PDA

Zobacz pełną wersję : Strop Granord? Ktoś miał już styczność?



radekwl
05-02-2014, 10:30
Witam wszystkich forumowiczów!
Szukam informacji na temat stropu granordu, dostałem fajną wycenę, po przeliczeniu wszystkich kosztów wychodzi mi lepiej od Terrivy, a od żelbetu na pewno. Tylko nie znam tego stropu, a wykonawca mówi, że lepszy jest od rectora, bo jakościowo są świetne, ma ktoś z was taki strop?
pozdrawiam!

netbet
05-02-2014, 11:15
...a czymże ten strop różni się od terivy?

smiedzi mi to reklamą.... ale poczekam jeszcze ....

radekwl
05-02-2014, 11:41
Z pierwotnego projektu projektant tego granordu wyeliminował mi wszystkie wylewki ok. (prawie 10mkw), a no i nie trzeba żadnych żeber rozdzielczych.
Choćby dlatego.
Jeszcze tam ze dwa argumenty były, ale to musiał bym zobaczyć w tą wycene.

kossma
08-04-2014, 08:29
Czy ktoś miał styczność z stropami z firmy Granord? buduje domek niedaleko Wrocławia i dostałem od tej firmy darmową wycenę na strop. Jestem bardzo zadowolony z wyceny i kontaktu z projektantami. Przeliczyłem wszystkie koszty i właściwie cenowo wychodzi porównywalnie do Terrivy. Producent twierdzi, że stropy są wysokiej jakości. Czy ktoś zamawiał już te stropy? Proszę o opinie.

Dafi Pe
08-04-2014, 08:57
Tak mnie zaciekawiło, że aż wszedłem na stronę producenta, by zobaczyć jak to wygląda. Na pierwszy rzut oka niewiele różni się od Terrivy, może te belki są innej konstrukcji. Później poświęcę czas na zapoznanie się z tym ;)

Aha, tu macie link ( nie robię żadnej reklamy, ale jest co nieco przedstawione) - http://www.granord.pl/gr03.html

kossma
10-04-2014, 07:40
ja właśnie zainteresowałem się stropami z firmy Granord po wycenie którą od nich otrzymałem, zrobiłem sobie porównanie z innymi producentami.. Nie ukrywam, że jestem pozytywnie zaskoczony, bo myślę że znacznie zaoszczędzę na betonie i stali w stosunku do stropów od innych producentów. Podstawową chyba różnicą jest to że Granord oferuje belki i pustaki z betonu sprężonego, producent twierdzi że ich produkty są bardzo dobrej jakości, nie kruszą się, dojeżdżają na budowę w całości itp. Plusem jest też to że wyeliminowali mi z projektu żebra rozdzielcze i zastosowali obniżone pustaki przy balkonach, co jest dla mnie nowością i zaproponowali mi strop 17cm z nadbetonem :) Myślę że poważnie się zastanowię nad tym stropem. Czy ktoś już zamawiał od nich strop? jak się układa? Proszę o informację.

radekwl
11-04-2014, 10:28
Czy ktoś miał styczność z stropami z firmy Granord? buduje domek niedaleko Wrocławia i dostałem od tej firmy darmową wycenę na strop. Jestem bardzo zadowolony z wyceny i kontaktu z projektantami. Przeliczyłem wszystkie koszty i właściwie cenowo wychodzi porównywalnie do Terrivy. Producent twierdzi, że stropy są wysokiej jakości. Czy ktoś zamawiał już te stropy? Proszę o opinie.

Witam,
Ja właśnie 2 tyg temu skończyłem robić stropy i jadę z piętrem. A strop wziąłem z tego granordu. I powiem, że jestem zadowolony. Układa się spoko. żadnych niespodzianek nie było. Jak chcesz jakieś szczegółowe info, to pisz na priv, odpowiem na pytania.

kossma
24-04-2014, 12:51
Witam, po podliczeniu wszystkich kosztów ostatecznie zdecydowałem się na strop z granordu, przed świętami zamówiłem. Strop przyjechał szybko, moja ekipa ułożyła go w ciągu 1 dnia :). Mój wykonawca był zadowolony, strop szybko się układał nie było żadnych problemów. Ja tam też jestem zadowolony. Jakby ktoś miał pytania to pisać na priv, chętnie odpowiem. Pozdr

vze
02-09-2014, 13:21
Podepne sie pod temat,mnie rowniez odpowiada granord, ale mam pytanie kto Wam przeliczal ilosci potrzebnej stali, betonu, podpor ,,ect,Kierownik budowy czy firma Granord?

piotrek0m
02-09-2014, 13:27
Zachwalanie stropu od forumowiczów z niewielką liczbą postów zakrawa na reklamę... a jak widzę na stronie producenta, strop podobny do terrivy, tyle, że belki w pionie wypełnione betonem, ale idea taka sama, belki jak belki, pustaki jak pustaki...

vze
02-09-2014, 13:54
Moze i reklama, ktora sie bardzo przyda takim osobom jak ja na przyklad. Mam problemy ze stropem lanym ,6 potencjalnych wykonawcow wycofalo mi sie ze wzgledu na wielkosc i duza rozpietosc stropu,5 ton stali itd...Teriva jest za wysoka, znieksztalci mi budynek , w moim wypadku okolo 40cm, a Granord 21cm , wiem ,ze strop jest w dobrej cenie z porzadnych materialow.

vze
02-09-2014, 14:10
Aha , zapomnialam dodac ,ze w przypadku terivy wypadaja mi zawalidrogi, obrzydliwe slupy ,czego w przypadku granorda unikne.

vze
08-09-2014, 13:50
Otrzymalam wycene tez za smarta i juz sama nie wiem jaki strop wybrac.Smart przyjezdza i klada go pracownicy firmy w kilka godzin,

marek2210
22-07-2015, 14:07
Własnie zalewam strop granord
325098
Generalnie jesli chodzi o parametry to mnie satysfakcjonuje. Moim zdaniem lepszy system niz terriva. Belki sa wibrowane maja w srodku struny. Pustaki sie nie kruszą.
Potem dozbraja sie siatka (u mnie 1,2x2,4m 150x150 mm 4 mm Nadbeton 5cm
U mnie załozeniem strop miał być leki i ciepły (poddasze nie jest uzytkowe ale posiada odpowiednie parametry aby je w przyszłosci w taki sposob wykorzystac.

Generalnie produkt OK. z firma mniejszy lub wiekszy dramat.... Generalnie kontakt mialem z Pania Anna i cale szczescie bo to jedyna ogarnieta osoba w tej firmie...

Problem jest transport bo dowożą w cenie ale auto nie ma HDSa ani wozka widlowego.... Trzeba rozładować samemu. Polecają koparkę i tak też to rozładowalismy... ale laska która ustawiała transport (w zastepstwie za w/w Panią Annę) jest oderwana granatem od nie pwoem czego... :bash: Umawia transport, odwołuje go.... miałą dać znać dwa dni przed transportem ale miala to w dup...e Tak jakby każdy miał ta koparke w garazu.... Pustaki przyszly pouszkadzane bo kierownik jednego z aut (spedycja) nie zabezpieczył ładunku ... Generalnie Granord dosłał brakujące pustaki więc OK.

halina0505
23-10-2015, 11:48
[QUOTE=marek2210;6908141]Własnie zalewam strop granord
325098

Nie wiem czy dobrze widzę, ale czy te belki leżą wprost na pustakach?

Mam w projekcie Terivę ale zastanawiam się czy nie zmienić na monolit czy też ten granord.
Ta liczba ścian nośnych wymagana przy terivie to jakieś kuriozum.
Czy mogę prosić o opinie nt. stropu granord - szczególnie zależy mi na kwestii późniejszych pęknięć na suficie.

shael
12-11-2015, 20:10
A co ten temat (tego stropu...) ma wspólnego z tym działem?
Proponuję to przenieść do właściwego działu (ściany, stropy...)

paroofka
22-11-2015, 11:03
[QUOTE=marek2210;6908141]
Ta liczba ścian nośnych wymagana przy terivie to jakieś kuriozum.


Nie muszą to byś ściany nośne - wystarczy w większości przypadków podciąg w postaci słupa, który i tak można wykorzystać funkcjonalnie. U mnie pod stropem gęstożebrowym (belki Porotherm) jest salon o rozpiętości prawie 6x6 metra, zrobiony bez podciągów. Ugięcie stropu po dwóch latach użytkowania jest minimalne. Także da się :)

Kamil_
03-03-2018, 18:24
Ktoś jeszcze wykonywał ten strop?

kocbeat
03-03-2018, 19:37
Ja robię tyle że innej firmy. Jest to to samo co teriva tylko że belki są ze strunobetonu. Grubość na gotowo u mnie będzie 20 cm przy rozpiętości 6m

Kamil_
03-03-2018, 20:47
Rector?

kocbeat
03-03-2018, 21:52
Muroterm ale w sumie od lokalnego producenta w Teolinie

Kamil_
04-03-2018, 10:38
Czyli https://pozbruk.pl/produkt/zestaw-stropowy-sbs/

I jak zadowolony jesteś?

Jakieś fotki?
Spostrzeżenia?

kocbeat
05-03-2018, 08:03
Tak to ten producent aczkolwiek belki z tego co wiem ściągaja z innego zakładu.
Jakość całego stropu bardzo dobra. Pustaki mocne żaden nie pękł sam z siebie nawet jak chodziłem po nich ( te z terivy jakoś bardziej kruche, nawet Łukasz budowlaniec ostrzegał przed nimi). Fajnie że na każdej palecie jest chyba po 8 szt zadeklowanych nie betonem a keramzytem.
Belki przy 6 m wystarczyło podstęplować na środku. Nie trzeba ich podnosić bo są fabrycznie w lekkich łuku co akurat zapewnia strzałkę odwrotną, jedynie niektóre były lekko wygięte na bok.
Poniżej kilka fotek. Nad garażem mam już zalany strop a nad reszta domu szykuje właśnie, jak przyjdzie wiosna pójdzie beton.
https://images82.fotosik.pl/1011/c8644f64166d82d6med.jpg
https://images84.fotosik.pl/1009/0a18aaadf54e4f95med.jpg
https://images83.fotosik.pl/1009/274d835a4e0f36cbmed.jpg

Kamil_
05-03-2018, 11:36
Jak grubą wylewkę kazali Ci wylewać?
Jak wysokie masz pustaki? 20 cm?

kocbeat
05-03-2018, 13:16
Grubość nadbetonu 4cm klasy B25. Dodatkowo siatka po całości.
Pustaki są 160, nad garażem też dałem 160 bo tak mi było wygodniej mimo że rozpiętość jest 6m ale przy założeniu że nie będzie tam ścian jakiś śmieszny facio zwany przez nich projektantem się zgodził. Tylko jak dla mnie projektant konstrukcji powinien mieć uprawnienia a w tej firmie chyba nikt nie ma!
Zapomniałem jeszcze napisać jedyną wadę tego stropu. Przedstawiciel który był u mnie na działce obiecał że jeżeli zrobię przedpłatę na następny dzień to będę miał strop za 2 tygodnie. Oczywiście przedpłata w wysokości 100% wykonana a strop na działce za 4 tygodnie...

Kamil_
05-03-2018, 14:50
Mi chcą wsadzić 20 cm + 4 nadbetonu.
Więc nie jest źle :)

kocbeat
05-03-2018, 15:14
Jaka rozpiętość?

Kamil_
21-04-2018, 13:36
Maksymalnie 6 metrów :)

_arek_
22-04-2018, 08:03
Też pisałem o wycenę. A właściwie o odświeżenie oferty bo już z 2latat temu tam pytałem rozpoznawczo... Wtedy dali mi 120 pustaki + 50 nadbetonu. Teraz 160pustaki + 40nadbetonu wszystko przy nieużytkowej parterówce... w dodatku teraz mam więcej dolewek z betonu. Ciekawe skąd ta różnica bo projekt robił ten sam gościu. Chyba podeślę stary projekt i zapytam :)


Kamil tak z ciekawości to masz z Granordu opłatę za transport ?? Wtedy był gratis teraz 700zł. Robiłeś wyceny stropu w tych pozostałych firmach dla porównania ??

Kamil_
22-04-2018, 08:39
Tak robiłem w innych firmach.
Co do transportu to chyba już wliczyli w ostateczną cenę.

_arek_
22-04-2018, 08:46
I jak w końcu wyszło porównanie $$ do innych....

Jaką masz u siebie pow stropu,? u mnie wyszło 174m2 - cena za 1m2 59zł netto

Kamil_
22-04-2018, 08:58
Rector:
https://obrazki.elektroda.pl/4386294900_1524383658.png


Granord:
https://obrazki.elektroda.pl/6806344100_1524383811.png

_arek_
22-04-2018, 10:06
Ceny praktycznie identyczne za materiał... Podjąłeś już decyzję który producent ?