nie do zrobienia. Tak jak z garniturami, a nawet szkoleniami - skarbówka uzna, że to jest zaspokojenie osobistych potrzeb właściciela.

Tak, w podobnym tonie powiedziała moja księgowa. Gdybym wynajmował jakieś biuro i tam wstawił ten ekspres wówczas mógłby być kosztem.
Natomiast wydatki na szkolenia, certyfikaty, książki (ale bez kosztów wysyłki) wrzucam w koszty działalności.
Pozdrawiam.

Hans Kloss
16-12-2015, 17:50
Ja właśnie zamówiłem wczoraj ekspres DeLonghi ECAM 23.460S, opinie w internecie ma dobre. Po kilku tygodniach użytkowania podzielę się również moimi spostrzeżeniami. kemot_p, w temacie niezawodności DeLonghi mój komentarz do Ciebie jak w innym wątku.
U mnie ECAM 23.450 zaszwankował pierwszy raz po roku - nie podawał spienionego mleka. Wymienili elektrozawór. Potem po dwóch latach, zaraz po gwarancji było mniej więcej to samo. Serwis zaproponował wymianę dwóch elektrozaworów, dyszy, tzw. górnego zaworu zaparzacza i jeszcze namawiali na wymianę pojemnika na mleko - serwis wycenił z robocizną na ponad 700pln. Załamka, ale sam zakasałem rękawy, zamówiłem części i kosztowało mnie niecałe 300pln. Pojemnika na mleko nie wymieniałem i działa, także serwis mnie chciał sczesać kompleksowo.
Nie wiem, jak to się ma do konkurencji, ale wg mnie trochę za szybko trzeba było serwisować. U mnie problemy dotyczą przede wszystkim układu podawania mleka. Zależy na pewno, ile kawy dziennie parzysz. U mnie to na całą rodzinę wychodzi coś ok. 8 kaw dziennie.
Siostra ma jakiegoś Siemensa, ale od niedawna, więc nie wiadomo, jaki się okaże. Jest nieco cichszy, ale ma młynek ceramiczny. Nasze mają stalowe żarna i to podobno lepiej.
Tyle mniej więcej w temacie.

Aśkaś
28-01-2016, 21:01
witam
Przymierzam się do zakupu ekspresu ciśnieniowego cena około 2000
Mam już upatrzonych kilka modeli firmy krups
Oczekuje od ekspresu aby była możliwość regulacji mocniejszej lub słabszej kawy oraz jej wielkości.
I co najważniejsze aby posiadał funkcję robienia latte.
modele które mnie interesują najbardziej to:
https://mediamarkt.pl/agd-male/ekspres-krups-ea8268
https://mediamarkt.pl/agd-male/ekspres-krups-ea-815e-pisa-xs6000-1

z góry dziękuje za odpowiedzi i porady :)


Sama mam pierwszy z wymienianych przez Ciebie i śmiało mogę polecić. U mnie się sprawdza od pół roku, bezawaryjnie. A używany jest często. Na temat drugiego niestety nie mogę nic powiedzieć. Dla mnie ten, który kupiłam jest idealny ze względu na małe rozmiary, łatwy w obsłudze i funkcja czyszczenia się sprawdza. :)

sanqi
29-01-2016, 09:37
spam

telka
11-04-2016, 05:31
Ja aktualnie mam u siebie w kuchni Philips minuto i jestem z niego bardzo zadowolona. Jest porządny, kawa wychodzi smaczna. Szczególnie mocne espresso, które budzi mnie do życia codziennie.

Kupowałam w [spam] Aktualnie jest tam promocja na ten model. poza tym w sklepie można kupować ekspresy na raty 0% co dla mnie jest bardzo dużym plusem bo ekspres nie należy do najtanszych urządzeń. Swoje potrafi kosztować a tak można sobie to na spokojnie potem spłacać.

noc
12-04-2016, 09:16
Sama mam pierwszy z wymienianych przez Ciebie i śmiało mogę polecić. U mnie się sprawdza od pół roku, bezawaryjnie. A używany jest często. Na temat drugiego niestety nie mogę nic powiedzieć. Dla mnie ten, który kupiłam jest idealny ze względu na małe rozmiary, łatwy w obsłudze i funkcja czyszczenia się sprawdza. :)

Zaczekaj parę lat, wtedy można napisać opinię o trwałości. Okres gwarancyjny, to prawie każdy średniej klasy ekspres wytrzyma, później będzie gorzej. Mój Krups 3 lata działał bezawaryjnie. Niestety gwarancja minęła i po 3 latach kawa cieknie nie tylko dyszami ale też bokami. Rozszczelnił się.

JakubBBB
14-04-2016, 09:20
kurcze, ludzie, co Wy z ta kawą? :) naprawdę sto razy lepiej pic wode z cytryna. Swego czasu pilem sporo kawy. No ale zamiast sie ozywic w pewnych momentach dnia bylem znacznie bardziej przymulony. Przestawilem sie na zdrowe zywienie, kawy w ogole nie pije i jest git :) czuje sie o wiele lepiej. Nie kupujcie zadnych automatow tylko zadbajcie o siebie ;)

dareqn
10-05-2016, 21:39
ja mam kapsułkowy nescafe oblo. wiele nie kosztował, ale uwielbiam kapsułkową kawę. w euro sobie kupiłem

ekonoma
29-05-2016, 12:45
Ja jestem zwolenniczką ekspresów kapsułkowych. Raz, że są stosunkowo niedrogie i zajmują mało miejsca w kuchni, a dwa że kawa jest naprawdę dobra. Ile kapsułek tyle rodzajów :0 Dziś espresso jutro late :)

zezula
20-06-2016, 19:49
Przyznam szczerze, że nie przepadam za klasyczną, mocną kawą- chyba, że z dużą ilością mleka i cukru. Zdecydowanie wolę cappuccino, a ostatnio latte macchiato, za które w kawiarni trzeba dosyć sporo zapłacić. nie mogę pzowolić sobie na częste wizyty w kawiarni, gdzie serwują moją ulubiona kawkę. Dlatego odżałowałam i zainwestowałam w specjalny [:spam:]. I teraz mogę pić cappuccino i latte macchiato, kiedy tylko zechcę .

Raffaellos
23-02-2017, 11:58
Kawa ma znaczenie. Każdy z nas wie, że :spam: w naszym życiu naprawdę ma znaczenie w związku z czym dobrze jest po prostu zamawiać tę najlepszej jakości. Niewielu jest przecież ludzi na świecie którzy nie piją rano porannej filiżanki kawy Dla większości z nas nie ma opcji, aby tej filiżanki nie wypić, a jak już mamy coś pić to tylko produkty najwyższej jakości. I takie właśnie oferuje nam każda dobra palarnia kawy znajdująca się na terenie naszego kraju. I taką kawę powinniśmy gwarantować pracownikom i klientom.

Mario_wojtasiak
04-07-2017, 12:38
my już z 4 lata temu zainwestowaliśmy w porządny ekspres szwajcarski spam (już nawet chyba nie produkują tego modelu), ale powiem szczerze że wymiata. Z innymi totalnie nie ma porównania (jak jesteśmy u znajomych czy coś), pytanie na ile jest się prawdziwym kawoszem :)

gips
17-08-2017, 12:50
Nasza rodzina pija z tradycyjnego Zelmera [reklamal] pierwszy dostaliśmy na prezent ślubny i tak już zostało :)

Kawaman
29-09-2017, 12:01
Są różne opinie na temat ekspresów do kaw najlepiej wzorować się na poradnikach lub ekspertach których wiedza jest większa. Polecam przeczytać poradnik :spam: dużo informacji od samego początku jaką kawę wybrać rodzaje, którą kawę wybrać do odpowiedniego ekspresu

yaska
22-10-2017, 21:24
My mamy od niedawna Krups automat z młynkiem, póki co jestem zachwycona, w porównaniu z naszym osiemnastoletnim staruszkiem kolbowym to niebo a ziemia ;) Ten stary już był tyle razy naprawiany, więcej się nie dało i całe szczęście, bo tylko szpecił kuchnię. Teraz nie dość, że ładniej wygląda, to jeszcze zrobienie kawy to kwestia 1-2 przycisków i po sprawie.

bings
19-11-2017, 17:26
Zaczekaj parę lat, wtedy można napisać opinię o trwałości. Okres gwarancyjny, to prawie każdy średniej klasy ekspres wytrzyma, później będzie gorzej. Mój Krups 3 lata działał bezawaryjnie. Niestety gwarancja minęła i po 3 latach kawa cieknie nie tylko dyszami ale też bokami. Rozszczelnił się.

Taki ekspres trzeba serwisować po dłuższym okresie. A przynajmniej zrobić serwis uszczelek. Nawet wspomina o tym instrukcja.

Mamy w domu Krupsa EA907d i jak do tej pory jesteśmy zadowoleni. Fakt - trochę kosztuję ale nie żałuję ani jednej złotówki. Kawa jest super. Poprzednio też miałem Krupsa. W pracy też Krups - tam działa już od kiedy pamiętam i jest bardzo mocno eksploatowany.

Radzę uważać z tanimi ekspresami - bo gdy coś się popsuje po okresie gwarancji to można zapomnieć o częściach zamiennych. Szczególnie w przypadku mniej znanych firm.

kjuta
24-11-2017, 10:35
i jak tam dziś ? czy podtrzymujecie swoje opinie sprzed 2 lat ?

fotohobby
24-11-2017, 11:36
Przecież tu w większości spamerzy piszą...

Kondzioxkow
21-12-2017, 22:56
halo, halo, może ktoś poleci ekspress do kawy w cenie do 6 tysięcy? nie kapsułki na pewno. Do biura. Niestety z nasz starego i poczciwego wylewa się woda, więc długo nie pożyje. ktoś, coś?

Kamila.
22-12-2017, 09:37
W tej cenie tylko Jura E8.
Prosty w obsłudze, robi kilka rodzajów kaw za dotknięciem 1 przycisku, ma możlwość robienia napojów mlecznych.

Kiedyś fajną marką dla mnie był Krups, ale jakiś czas temu jakość wykonania bardzo spadła.

grazynaa
12-01-2018, 08:06
U mnie w biurze jest Saeco, bardzo dobry ekspres. My teraz będziemy kupować sobie do domu ekspres i też się rozglądamy tylko za czymś mniejszym. Prawdopodobnie wynajmiemy na jakiś czas ekspres, żeby sprawdzić, jak często będziemy w ogóle z niego korzystać. Biuro w którym pracuję dzierżawi ekspres z :spam: i wynajem też ponoć mają.

AlicjaSlawek
23-05-2018, 12:49
Jak do biura to tylko Jura, to jest ekspres nie do zdarcia, wiadomo że kosztuje, ale jeszcze nigdy nie było problemu z nim. My mamy Jurę E8 i na prawdę nie zamieniłabym go na żaden inny ekspres i wydaje mi się, że 6 tys jest dobrą ceną jak za ekspres takiej jakości i jeszcze bardzo stylowo wygląda. Wystarczy poczytać opinie np. tu (http://beautyinterior.pl/zalety-ekspresu-kawy-jura-e8-dark-inox/) bo jeszcze nie spotkałam się z tym żeby czy to ktoś z klientów czy w internecie narzekał na kawę z tego ekspresu.

Natka.
01-04-2019, 09:40
My mamy Saeco, 4 rok leci. Ilość kaw różnie 3-4 a jak goście to wiadomo więcej, dobrze sobie radzi. Co dla nas było priorytetem sam sie czyści i może faktycznie więcej wody idzie ale kupuje filtr co 3 mce i nie bawię się. Cichy nie jest i młynek ceramiczny bo słyszeliśmy przed kupnem, że żarnowy potrafi przegrzać kawę podczas mielenia. Jeśli chodzi o serwis to hmm ciężko ocenić - jest od drzwi do drzwi. Ułamało się coś od pojemnika na mleko, dali nową część i jako że odsyłać trzeba cały ekspres, testowali go <??> i oddali brudny i odesłali równo dnia 14...

tkaczor123
03-04-2019, 23:34
Dorobiłem się zwykłego ekspresu kolbowego kawa smakuje bardzo dobrze ciężko byłoby zobaczyć różnice w tym za xxx zł.
Fakt obsługa manualna.Kawa z de lub I.

alek16
07-04-2019, 14:23
My mamy Saeco, 4 rok leci. Ilość kaw różnie 3-4 a jak goście to wiadomo więcej, dobrze sobie radzi. Co dla nas było priorytetem sam sie czyści i może faktycznie więcej wody idzie ale kupuje filtr co 3 mce i nie bawię się. Cichy nie jest i młynek ceramiczny bo słyszeliśmy przed kupnem, że żarnowy potrafi przegrzać kawę podczas mielenia. Jeśli chodzi o serwis to hmm ciężko ocenić - jest od drzwi do drzwi. Ułamało się coś od pojemnika na mleko, dali nową część i jako że odsyłać trzeba cały ekspres, testowali go <??> i oddali brudny i odesłali równo dnia 14...

Ja się podczepię w temacie ekspresu SAECO...i jego niezawodności przez lata.Po ok. 5 latach padła zębatka od młynka,teraz zaczyna cieknąć z drzwiczek,padł magnes od zbiornika na fusy...ale nie narzekam,wciąż jestem pod wrażeniem tego urządzenia,wciąż zaparza kawkę..Wystarczy zerknąć na fotkę,serwisant po naprawie z wykrzyknikami umieścił mi adnotację na rachunku"Ekspres wyeksploatowany,22 tys. produktów !!!"Nie wiem,czy zechcą jeszcze przyjąć do naprawy mój sprzęt:)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7d6b0743ccb0.jpg (https://naforum.zapodaj.net/7d6b0743ccb0.jpg.html)

maciuspala
02-05-2019, 15:11
Mój firmowy ekspres Delonghi pomału się kończy, i zacząłem myśleć o nowym, przy okazji ekspresu chciałem zabudować kącik szafką z podajnikiem kubków. Budżet mam na ekspres w okolicach 5 tys ale to umowna kwota, pod uwagę biorę Jure E8 lub S8 ewentualnie najnowszą wersję Saeco Aulika Evo top która przekonuje mnie dużym pojemnikiem na wodę, kawę i ogromnym pojemnikiem na fusy.
U mnie 90% kawy to cappuccino lub latte więc jakość espresso schodzi na drugi plan, zresztą "pijacze kawy" są bardzo mało wymagający. Może ktoś doradzi co jeszcze można wziąść pod uwagę? Zależy mi na łatwości obsługi, oraz niskich kosztach eksploatacji.

ngreen
29-05-2019, 06:22
Polecam ekspres do kawy mk cafe barista 8300. Ekspres niewielki ale daje radę jeśli chodzi o robienie kawy czarnej, Początkowo zastanawiałem się nad innym z wyższej pólki cenowej, ale potem doszedłem do wniosku, ze skoro zwykle piję i tak samo espresso to nie wiem czy sens wydawać tyle kasy na inny. Użytkuję od dobrych 8 miesięcy tak wiec mogłem juz wyrobić sobie opinię i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony. Jest niewielki, obsługa prosta, sam woła jak trzeba odkamienić czy przeczyścić. No i kawa. Bardzo aromatyczna. Chociaż dużo tutaj zależy również od jakości samej kawy. Polecam szczególnie świezo palona kawę arabica.

d7d
29-05-2019, 07:53
Podstawa w wyborze to płukanie po zaparzaniu kawy oraz wyjmowany do mycia blok zaparzania kawy.

maciuspala
03-06-2019, 21:23
Podstawa w wyborze to płukanie po zaparzaniu kawy oraz wyjmowany do mycia blok zaparzania kawy.

Czyli rozumiem iż Jura nie potrafi robić dobrej kawy bo tam blok nie jest wyjmowany?

d7d
03-06-2019, 22:26
Pewnie każdy robi dobrą kawę.
Dużo zależy od ziarenek a nie od modelu ekspresu.
Wyjmowany do mycia blok służy łatwemu myciu bez użycia środków (tabletek) czyszczących.
Daje to oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska.

Nie wiem jaki typ bloku posiada Jura.

alek16
04-06-2019, 04:46
W moim saeco(xelsis) blok wyciąga się do mycia po zaparzeniu około 500 filizanek kawy,płucze się pod bieżącą raz na tydzień.Mycie po bieżącą wodą(+detergent) wiąże się ze smarowniem elementów ruchomych bloku zaparzacza.Pod bieżącą wodą nie da się umyć z tłuszczu sitka bloku bez rozkręcania.Więc nie ma tak lekko i ekologicznie,ekspres sam liczy i domaga się czyszczenia bloku po określonej liczbie zaparzonych kawek...Tabletki czyszczące dwufazowe,czyszczą i konserwują układ,a to już jest naprawdę ważna rzecz.Ekspresy liczą cykle mycia,odwapniania,resetowania filtra...Serwis w razie naprawy wie jak była traktowana maszynka do kawy.

greg8
05-07-2019, 14:09
A ja tam polecam kolbę. Od lilku lat mam Ascaso i nie zamieniłbym na nic innego... no chyba że wyższy lepszy model :)

tkaczor123
09-07-2019, 05:55
Też posiadam kolbowy i kawa smakuje wyśmienicie.
Pijam też w pracy z rożnych wysokich modeli i kawa smakuje "prawie tak samo"
Od kwietnia raz go okamieniałem
Dziennie 3 kawki.

Teska
13-07-2019, 19:32
Ja mam Jurę J6 - Piano White polecam bardzo!!!

Anita Godlewska
03-11-2019, 15:59
Ekspresy, które posiadają wyciągane bloki zaparzacza należy myć pod bieżącą wodą min. 1 w tygodniu. Do tego system kawowy powinniśmy czyścić specjalną tabletką (co 200 kaw, chyba, że w instrukcji podają inaczej), ponieważ ma on na celu odtłuszczenie całego sytemu kawowego. W ekspresach :spam: bloku nie wyciągamy. Tam konstrukcja bloku jest zupełnie inna. Bardzo ważną sprawą w przypadku :spam: jest stosowanie wyłącznie oryginalnych tabletek czyszczących, są one dwufazowe, (czyszczą i konserwują) i faktycznie dają radę w utrzymaniu bloku i całego systemu w czystości. :)

kulibob
04-11-2019, 12:08
Najtańszy przelewowy z dużym baniakiem ab napażyć na ząły dzień w taniej taryfie i najtańsza ziarnista z alegro.

Same zyski:
-pozyskany za darmo
-fusy idą na koompost
-prosty sterownik odpala go w taniej taryfie
- największa oszczędność żona przesiadła się z kawy rozpuszczalnej na ta z ekspresu.

No jeden minus trzeba filtry kupować ale sumaryczny zysk roczny do poprzedniego stylu picia kawy około 100zł/rok

grv
05-11-2019, 08:47
@kulibob na każdym kroku zaskakuje mnie swoją oszczędnością :jawdrop:

RadekPyry
15-11-2019, 19:04
Ja uwielbiam automatyczne ekspresy do kawy, cenię je sobie za świeżość kawy, niską cenę za filiżankę i łatwe sterowanie. Polecam poczytać o nich tutaj (https://rankingmania.pl/ekspresy-do-kawy/).

Mervin
19-12-2019, 23:41
Sugeruj się opiniami w internecie. Jak tak robię i zawsze kupuję dobry produkt.

mariusz82
06-05-2020, 13:23
W dzisiejszych czasach ekspresy ciśnieniowe do kawy nie są już tylko na wyposażeniu restauracji oraz kawiarnii. Dzięki dużej dostępności, rośnie ich popularność także w gospodarstwach domowych. Większe sklepy oferują dużą różnorodność nie tylko w kategoriach wyglądu ale przede wszystkim sposobem przygotowania kawy. Ludzie mają różne preferencje, dla jednych najważniejsze będzie wypicie rano dawki kofeiny, natomiast dla innych ważny będzie subtelny smak z wysokiej jakości ziaren. Odpowiedzmy sobie na pytanie jaka funkcjonalność zaważy o zakupie danego urządzenia. W zależności od ilości przygotowywanych kaw to dla jednej/dwóch osób sprawdzi się znakomicie ekspres kolbowy, ewentualnie kapsułowy. Jeśli mamy większe zapotrzebowanie to nie obędzie się bez modelu automatycznego. Najlepiej będzie porównać ceny najpopularniejszych modeli na przykładzie :spam:co ułatwi ostateczną decyzję. Warto myślec o takim zakupie jako inwestycji długoterminowej, wysoka jakość urządzenia powinna być priorytetem.

JacekK.29
16-07-2020, 13:46
Najlepiej smakuje kawa z ciśnieniowego ekspresu. Rancillo świetna firma, profeska. W najlepszych włoskich kawiarniach mają maszyny do kawy właśnie tej firmy

fotohobby
16-07-2020, 14:29
Najlepiej smakuje kawa z ciśnieniowego ekspresu. Rancillo świetna firma, profeska. W najlepszych włoskich kawiarniach mają maszyny do kawy właśnie tej firmy

Firma, jakich wiele... A we włoskich kawiarniach mają sprzęt wielu firm...

kulibob
17-07-2020, 07:32
Najlepszy zwykły przelewowy podłączony do programatora czasowego i w taniej taryfie zrobi cały baniak kawy.

fotohobby
17-07-2020, 08:50
"kawy", nie kawy...
;)

kulibob
17-07-2020, 17:52
"kawy", nie kawy...
;)

Moja przestała pić rozpuszczalną i zaczęła pić z ekspresu parzonego w taniej taryfie już się opłaca :)

fotohobby
18-07-2020, 16:48
Kawy nie pije się po to, by się "opłacało" :lol:

kulibob
18-07-2020, 20:08
Kawy nie pije się po to, by się "opłacało" :lol:

Się nie znasz . Wszystko co chce się mieć trzeba robić aby się opłacało lub w przypadku kawy przyniosło minimalne straty.

fotohobby
18-07-2020, 20:44
Się nie znasz . Wszystko co chce się mieć trzeba robić aby się opłacało lub w przypadku kawy przyniosło minimalne straty.

I umrzeć że zwitkiem banknotów w poduszce, sztabką złota pod nią, nie wiedząc, co to dobra kawa (optymalnie nad brzegiem Morza Śródziemnego)

agb
18-07-2020, 21:57
Kawy nie pije się po to, by się "opłacało" :lol:

Nie prowokuj kaizena.

kulibob
19-07-2020, 16:52
I umrzeć że zwitkiem banknotów w poduszce, sztabką złota pod nią, nie wiedząc, co to dobra kawa (optymalnie nad brzegiem Morza Śródziemnego)

Lepsza sztabka w sejfie za łóżkiem niż droga kawa w urynie :) Każdy ma swoje gówno prawdy :) a tu chodzi tylko o kofeinę w kubku

fotohobby
19-07-2020, 18:31
Gdyby chodziło "tylko o kofeinę" to ludzie piliby tylko robustę, parzoną "z gruntem"

Kawa to coś więcej...

Janekk1234
19-07-2020, 20:24
Moja kawa: dwie albo 3 czubate łyżki mielonej weseby. Zalana wrzątkiem. Później odlewam płyn od fusów do drugiej filiżanki i dodaje trochę mleka. Smakuje tak jak kawa w hiszpańskich kawiarniach.

donvitobandito
19-07-2020, 21:44
Za dużo Wam tu dobrych rad daję, ale niech będzie i tym razem, czegoś Was nauczę ;)
Jeżeli zależy Wam na smaku kawy, na jakości itd., to zakupicie tylko i wyłącznie ekspres Firmy Lelit. Sprzęt za trochę ponad 2k, jest lepszy od KAŻDEGO ekspresu ciśnieniowego do 20k. Chodzi tu oczywiście o smak i jakość kawy, przy założeniu, że tu i tu mamy ten sam gatunek.
Gdyby ktoś miał wątpliwości, zapraszam na priv, możemy zrobić zakład.

coulignon
19-07-2020, 22:04
Taki? https://www.konesso.pl/product-pol-3501-Ekspres-do-kawy-Lelit-Anna-PL41E-uniw.html?gclid=Cj0KCQjw3s_4BRDPARIsAJsyoLMKEu1o-fUg-otEh0oHfgEs5hVkxwp_4nb361xoc3-3ZI23iGTIxhQaAq4sEALw_wcB

Bo wy wygląda więcej niz nieźle....

fotohobby
19-07-2020, 22:32
Za dużo Wam tu dobrych rad daję, ale niech będzie i tym razem, czegoś Was nauczę ;)
Jeżeli zależy Wam na smaku kawy, na jakości itd., to zakupicie tylko i wyłącznie ekspres Firmy Lelit. Sprzęt za trochę ponad 2k, jest lepszy od KAŻDEGO ekspresu ciśnieniowego do 20k. Chodzi tu oczywiście o smak i jakość kawy, przy założeniu, że tu i tu mamy ten sam gatunek.
Gdyby ktoś miał wątpliwości, zapraszam na priv, możemy zrobić zakład.

Tak... Twoje rady... ostatnio radziłeś 5 cm styropianu pod podłogówkę, byle dobrego, czyli XPS :)
Tak się składa, że też mam Lelit, przesiadłem się z Gaggia Classic, więc wzrost intensywności naparu odczułem (głównie dzięki większej bojlerowi z mosiądzu vs z aluminium i kontroli temperatury PID).
Ale parskam śmiechem, kiedy czytam, że jest lepszy od każdego ekspresu ciśnieniowej do 20k :)
Co jest w nim lepszego ? Pompa, którą spotkamy u 80% konkurencji w tej grupie cenowej ?
Jakaś nowatorska grzałka? Opatentowany bojler ? Bezkonkurencyjny PID ?
Nie żartuj...

Już nawet nie chce mi się pisać, źe w tandemie młynek-ekspres ten pierwszy jest znacznie ważniejszy, bo łatwiej zrobić dobre espresso prostym ekspresem mieląc ziarna w dobrym młynie, niż na odwrót...

donvitobandito
20-07-2020, 17:43
Tak... Twoje rady... ostatnio radziłeś 5 cm styropianu pod podłogówkę, byle dobrego, czyli XPS :)
Tak się składa, że też mam Lelit, przesiadłem się z Gaggia Classic, więc wzrost intensywności naparu odczułem (głównie dzięki większej bojlerowi z mosiądzu vs z aluminium i kontroli temperatury PID).
Ale parskam śmiechem, kiedy czytam, że jest lepszy od każdego ekspresu ciśnieniowej do 20k :)
Co jest w nim lepszego ? Pompa, którą spotkamy u 80% konkurencji w tej grupie cenowej ?
Jakaś nowatorska grzałka? Opatentowany bojler ? Bezkonkurencyjny PID ?
Nie żartuj...

Już nawet nie chce mi się pisać, źe w tandemie młynek-ekspres ten pierwszy jest znacznie ważniejszy, bo łatwiej zrobić dobre espresso prostym ekspresem mieląc ziarna w dobrym młynie, niż na odwrót...
XPS pod posadzkę to jedyny słuszny wybór. Wadę też ma jedną- cena. Choć za chwilę i tak pewnie będzie już standardem.

fotohobby
20-07-2020, 17:47
Możesz to uzasadnić ? Później poproszę moda o przeniesienie do odpowiednigo wątku

kulibob
20-07-2020, 20:40
Gdyby chodziło "tylko o kofeinę" to ludzie piliby tylko robustę, parzoną "z gruntem"

Kawa to coś więcej...

No właśnie ja pije robustę . Ziarnista 18-19zł za kg. Ale nie dziaduję jeszcze tak mocno tą sama kawe parzę tylko raz.

Kaizen
20-07-2020, 21:07
No właśnie ja pije robustę . Ziarnista 18-19zł za kg. Ale nie dziaduję jeszcze tak mocno tą sama kawe parzę tylko raz.

Robusta ma jakieś 2,7% kofeiny, więc za kilogram płacisz jakieś 7x drożej, niż jak kupisz kofeinę.

kulibob
20-07-2020, 22:35
Robusta ma jakieś 2,7% kofeiny, więc za kilogram płacisz jakieś 7x drożej, niż jak kupisz kofeinę.

A jak to ma się do arabicki? Kawa to nie tabsy. kawa musi być.
na zdrowie mi wyjdzie

Kaizen
20-07-2020, 22:41
A jak to ma się do arabicki? Kawa to nie tabsy. kawa musi być.
na zdrowie mi wyjdzie

Na zdrowie, to mineralna woda niegazowana. :P

gawel
20-07-2020, 22:44
No właśnie ja pije robustę . Ziarnista 18-19zł za kg. Ale nie dziaduję jeszcze tak mocno tą sama kawe parzę tylko raz.

Fusy wyrzucam pod hortensje żeby nić sie nie marnowało :p

kulibob
20-07-2020, 23:26
Fusy wyrzucam pod hortensje żeby nić sie nie marnowało :p

Idą z różnymi odpadkami do kompostu a później do warzywniaka

kulibob
20-07-2020, 23:26
Na zdrowie, to mineralna woda niegazowana. :P

Wolę tańsza wersje z filtra

Kaizen
20-07-2020, 23:40
Wolę tańsza wersje z filtra

Filtrowanie kosztuje.
I co lepsze pozbawia minerałów.

kulibob
21-07-2020, 05:27
Filtrowanie kosztuje.
I co lepsze pozbawia minerałów.

Jest tańsze niż woda z butelki. I jeśli filtracje kończysz na filtrze ceramicznym to nie pozbawia minerałów

Kaizen
22-07-2020, 17:25
Jest tańsze niż woda z butelki. I jeśli filtracje kończysz na filtrze ceramicznym to nie pozbawia minerałów

Zależy, jak napełniasz tę butelkę. Jak w źródełku wody oligoceńskiej to masz taniej niż z kranu.

kulibob
22-07-2020, 20:53
Zależy, jak napełniasz tę butelkę. Jak w źródełku wody oligoceńskiej to masz taniej niż z kranu.

tylko że w domu nie mam źródełka

Kaizen
22-07-2020, 22:05
tylko że w domu nie mam źródełka

A butelki z wodą same się pojawiają? Czy skądś przywozisz, że znasz cenę?

kulibob
23-07-2020, 06:52
A butelki z wodą same się pojawiają? Czy skądś przywozisz, że znasz cenę?

Jakie butelki?

Pije się kranówę 15zł /m3 filtry na 3mc to jakieś 20zł.

Filtracja na dom 120 20, 5um + zmiękczacz. Plus pitna węglowy i 0,3um

Saskian
21-09-2020, 18:36
Co do tematu ekspresów - EKSPRES CIŚNIENIOWY KRUPS EA815B
Posiadam od lutego 2019 i w zeszłym tygodniu dostał awarię, mianowicie kawa zamiast z dysz to wylatuje spod ekspresu. Oddałem na gwarancję i czekam na opinię eksperta.

Moje pytanie brzmi - Czy ktoś miał podobny problem z jakimś ekspresem? Czy gwarancja to uznaje? Co może być przyczyną takiej awarii?

PS: Kawa od zawsze mielona na najdrobniejsze ziarno, a ekspres używany jest w domu, przez 2 osoby.

Domkapodomka
23-09-2020, 12:34
Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz po ekspresie. Automatyczny daje ci swobodę i mniej zaangażowania - klikasz, wlewasz mleko, uzupełniasz kawę i gotowe. Natomiast ciśnieniowe to już więcej pracy - dobrze ustawiony młynek, dobranie odpowiedniej kawy, codzienne ustawianie espresso, żeby kawa była smaczna itp.

kulibob
24-09-2020, 15:12
kiedy te ekspresy zwróca sie względem wody grzanej w czajniku?

gawel
24-09-2020, 15:33
kiedy te ekspresy zwróca sie względem wody grzanej w czajniku?

wtedy jak kawa z czajnika będzie takiej klasy jak z ekspresu.

fotohobby
24-09-2020, 15:41
kiedy te ekspresy zwróca sie względem wody grzanej w czajniku?
Zwrócić to mi się chce obiad, kiedy Ciebie czytam.

kulibob
24-09-2020, 16:05
Zwrócić to mi się chce obiad, kiedy Ciebie czytam.

Kawa to kawa najlepsza z fusami ale idę po kosztach i piję z przelewowego.

Ate dziwolągi dla LGBT to nie dobre

gawel
24-09-2020, 16:21
Kawa to kawa najlepsza z fusami ale idę po kosztach i piję z przelewowego.

Ate dziwolągi dla LGBT to nie dobre

:jawdrop: