PDA

Zobacz pełną wersję : Parterówka z drewna, co o tym sądzicie?



pawel_stg1
02-02-2014, 18:35
Witam, aktualnie mam mieszkanie w bloku warte ok. 160tyś zł. Nie chce mieszkać już w bloku i płacic wysoki czynsz spółdzielni za nic, dlatego zastanawiam sie nad sprzedażą mieszkania i kupnem działki (w moich okolicach ok. 40tyś zł) i postawieniem tam własnymi siłami domu do 100m w systemie szkieletowym. Dom miałby mieć wymiary ok. 10 x 10m, bez piwnicy i z płaskim dachem. W związku z tym źe jestem młody bo mam dopiero 23 lata chciałbym spytać czy zmieściłbym sie w budżecie ok. 160 tyś budując go w systemie gospodarczym? czy dałbym rade sam ( z kolegą, dwoma) postawić ścianki z konstrukcji drewnianej wraz z dachem? elewacje i wszystkie prace wykończeniowe wykonałbym sam bo mam już doświadczenie w budowlance, prócz kafelek. Elektryke i hydraulike napewno robiliby fachowcy. Zatem zaoszczędziłbym na ''fachowcach'' i całą kwote którą bym ew. posiadał (160tyś) wydałbym na dzialke (ok.40tyś) , podłącznenie wszystkich medii i materiał. Jak teraz wygląda sprawa z pozwoleniem na budowe? czy to coś kosztuje? ile mogły by orientacyjnie wyjść fundamenty, ew. płyta fundamentowa? instalacja elektryczna i hydrauliczna w takim domu? i instalacja grzewcza. Która najtańsza w eksploatacji i założeniu? chciałbym żeby ten dom miał minimum te 80m, prosta konstrukcja w prostokącie bądź kwadracie. Taka duża ''ocieplona parterowa altanka'' czy myślicie że dałbym rade własnymi siłami go wybudować za te 160- 180 tyś ? Mieszkam w bloku, mieszkanie społdzielcze własnosciowe, mam dosc płacenia czynszu ( w sumie za co? przecież to moje mieszkanie! ) Nie mam ochoty słuchać głośnej muzyki sąsiadów, ryku ich dzieci od rana do nocy i co weekendowych bib, a z współczesnych POlskich pensji (ok. 1200-1300zł) trzeba wyżyć, zrobić opłaty i zapłacić czynsz, - 500zł które wolałbym jednak mieć dla siebie a nie płacić tym obibokom ze spółdzielni. Te 500zł mógłbym sobie albo odkładac na przyjemności bądź zbierać na opał na zime. Dodam jeszcze że elewacje zewnętrzną póki co zakończył bym na siatce i podwójnym kleju, na strukturę przyjdzie jeszcze czas. Interesowała by mnie jeszcze orientacyjna cena drewna czterostronnie struganego i suszonego potrzebna na budowe w/w domu, bo wiem że zwykłe drewno sie poprostu nie nadaje. Jak wy to widzicie?

Właśnie czytałem nieco o fundamentach i znalazłem to :
http://www.domykanadyjskie.com/2011/01/16/fundament-ze-stropem-drewnianym/

Chciabym zastosować właśnie u siebie taki fundament, raz że dużo tańszy niż np. płyta fundamentowa, a dwa że cieplejszy i wszelkie instalacje można poprowadzić pod podłogą, ewentualne ich remonty w przyszłosci były by łatwiejsze do wykonania.