PDA

Zobacz pełną wersję : jak wyko?czy? lukarny?



sidney
19-07-2004, 13:42
będę musiał ocieplić styropianem zewnętrzne drewniane boki lukarn, zbite z desek calówek przed położeniem pokrycia na dach. Jak mam to zrobić? Na co mocować styropian do desek? czy dawać coś między styropian a deski (od wewnatrz będzie jeszcze wełna)? czy można zostawić sam styropian przymocowany do lukarn, czy trzeba połozyć klej i siatkę na to, aby to zabezpieczyć, bo elewacja będzie robiona w nastepnym roku ?
może ktoś to przerabiał już u siebie?

tom soyer
19-07-2004, 15:07
zalezy jak chcesz wykonczyc boki lukarn. ja mam boki wykonczone (tak jak caly dach) blacha wiec styropian jest przytrzymywany przez blache. od srodka tradycyjnie 15cm welny.

sidney
19-07-2004, 15:58
na bokach lukarn bedzie tynk, taki jak na ścianach zewnetrznych.

alice
19-07-2004, 18:10
U mnie właśnie to zrobili.Na deskach calówkach przybili styropian na gwoździe z dużymi plastikowymi kółkami, a czoło lukarny-murowane- styropian na klej.Na wszystko położyli klej z siatką i jeszcze raz mają połóżyć ten kleji zatrzeć.Potem obrobią blachą.Wiem ,że muszę na to dać jeszcze coś do gruntowania, tynk i farba.Chyba tak powinno być .Jak się mylę ,to podpowiedźcie. :wink:
Od środka będzie wełna 16 cm.
Kasia

legar
19-07-2004, 20:25
logicznym się wydaje, aby także od środka dać styropian....taki przekrój styropian-deski-wełna nie pozwala na "oddychanie"wełny...pzdr

ps. ale może tylko ja tak myślę................

pitbull
20-07-2004, 07:36
To mozesz dac styropian + styropian lub zastosowac od srodka folie PE (w przypadku uzycia welny). Lub calosc wykonac przy za pomoca welny.

w.rob
26-07-2004, 14:05
sorry za głupie pytanie, ale jak zamierzacie mocować styropian/wełnę?

między krokwiami lub w jętkach - OK, ocieplenie wchodzi w środek

ale tu jest gładka, pionowa ściana z desek? nabijąć na nią jakieś listwy 15-20cm? do czegoś przecięż trzeba zamocować później płytę g-k?

alice
26-07-2004, 14:08
Robert jak chcesz podjedź do nas i zobacz jak jest zamocowane.

Kasia

w.rob
26-07-2004, 14:18
Robert jak chcesz podjedź do nas i zobacz jak jest zamocowane.

Kasia


Super!

Poproszę o namiary na priva
Czy mógłbym podjechać we wtorek lub środę ale dopiero ok 19-tej? Nie będzie za późno? Ewentualnie w sobotę w ciągu dnia?

pozdrawiam
Robert

DeeF
06-08-2004, 23:49
Ja będęmiał lukarnę całą o konstrukcji drewnianej.
W projekcie też jest wykończona tak jak ściany zewn.
Jeszcze się nie zastanawiałem jak to będzie ale widzę, że może być problem. Śledzę ten wątek!!!

sidney
10-08-2004, 11:23
ponawiam pytanie, bo wyczerpujacej odpoweidzi nie uzyskałem, a najbardziej mnie interesuje przymocowanie styropianu do desek, klej chyba raczej odpada, zostaja kołki ale jaki, plastokowe czy jakieś ze specjalnymi koncówkami :-? poradźcie coś

DeeF
10-08-2004, 21:05
Też czekam na podpowiedzi....