PDA

Zobacz pełną wersję : Nieszczelne okno od strony zawiasów REGULACJA - FOTO



Pa_____us
29-01-2014, 20:34
Witam

Otóż od strony zawiasów mam bardzo nieszczelne okno. Wieje w środkowej części.

Załączam foto

http://zapodaj.net/ad8871836f372.jpg.html

jest to jedyny mechanizm w tej części, w której wieje najbardziej, więc podejrzewam, że regulacji należy dokonać właśnie na nim. Dodam, że przejrzałem już forum, google, yt etc i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu

Uszczelka wygląda na ok. Dodam, że wieje dość mocno, jakby okno było uchylone w tym miejscu. Po dociśnięciu ręką okna jest ok. Nie dochodzi do końca i bardzo lekko się zamyka/otwiera

Bardzo proszę o pomoc, chciałbym ten problem rozwiązać sam, bez potrzeby wyadawania złotówek

finlandia
29-01-2014, 21:59
Oj wydałbyś jeszcze parę chwil ze swojego czasostanu na poprawkę tego zdjęcia, bo jakoś wytężam wzrok by rozszyfrować to co widzę. Jak to mówią - kiepskiej baletnicy to i rąbek u spódnicy..." i marudzę zamiast napisać co myślę: na ile widze, to elementy są przesunięte względem siebie o jakieś 2cm - a nie powinny. Także - albo trzeba podnieść skrzydło (tylko to nierealne by tyle opadło) albo - bardziej - odkręcić jeden z elementów i przesunąc tak, by celował w środek drugiego.
Tylko że ja się nie znam - zapukaj do IVO - będzie wiedział ponad wszelką wątpliwość .

IVO333
30-01-2014, 09:17
To jedna z wersji docisku dowrębowego. Żeby poprawnie działała oba elementy muszą być na tej samej wysokości, tak jak jest teraz może powodować nawet odpychanie skrzydła przez docisk i większy przewiew. Żeby tego typu dociski (czyli wszelkie dowrębowe) spełniały swoją rolę to poza oczywiście poprawnym ustawieniem obu elementów docisku względem siebie skrzydło musi poprawnie zachodzić na ościeżnicę i być poprawnie wyszklone po stronie zawiasów a z tym ma problem pewnie z połowa producentów.

Pa_____us
30-01-2014, 15:35
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Otóż zerknąłem na drugie okno, i w drugim (jest szczelne) ta część docisku, która znajduję się na ramie jest powyżej tej z okna - odwrotnie niż na zdjęciu.

Widzę, że obie części docisku przymocowane są wkrętami odpowiednio w ramę jak i "okno". Którą część należy opuścić/podnieść, tą z ramy czy z okna? Oraz czy to montuje się tak na hmm wkręty?

Jakim cudem w ogóle okno się zamyka (a drugie jest szczelne) jeśli te środkowe dociski (obie części w dwóch przypadkach) na siebie w ogóle nie zachodzą?

surfi
31-01-2014, 18:53
Z opisu wynika, że okno(-a) wymaga raczej naprawy niż "regulacji". Co więcej to drugie może być w gorszej kondycji niż pierwsze, bo przekręcenie docisku tu raczej nie pomoże. Moim zdaniem nie obędzie się bez lekarza na miejscu wypadku.