PDA

Zobacz pełną wersję : Pralka i zmywarka w kuchni - jeden odplyw



slawomir_
01-02-2014, 12:28
Witam!

Przede mną zabudowa kuchni i mam pewien problem - odpływ kanalizacji znajduje się w narożniku, więc w tym rogu ma stać zlewozmywak. W projekcie kuchni zaproponowano mi zlewozmywak narożny, natomiast po obu stronach szafki narożnej ma się znajdować pralka i zmywarka...

Problem w tym, że takie rozwiązanie zabiera zbyt dużo przestrzeni roboczej (blatu), którego jak na lekarstwo... Wolałbym rozwiązanie, w którym zmywarka i pralką są obok siebie, pytanie tylko, czy odległość pralki do odpływu nie będzie zbyt duża - wykonawca kuchni twierdzi, że stracę gwarancję... No i trochę skomplikowana sprawa z samym syfonem zlewozmywaka - będzie nieco oddalony od odpływu...

Sytuacje przedstawiłem na załączniku - czy możliwe jest ustawienie takie jak na rysunku po prawej stronie, myślałem, żeby z kanalizacji poprowadzić rurkę PCV po ścianie w kierunku pralki, tak żeby łączyć pralkę na standardowym wężu, pytanie jak powinna ułożona być ta rurka?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

sterowiec40
01-02-2014, 12:46
Ta rurka powinna mieć spad w kierunku kanalizacji , może być fi 50 ale fi32 też starczy

slawomir_
01-02-2014, 13:16
Czyli gdybym doprowadził tę rurkę w pobliże pralki i do niej przyłączył wąż to nie mam się co bać o gwarancję? Można te doprowadzoną rurkę traktować tak, jakby była to "zwykła kanalizacja"?

sterowiec40
01-02-2014, 15:03
A co "mówi" gwarancja w tym temacie? Jakie przeciwwskazania co do odległości ?
Co ma się uszkodzić jeśli pralka będzie "daleko" od pionu kanalizacyjnego?

przemo1
01-02-2014, 16:46
Nie wydaje mi się, żeby gwarancja precyzowała szczegóły instalacji kanalizacyjnej - po prostu musi być podłączenie do drożnego odpływu. Może być ewentualnie informacja o konieczności zastosowania syfonu.

slawomir_
01-02-2014, 17:21
Podobno, że gdybym zastosował wąż dłuższy niż dołączony do pralki, to miałbym stracić gwarancję, tak usłyszałem...

przemo1
01-02-2014, 18:08
Nie słuchaj, tylko poczytaj warunki gwarancji w karcie gwarancyjnej - nic, czego tam producent nie napisze nie może potem wpływać na ważność gwarancji. A węża nie przedłużaj - podciągnij kanalizację rurką w pobliże pralki tak jak pisałeś w poście 1.

sterowiec40
01-02-2014, 19:09
Jeśli się nie mylę to w warunkach gwarancji różnych urządzeń elektrycznych , czy warunkach użytkowania zabraniają też stosowania przedłużaczy elektr., a z tym przedłużonym wężem spustowym to pompka mogła by nie dać rady wyrzucić wodę z pralki i pewnie dlatego zabraniają go przedłużać

Ostap
01-02-2014, 21:24
Pompka mogłaby nie dać radę popować do góry. Pompowanie w poziomie to co innego. Zrób tak jak mówi Przemo1

pieknyromek
04-02-2014, 12:10
Też mam zlew w szafce narożnej i iem że nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie. Nie wiem jakiej zmywarki zamierzasz używać ale ja mam zmywarkę (nie w zabudowie) pod blatem. Myślę że z pralką też można by tak zrobić (o ile nie jest ładowana od góry). Zmywarka jest co prawda ta węższa czyli 45cm ale zawsze to tyle blatu więcej. Może to będzie jakieś rozwiązanie.