PDA

Zobacz pełną wersję : wyg?uszanie stropu drewnianego (g?o?na muzyka z góry)



Artur Brzuchalski
19-07-2004, 18:52
mam sąsiadów u góry lubiących muzyczkę,stropy drewniane wypełnioe żużlem z pustą komora pomiędzy moim sufitem a wypełnieniem. Efekt całość działa jak skrzynka rezonansowa i wszyskie basy mam u siebie. Myślałem o wypełnieniu granulatem wełny mineralnej ale do tego potrzebny jest sprzęt a wmojej okolicy nikt tego nie robi. W desperacji omal nie sięgnełem po, piankę ... a nie uśmiecha mi się zrywać całego sufitu!

pitbull
20-07-2004, 07:42
Albo faktycznie wypelnienie granulatem albo zrobienie nowego sufitu podwieszonego z izolacja akustyczna.

Jacek Dudek
06-08-2004, 11:38
najprościej by było wykonanie podłogi pływającej u sąsiadów :-) Niestety nie istnieje "prowizorka" zapewniająca zadowalający efekt. Jaka jeśt powierzchnia sufitu i jak jest dokładnie konstrukcja w przekroju. Z postu wnioskuję, że pod stropem drewnianym jest sufit podwieszany ???

Pozdrawiam
Tomasz Pietras

Artur Brzuchalski
13-08-2004, 22:43
Powierzchnia to prawie 20 m2 (~ 6x3 m) belki idą wzdłuż i nie ma jeszcze podwieszonego sufitu (wełna regips). Koniecznie chcę wypełnić tą pustą przestrzeń (a że istnieje to widziałem ją pod swoją podłogą )bo naprawdę działa jak tuba basowa.Wygląda to tak pomiędzy belki gdzies w połowie grubości nabite są listwy na to położone są deski i na to żużel czy inne śmieci z budowy no i deski podłogowe, od spodu deko desek trzcina, glina ideko tynku . Komora ma około15cm wysokości. A zerwanie tego sofitu to masakra no i ryzyko że podbicie jest miejscami zerwane i może posypać się żużel (to już też widziałem po swoją podłogą )A staram się tu normalnie mieszkać. Sąsiedzi położyli panele na deski i efekt jest jaki jest!

Jacek Dudek
14-08-2004, 22:05
można w takiej sytuacji wykonać sufit podwieszany z K-G zawieszony elestycznie na podkładkach z grubej gumy a na płytach ułożyć wełnę mineralną. Jeżeli konstrukcja stropu wytrzyma podwójną płytę, to polecam. Dźwięki wysokie można bardzo łatwo wytłumić wystarczy wata szklana (tłumienie dźwięków powyżej 700 Hz). Tony niskie, to niestety ciśnienie i aby skutecznie to wytłumić potrzebna jest odpowiednia masa przegrody. W skrócie energia dźwięku musi się zamiecić na cieplną (np. w procesie tarcia) Przykład - worki z piaskiem a fala uderzeniowa po wybuchu lub uderzyć w piach na plaży i obserwować rozchodzącą się falę :-) Można spróbować wypełnić pustki piaskiem o ile jest to możliwe.

Pozdrawiam
Tomasz Pietras