PDA

Zobacz pełną wersję : Bocianki 2014 - Planujesz budowę w tym roku? Ten dział jest dla Ciebie



Strony : [1] 2 3 4

Redakcja
08-02-2014, 09:53
Planujesz budowę w tym roku? Nie bądź sam. Wielkie doświadczenie forum i życzliwość Forumowiczów jest dla Ciebie. Forum pomoże Ci przeżyć tę wielką przygodę z sukcesem, bez błędów, mądrze. Pytaj, pisz, dziel się doświadczeniem - ten dział jest dla Ciebie.
***


Specjalnie przygotowany emblemat, ekskluzywny znak przynależności do Forum MURATORA czeka na Ciebie.

Jeśli ją wydukujesz i nakleisz na tablicę budowy, skrzynkę pocztową, szybę samochodu - dajesz znać, że jesteś członkiem społeczności Forum Muratora. To znak, że inni Forumowicze są mile widziani na budowie, w Waszym domu, że gdzieś na wakacyjnym szlaku chętnie pogadacie z innym Forumowiczem.

Prześlij prywatną wiadomość ze swoim adresem e-mail do: Redakcja. A my wyślemy w pliku emblemat :) Temat: "Bocianki 2014".

241456


POBIERZ EMBLEMAT: TUTAJ (http://cdn13.muratordom.smcloud.net/s/file/09/34/5c/09345c00e5bb9490.png)

Powodzenia na Waszych budowach!

Redakcja

carlosso
08-02-2014, 12:31
hello
Jest tu kto? Co Wy jeszcze śpicie? U mnie dziś wiosenna pogoda, trzeba zaraz odwiedzić plac budowy i może coś zacząć już robić. Pozdrawiam

malcol
08-02-2014, 16:40
Coś mało nas!!! Mam nadzieję, że będzie więcej. Ja zaczynam w tym roku pod Poznaniem. Pozdrawiam !

wierka
08-02-2014, 17:23
Witam

Będzie nas więcej, niech wiosna przyjdzie. :)
wiosną ruszamy. :)

Ula77
08-02-2014, 19:17
witam,
my czekamy na wiosne i ruszamy,budujemy Z226 z biura z500,pod Elkiem.prawde mowiac tak jak wczesniej nie moglam sie doczekac budowy tak teraz jestem przerazona jak to bedzie,meza nie ma w kraju i wszystko na mojej glowie.

siódemka
08-02-2014, 20:56
Witam,
My też ruszamy w tym roku ale dopiero w okolicach wakacji :-)

zniwiarz01
08-02-2014, 22:22
Cześć. Również zaczynam w tym roku, mam nadzieje że uda się z końcem marca. Projekt Szpak z pracowni MG Projekty. Właśnie załatwiamy kredyt, poza tym inne kwestie już załatwione, tylko zakup mauzera na wodę, podłączenie prądu, postawienie szopki na jakieś narzędzia i ustawienie sławojki. Zamówienie materiałów. Mam nadzieję że nie będzie tak strasznie jak myślę. Budujemy w woj. dolnośląskim, 60 km od Wrocławia. Pozdrawiam.

EdiKris
09-02-2014, 08:35
My zaczynamy lada dzień z253
pozwolenie jest, plac jest, firma jest, kredyt na koncie jest

wierka
09-02-2014, 09:08
EdiKris - widzę, że Ty jesteś już w pełni przygotowany/a.
zazdroszczę. :D

St@nley
09-02-2014, 10:35
My również zaczynamy na wiosnę. E-109 z pracowni E-domy.

Maja3m
09-02-2014, 11:15
Witajcie,
myślę że na wiosnę uda mi się ruszyć z budową. Obecnie czekam na plany konstrukcyjne do projektu.

Darek Volke
09-02-2014, 14:11
Witam
My też zaczynamy w tym roku ale dopiero na jesień, w kwietniu będę składał wniosek o pozwolenie na budowę no i przed nami jeszcze wybór
ekipy do stanu SSO, Budujemy w Bielsku projekt Gracja Mała z pracowni Dobre Domy

BorÓwki14
09-02-2014, 16:23
:wave: witajcie!
My też zaczynamy budowe na wiosnę 2014. Startujemy z domkiem pracowni Domy z wizją : Prosty 3A.
Udało nam się uzyskać pozwolenie na budowę, niebagatela prawie 6 mies czekania. Teraz rozglądamy się za kredytem i w tzw. międzyczasie szukamy wykonawców.
pozdrawiamy! :D

Kudeł
09-02-2014, 20:19
Hallo,tu Kudły.My budujemy Hobarta od Lipińskich.Walczymy z gminą ,więc trudno powiedzieć kiedy zaczynamy budowę.Sam podział działki trwał pół roku ,więc teraz jesteśmy trochę zniecierpliwieni i odmawiamy Zdrowaśki żeby to szybciej poszło..Woda będzie w marcu, prąd????????Trzymamy kciuki za Was i za się również.Pozdro z łódzkiego.

mic81
09-02-2014, 20:49
Ja zaczynam w okolicach początku marca (jak się zima nie zacznie) PnB jest, umowa na płytę jest - buduję Z287L woj. lubuskie.

martkazst
10-02-2014, 07:31
Witam, my zaczyamy rowniez w tym roku, poki co mamy podlaczony na dzialke prad i wybrany ale jeszcze nie kupiony projekt:yes: JB08 szkieletor :yes: chcemy wybudowac ssz bez kredytu wiec pewnie bedzie to trwalo sto lat :stirthepot: okolcia stargard szczecinski

effa_s
10-02-2014, 07:41
Cześć!
My też zaczynamy budowę wiosną - budujemy Lukrecję 2 z Archonu. Jak na razie pozwolenie na budowę jest, wybór ekipy do SSO trwa, przygotowania do wzięcia kredytu idą pełną parą. Mamy nadzieję wbić pierwszą łopatę w okolicach kwietnia :)

kasiekkk
10-02-2014, 09:01
Witam, też zaczynamy budowę w tym roku. Mamy już pozwolenie na budowę, projekt "dom przy kolorowej" z pracowni Galeria domów. Przed nowym rokiem kupiliśmy pustaki ceramiczne na cały dom, stal oraz systemy kominowe żeby załapać się na jakiś zwrot vat. Budowa systemem gospodarczym- rodzina + majster;) przynajmniej ssz za gotówkę. Taka piękna pogoda że kusi nas żeby już coś kopać :)

malutka181
10-02-2014, 10:27
Witam,

my z mężem starujemy na wiosnę z budową Salmy z pracowni Horyzont. Mam nadzieję, że zaczniemy końcem marca poczatkiem kwietnia. Czekamy na uprawomocnienie pozwolenia na budowę i potem załatwiamy formalności kredytowe.

http://www.horyzont.com/310_salma-paliwo-stale

Pozdrawiamy.

kemoth
10-02-2014, 14:50
hej,
też zaczynamy budowę w tym roku. Projekt to Praktyczny 4 z Pracowni z Wizją.
Pozwolenie już jest, teraz rozglądam się, za ekipą.

No to powodzenia nam wszystkim :)

Jacek 2206
10-02-2014, 17:05
Witam Ja również zaczynam budować się w tym roku jak urząd pozwoli (ta nasza polska biurokracja).Mam już działkę i kupiony projekt z226+
Teraz walczę o wycinkę drzew z działki.Mam pytanie odnośnie materiału na budowę domu i jestem w kropce czy wybrać ytong czy termalice z tego co wyszukałem w necie to jest ten sam beton komórkowy tylko termalica jest produkcji polskiej a ytong niemieckiej.Z tego co się dowiedziałem to termalica jest
tańsza od ytonga i cieplejsza,ale mieszkam w zachodniopomorskim a materiał jest produkowany i sprzedawany w Kielcach i koszty transportu są dość drogie. Czy ma ktoś doświadczenie w budowaniu z ytonga lub termalici. bo nie mogę się zdecydować.

wierka
10-02-2014, 17:09
he he chyba tutaj nikt nie ma doświadczenia w budowaniu . :)

dziś odebrałam pozwolenie na budowę.
czekałam dwa miesiące na listonosza, a dziś już zirytowana czekaniem zadzwoniłam do Starostwa
i okazało się, że pozwolenie już dawno czeka na odbiór. :D :D
data wydania pozwolenia - 23.12.2013. Kurcze, szok. Wniosek złożony 02 grudnia, 23 -go już decyzja była. :D

Jacek 2206
10-02-2014, 17:35
no chyba nie jest tak żle z tym doswiadczeniem bo czytałem wcześniejsze wpisy to ktoś już się wybudował.
wierka ,a ty już wiesz z czego będziesz budować.

wierka
10-02-2014, 18:02
Jacek 2206 - porotherm. też wcześniej zastanawialiśmy się nad Ytongiem, ale zrezygnowaliśmy.

Jacek 2206
10-02-2014, 18:12
wierka a co zadecydowało,że wybraliście phoroterm jeśli można zapytać:D

wierka
10-02-2014, 18:24
głównie koszty, zwłaszcza stropów z Ytonga

siódemka
10-02-2014, 20:57
My mamy już zakupiony solbet.

just_e
10-02-2014, 21:08
Cześc :bye:- my też zaczynamy na wiosnę - dom Santia , pracowni DOMPLAN, - ja tez mam nadzieje ,że nie będzie tak strasznie ;)

kgbkoc
11-02-2014, 18:26
My budujemy Kasjopea 3 w Toruniu, 220m* z Ytong, stropy Leyier.

kgbkoc
11-02-2014, 18:27
Tzn zaczynamy jak tylko pogoda pozwoli.

mazbenek
11-02-2014, 18:46
Witam,
My zaczynamy Dom w filodendronach 2 z Archona w 2 połowie roku pod Lublinem, obecnie jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia i ekipy.

bozenka-83
11-02-2014, 18:51
My planujemy na ten rok zx45 ze zmianami,z pracowni z500. Boże dopomóż !

kgbkoc
11-02-2014, 19:34
A jakie ogrzewanie wybieracie do ogrzania wymarzonego gniazdka?

Mikusie
11-02-2014, 19:45
Witam! Dołączamy do grona Bocianków 2014r. Naszą wielką życiową inwestycją będzie projekt Rozsądny z pracowni MGprojekt. Nie znaleźliśmy jak dotąd nikogo kto by go budował...

wierka
11-02-2014, 20:05
A jakie ogrzewanie wybieracie do ogrzania wymarzonego gniazdka?

pompa ciepła z podłogówką.

Maja3m
12-02-2014, 06:10
Ja będę budować z silikatów, a ogrzewanie to podłogówka z pompą ciepła.

mic81
12-02-2014, 08:24
a ja buduje z kształtek Izodom 2000 + ogrzewanie prądem - kable grzejne

semiramida
12-02-2014, 08:30
ja, trochę na krzywy ryj, dopisuje sie do tej grupy, mimo że pozwolenie na budowę wydano w 2012 roku, a roboty ruszyły w czerwcu 2013 roku to szlo to tak strasznie wolno że dopiero w tym roku 2014 praca nad naszym domem robi się konkretna, jeszcze nawet nie mamy więźby dachowej, ale mimo zimy cośtam na budowie sie dzieje. Dom wg projektu indywidualnego typu dworek, na płycie fundamentowej, ściany z Silki Tempo, strop wylewany. Dach ma być z dachówki ceramicznej karpiówki w koronke a ścianki poddasza z ytonga..

MonikaZgierz
12-02-2014, 10:33
Witam. Ja również rozpoczynam budowę w 2014. Pogoda na razie ok, to może od marca (jak zima nie przyjdzie). Pozwolenie wydane w listopadzie 2013, ekipa wybrana, kredyt załatwiony. Dziś jedziemy do projektanta i kierownika budowy w jednym, bo chcemy zgłosić rozpoczęcie robót. A nasz kier-bud (złota babka) nam wszystko w urzędach załatwia. Budujemy według projektu indywidualnego maleńki, podpiwniczony domek(docelowo dla moich rodziców).

Mam pytanko: Gdzie kupujecie/kupiliście deski (calówki do fundamentów) i bloczki betonowe? Ktoś porównywał ceny?

stefek1980
12-02-2014, 11:31
Również zaczynamy w tym roku, dom FLO II ARCHIPELAG z poprawkami. OZC 49kwh/m2. Pozwolenie już jest, czekamy na rozpoczęcie. Zastanawiam się jeszcze nad sposobem ogrzewania albo gaz (gazownicy mają czaaaaaaaaaaaaaaaaaas) lub PC p-w.

sredniaq
12-02-2014, 14:45
Cześć
Ja też mam nadzieję, że rozpoczniemy budowę w tym roku, jednak obawiam się, że sporo czasu pochłoną formalności związane z tym przedsięwzięciem. Podejrzewam, że z tego powodu będzie to druga połowa roku :/

Ja będę budować z silikatów, a ogrzewanie to podłogówka z pompą ciepła.

pompa ciepła z podłogówką.
Ja też chciałbym pompę ciepła, lecz po przeczytaniu dodatku muratora o pompach mój entuzjazm opadł z powodu cen :/ Zobaczymy jak będzie w praktyce, bo jeszcze nie mam nawet projektu, prawdopodobnie będzie indywidualny wg. autorskiego pomysłu :) Wybraliście już konkretne urządzenia? Chętnie posłucham też o prognozowanych kosztach instalacji, bo to dla mnie ważny temat. Pozdrawiam budujących.

C

Ula77
12-02-2014, 17:31
witam jacek,my tez bedziemy budowac Z226,mam nadzieje ze bedziemy mogli wymieniac sie doswiadczeniami

wierka
12-02-2014, 17:41
Ja też chciałbym pompę ciepła, lecz po przeczytaniu dodatku muratora o pompach mój entuzjazm opadł z powodu cen :/ Zobaczymy jak będzie w praktyce, bo jeszcze nie mam nawet projektu, prawdopodobnie będzie indywidualny wg. autorskiego pomysłu :) Wybraliście już konkretne urządzenia? Chętnie posłucham też o prognozowanych kosztach instalacji, bo to dla mnie ważny temat. Pozdrawiam budujących.

C

koszty są, ale jakie są potem koszty użytkowania :) i przede wszystkim jaaaka wygoda.
Ja już mam wycenę kompletnej instalacji, w sumie pięć opcji od dwóch firm. Ceny od 60 tys do 78 tys zł netto.

kgbkoc
12-02-2014, 20:23
Wiera A jaki duży dom budujecie i ile kw pompa?

wierka
12-02-2014, 21:00
no tak, najważniejszych informacji nie podałam. :)
dom - 190 m2 powierzchni użytkowej + 42 m2 garaż i kotłownia (razem 260 m2 po podłogach),
kubatura 912 m3
garaż , kotłownia nie będą ogrzewane

pompa - 9,6 lub 10 kW

domi2014
12-02-2014, 21:06
WItam,
Dołączam do bocianków:) Budujemy Tytusa III z pracowni DObre Domy, teraz czekamy na plany (5 tyg) bo to nowy projekt i muszą wszystko przygotować...
Ale nie próżnujmy, mamy już warunki na wszystko, geodeta już był na pomiarze i tylko ten projekt.... jeszcze 3 tyg....:bash:

Pilka
12-02-2014, 21:37
Witam
My mamy zamiar ruszyć z budową w czerwcu. Pozwolenie już jest. Budujemy Lucia DCB88 z pracowni Lipińscy w lubuskim. Szukamy właśnie wykonawców.
Jak zamierzacie uzyskać prąd na budowę? Tymczasowy budowlany, z agregatu czy od sąsiadów? bo my się wciąż zastanawiamy co będzie korzystniejsze.

semcio
13-02-2014, 08:16
Witam,
my również zaczynamy w marcu. Będzie to project Prosty 1 z pracowni "domy z Wizją" z garażem poszerzonym o jedno stanowisko.
Ogrzewanie PC + podłogówka + reku. Budujemy w Trzebnicy w woj. dolnośląskim. Pozwolenie jest, teraz walczę, żeby zdążyć z prądem i wodą.

Ula77
13-02-2014, 08:53
my budujemy z siliaktow pisz,dzialowki tez,dachowka betonowa,dom bedzie grzany kablami,prad powinnysmy miec od razu docelowy tylo trzeba bedzie zmienic moc na czas budowy na mniejsza-tak nam powiedzieli w pge,mamy juz skrzynke na dzialce,jakby nie bylo pradu to jechalabym chyba na agregacie przynajmniej do ssz.likwidujemy kominy,okna dachowe i wentylacja mechaniczan z reku.w przyszlosci panele pv,przynajmniej takie mamy zalozenia,mam nadzieje ze sie uda.pozwolenie juz mamy,materialy na fundament i sciany zakupione,czekamy az zima odpusci a u nas trzyma na Mazurach.pozdrawiam wszystkich

agnieszka200
13-02-2014, 09:37
Witam wszystkich, my też z mężem ruszamy z budową naszego domku od marca / kwietnia. Czekamy na pozwolenie. Całą dokumentację załatwia za nas projektant, który zrobił nam również indywidualny projekt domu. Budujemy średniej wielkości domek z poddaszem użytkowym, do tego garaż wolnostojący. Działkę mieliśmy od rodziców męża więc ten wydatek nas ominął ale czeka niestety dużo innych :). Boję się trochę tej budowy ale jednocześnie marzę o własnym domku więc będę chętnie was podczytywać i dzielić się naszymi spostrzeżeniami :). Pozdrawiam z Kieleckiego!

dkgitara
13-02-2014, 16:19
my tez zaczynamy za jakies 2 tygodnie.Dom Przy Kolorowej

monika&bartek
13-02-2014, 18:39
dołączam i ja! zaczynamy wiosną, pozwolenie jest, prąd jest, woda w trakcie :) Budujemy na śląsku, projekt własny

wierka
13-02-2014, 19:38
Widzę, że dużo tu projektów indywidualnych. My też budujemy wg własnego. zobaczymy co z tego wyjdzie, czy nie jakiś gargamel. :P


Witam
Jak zamierzacie uzyskać prąd na budowę? Tymczasowy budowlany, z agregatu czy od sąsiadów? bo my się wciąż zastanawiamy co będzie korzystniejsze.
Mam nadzieję, że będę miała własny prąd.... od sąsiada nie pożyczę, bo ... szykuje mi się wojna sąsiedzka o płot. :(

Wojak65
13-02-2014, 20:05
Ja też się dołączam do Waszego grona Bocianków 2014, co prawda fundamenty zrobiłem we wrześniu ale już cała reszta planowana jest na 2014 !
Życzę Wszystkim nadejścia szybkiej wiosny :D

monika&bartek
13-02-2014, 21:41
wierka u nas prąd tymczasowy na budowę bo mamy tylko jednego sąsiada (po przeciwnej stronie drogi). W okolicy dopiero wszyscy powoli się budują, mało zamieszkanych domów.

stoplakowa
14-02-2014, 07:49
Dzień dobry Wszystkim!
My zaczynamy jak tylko pogoda pozwoli. Myślenie o władnym domu zaczęło się w sierpniu 2013. Najpierw była opcja szkieletu z Ibudhaus, ale we wrześniu, po przeczytaniu kilku tematów na forum zrezygnowaliśmy. Pierwsze dokumenty składaliśmy w październiku. Mieliśmy budować Dom przy Cyprysowej 9, ale nasz architekt stwierdził, że przy ilości zmian, jakie chcieliśmy i przy szkodach górniczych, nie opłaca się go kupować. Mamy zatem projekt indywidualny, ale w 80% jak Cyprys właśnie. Pozwolenie mieliśmy 31 grudnia 2013 r. :) Teraz czekamy na kasę i pogodę. Budujemy na Cisówce w Jastrzębiu - pozdrowienia na Bocianków 2014 :D

Przemek_80
14-02-2014, 10:50
Ja również się przywitam :welcome:
Do realizacji na ten rok SSO. PnB już mamy, jesteśmy w trakcie szukania ekipy i kolejnych formalności.
Domek podobny do Praktycznego 4 Domów z Wizją, jednak chcieliśmy zbyt wiele zmian więc zdecydowaliśmy się na indywidualny.
Powierzchnia użytkowa 250m2 (razem z garażem). Ogrzewanie gazowe (zastanawiam się nad wsparciem systemu solarami lub powietrzną pompą ciepła poza sezonem czyli od kwietnia do września). Materiał na ściany silikaty a dach - ceramika albo blacha na rąbek.

Budujemy w okolicy Kielc. Pozdrowienia dla Was :)

lea28
14-02-2014, 14:24
Mam prosbe do Bociankow ktorzy maja projekty indywidualne prosze powiedzcie ile kosztowaly was te projekty .My chcemy budowac Seattle od Lipinskich i niestety jest tyle zmian ze zastanawiamy sie nad indywidualnym dzieki

Maja3m
14-02-2014, 14:49
Ja po znajomości dam 5 tyś, tylko trochę to trwa bo robiony jest po godzinach:)

Kejt_R
14-02-2014, 15:26
Witam Odważnych :)
Również mamy zamiar budować w tym roku wg projektu indywidualnego ( dom z poddaszem bez podpiwniczenia), który jest własnie w fazie końcowej. Projekt indywidualny w końcu zamówiliśmy u znajomej - będzie kosztował ok. 3,5 tys (najtańszy projekt jaki udało nam się "ugadać" miał kosztować 7 tys). Gotowy projekt z przeróbkami wypadał drożej, u Lipińskich dwukrotnie. Nie wiem jak długo potrwa uzyskanie pozwolenia na budowę, od tego będzie zależał moment startu. Ekipę jakąś mamy już na oku, nawet wstępnie umówioną, ale mam wątpliwości czy zdążymy z papierologią urzędniczą. Prąd chcielibyśmy pożyczyć od sąsiada, podłączając własny licznik, ponieważ zwykły prąd jest tańszy od budowlanego. Prawdopodobnie będziemy budować z betonu na klej. W ogrzewaniu mamy zamiar pożenić ogień i wodę, czyli piec na paliwo stałe z podłogówką w całym domu.
Życzę powodzenia wszystkim i proszę o trzymanie kciuków, abyśmy do czerwca zdążyli zastartować :)

monika&bartek
14-02-2014, 15:55
my projekt robiliśmy u znajomego architekta na postawie mati g1 (archipelag) ale powprowadzaliśmy kilka zmian. Zapłaciliśmy 4000 zł (dostaliśmy 1000 zł rabatu)
Dziś na nasze konto wpłynęły pieniążki więc w sumie musimy tylko się zastanowić kiedy chcemy zacząć :)

stoplakowa
14-02-2014, 18:08
Mam prosbe do Bociankow ktorzy maja projekty indywidualne prosze powiedzcie ile kosztowaly was te projekty .My chcemy budowac Seattle od Lipinskich i niestety jest tyle zmian ze zastanawiamy sie nad indywidualnym dzieki
Biuro projektowe wystawiło rachunek na 4300 zł. W skład wchodził projekt indywidualny, załatwianie wszelkich pozwoleń, papierków do pozwolenia na budowę, przystosowanie do szkód górniczych, itp. itd. 31 grudnia zadzwonił do nas projektant i poprosił o odebranie pozwolenia na budowę :)

adi1973
14-02-2014, 20:05
Witam
My też zaczynamy w tym roku . Za projekt indywidualny 7500 z mapami i wszystkimi formalnościami. O pozwolenie budowlane występujemy w przyszłym tygodniu. Wybór wykonawcy i materiałów w toku. Pierwsza łopata myślę ze w maju.

AggaM
14-02-2014, 22:20
Witam :wave: i pozdrawiam z Krakowa.W końcu są Bocianki 2014!!

Nasz projekt to Skarbek Neo z Archetonu.

Od października 2013 walczę z biurokracją,papierkami i innymi niespodziankami ale mam nadzieję, że w czerwcu dostaniemy PnB - w tej chwili architekyt dokonuje adaptacji.Końcem wakacji chcemy wylać fundamenty a w 2015 SSO lub SSZ.

Też mnie przeraża budowa i wszystkei z tym związane konsekwencje, ale kto da radę jak nie my:) Mam nadzieję, że będziemy się tutaj wspólnie dzielić trudami budowy a co za tym idzie nie osiwiejemy:no:

kgbkoc
15-02-2014, 08:32
My mamy projekt indywidualny na podstawie Kasjopea3. Zapłaciliśmy 4300, ale do projektu domu musieliśmy wykonać projekt zjazdu drogowego-600zł oraz przyłącza wod-kan-1900 zł . Jeśli zdecydujemy się na gaz, to projekt będzie kosztował 400zł.

venus_genetrix
15-02-2014, 16:41
Witajcie Kochani! :welcome:
Jak w stopce - budujemy według projektu Muratora M04 w wersji podstawowej. Zaczynamy jak tylko zima odpuści na dobre :yes: Mamy jednak trochę pod górkę, bo nim zaczniemy budowę, musimy najpierw wyburzyć to, co zastaliśmy - a co do remontu się nie nadaje...
Zapraszam do nas, do kibicowania:yes: Czekamy na Wasze rady, pomysły, opinie :)

idka
15-02-2014, 19:06
Pozdrawiamy serdecznie wszystkie Bocianki 2014! Jesteśmy baaardzo zadowoleni, że my także możemy niedługo... Budowę zaczynamy, jak tylko papiery nabiorą mocy urzędowej, a na konto wpłynie kasa :) Z miasta przeprowadzamy się na wieś (Tarnowa Łąka), gdzie z okien będzie widok na pola, sarny i dziki -jakieś- będą ryły pod naszym dębem :)
Projekt już prawie gotowy -indywidualny (ma być dom w charakterze wiejski, a nie żaden dworek dla mydelklas :))))
Niestety, jesteśmy w tyle z firmami - plis, pomóżcie.... Sorki za infantylne pytanie, ale nie rozumiem jednego - jak daleko firmy budowlane dojeżdżają do inwestorów? niektórzy wybierają podwykonawców z całej Wielkopolski - czy oni dojeżdżają?
podpowiedzcie, jak szukać dobrych wykonawców z okolic Leszna w Wielkopolsce?

kgbkoc
15-02-2014, 19:35
Do nas będą dojeżdżać 50km, w kuj-pom.

AggaM
16-02-2014, 15:53
Idka- wejdź sobie na białą listę tu na muratorze, poszukaj, pewnie wychaczysz jakąś fajną ekipę z Twoich okolic.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?20653-Wielkopolska-bia%C5%82a-lista-solidnych&highlight=bia%C5%82a+lista+wielkopolska

idka
16-02-2014, 18:37
Dzięki za podpowiedź, już dzisiaj przeglądałam. Dużo firm ma podane tylko telefony, nie wiem skąd są. Jeżeli firma jest 100-200 km od mojego miejsca zamieszkania, to są dwie możliwości - albo codziennie dojeżdżają, albo gdzieś nocują... Jak to było u Was? Dziękuję z góry za odzew!:D

Anek93
17-02-2014, 14:34
Witam,
my także chcemy na wiosnę rozpocząć budowę domu. Nasz projekt to: Zadbany c138a. Budujemy w okolicach Bielska-Białej. Życzę wszystkim budującym powodzenia w tym roku :)

leśnapani
17-02-2014, 16:22
Witam, co prawda nie wiem czy pasuję do grupy, bo naszą połowe bliźniaka buduje lokalny deweloper, ale ponieważ dom jeszcze nie stoi - mamy możliwość ingerencji w projekt i bycia obecnym na kazdym etapie budowy. Z czego zamierzamy skwapliwie korzystać :p
Wczoraj uswiadomiłam sobie jaki ogrom pracy nas czeka, ile jeszcze nie wiemy no i przede wszystkim - ile to wszystko nas naprawdę wyniesie...no i ogarnęła mnie lekka panika i mysl o wymiksowaniu się z tego szaleństwa :sick: Mam nadzieje jednak, że wkrótce otrząsnę się z tego szoku i wroci dawna euforia.
A budujemy się pod Poznaniem. Będzie to nasz pierwszy - i oby - ostatni raz.

k0nficjusz
17-02-2014, 20:01
Cześć,

Witam wszystkim, również z żoną zaczynam budowę w tym roku, a dokładniej na dniach.
W tym miesiącu planowane są wykopy, na przyszły miesiąc jak pogoda pozwoli stan zerowy, a reszta mam nadzieję że pójdzie z górki.

Projekt jest indywidualny (ktoś pytał o cenę 4500zł)
Jedyny problem, który nas spotkał to ogrzewanie. Niestety nie mamy funduszy na PC, brak gazu więc pozostaje ekogroszek lub pelet(tutaj jeszcze nie wiemy, może się ktoś wypowie jak to u siebie rozwiązał)

AggaM
17-02-2014, 22:05
Coraz nas więcej, a myślałam o sobie, że nawiedzona jestem, że się w budowę domu pcham teraz, jak wszystkie programy dofinansowań i odliczenia vatu przegapiłam... :bash: ale cóż, mam nadzieję, że powoli, powoli a do przodu będzie szło;-)

tomlesz
18-02-2014, 05:12
Witam wszystkich
My również planujemy rozpocząć budowę w tym roku. Projekt indywidualny - projektuje pracowania z Redy.
Materiał BK400. Dom parterowy z użytkowym poddaszem.
Życzę wytrwałości.
Pozdrawiam
Tomek

kgbkoc
18-02-2014, 20:23
AggaM możesz kupować materiały przez firmę budowlaną i VAT będzie 8%.

rafalisko30
18-02-2014, 20:38
AggaM możesz kupować materiały przez firmę budowlaną i VAT będzie 8%.

Dużo firm budowlanych na to pójdzie? Proszę o info, kto odlicza ten Vat. Czy nie firma budowlana?
Ja zaczynam w okolicach Bielska-Białej, ale dopiero w drugiej połowie roku. Projekt Marysia z HB Studio. Obecnie papierologia i zmiany w projekcie.

kgbkoc
18-02-2014, 21:28
Firma kupuje materiał na siebie z 23% vat, później występuje o jego zwrot do US. A Tobie najczęściej odliczają tą różnicę od robocizny. Firma budowlana musi być tzw vat'owcem, czyli płacić VAT a nie ryczałt. Tak to z grubsza wygląda.

connecTOMEK
19-02-2014, 10:40
jak by co.....
ja tu co prawda nowy.....ale w branży od 1997.....
jeśli mogę pomóc.....trochę kontaktów się uzbierało......pracuję z materiałami budowlanymi, wykonawcami już sporo czasu.....
pozdrawiam

connecTOMEK
19-02-2014, 10:45
co do watu......
to proste......
firma powinna wystawić wat....8 %.......kupując materiały budowlane na siebie - płaci wówczas 23 %......wat zwraca firmie urząd skarbowy.....a Klient ma rabat o kwoty na fakturze...(materiał + robocizna) ponieważ wat jest 8% ........zamiast 23%
wystarczy się umówić albo z wykonawcą albo z dostawcą.....na kogo mają być wypisane materiały....ale istotne....firma musi być watowcem....
pozdrawiam

CasaD
19-02-2014, 13:08
Ja co prawda od roku podczutuje forum, nawet mielismy nadzieje zaczac w 2013 ale jednak 2014 jest bardziej prawdopodobny.
Domykamy wlasnie projekt i mam nadzieje z koncem miesiaca udamy sie do Starostwa po PnB. Oby sie udalo.
Projekt indywidualny.

AggaM
19-02-2014, 21:26
firma powinna wystawić wat....8 %.......kupując materiały budowlane na siebie - płaci wówczas 23 %......wat zwraca firmie urząd skarbowy.....a Klient ma rabat o kwoty na fakturze...(materiał + robocizna) ponieważ wat jest 8% ........zamiast 23%ale istotne....firma musi być watowcem

AggaM możesz kupować materiały przez firmę budowlaną i VAT będzie 8%.

Dziękuję za podpowiedzi. Jeszcze nie mamy ekipy, ale wezmę Wasze sugestie pod uwagę.

A powiedzcie mi drogie Bocianki jak z wynagrodzeniem dla kierownika budowy i ekip budowlanych- jakie ceny Wam zaproponowano.
My na razie rozmawialiśmy z dwoma kier. bud- 1900 zł i 2000 zł- takie stawki za prowadzenie budowy.
Co do ekip- nasz domek ma 164,4 m2 netto: 101,6 m2 użytkowej + garaż i pom. gosp. - dach dwuspadowy+ dwa okna dachowe, zero jaskółek itp. - jedna ekipa wyceniła robociznę - fundamenty po dach SSO - 40 tyś./całość
druga 38 tyś/ całość. Jakie u Was stawki się szykują?

Kejt_R
20-02-2014, 07:19
Coraz nas więcej, a myślałam o sobie, że nawiedzona jestem, że się w budowę domu pcham teraz, jak wszystkie programy dofinansowań i odliczenia vatu przegapiłam... :bash: ale cóż, mam nadzieję, że powoli, powoli a do przodu będzie szło;-)

Różne są motywacje działań ludzkich, to tak jakby rodzić dzieci dla becikowego :))))
Ześmiałam się jak pszczoła, dzięki :D

monika&bartek
20-02-2014, 09:01
Naszym kierownikiem budowy jest znajomy moich rodziców więc policzy nas taniej więc ciężko mi powiedzieć jaka stawka jest ok.
Zbrojenie - emerytowany budowlaniec wujek męża więc idziemy po kosztach
Mury - szukamy aktualnie dobrych murarzy, w przyszłym tygodniu mamy się spotkać z jedną ekipą
Dach - mamy firmę zaklepaną, póki co czekamy na wycenę (dwuspadowy 5 okien, plus garaż z 2 oknami)

jeśli pogoda dopisze w przyszłym tygodniu geodeta wytycza nam na działce dom i wjeżdżamy z koparką :D

aniadobrawa
20-02-2014, 09:13
Witam, my rownież zaczynamy wszystko już tuż tuż, ale zawsze jednak coś, stad moje pytanie do Was. Moze będziecie w stanie polecić dobrego kierownika budowy z okolic Kołobrzeg, Gryfice, Kamień Pomorski. Budowa w miejscowości Trzebusz. Pozdrawiam Wszystkich i życzę dużo cierpliwości ������

natjusia
20-02-2014, 10:17
Witam,
i my planujemy budowę domu w tym roku w Tychach.
Projekt indywidualny opracowywany przez Abakon (Bielsko-Biała), jeśli z nimi będziemy kontynuować budowę to koszt projektu wejdzie w cenę budowy. :)
Technologia - prefabrykowane ściany keramzytowe Praefa, dom parterowy z poddaszem użytkowym do około 110 m2.

Aktualnie dopracowywujemy projekt indywidualny, czyli jeszcze 3 miesiące na biurokracje i będzie można późną wiosną ruszyć.
Pozdrawiam wszystkie Bocianki :)

Wojak65
20-02-2014, 10:24
Do tych co czekają na wiosne : zaczynacie już czy jeszcze czekacie ?

Ja bym juz murował ale moja ekipa twierdzi że jeszcze może być mróz, w specyfikacji cienkiej zaprawy jest min. temp. +5 stopni...

kasiekkk
20-02-2014, 11:23
My jeszcze czekamy bo na działce trochę mokro :(

kgbkoc
20-02-2014, 19:47
My wycięliśmy drzewa , koparka wyrównała teren, w przyszłym tyg. robimy ogrodzenie, 1go mamy wytyczenie domu i zaczynamy w pierwszym tyg. marca. To taki prezent, bo 5go mam urodziny;-)

BorÓwki14
20-02-2014, 21:21
A my jutro składamy wniosek o kredyt => Trzymajcie KCIUKI!!! :D
Jak dobrze pójdzie to do 3 tygodni będzie decyzja i juz nic nas nie powstrzyma, żeby zacząć budowę!:cool:
Wtedy początkiem kwietnia zrobimy wjazd na naszą działeczke, a końcem zaczniemy kopać, jak tylko wykonawca bedzie terminowy.




co do watu......
to proste......
firma powinna wystawić wat....8 %.......kupując materiały budowlane na siebie - płaci wówczas 23 %......wat zwraca firmie urząd skarbowy.....a Klient ma rabat o kwoty na fakturze...(materiał + robocizna) ponieważ wat jest 8% ........zamiast 23%

connecTOMEK - jesteśmy po rozmowach z kilkoma wykonawcami i wniosek nasuwa się jeden=> odkąd zlikwidowana została ulga budowlana na materiały, bardziej opłaca się wziąć sprawdzonego wykonawce, z materiałami budowlanymi (oczywiście z podpisana umową ze wszystkimi szczegółami), niż wykonawce któremu zapłacimy za robociznę, a kupno materiałów będzie po naszej stronie.

Bocianki, macie jakieś sugestie/doświadczenia??:confused:

BiurowySterfan
21-02-2014, 13:01
Trzymam kciuki, z tego co się orientowałem, to na dom nie ma ostatnio problemów :)

BorÓwki14
21-02-2014, 16:18
Trzymam kciuki, z tego co się orientowałem, to na dom nie ma ostatnio problemów :)
DZIEKI!!
Na razie złożyliśmy wniosek, Pani z Banku mowila ze nie powinno być problemów, wiec czekamy do 3 tygodni na decyzje.

W miedzy czasie okazało sie ze nasz wykonawca za 2 tygodnie juz moze zrobic nam wjazd, wiec przesuwamy plany na wczesniejsze terminy o 1 miesiac! Jak wszystko dobrze sie ulozy to koncem marca bedziemy robic stan ZERO:lol2:

AggaM
22-02-2014, 09:14
Różne są motywacje działań ludzkich, to tak jakby rodzić dzieci dla becikowego :))))
Ześmiałam się jak pszczoła, dzięki :D

Haha, no rzeczywiście tak to zabrzmiało;-) nie to miałam na myśli;-) Pozdrawiam z Krakowa!

Kejt_R
22-02-2014, 12:12
Haha, no rzeczywiście tak to zabrzmiało;-) nie to miałam na myśli;-) Pozdrawiam z Krakowa!

Ale wyszło dobrze !
Swoją drogą, podczas tej całej ekwilibrystyki z załatwianiem spraw urzędowych w związku z budową, do której zmusza nas państwo, naszła mnie refleksja. Człowiek świadomy tego wszystkiego musi mieć jakiś defekt umysłowy, porywając się na budowę :p Pan w Enerdze mnie natchnął wczoraj...
Również pozdrawiam :))

Kejt_R
22-02-2014, 12:19
A my jutro składamy wniosek o kredyt => Trzymajcie KCIUKI!!! :D
Jak dobrze pójdzie to do 3 tygodni będzie decyzja i juz nic nas nie powstrzyma, żeby zacząć budowę!:cool:
Wtedy początkiem kwietnia zrobimy wjazd na naszą działeczke, a końcem zaczniemy kopać, jak tylko wykonawca bedzie terminowy.




connecTOMEK - jesteśmy po rozmowach z kilkoma wykonawcami i wniosek nasuwa się jeden=> odkąd zlikwidowana została ulga budowlana na materiały, bardziej opłaca się wziąć sprawdzonego wykonawce, z materiałami budowlanymi (oczywiście z podpisana umową ze wszystkimi szczegółami), niż wykonawce któremu zapłacimy za robociznę, a kupno materiałów będzie po naszej stronie.

Bocianki, macie jakieś sugestie/doświadczenia??:confused:

Ja mam doświadczenia kogoś z rodziny, kto buduje od niedawna dom, rzeczywiście to wygodne i ekonomiczne zakupy. Firma budowlana kupuje, na bieżąco się rozlicza, ma też jakieś rabaty w hurtowniach..

BorÓwki14
22-02-2014, 19:47
Kejt_R, zdecydowaliśmy się wziać ekipe z materiałem.
Ustaliliśmy material z którego chcemy SSO, a w przypadku gdybyśmy zmienili decyzje i chcieli np. "mieć okna ze złota" itp. to bedziemy dopłacać. Na dzien dzisiejszy takich zmian nie przewiduje :P

wierka
22-02-2014, 20:15
witam wszystkich


Człowiek świadomy tego wszystkiego musi mieć jakiś defekt umysłowy, porywając się na budowę :p Pan w Enerdze mnie natchnął wczoraj...
ciekawe ... czy mamy defekty umysłowe ??? a może jesteśmy nieświadomi co nas czeka :DDD


chciałabym już coś robić. :) :)
ale jeszcze trochę.
Pierwsza czynność to przesadzenie drzewa. :) z obecnego podwórka na nowe. :)
czeka nas nie lada wyzwanie, bo to już ośmioletni klon.

torzyn
23-02-2014, 11:27
Witamy
W tym roku planujemy rozpocząć budowę "Domu pod wierzbą" chcemy skorzystać z programy MDM W chwili obecnej jesteśmy w trakcie czekania na projekt z pracowni Archon (początek kwietnia) z racji ze jest to nowy projekt. Działka pow. 605m2 w kwadracie oddalona o 10km od Szczecina. CZy znajdzie się też ktoś zainteresowany tym projektem w celu wymiany doświadczenia?
Pozdrawiam

Kejt_R
23-02-2014, 15:22
ciekawe ... czy mamy defekty umysłowe ??? a może jesteśmy nieświadomi co nas czeka :DDD

Wierka, możliwe że obie te rzeczy jednocześnie, okaże się niebawem :D

Borówki, słuszna decyzja. Moglibyście w trakcie zrelacjonować, jak to w praktyce u Was wygląda.
Czy podpisujecie umowę z ekipą?

BorÓwki14
23-02-2014, 21:42
Kejt_R już pisze: obowiązkowo podpisaliśmy umowę, mimo że wykonawca jest sąsiadem mojej dobrej koleżanki.
Wcześniej mieliśmy wycenę budowy z materiałami. Wzięliśmy wiec naszego KierBuda (czyli mojego teścia :) ) i pojechaliśmy do wykonawcy.
Panowie omówili sobie co nieco i widzieliśmy po minie ze umowę można podsiać ;)
Dobrze mieć papierek, żeby uzgodnić najważniejsze rzeczy np. materiały z jakich chcesz, cenę za m2 dachówki, okna do jakiej kwoty itp. To nam dało jeszcze możliwość wyboru, a w razie jak będziemy chcieli coś droższego to dopłacimy. Papierek zabezpiecza i nas i wykonawce i to jest fair :cool:

ALABASTROWA
24-02-2014, 10:18
Witam Wszystkim:D:D.Planowana budowa naszego upragnionego domku w okolicach czerwca,jak wszystko dobrze pójdzie.Będziemy budować dom przy ALABASTROWEJ 4,pozwolenie dostaliśmy w tamtym tygodniu,teraz będziemy załatwiać formalności kredytowe i zaczynam się rozglądać za ekipą budowlaną. Trochę mam stracha,jak to wszystko pójdzie,bo mąż pracuje zagranicą i wszystko ja załatwiam.Buduje w okolicach Rzeszowa,pozdrawiam wszystkich :rolleyes:

MadziulaPM
24-02-2014, 10:42
Witajcie Bocianki!! :wave:
I my dołączamy do grona budujących w tym roku:)

Projekt indywidualny na podstawie projekciku Klaudia II "lustro" pracownia Dom Dla Ciebie


Projekcik sie rysuje- na dniach ma nam rodzinna pani architekt przesłać:)
Działeczka - w najbliższym czasie dogrywamy jedynie notariusza:)
Pomiary geodezyjne działki i istniejących zabudowań już zrobione
Mapka do celów projektowych do odebrania w tym tygodniu:)
Warunki zabudowy są


Wiosną gdy już dokumentacja będzie staramy sie o Pozwolenie na budowę i...
JESIENIĄ ZACZYNAMY :)

W tym roku w planach piwnica z własnych środków:)

Zima 2014/2015 staramy się o kredycioch na resztę i..
Wiosna 2015r. stan surowy otwarty
do zimy stan surowy zamknięty + instalacje
zima 2015/2016- wykończeniówka

2016r. wprowadzamy się:)

Plan jest jak będzie czas pokaże:)

Mąż w sezonie wiosna-jesień za dużo robić nie może ( sam ma sezon na pracę;)) wiec wykończeniówka i instalacje wieczorami jesiennymi dopiero+ zima:)
Budowa systemem gospodarczym ( mąż cieśla/dekarz, hydrauliką tez się para i wykończeniówkami + mebelki robi, wiec dużo sami chcemy zrobić-czyt. głównie on)

Miała być szkieletówka, lecz będzie tradycyjnie- pewnie suporex.
Daszek w marzeniach dachówka, w realu pewnie wyjdzie blachodachówka( docelowo chcemy wszystkie zabudowania gospodarcze w obrebie działki nakryć tym samym, a jest tego troooszkę....)

Budujemy w pobliżu Białej Podlaskiej ( lubelskie)

pozdrawiamy ciepło wszystkich!!

wiollka86
24-02-2014, 12:02
Witam,
również dołączam do osób zaczynających w tym roku.
Budujemy z mężem dom wg projektu "Dom w Złoci" Archonu w wersji lustrzanej. Planowany start 17.03.2014r. Wszystkie pozwolenia już są, jutro dociągają mi wodę na działkę, prąd jest. Firma załatwiona, planujemy wprowadzenie się na święta Bożego Narodzenia, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem :)
Budowa w Kędzierzynie-Koźlu :)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich :)

wiollka86
24-02-2014, 12:05
Witam Wszystkim:D:D.Planowana budowa naszego upragnionego domku w okolicach czerwca,jak wszystko dobrze pójdzie.Będziemy budować dom przy ALABASTROWEJ 4,pozwolenie dostaliśmy w tamtym tygodniu,teraz będziemy załatwiać formalności kredytowe i zaczynam się rozglądać za ekipą budowlaną. Trochę mam stracha,jak to wszystko pójdzie,bo mąż pracuje zagranicą i wszystko ja załatwiam.Buduje w okolicach Rzeszowa,pozdrawiam wszystkich :rolleyes:


Witam,
mój mąż również pracuje za granicą i podobnie jak u Ciebie wszystko załatwiałam sama- od zakupu działki, przez wybór projektu, po wszelkie formalności związane z pozwoleniem na budowę oraz kredyt :) Na pewno czeka Cię wiele formalności przy kredycie z dochodami z zagranicy, wiem bo różne szopki przeszłam z bankami ale w końcu się udało :) Trzymam kciuki :)
Pozdrawiam

ALABASTROWA
24-02-2014, 18:01
Chciałam zapytać,wiollka 86,czy będą potrzebne tłumaczenia przez przysięgłego dokumentów do kredytu,pozdrawiam

wierka
24-02-2014, 18:06
Alabastrowa - pytasz, wiollki, ale ja Ci odpowiem. Pracuję w banku, kredyty mieszkaniowe są mi bliskie.
tak wszystkie dokumenty wytworzone za granicą, muszą być przetłumaczone.


Projekt Dom przy alabastrowej - to był mój pierwszy typ. :)

wiollka86
24-02-2014, 18:58
Chciałam zapytać,wiollka 86,czy będą potrzebne tłumaczenia przez przysięgłego dokumentów do kredytu,pozdrawiam

Niestety tak jak wspomniano wczesniej konieczne są tłumaczenia. Ja wydalam na tlumaczenia ok. 1000zl. :/ ale chyba warto :)

ditomasso
24-02-2014, 21:12
Witaj! My też zaczynamy, w technologii Praefa. Wprawdzie okolice Torunia, firma Expobud. Metraż też 110m :) Natomiast projekt nie jest indywidualny, spodobał nam się ich gotowiec, trochę tylko modyfikujemy.
Powodzenia :bye:

MadziulaPM
25-02-2014, 07:37
Wierko, mam pytanko a bardziej prośbę o pomoc :) napisałam Ci PW :):bye:

Effka23
25-02-2014, 12:39
Witam wszystkich :)
My jesteśmy dopiero na etapie adaptacji projektu - po długich rozważaniach (prawie 1,5 roku) wybraliśmy projekt Jaśmin z pracowni Krajobrazy.
http://www.quattrodomy.com.pl/Projekt/Widoki?id=jasmin
Powodem wyboru takiego projektu jest działka w kształcie litery L, w głównej części, nadającej się na budowę - szerokość 20 m, głębokość 42 m, więc wiele projektów po prostu odpadło, bo sienie mieściło. Wjazd od strony zachodniej. No i prosta forma, dach dwuspadowy i garaż - jak dla mnie niezbędny.
Jedyną ekstrawagancją jest wykusz, osobiście mnie trochę przeraża, ale myślę, że damy radę :yes:
W rozmowie z architektem adaptującym zadałam sobie sprawę, że poprawki, które sobie wymyśliliśmy wcale nie ulepszą projektu, a tylko skomplikują dodatkowo sam proces adaptacji i realizacji, więc właściwie zostawiliśmy go w oryginalnej formie (likwidujemy jedynie przejście z kuchni do pomieszczenia gospodarczego.
Wniosek o pozwolenia na budowę będziemy składać w połowie kwietnia. Budowa na raty, systemem gospodarczym z ekipami do pewnych robót, z kredytem zamierzamy się wstrzymać jak długo się da i budować z oszczędności i z tego, co się zarobi. Budować będziemy ja, mąż i wynajęty majster, chcemy też wziąć jako kierownika budowy naszego pana konstruktora - architekta, który ma duże doświadczenie i wiele budów już zrealizował, akurat na nim nie chcemy oszczędzać. Oczywiście głównym motorem budowlanym jestem ja, mąż trochę przerażony o tym słucha, ale zgadza się i mówi, że zrobi wszystko, co mu powiem :cool:, no i mieszkać gdzieś trzeba. Dodam, że działkę dostaliśmy w miejscowości, w której za m2 działki 150 zł to nie jest tak dużo, więc to mamy z głowy. Moja skromna osoba to dziecko budowy - lata 80-te, rodzice budują mozolnie
Zamierzamy zacząć jesienią - w październiku i zrealizować stan 0. Jest to spowodowane moją pracą - pracuję w branży turystycznej, na jesień ptaki wracają do gniazd i zaczynają coś robić.
Jak na razie robimy papiery - i to już czasem jest orka na ugorze - ale o tym może już opowiem, jak się dorobię własnego dziennika budowy :)

Lapeno
25-02-2014, 13:22
Zaczynamy!
Mamy PnB, ekipa można powiedzieć, że wybrana. Będą budowali pod klucz. Mam nadzieję, że się uda.
Po cichu liczę, że się wprowadzimy na gwiazdkę tego roku.

MadziulaPM
25-02-2014, 17:10
Effka, my też wąskodziałkowcy, a takie fajne domki są na szerokie działki!!

Będziemy pewnie razem startować- chcemy jesienią mieć stan 0 i też z własnych środków, tylko u nas mąż- główny wykonawca ma pracę sezonową ( dekarz ) i niestety dopieor jesienią ma zaplanowaną przerwę na murowanie:)
Też jesteśmy na etapie adaptacji projektu i przed nami papierkowa robota:)

Lapeno, super, trzymam kciuki byście do gwiazdki zdążyli.

ALABASTROWA
25-02-2014, 17:54
Alabastrowa - pytasz, wiollki, ale ja Ci odpowiem. Pracuję w banku, kredyty mieszkaniowe są mi bliskie.
tak wszystkie dokumenty wytworzone za granicą, muszą być przetłumaczone. Jeśli mogę zapytać wierka jakie dokumenty będą potrzebne z pracy zagranicą do kredytu.pozdrawiam

wierka
25-02-2014, 18:35
różne banki mogą mieć różne wymagania.

ogólnie:
- pozwolenie na pracę - oczywiście jeśli w danym kraju jest wymagane
- umowa o pracę/kontrakt
- zaświadczenie o zarobkach z 12 miesięcy - informacje na zaświadczeniu takie samo jak na polskim formularzu - czyli od - do kiedy zatrudniony, ile zarobków, koniecznie informacja o dochodzie netto, na jakim stanowisku, czy dochody są obciążone, czy pracownik jest w okresie wypowiedzenia, czy firma jest w upadłości.
- wyciąg z konta, na które są przelewane pieniądze z wynagrodzenia
- raport kredytowy z danego kraju - odpowiednik polskiego raportu z Biura Informacji Kredytowej

oczywiście wszystko przetłumaczone, nawet wyciągi bankowe :)

ALABASTROWA
25-02-2014, 19:05
Dzisiaj się załamałam będąc u architekta,wyobraźcie sobie,pokazałam mu ta decyzję wydaną przez gminę,a on mi mówi,ze oni mi pozwolili z całości działki,wybudować dom tylko na 30 %,a 70 % to wskaźnik powierzchni biologicznej czynnej,masakra jakaś,myślałam,ze mnie szlag trafi.Na dom tylko kawałeczek,a na zieleń większość działki,dlaczego? No i dodał,że mój projekt wybrany domu się zmieści,ale na styk i o żadnym powiększeniu ścian ,nie ma mowy.Czy mogli się pomylić.:confused:

ALABASTROWA
25-02-2014, 19:06
Dzięki wierka za odpowiedź:D

m*kasia
25-02-2014, 19:25
Witam,
I ja dopinam się do bocianków 2014.

W telegraficznym skrócie jakie mamy plany, jakie możliwości, a jakie marzenia.

Więc tak, nasz wyśniony, wymarzony projekt, to lustrzana wersja projektu Dominik z pracowni Dom Dla Ciebie.

http:// http://www.domdlaciebie.com.pl/projekty-domow-parterowych-z-poddaszem-uzytkowym/dominik,568,lustro.html (http://www.domdlaciebie.com.pl/projekty-domow-parterowych-z-poddaszem-uzytkowym/dominik,568,lustro.html)

Projekt ten jako jedyny spośród oglądanych (a jak chyba wszyscy oglądaliśmy ich tysiące) spełniał wszystkie wymagania, czyli:
- budynek z poddaszem,
-powierzchnia użyt. do 95 m2 (mamy 91.5)
- garaż w bryle, niedoklejony,
- przejście z garażu bezpośrednio do domu (wiem, są w tym temacie różne opinie),
- gabinet na parterze,
- spiżarka,
- możliwość wyodrębnienia pralni (w naszym przypadku podział łazienki na piętrze)
- poza tym prosta bryła budynku, ograniczona ilość okien i nieskomplikowany dach.

Skąd takie założenia... a no budujemy bez kredytu (póki się da), metodą gospodarczą, ekipa tylko do dachu i tynków (mąż się netbeta naczytał), więc musi by tanio i prosto i jednostajnie.

Co już mamy:
- działkę,
- projekt,
- mpzp,

Na chwilę obecną czekamy na mapkę do celów projektowych, która ma dotrzeć do nas w przyszłym tygodniu. Badanie gruntu umówione na drugi tydzień marca ;)

Wielkich zrywów nie przewidujemy, budowa będzie rozciągnięta w czasie, dajemy sobie 5 lat, czyli tak dość przyzwoicie wg mnie. W tym roku mają stanąć fundamenty i wszystko co z nimi związane (izolacje itp, idt). Wszystkim budującym życzę samych prostych murów ;p

idka
25-02-2014, 20:15
Witam tu Idka. Ale wycięłam, rodzince numer ..:)
Pisałam Wam, że papiery w trakcie, wszystko w urzędach złożone, czekamy na odpowiedź , a tu nagle...
Pojawia się działka do sprzedania, w miejscu, o którym po nocach marzyłam... Na końcu wsi, na polanie z trzech stron okolonej lasem.
No i uparłam się, dzisiaj podpisaliśmy umowę i przenosimy projekt domu na nową działkę!!
Biegałam zaraz po urzędach, ale po pierwszych papierach czuję się już tam jak u siebie :))
Czas oczekiwania na papiery tylko trochę się przedłuży, bo była właścicielka miała już pozwolenie na budowę domu o tych samych gabarytach jak nas planowany! Wystarczy przenieść papiery...
Pozdrawiam wszystkie Bocianki - cała szczęśliwa inwestorka

Effka23
25-02-2014, 20:58
Dzięki Madziula PM:)
Przejrzałam wasz projekt - jest ciekawy, ma fajne detale, chociaż jak piszesz, niektóre z nich mogą trochę pokomplikować budowę. Sądzę, że każdy dom, projekt to jakieś odbicie charakteru, osoby, która go buduje, pracuje nad nim. Więc - niech ściany rosną :D
Zazdroszczę ci męża dekarza, mój niestety nie ma w ogóle zmysłu technicznego, to ja jestem tutaj od spraw technicznych, budowlanych, on chętnie pomoże:)

Lapeno
25-02-2014, 21:31
Zaczyna się jazda. Jeszcze nic się nie wydarzyło "w realu" a ja już mam tzw. rajze-fiber. Czytam forum w jedną i drugą, rzucam się jak szalony. Masakra!

monika&bartek
25-02-2014, 22:56
Witam wszystkich nowych budujących.
U nas do przodu, jutro na działce montujemy blaszak i jeśli dobrze pójdzie od razu w środku skrzynkę na prąd elektryk już zamówiony :)

Orientowaliście się ile +/- biorą w tym sezonie murarze? Nas wyceniono przy domu http://pracownia-projekty.dom.pl/ac_mati_g1.htm (z tym, że garaże są 2, a pomieszczenie gospodarcze przeniesione do piwnicy pod garażem) więc pow. użytkowa skoczyła do ok 150 m kw.
piwnica - 10 800
parter - 9 400
poddasze - 5000
kominy - 2000
i tak dumamy czy nie za dużo


Wiem, ze nas bocianków dużo i ciągle się nie mogę nadziwić że tyle ludzi buduje, koszty mnie przerażają, ale damy radę. My koniecznie chcemy kupić materiały jeszcze w tym miesiącu (tzn złożyć zamówienie w firmie a do odbioru w odpowiednim czasie) bo od marca podobno część materiałów ma iść do góry. Taką informację uzyskaliśmy w 3 różnych firmach

m*kasia
26-02-2014, 07:22
Wiem, ze nas bocianków dużo i ciągle się nie mogę nadziwić że tyle ludzi buduje, koszty mnie przerażają, ale damy radę.

Wiesz, w weekend byliśmy z mężem na giełdzie domów i mieszkań, ceny są tak kosmiczne (i to za byle klitkę na końcu świata z 3 arową działką), że budowa jest jedyną sensowną alternatywą ;)

Kejt_R
26-02-2014, 08:12
Dzisiaj się załamałam będąc u architekta,wyobraźcie sobie,pokazałam mu ta decyzję wydaną przez gminę,a on mi mówi,ze oni mi pozwolili z całości działki,wybudować dom tylko na 30 %,a 70 % to wskaźnik powierzchni biologicznej czynnej,masakra jakaś,myślałam,ze mnie szlag trafi.Na dom tylko kawałeczek,a na zieleń większość działki,dlaczego? No i dodał,że mój projekt wybrany domu się zmieści,ale na styk i o żadnym powiększeniu ścian ,nie ma mowy.Czy mogli się pomylić.:confused:

Alabastrowa, niestety ja też mam takie proporcje powierzchni zabudowanej do biologicznie czynnej. To chyba zależy od gminy. U mnie akurat to nie problem, bo działka spora, dom się zmieści na spokojnie, a zieleń kocham.
PS: domy przy Alabastrowej były pierwszymi, które zwróciły moją uwagę, gratuluję wyboru :)

Kejt_R
26-02-2014, 08:17
Witam tu Idka. Ale wycięłam, rodzince numer ..:)
Pisałam Wam, że papiery w trakcie, wszystko w urzędach złożone, czekamy na odpowiedź , a tu nagle...
Pojawia się działka do sprzedania, w miejscu, o którym po nocach marzyłam... Na końcu wsi, na polanie z trzech stron okolonej lasem.
No i uparłam się, dzisiaj podpisaliśmy umowę i przenosimy projekt domu na nową działkę!!
Biegałam zaraz po urzędach, ale po pierwszych papierach czuję się już tam jak u siebie :))
Czas oczekiwania na papiery tylko trochę się przedłuży, bo była właścicielka miała już pozwolenie na budowę domu o tych samych gabarytach jak nas planowany! Wystarczy przenieść papiery...
Pozdrawiam wszystkie Bocianki - cała szczęśliwa inwestorka

Idka, a rodzina zawału nie dostała?::))) Niezła z Ciebie zamiatara ! Gratuluję :D

Kejt_R
26-02-2014, 08:20
Zaczyna się jazda. Jeszcze nic się nie wydarzyło "w realu" a ja już mam tzw. rajze-fiber. Czytam forum w jedną i drugą, rzucam się jak szalony. Masakra!

Lapeno, wyluzuj,bo Cię zjedzą nerwy. Tu trzeba dużo cierpliwości i rozwagi, żadnych gwałtownych ruchów.
Policz do stu i powodzenia życzę w realizacji planów!
Pozdrawiam :)

Wojak65
26-02-2014, 09:20
Witam wszystkich nowych budujących.
U nas do przodu, jutro na działce montujemy blaszak i jeśli dobrze pójdzie od razu w środku skrzynkę na prąd elektryk już zamówiony :)

Orientowaliście się ile +/- biorą w tym sezonie murarze? Nas wyceniono przy domu http://pracownia-projekty.dom.pl/ac_mati_g1.htm (z tym, że garaże są 2, a pomieszczenie gospodarcze przeniesione do piwnicy pod garażem) więc pow. użytkowa skoczyła do ok 150 m kw.
piwnica - 10 800
parter - 9 400
poddasze - 5000
kominy - 2000
i tak dumamy czy nie za dużo


Wiem, ze nas bocianków dużo i ciągle się nie mogę nadziwić że tyle ludzi buduje, koszty mnie przerażają, ale damy radę. My koniecznie chcemy kupić materiały jeszcze w tym miesiącu (tzn złożyć zamówienie w firmie a do odbioru w odpowiednim czasie) bo od marca podobno część materiałów ma iść do góry. Taką informację uzyskaliśmy w 3 różnych firmach


monika&bartek
Te koszty ktore podalas to nie sa jakies wielkie, parter + poddasze za 15k to normalna cena,
Ja jestem umowiony z moja ekipa za SSO (bez fundamentow, bo te robilem sam) na 30 000, wiec wyjdzie podobnie jak u ciebie

Lapeno
26-02-2014, 09:38
monika&bartek
Te koszty ktore podalas to nie sa jakies wielkie, parter + poddasze za 15k to normalna cena,
Ja jestem umowiony z moja ekipa za SSO (bez fundamentow, bo te robilem sam) na 30 000, wiec wyjdzie podobnie jak u ciebie

Ja ma propozycję - 35k za SSO (od fundamentów po dach + klinkier na tarasie i przed wejściem). Z materiałami policzył całość na 190 tys. + VAT, ale tutaj wchodzi w grę kwestia doboru materiałów, technologi itp.

Proponował, że może być taniej (jakieś 20 tys.), ale wtedy gdy: dachówka zwykła nie karpiówka, nie płyty OSB ale folia na dach, nie keramzyt ale piach.

wierka
26-02-2014, 11:22
mnie jedna firma zaproponowała wybudowanie sso za 73 tys netto + materiały. :jawdrop:

Wojak65
26-02-2014, 12:38
Ja ma propozycję - 35k za SSO (od fundamentów po dach + klinkier na tarasie i przed wejściem). Z materiałami policzył całość na 190 tys. + VAT, ale tutaj wchodzi w grę kwestia doboru materiałów, technologi itp.

Proponował, że może być taniej (jakieś 20 tys.), ale wtedy gdy: dachówka zwykła nie karpiówka, nie płyty OSB ale folia na dach, nie keramzyt ale piach.

Lapeno no to powiem ci ze cene za SSO masz baaardoz dobra, jak widzisz powyzej wierka ma 73 000 !!!
Ogolnie jak wiadomo to wszystko zalezy od wielu czynnikow tj: wojewodztwo (slaskie, mazowieckie to jedne z drozszych), projekt domu, ale jak dla mnie 73kPLN to delikatne przegiecie...

MadziulaPM
26-02-2014, 14:07
Dzięki Madziula PM:)
Przejrzałam wasz projekt - jest ciekawy, ma fajne detale, chociaż jak piszesz, niektóre z nich mogą trochę pokomplikować budowę. Sądzę, że każdy dom, projekt to jakieś odbicie charakteru, osoby, która go buduje, pracuje nad nim. Więc - niech ściany rosną :D
Zazdroszczę ci męża dekarza, mój niestety nie ma w ogóle zmysłu technicznego, to ja jestem tutaj od spraw technicznych, budowlanych, on chętnie pomoże:)

O to to, to chyba nasze "charakterki" są w tym domku, bo po obejrzeniu tysięcy projektów w tym się niemal zakochaliśmy ( tylko te "wzmocnienia" dziwne podpory betonowe odpadną na początku;) no i ograniczeni niestety jesteśmy bliskością lasu- min 12m od linii drzew, wiec projekt na dość wąską działkę musiał być;)

Efka, Twój maż za to z pewnością ma inne talenty;)

Mój złota rączka mężuś to raj- sam wymuruje, nakryje, zrobi KG, położy płytki, kominy wymuruje, zrobi niemal wszystko i do tego mamy wilki plus- ma super pracowników, którzy chętnie pomogą by szybciej się uporać i by mogli jeszcze w między czasie wszyscy zarabiać:) Do tego chłopaki za fajną stawkę się zgodzili- jeden umie murować, drugi wykończeniówki kiedyś robił:)
Muszę tylko meżula pilnować- bo wielkogabarytowe działania to jego konik- szczegóły często pomija;) Ale nie można mieć wszystkiego:D
Nasi wykonawcy to :
- "koparkowy"- znajomy współpracujący z mężem, więc stawkę nam niezwykle niską podał;)
- miksokrecik - by posadzki były równiutkie,
- elewacja - tynk
- może tynk wewnątrz, lecz myślimy nadal nad płytami GK przyklejanymi do ściany- mamy podobne rozwiązanie w tym domku, jest ok i o niebo taniej wychodzi.
Działka od teściowej- tylko notariusza opłacamy.

Monika&Bartek- całkiem niezłe te wasze stawki:)
Nam murarz - znajomy, też współpracujący z męża firmą, więc stawki o wiele niższe, bo mąż ma jego córce dach robić ;) za nasz domek piwnica pod całością + 2 stropy, brak szczytów 160m2 powiedział około 20.000 - my na "biedniejszym" wschodzie mieszkamy, standard to około 10.000 za kondygnację.

MadziulaPM
26-02-2014, 14:11
Idko- gratulacje wielkie!! cieszę sie razem z Tobą:) Super Bedziesz miała widoki:)
Daleko od linii lasu Będzie Twój domek??

Będzie nas tu troszkę "leśnych ludków":)
Ja będę miała pas lasu w działce i kombinuję już powoli jak tą całość zagospodarować:/
Ciekawe, czy w sosenkach udało by się trawkę zasiać??
Myślałam, by wytępić obecne akacje- mnóstwo kolców mają, przy małych dzieciach zawału serca dostaję gdy chcą tam biec

MadziulaPM
26-02-2014, 14:15
Wierka- masakra jakaś 73tysia - boooziu, szukaj dalej- trzymam kciuki!!

Kejt_R
26-02-2014, 16:12
Ja się już też zderzyłam z kwotą 400 zł / m2, ale to czyste szaleństwo. Trzeba szukać aż do uzyskania przeświadczenia, że to jest TO!
Czyli stosunek jakość-cena jest dla nas do przyjęcia.

wierka
26-02-2014, 16:27
Wierka- masakra jakaś 73tysia - boooziu, szukaj dalej- trzymam kciuki!!

spokojnie :) mam już ekipę, tańszą i na dodatek dobrze mi znaną.
mam ustaloną cenę 75 tys, ale wybudowanie domu w całości, ocieplonego, zrobiona elewacja, z położoną dachówką.
zostaną mi 'tylko' wszystkie instalacje i wykończeniówka w środku :)





Ja się już też zderzyłam z kwotą 400 zł / m2, ale to czyste szaleństwo. Trzeba szukać aż do uzyskania przeświadczenia, że to jest TO!
Czyli stosunek jakość-cena jest dla nas do przyjęcia.
to lepsi byli od tej 'mojej' firmy. policzyłam i wyszło 330 zł/za m2. na szczęście ja szalona nie jestem i zrezygnowałam z nich w ciągu pięciu minut. :D

monika&bartek
26-02-2014, 16:42
Wychodzi na to, że cena nie jest taka zła. Dziękuję za odpowiedzi. Czekamy jeszcze na jedną wycenę, zobaczymy czy uda się coś jeszcze ugrać.
U nas SSO jakieś 100 k materiały plus wykonawcy (murarz i zrobienie dachu) kolejne 50/60 k. 73k w dodatku netto to spora przesada!

Alabastrowa u nas z działką dokładnie to samo, powierzchni 1700 m kw. a pod zabudowę jakś 1/5, no może 1/4. Na szczęście dom wejdzie bez problemu i u nas obyło się bez kombionowania

Idka gratuluję działeczki pod lasem :)

MadziulaPM zazdroszczę męża złotej rączki. Mój raczej z tych co mają 2 lewe ręce do takich spraw. Na szczęście jest jeszcze szwagier :D

wierka super, że udało Ci się znaleźć inną firmę w rozsądnej cenie. 75 k za komplet brzmi nieźle

P.S. dziś na działce postawili nam garaż, w końcu widać, że coś się będzie dziać :D

Kejt_R
26-02-2014, 16:57
Wierka, no teraz to ma jakiś sens, gratulacje!

BorÓwki14
26-02-2014, 17:11
mnie jedna firma zaproponowała wybudowanie sso za 73 tys netto + materiały. :jawdrop:

Tez tak mięliśmy! 75 k za SSO (jedyne co to była w tym koparka i stemple) Ale i ta kwota jest o jakieś 20-30k przesadzona.
My wywnioskowaliśmy jedno => najwyraźniej firma ma już tyle zleceń, ze nie potrzebuje kolejnego, dlatego cena zaporowa, bo przecież nieuprzejmie jest odmawiać ;)

wierka całe szczęscie, ze szukacie dalej :) warto posprawdzać jeszcze ze 3 ekipy i stanowczo polecam popytać znajomych.

stoplakowa
26-02-2014, 19:13
Nam wyceniono wybudowanie SSO (w tym stemple, koparka itd.) za 64 tyś. + materiał. Tyle, że u nas są tereny górnicze, wykopy na ponad dwa metry, rdzenie żelbetowe itp. itd... Powierzchnia zabudowy to 116 m kw., a powierzchnia całkowita to 746 m kw.

kgbkoc
27-02-2014, 12:14
Widzę, że dużo nowych domków przybędzie w Toruniu. Powodzenia i pozdrawiam z Torunia. My budujemy się w Kaszczorku.

Przemek_80
27-02-2014, 12:25
U mnie wyceny ekip jeśli chodzi o robociznę za SSO domu 250m2 pow. użytkowej od 49 tys. do 92 tys.

idka
27-02-2014, 18:21
Tu Idka. Dziękuję wszystkim Bociankom za słowa otuchy, bo przede mną jeszcze spotkanie z teściami (na dwoje babka wróżyła):no:
Mąż już się chyba pogodził.
Madziula: pytałaś jak daleko od lasu. Czytałam gdzieś, że dom mogą być ok. 12 m. od ściany lasu. Nie wiem o co chodzi, ale dom obok nas jest wybudowany ok. 4 metrów od drogi, która ma też ma gdzieś tyle. Drzewa dosłownie włażą do domu...:)

Mam pytanie - wiecie może jak daleko do inwestora dojeżdżają firmy budowlane?
Czy których z Bocianków buduje w okolicy Leszna? Chętnie nawiążemy kontakt... Pozdrawiamy

wierka
27-02-2014, 18:31
Madziula: pytałaś jak daleko od lasu. Czytałam gdzieś, że dom mogą być ok. 12 m. od ściany lasu. Nie wiem o co chodzi, ale dom obok nas jest wybudowany ok. 4 metrów od drogi, która ma też ma gdzieś tyle. Drzewa dosłownie włażą do domu...:)
tak, to prawda, dom może zostać wybudowany w odległości conajmniej 12 m od linii lasu. to jest standardowa procedura.
Jeśli ktoś pragnie bliżej musi składać wniosek do Ministerstwa Ochrony Środowiska (możliwe, że walnęłam się z nazwą instytucji, już nie pamiętam dokładnie - na pewno to taka wyższa instancja była). Zazwyczaj dostaje się zgodę, ale na tą zgodę czeka się około 6 do 12 miesięcy.

ja nie chciałam tyle czekać i musiałam dom odsunąć w głąb działki 60 metrów.

lart_2
27-02-2014, 18:50
Witam Wszystkich,
My już jesteśmy po wbiciu pierwszej łopaty w sumie to prace są już dość zaawansowane :)
Prace ziemne takie jak ściągnięcie humusu, wybranie ziemi pod ławy fundamentowe itp. rozpoczeliśmy na początku stycznia, myśleliśmy że od razu zalejemy ławy no ale nie może być tak różowo, przyszły mrozy i prace staneły na jakieś 2 tygodnie. Na szczęście mrozy szybko puściły i już 30.01.2014 ławy mieliśmy zalane :) Na tą chwile mamy postawiony cały parter wraz z garażem, wrzucony strop i chłopaki zabierają sie za kręcenie wieńca, jak dobrze pódzie dobrze to we wtorek będziemy zalewać strop :) to tyle chwalenia :) o problemach nawet nie będę pisał żeby Was nie zniechęcać :)

margot1500
27-02-2014, 19:19
Witam i dołączam się do budujących, choć na razie nie mam nawet projektu. Moje rozmowy z architektem są mało konkretne, choć cena za projekt indywidualny (jaki?) już skalkulowana na 16 tys.zł. Czytam wypowiedzi tych co już projekt mają i cieszę się, że nie podpisałam umowy, bo może przeholował. Widzę, że takich cen nikt nie płacił. Chyba muszę poszukać innego architekta. Gotowego projektu nie znalazłam, bo działka tzw. trudna- wąska, i nie mogę gotowego wpasować. Udało mi się zebrać trochę papierków, ale dzisiaj się trochę zdołowałam, po wizycie w ZIKiT. Myślałam, że warunki podłączenia się do drogi (chyba gminnej) nie są takie trudne do załatwienia. A tu pani w okienku w ogóle nie potrafi mi podać co mam złożyć we wniosku, pan w drugim stwierdził, że to co przyniosłam to jest złe, bo on takiej drogi w komputerze nie ma. I nie mam składać wniosku o wydanie decyzji na lokalizację zjazdu lecz złożyć najpierw: wniosek o wydanie oświadczenia o warunkach przyłączenia do dróg lądowych i możliwości połączenia z drogą publiczną. Cały druk ma 1 stronę a instrukcja wypełnienia liczy 2 strony. Ja takiego wniosku na stronie ZIKiT nie znalazłam. Do tego wniosku należy dołączyć załączniki. W instrukcji są wymienione zupełnie inne załączniki, nie te o których mówił urzędnik. Chyba sam jej nie czytał. To oczywiście Urząd Miasta Krakowa. Czy ktoś na forum też tak miał? A może ktoś mi poleci projektanta, który może zaprojektować zjazd z drogi. Droga występuje na każdym planie Krakowa, ale urzędnik takiej drogi nie znalazł! Muszę się z tym przespać, może jutro coś wymyślę. Jak zaliczę ZIKiT to może i w Wydziale Architektury uda mi się potem wszystko załatwić. To najgorsze wydziały w UMK, mają najgorszą opinię. I tyle lat nic się nie zmienia na lepsze. Może ktoś z Krakowa mi coś podpowie. Pozdrawiam wszystkich. Małgorzata

MadziulaPM
27-02-2014, 20:17
Mam pytanie - wiecie może jak daleko do inwestora dojeżdżają firmy budowlane?
W naszym regionie nasz dostawca 60km na pewno- województwa obejmują zasięgiem:)
Oj my przez tą linię lasu robimy bliskie spotkanie z domem teściowej- jako rozbudowę- połączymy domek z jej domkiem ścianą garażu - wizualnie wyjdzie taki bliźniaczek;) No i do ulicy będziemy mieli 30m :D A miały dęby ( las na naszej działce) zaglądać do okien jadalni, a sosenki witać w kuchni:)
Cóż;) Moze i lepiej, uniknę igiełek w rynnach:)

Margot- przeholował i to ostro Wasz projektant. Moja znajoma zapłaciła 6 tysięcy lecz było to:
- dom mieszkalny
- 2 garaże
- budynek gospodarczy ( duży, na maszyny leśne)

Polecam Ci pooglądanie gotowców i na ich podbudowie narysowanie czegoś własnego :) Wówczas mniej więcej można zobaczyć jak dane rozwiązanie będzie się sprawdzało:)

Lart - witaj!
gratuluję rozpoczęcia robót- oby pogoda dopisała i ekipa siły i zapał miała :D

lart_2
27-02-2014, 20:40
jak na razie robota im się pali w rękach :)

AggaM
27-02-2014, 21:47
Margott - napisąłam do Ciebie priv wiad. bo post byłby długi a nie chciałabym zanudzać... tak to prawda, UMK Wydz Arch. to koszmar... ale damy radę:) nie?!:)

Lart- no to super! koniecznie zdjęcia wstaw:) Powodzenia, zazdroszczę ja się jeszcze z papierami bujam....

AggaM
27-02-2014, 22:04
Czytam forum w jedną i drugą, rzucam się jak szalony. Masakra!

Lapeno- spokojnie, to minie, jak ochłoniesz, byle spokojnie:) Na początku też się emocjowałam, odkąd kupiliśmy projekt i jakoś drgnęło- projekt się "adaptuje"na działkę, to adrenalina spadła, pewnie się podniesie, jak zaczną się konkretne prace.

Rozmawialiśmy z dwoma ekipami- nasz domek ma 101,6 m2 + garaż i pom., gosp- razem 164,4 m2 - dach dwuspadowy.
1 ekipa- z polecenia znajomych , budowała już kilka domów róznym moim znajomym, są dobrzy ale nie są tani- SSo- fundamenty po dach- 40 tys. Po naszej str leży kwestia koparki.
2 ekipa- z polecenia znajomych- też sporo buduje w okolicy- 37 tyś SSO z tym że oni fundamenty kopią ręcznie - w szoku byłam!- majster uważa, że koparka niepotrzebnie obrusza ziemię i potem ten fundament i cąły dom długo pracuje, zanim rzeczywiście "siądzie" - nie wiem ile w tym prawdy. I mówi, ze nigdy ubijarką nie ubije się tak ziemi wokół fundamentów, aby nie siadały.
W marcu mamy rozmawiać z jeszcze jedną ekipą i podejmiemy decyzję.

A jak u Was z kierownikami budoy- jakie kwoty zaproponowali za prowadzenie budowy- ja miałam dwie rozmowy-
1. 1900 zł- starszy Pan- równocześnie jest konstruktorem , prowadził budowę mojego sąsiada i wszystko ok.
2. 2000 zł- polecony przez moją geodetkę- ale z tym Panem nie chcę współpracować... Pierwsza rozmowa a on mi już proponuje ekipę budowlaną- nie spojrzał nawet na projekt tylko zaczął od tego, że ma swoją ekipę, a właściwie ekipy... i np. narzuca z której betoniarni mam brać beton, nie mówiąc o innych dziwnych rzeczach ... nie spodobał mi się....

Odwierty geologiczne zrobione - 700 zł nas kosztowały.

lart_2
27-02-2014, 23:09
My budujemy bardzo prosty domek, typową "stodołę" z dołączonym garażem z sumie jakieś 180 m2.
Ekipa budowlana oczywiście z polecenia, jak do tej pory nie mam nic do zarzucenia, chłopaki znają się na rzeczy, wychwycili mnóstwo błędów w projekcie, na początku myślałem że się popisują ale po konsultacjach z kierownikiem musiałem im przyznać racje może nawet nie ja tylko projektant :)
Co od ceny SSO uzgodnione było 37 500 jednak zmiana stropu podwyższyła kwotę o 4500 nie wiem jak będzie z kolejnymi poprawkami a trochę ich będzie :(
Pytałem o cenę kilka firm budowlanych i rozrzut był straszny od 40k do 65k.
Kierownik kasuje 1500 za całą budowę co najważniejsze nie ograniczona ilość wizyt na budowie, telefon do kierownika i za 3 godziny spotkanie.

karowit76
27-02-2014, 23:09
Hey. My z narzeczonym zaczynamy budowę jak tylko nasz "Bob budowniczy" powie że ch e wchodzić na teren :) Nasze
Gniazdko to dom przy Cyprysowej 29. Czy ktoś z was może budował coś takiego? Jakieś porady dla początkujących ? :)

Pozdrawiamy serdecznie

idka
28-02-2014, 06:42
Nasz architekt chciał za dom z 2 garażami i komórką 4900. Trochę utargowaliśmy. Dom prosty, dwuspadowy dach.

Podajecie ceny za stan surowy otwarty np 37 tysięcy... To jest cena za robociznę, tak? Ile mniej więcej to wychodzi z materiałami? (tania dachówka, poroterm)
Przepraszam za infantylne pytania, ale jak się buja w obłokach, to ciężko potem zejść na ziemię.
Pozdrowienia dla wszystkich Bocianków.

Kejt_R
28-02-2014, 07:13
Elo Idka :) Trudno określić cenę za SSO, zależnie od materiałów i indywidualnych cech budowanego domu może to być 100 tys a może być i 200. Najlepiej się zorientować czytając dzienniki budowy na forum dla domów o podobnych parametrach do planowanego u Ciebie.
Jest jeszcze taki wątek o domach do 200 tys.:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171092-Dom-do-ok-200-tys-jest-sens-marzy%C4%87&highlight=jest+sens+marzy%C4%87
Tam ludziska podają poniesione koszty na kolejne etapy budowy, tylko zajrzyj raczej na ostatnie strony, gdzie dane będą bardziej aktualne.
A bujanie w obłokach jak najbardziej wskazane, z marzeń powstają cuda :D

m*kasia
28-02-2014, 07:25
A czy któryś Krakusek może mi polecić taniego architekta adaptującego?
Specjalnie wybraliśmy projekt typowy, a nie indywidualny żeby było taniej, zmian nie wprowadzamy prawie żadnych oprócz tych, do których ingerencja architekta nie jest potrzebna, a wszystkie wyceny wychodzą ponad 3 tysiące, toż to absurd jakiś :( No chyba, że ja mam jakiś dziwny taryfikator i proponowane przez architektów ceny są typowe ;)

idka
28-02-2014, 07:44
Kejt! Napisałaś: " Trudno określić cenę za SSO, zależnie od materiałów i indywidualnych cech budowanego domu może to być 100 tys a może być i 200."

SSO tzn stan surowy otwarty. za stan otwarty 100- 200 tys? To dużo... czy czasem nie chodzi o stan surowy zamknięty? nie robiliśmy jeszcze kosztorysów, więc to dla mnie magia.

Kejt_R
28-02-2014, 08:22
Idka, myślę że dla niewielkiego domu tradycyjnie budowanego, z przyłączami w sąsiedztwie, bez utrudnień terenowych, bez podpiwniczenia, będzie to kwota bliżej 100 tys. Koszty zależą od wielu czynników, naprawdę trudno to określić bez konkretnych danych, to jak wróżenie z fusów.
Dlatego zachęcam Cię do poczytania dzienników budowy, znajdź sobie kogoś na forum, kto budował dom o podobnych parametrach, prześledź dziennik, często spotyka się w dziennikach dokładne podsumowania kosztów. Możesz też prywatnie zadać pytanie za pomocą poczty forumowej. Jest jeszcze taka opcja, że zamówisz sobie rzetelny kosztorys u projektanta i stanie się jasność.
Ja buduję dom na płaskim terenie, z tradycyjnym fundamentem, z garażem w bryle, bez podpiwniczenia, powierzchnia użytkowa ok 160 m2 (jeszcze się projektuje) i szacuję wydatki na SSZ ok. 200 tys. Materiały planuję zwyczajne (beton komórkowy), dach dwuspadowy, dachówka ze średniej półki cenowej ok 40zł/m2, tylko na ociepleniu nie będę oszczędzała, okna w dobrych parametrach, białe i część to będą fixy (tańsze). Takie mam założenia, a jak będzie, to się okaże w praktyce :)

Wojak65
28-02-2014, 09:11
Jezeli mialo by to komus w czyms pomoc to ponizej zestawienie moich kosztow, pewnie nie beda sie one znaczaco roznily od waszych ktore planujecie :

- fundamenty od wbicia lopaty, wlasnymi silami z pomoca kilku znajomych - 30 000 zl (w tym robocizna dla kumpli "tylko 5000!")
fundamenty dosc duze w obrysie 17m x 10m - zastosowane materialy powyzej sredniej

- materialy na SSO (wszystko) 37 000 zl - silikaty, dachowka ceramiczna

- wiezba prefabrykowana z montazem na gotowo - 27 000 zl (270 metrow 2)

- robocizna SSO - 30 000 zl

Suma - 125 000 zl oczywiscie bez zadnej wczesniejszej papierologii

Jesli ktos jest bardzo zainteresowany dokladnymi cenami za poszczegolne materialy mozna pisac na priv

Mam nadzieje ze choc troche pomoglem :)

15 Marca ruszamy z SSO !!! :yes:

wierka
28-02-2014, 09:23
I wszystko jasne :)

koszt fundamentów trochę mnie zaskoczył. Liczyłam, że ten etap będzie tańszy. :(

wierka
28-02-2014, 09:27
A czy któryś Krakusek może mi polecić taniego architekta adaptującego?
Specjalnie wybraliśmy projekt typowy, a nie indywidualny żeby było taniej, zmian nie wprowadzamy prawie żadnych oprócz tych, do których ingerencja architekta nie jest potrzebna, a wszystkie wyceny wychodzą ponad 3 tysiące, toż to absurd jakiś :( No chyba, że ja mam jakiś dziwny taryfikator i proponowane przez architektów ceny są typowe ;)

wbrew pozorom projekty gotowe to zazwyczaj większy koszt niż projekt indywidualny.
ceny projektów są w przedziale 2000-4000 zł. za adaptację projektu - ok. 1500 -3000 zł, jakaś zmiana, nawet drobna - też kosztuje.

za gotowy projekt, dopasowany do moich potrzeb i mojej działki zapłaciłam 4300 zł.

m*kasia
28-02-2014, 09:43
Liczyliśmy się z kosztami, ale 3 tysiące to przegięcie wg mnie... i mam na myśli samą adaptację (bez żadnych zmian konstrukcyjnych i bez kompletowania dokumentacji), bez projektów przyłączy czy wjazdu na działkę, bo za to liczą sobie extra... chore...

Kejt_R
28-02-2014, 09:49
I wszystko jasne :)

koszt fundamentów trochę mnie zaskoczył. Liczyłam, że ten etap będzie tańszy. :(

Wierka, ja również myślałam naiwnie, że taka kwota to już raczej dotyczy płyty fundamentowej. Jak widać każda budowa jest specyficzna i można tylko z grubsza porównywać koszty.

Kejt_R
28-02-2014, 09:51
Liczyliśmy się z kosztami, ale 3 tysiące to przegięcie wg mnie... i mam na myśli samą adaptację (bez żadnych zmian konstrukcyjnych i bez kompletowania dokumentacji), bez projektów przyłączy czy wjazdu na działkę, bo za to liczą sobie extra... chore...

Ja w Oferteo wpisałam ogłoszenie, że poszukuję projektanta. Bardzo szybko odezwał się architekt z okolic i podał całkiem sensowną cenę za projekt indywidualny. Gdyby nie architekt w rodzinie, to na pewno bym skorzystała. Może warto spróbować?

wierka
28-02-2014, 09:58
Liczyliśmy się z kosztami, ale 3 tysiące to przegięcie wg mnie... i mam na myśli samą adaptację (bez żadnych zmian konstrukcyjnych i bez kompletowania dokumentacji), bez projektów przyłączy czy wjazdu na działkę, bo za to liczą sobie extra... chore...
tak, to dużo. skoro nic nie chcecie zmieniać w projekcie to szukajcie najtańszego. jeśli nie w Krakowie to w sąsiednich małych miasteczkach. Tam ceny mogą być zupełnie inne.


Wierka, ja również myślałam naiwnie, że taka kwota to już raczej dotyczy płyty fundamentowej. Jak widać każda budowa jest specyficzna i można tylko z grubsza porównywać koszty.
niestety :(

m*kasia
28-02-2014, 10:04
Tonący brzytwy się chwyta, więc i na Oferteo dotrę ;)

Wojak65
28-02-2014, 10:46
Tak jak napisala wierka, jesli nic nie zmieniacie w projekcie szukajcie gotowca,
Ja z "glupie" okno rogowe w kuchni zaplacilem 400 zl (oczywiscie projekt) nie wspominajac o kilku innych.

Zwroccie natomiast uwage na to iz zmian nieistotnych lepiej nie dawac do projektowania, kazdy kier bud wam to klepnie podczas budowy gratis

m*kasia
28-02-2014, 10:54
Zwroccie natomiast uwage na to iz zmian nieistotnych lepiej nie dawac do projektowania, kazdy kier bud wam to klepnie podczas budowy gratis

Czyli w ogóle nie wspominać projektantowi, że coś chcemy zmieniać (mam na myśli oczywiście zmiany nieistotne) ? :P

wierka
28-02-2014, 11:07
przejrzałam kilka artykułów o zmianach.

Według prawa budowlanego za zmiany nieistotne w projekcie uznaje się przykładowo zmiany:

- rodzaju materiału, z którego będzie wykonany dach;
- rodzaju materiału, z którego stawiamy ściany (jeśli nie powodują zmiany wielkości domu);
- przebiegu instalacji energetycznej, wodociągowej, grzewczej, miejsca usytuowania kotła ogrzewającego dom;
- przeznaczenia pomieszczeń, na przykład w miejscu sypialni ma powstać kolejna łazienka, a w miejscu pomieszczenia gospodarczego – sypialnia itp.;
- liczby okien, wielkości i kształtu otworów okiennych, liczby drzwi;
- elewacji domu;
- kąta nachylenia dachu, wysokości kalenicy oraz układu połaci dachowych (pod warunkiem że nie wpłyną na zmianę kubatury budynku i będą zgodne z wymaganiami planu miejscowego lub decyzji o warunkach zabudowy). Przykładowo zmiana kąta nachylenia z 40 na 45°, gdy plan miejscowy dopuszcza dachy o nachyleniu od 30 do 50°, będzie nieistotna.

W wypadku zmian nieistotnych wystarczy, że projektant zamieści w projekcie budowlanym odpowiednie informacje w postaci rysunku i opisu. Nie są wówczas potrzebne żadne zgłoszenia ani wizyty w urzędach.

wszędzie napisane jest, że zmian dokonać musi projektant. a na forum można znaleźć info, że takie zmiany nanosi kierownik. :/

dobrze, że u mnie projektant i kierownik to jedna osoba :)

m*kasia
28-02-2014, 11:10
No właśnie ja tez bazowałam na tych informacjach i dlatego prosząc o wycenę wpisałam np. zmianę wielkości okna, która de facto jest nieistotna czy zmianę materiału na dach. Wszyscy mi pisali, że jest to nieistotne, ale ceny i tak sadzili jak z kosmosu :D

wierka
28-02-2014, 11:11
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?203415-zmiana-nieistotna-w-projekcie-bez-zgody-projektanta

kupiłaś już ten projekt?

m*kasia
28-02-2014, 11:15
:yes: i jestem z niego bardzo zadowolona :P Może po prostu na złych fachowców trafiam:lol2:

Wojak65
28-02-2014, 11:20
Rozroznijmy 2 pojecia :
1)projektant - to wlasciciel projektu, jesli robimy nowy specjalnie dla nas to architekt, jesli jest on z neta to jest nim firma ktora go zrobila
2) projektant adoptujacy - osoba ktora adaptuje gotowy projekt np kupiony z neta

tutaj mowimy o pn nr 2 projekt z neta gotowy - projektant mi go tylko adoptuje do danej budowy, w tym przypadku nie musisz mu wspominac o zmianach nieiostotnych za ktore cie skasuje tylko udajesz sie do wlasciciela projektu o zgode na wykonanie zmian a pozniej w trakcie budowy dolaczasz ta zgode do projektu i kier bud sie pod tym podpisuje

Jesli pn. nr 1 to tutaj umawiacie sie na jakas cene i projektant leci wam wszystko jak chcecie - to najlepiej juz zastrzec przed podpisaniem umowy ze zmiany o ktore poprosicie by byly w cenie

To chyba tyle i mam nadzieje ze w miare jasne :cool:

m*kasia
28-02-2014, 11:25
No to znaczy, że ja się pospieszyłam i wyszłam przed szereg informując potencjalnych projektantów adaptujących o zmianach ;)

wierka
28-02-2014, 11:27
Rozroznijmy 2 pojecia :
1)projektant - to wlasciciel projektu, jesli robimy nowy specjalnie dla nas to architekt, jesli jest on z neta to jest nim firma ktora go zrobila
2) projektant adoptujacy - osoba ktora adaptuje gotowy projekt np kupiony z neta

tutaj mowimy o pn nr 2 projekt z neta gotowy - projektant mi go tylko adoptuje do danej budowy, w tym przypadku nie musisz mu wspominac o zmianach nieiostotnych za ktore cie skasuje tylko udajesz sie do wlasciciela projektu o zgode na wykonanie zmian a pozniej w trakcie budowy dolaczasz ta zgode do projektu i kier bud sie pod tym podpisuje

Jesli pn. nr 1 to tutaj umawiacie sie na jakas cene i projektant leci wam wszystko jak chcecie - to najlepiej juz zastrzec przed podpisaniem umowy ze zmiany o ktore poprosicie by byly w cenie

To chyba tyle i mam nadzieje ze w miare jasne :cool:

właśnie. :) Masz rację, pamiętam jak jeszcze rozglądałam się za gotowcami, czytałam, że wraz z projektem dostarczana jest zgoda na dokonanie zmian. :)


aaa i się pochwalę, mój mąż własnie przywiózł ze starostwa Dziennik Budowy :D

wierka
28-02-2014, 11:28
No to znaczy, że ja się pospieszyłam i wyszłam przed szereg informując potencjalnych projektantów adaptujących o zmianach ;)

żaden problem, szukasz innych i nic im nie mówisz o zmianach. adaptują Ci działkę i wsio! do budowy :)

Wojak65
28-02-2014, 11:30
Nie martw sie, ja z braku wiedzy tez z kilkoma rzeczami sie pospieszylem i zaplacilem :) choc na tym forum juz od ponad roku zglebialem tajniki budowy i przygotowywalem sie do niej w miare solidnie

Najwazniejsze zeby tylko pozniej nic nie wymyslec "istotnego" bo trzeba sie wtedy starac o uzupelnienie PnB co juz bedzie trwalo i kosztowalo...

m*kasia
28-02-2014, 11:33
aaa i się pochwalę, mój mąż własnie przywiózł ze starostwa Dziennik Budowy :D

:wave:

Wojak65
28-02-2014, 11:34
Oj widze ze dziewczyny bocianki2014 caly czas online na forum :)

Pewnie juz kuchnie meblujecie i łazienki ;)

m*kasia
28-02-2014, 11:36
Jak się myślami jest na budowie, to trudno się skupić na pracy.

Wojak65
28-02-2014, 11:39
Praca nie zajac...

A dzisiaj juz zaczynamy weekend :yes:

wierka
28-02-2014, 11:55
Oj widze ze dziewczyny bocianki2014 caly czas online na forum :)

Pewnie juz kuchnie meblujecie i łazienki ;)


no ba!! ja już mam cały domek zbudowany i urządzony w 3D. :)


dla mnie w poniedziałek skończy się online 24h, wracam do pracy :(

bladyblady
28-02-2014, 12:22
Witam, też zaczynamy w tym roku budować nasz domek.

Budujemy według projektu Dom w Idaredach z biura projektowego Archon z kilkoma przerobkami. Dom będziemy budować w Czeladzi woj Śląskie.

Lapeno
28-02-2014, 12:58
Geodeta nam wypadł. Mieliśmy człowieka i okazało sie, że wyjeźdza na delegacje na kilka miesięcy.
Trochę pod górkę zaczyna się robić.

My mamy projekt indywidualny, podobał się nam najbardziej z20 z wiadomej strony, ale tam orygilanie w każdym pokoju są podpory od dachy - ni w kij ni w oko. Jak chcieliśmy zlecić przerobiene tego elementu, to okazało się że koszt przeróbek mocno zbliżył się do indywidualnego. No to mamy indywidualny.

Chata 220 metrów, działka 3000 m2, za ogrodzenie zapłacimy z jakieś 30k plnów.

Kejt_R
28-02-2014, 13:12
aaa i się pochwalę, mój mąż własnie przywiózł ze starostwa Dziennik Budowy

Wierka, no to wspaniale, pójdziemy Twoimi śladami niebawem, pionierko! :D

Kejt_R
28-02-2014, 13:16
Geodeta nam wypadł. Mieliśmy człowieka i okazało sie, że wyjeźdza na delegacje na kilka miesięcy.
Trochę pod górkę zaczyna się robić.

My mamy projekt indywidualny, podobał się nam najbardziej z20 z wiadomej strony, ale tam orygilanie w każdym pokoju są podpory od dachy - ni w kij ni w oko. Jak chcieliśmy zlecić przerobiene tego elementu, to okazało się że koszt przeróbek mocno zbliżył się do indywidualnego. No to mamy indywidualny.
Chata 220 metrów, działka 3000 m2, za ogrodzenie zapłacimy z jakieś 30k plnów.


Lapeno, geodetów jest od cholery, nie desperuj, szukaj innego :)
Pod górkę by było, jakby Ci główny majster wypadł przez otwór okienny i musiałbyś szukać nowej ekipy pod koniec SSO :D

ALABASTROWA
28-02-2014, 13:32
Lapeno-tobie uciekł geodeta,a mi architekt. Masakra jakaś,gość, przeholował,telefonów nie odbierał,zbywał mnie,to on powinien za mną biegać,a nie ja za nim,człowiek za to płaci,a oni,a oni w tyłku to mają.Jeszcze mi powiedział,że 2 miesiące trwa adaptacja projektu,a ja dzwoniłam dzisiaj do innego biura z ciekawości i góra3tyg.- 1,5 miesiąca,jak jest wszystko ok. I muszę szybko kogoś szukać,może ktoś zna jakieś biuro architektów,godne polecenia z Rzeszowa.Pozdrawiam wszystkich.

wierka
28-02-2014, 13:36
współczuję Wam...

ale żeby nie było Wam tak 'smutno' to są drobne kłopoty. Jeszcze wiele razy będziemy dosłownie włosy rwać z głowy. :bash:
Mnie już czeka przeprawa z sąsiadami o miedzę. zbieram się do tego już trochę czasu, bo wiem, że wojna będzie. ale co zrobić??

m*kasia
28-02-2014, 13:45
Sąsiadów mamy spoko... jedni, to teściowie, a drudzy jeszcze fajniejsi niż Ci pierwsi :D Na pewno im dalej w las, tym więcej drzew, ale na tym etapie człowiek jeszcze niezahartowany i miły chce być,nawet do pani z urzędu się uśmiechnie, chociaż ona już nie tak przyjacielsko nastawiona :D

Kejt_R
28-02-2014, 13:52
współczuję Wam...

ale żeby nie było Wam tak 'smutno' to są drobne kłopoty. Jeszcze wiele razy będziemy dosłownie włosy rwać z głowy. :bash:
Mnie już czeka przeprawa z sąsiadami o miedzę. zbieram się do tego już trochę czasu, bo wiem, że wojna będzie. ale co zrobić??

Co to to nie! Szkoda włosów! Może trzeba zainwestować w kropelki uspakajające oraz w manekina wyposażonego w bujną perukę do zastępczego odreagowania stresów? :)))

Mnie na samym początku wkurzył geolog, ścigałam faceta 2 miesiące, już nowego miałam na oku, ale w końcu zrobił to co zamawiałam. Ludzie są zawodni, nie ma sensu się przejmować, bo można nie doczekać efektu budowy.
Wierka, z sąsiadami to gorsza sprawa, ale może nie będzie tak źle! Może okażą się istotami rozumnymi.

m*kasia
28-02-2014, 13:58
Ludzie są zawodni.

To mnie najbardziej przeraża :o Jakby tak człowiek nie musiał być zależny od pani w urzędzie, architekta, kierbuda i całej reszty... marzenia :P

wierka
28-02-2014, 14:13
Sąsiadów mamy spoko... jedni, to teściowie, a drudzy jeszcze fajniejsi niż Ci pierwsi :D Na pewno im dalej w las, tym więcej drzew, ale na tym etapie człowiek jeszcze niezahartowany i miły chce być,nawet do pani z urzędu się uśmiechnie, chociaż ona już nie tak przyjacielsko nastawiona :D

he he ja właśnie teraz uciekam od sąsiedztwa teściów. :)


Co to to nie! Szkoda włosów! Może trzeba zainwestować w kropelki uspakajające oraz w manekina wyposażonego w bujną perukę do zastępczego odreagowania stresów? :)))

Mnie na samym początku wkurzył geolog, ścigałam faceta 2 miesiące, już nowego miałam na oku, ale w końcu zrobił to co zamawiałam. Ludzie są zawodni, nie ma sensu się przejmować, bo można nie doczekać efektu budowy.
Wierka, z sąsiadami to gorsza sprawa, ale może nie będzie tak źle! Może okażą się istotami rozumnymi.

nie, nie będzie tak przyjemnie. Już jesienią okazało się, że są trudni. Najgorsze, że to moja kuzynka. nie utrzymujemy żadnych kontaktów. Ale w sumie cieszyłam się na takie sąsiedztwo.
Do momentu gdy postawili płot. A właściwie, do chwili gdy geodeta pojawił się na naszej działce. Okazało się, że postawiony przez nich płot jest na moim terenie. I to nie jest 10 cm, tylko przy ulicy około 50 cm, a na końcu płota 1,5 metra. Mało tego gdyby pociągnęli płot do końca działki to byłoby już 3metrowe wtargnięcie w mój teren.
grzecznie zadzwoniłam i zapytałam czy stawiali płot na podstawie wytycznych geodety. uznałam, że przecież mój geodeta mógł się pomylić. Zaczęli się pruć na mnie, ze mają dobrze płot, że ja mam źle. Ze przestawianie płota nie wchodzi w grę, że mam sobie to wybić z głowy. i jeszcze w trakcie tych krzyków powiedziała mi, ze powinnam oddać im połowę kasy za ten płot. :o

Tłumaczę im, że mam mapę na której ich płot jest narysowany na mojej działce. poprosiłam aby skontaktowali się z geodetą i niech z nim to skonfrontują, bo któryś geodeta popełnił błąd. Dałam im czas do końca października, dziś kończy się luty.. i nie odezwali się.
Kilka dni temu dostałam ze Starostwa mapę satelitarną z tym nieszczęsnym płotem.. i muszę zacząć walczyć.

Wojak65
28-02-2014, 14:35
Oj wierka widze ze masz ostro :)

Ja mam tak jak ty, sasiad kuzyn z ktorym lata nie utrzymujemy kontaktow i jeszcze wspolna drogo dojazdowa do domu...

Szczescie ze z kolejnych 3 stron pusto albo drzewa :yes:

Kejt_R
28-02-2014, 14:38
he he ja właśnie teraz uciekam od sąsiedztwa teściów. :)



nie, nie będzie tak przyjemnie. Już jesienią okazało się, że są trudni. Najgorsze, że to moja kuzynka. nie utrzymujemy żadnych kontaktów. Ale w sumie cieszyłam się na takie sąsiedztwo.
Do momentu gdy postawili płot. A właściwie, do chwili gdy geodeta pojawił się na naszej działce. Okazało się, że postawiony przez nich płot jest na moim terenie. I to nie jest 10 cm, tylko przy ulicy około 50 cm, a na końcu płota 1,5 metra. Mało tego gdyby pociągnęli płot do końca działki to byłoby już 3metrowe wtargnięcie w mój teren.
grzecznie zadzwoniłam i zapytałam czy stawiali płot na podstawie wytycznych geodety. uznałam, że przecież mój geodeta mógł się pomylić. Zaczęli się pruć na mnie, ze mają dobrze płot, że ja mam źle. Ze przestawianie płota nie wchodzi w grę, że mam sobie to wybić z głowy. i jeszcze w trakcie tych krzyków powiedziała mi, ze powinnam oddać im połowę kasy za ten płot. :o

Tłumaczę im, że mam mapę na której ich płot jest narysowany na mojej działce. poprosiłam aby skontaktowali się z geodetą i niech z nim to skonfrontują, bo któryś geodeta popełnił błąd. Dałam im czas do końca października, dziś kończy się luty.. i nie odezwali się.
Kilka dni temu dostałam ze Starostwa mapę satelitarną z tym nieszczęsnym płotem.. i muszę zacząć walczyć.

No i to są kłopoty, współczuję. Często łatwiej się dogadać z obcymi ludźmi niż z rodziną. Kuzynka powinna wziąć pod uwagę, że sąsiadem jest się na lata i dążyć do porozumienia.
Kuzyn męża też tak miał, że mu ktoś wjechał na kawałek działki. Okazało się po wnikliwym śledztwie, że od początku grodzenia działek w jednej linii wgłąb pola, każdy kolejny inwestor zabierał następnemu fragment. Gdzieś na początku tkwił błąd. I on też zabrał następnemu. Dopiero jak ostatni z szeregu wyląduje z działką szerokości 10 metrów, to będzie prawdziwy cyrk :D

Dziekanows
28-02-2014, 14:54
W tym roku ruszamy z budową k.Żyrardowa, projekt indywidualny ok 190m2 z poddaszem, garaż w bryle, budujemy z silki, dach ceramika.

W zeszłym roku udało się załatwić:
podział geodezyjny,
uzyskać warunki przyłączy mediów,
zaprojektować dom,
zlecić badanie geologiczne,
namówić wspólnie z sąsiadami gazownię żeby na własny koszt podciągnęła nam gazociąg,
podpisać wstępną umowę z firmą od rekuperacji,

W tym roku uzyskaliśmy PNB jest już prawomocne, dziennik budowy podbity, szukamy ekipy budowlanej, rozważamy różne systemy budowy i najważniejsze... staramy się o kredyt :p Plan jest taki żeby do lipca zrobić SSO.

Życzymy wszystkim budującym pomyślności.

wierka
28-02-2014, 14:59
Oj wierka widze ze masz ostro :)

Ja mam tak jak ty, sasiad kuzyn z ktorym lata nie utrzymujemy kontaktow i jeszcze wspolna drogo dojazdowa do domu...

Szczescie ze z kolejnych 3 stron pusto albo drzewa :yes:

no u mnie też, pozostałe strony moje i las. :)


No i to są kłopoty, współczuję. Często łatwiej się dogadać z obcymi ludźmi niż z rodziną. Kuzynka powinna wziąć pod uwagę, że sąsiadem jest się na lata i dążyć do porozumienia.
Kuzyn męża też tak miał, że mu ktoś wjechał na kawałek działki. Okazało się po wnikliwym śledztwie, że od początku grodzenia działek w jednej linii wgłąb pola, każdy kolejny inwestor zabierał następnemu fragment. Gdzieś na początku tkwił błąd. I on też zabrał następnemu. Dopiero jak ostatni z szeregu wyląduje z działką szerokości 10 metrów, to będzie prawdziwy cyrk :D
tu nie ma mowy o błędzie popełnianym przez wielu.
Najpierw jest las, potem ja, potem kuzynka. I nie ma problemu co do umiejscowienia granicy, tylko płotu. z jednej strony, z drugiej zrobili dobrze.
o zobaczcie, to jest mapka zrobiona przez geodetę w październiku. na czerwono zaznaczyłam linię granicy.
W starostwie dokładnie tak samo wygląda mapa terenu.
http://images64.fotosik.pl/707/cfea1df5aadece23.jpg (www.fotosik.pl)

Marcuss85
28-02-2014, 16:27
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, zaczynam również budowę w tym roku w okolicach Rybnika. Mój mały domek będzie miał 100m kw. powierzchni użytkowej, projekt indywidualny. Czekam jeszcze tylko na PnB:)

MadziulaPM
28-02-2014, 16:49
Hey. My z narzeczonym zaczynamy budowę jak tylko nasz "Bob budowniczy" powie że ch e wchodzić na teren :) Nasze
Gniazdko to dom przy Cyprysowej 29. Czy ktoś z was może budował coś takiego? Jakieś porady dla początkujących ? :)
Pozdrawiamy serdecznie

Fajny domek- pięknie rozmieszczone i mądrze pomieszczenia:) Ciągi komunikacyjne wygodne, nie zabierają zbytnio przestrzeni- moim zdaniem projekt bardzo fajny:) Prosty, ciekawy :) Podoba mi się:) zwłaszcza płyta gazowa w kuchni- jej umieszczenie: w ten sposób palujecie ja posadowić??
Ja chciałabym półwysep z kuchenką i właśnie szacuję za i przeciw - podoba mi się to bardzo i serce się rwie, tylko troszkę mam obaw jeszcze:)


Witam, też zaczynamy w tym roku budować nasz domek.

Budujemy według projektu Dom w Idaredach z biura projektowego Archon z kilkoma przerobkami. Dom będziemy budować w Czeladzi woj Śląskie.
Fajny domek- bardzo podoba mi się ten kominek na środeczku:) tylko schody zabiegowe na początku- ładnie to wygląda, lecz obawiam się,że moze być to niezbyt wygodne ( zwłaszcza przy dzieciach;)) Mam schody teraz z zabiegiem i ciśnienie mi skacze za każdym razem gdy dzieci schodząc zbytnio sie do zabiegu zbliżają :( To tylko moje odczucia oczywiście :)

MadziulaPM
28-02-2014, 16:50
Chata 220 metrów, działka 3000 m2, za ogrodzenie zapłacimy z jakieś 30k plnów.
Duży domek się wam planuje:) Ciekawa jestem projektu:D

Do mnie ostatnio dotarło,ze działka na której budujemy ma... 3ha :cool: jakoś sensownie też to trzeba będzie ogrodzić. Myślę o lasku- tam chyba siateczka zielona? Zbytnio sie nie będzie wyróżniać i nie zaburzy piękna tego terenu. Od frontu pewnie coś z cegiełki postarzanej + kute elementy ( zobaczymy jak finansowo to wygląda, na razie kwestia chciejstw;)
Ps. to część gospodarstwa oczywiście;)

MadziulaPM
28-02-2014, 17:00
współczuję Wam...

ale żeby nie było Wam tak 'smutno' to są drobne kłopoty. Jeszcze wiele razy będziemy dosłownie włosy rwać z głowy. :bash:
Mnie już czeka przeprawa z sąsiadami o miedzę. zbieram się do tego już trochę czasu, bo wiem, że wojna będzie. ale co zrobić??
Wierka , współczuję, my niestety od 4 lat tkwimy w takim bagnie:( sprawę sąsiedzi do sądu skierowali, czego myśmy nie chcieli ( lecz przy okazji zagrabili po kawałku działeczki 3 sąsiadów) ech... szkoda słów:/ Ja już się stąd wyprowadzam myślami;)
Doprowadźcie sprawę do końca już teraz, inaczej niestety wróżę problemy ciągłe.
Kiedyś myślałam,że wystarczy umówić się na pogaduchy przy herbatce i ciasteczku i porozumieć.

Z tymi naszymi sąsiadami nowy właściciel zrobił tak, iż wynajął geodetę- ten wytyczył granicę, powbijał paliki- po czym najął ludzi, zdemontowali ogrodzenie przebiegajace nieprawidłowo, postawili betonowy płot ( tak ci nasi "kochani sąsiedzi" dali im wcześniej do pieca, że nie chcą ich oglądać) i już. Nic zrobić nie mogą, bo przecież ogrodzenie przebiega teraz prawidłowo.
Sprawy sądowe dłużej trwają i do tego są bardzo kosztowne i nerwochłonne:(
Pisz, jeśli potrzebowałabyś jakiegoś wsparcia.

1,5 metra to już jest sporo....

wierka
28-02-2014, 17:39
Nie popuszczę im, bo chcę budować dom jak najbliżej wschodniej granicy - czyli 4 metry. Chcę mieć na przyszłość ewentualną przestrzeń na zachodnim krańcu by móc tam wydzielić drogę. Ja podobnie jak Ty mam dużą działkę, planuję w przyszłości ją podzielić i sprzedać kilka działek.

wierka
28-02-2014, 17:41
jak nie będą chcieli usunąć ogrodzenia to usunę je własnoręcznie. przecież na mojej działce jest, czyli moja własność. :D no nie???

stoplakowa
28-02-2014, 18:56
jak nie będą chcieli usunąć ogrodzenia to usunę je własnoręcznie. przecież na mojej działce jest, czyli moja własność. :D no nie???
Szczerze mówiąc to nie wiem po co w ogóle zaczynać bój sądowy, trzeba zrobić jak MadziulaPM wspomniała. Wynająć geodetę, niech powbija paliki i "przenieść" płot na działkę obok. Skoro coś obcego jest na mojej działce, a ja tego nie chcę to się tego pozbywam :) A co do podziału kosztów zasugeruj, że będziecie robić swój własny płot, nie w granicy, a kilka centymetrów w głąb swojej działki i sprawa załatwiona :yes:

monika&bartek
28-02-2014, 19:01
stoplakowa u nas też tereny górnicze więc i zbrojenie porządne (w firmie w której kupujemy mteriały pan powiedział że zbrojenia wystarczy na 2 domy ;)) i my mamy SSO wycenione taniej (choć bez koparki i stempli)

lart_2 sporo już macie zrobione, zazdroszczę! My jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty, ale liczę na to, że raz dwa Cię dogonimy

margot1500 16k? Co to za projekt?! Chyba architekta za bardzo poniosła wyobraźnia

AggaM my kierownikowi płacimy jakieś 1000/1500 zł zobaczymy jak w końcu wyjdzie ale to nasz znajomy więc policzył nam ciut taniej

idka My już podpisaliśmy umowę z dostawcą materiałów, na dom 152 mkw pow zabudowy na 1 piętrze (parter poddasze użytkowe) zapłaciliśmy 57 k bez dachu i betonu. SSO chcemy zamknąć w jakichś 150 k

m*kasia nam architekt powiedział że jeśli decydujesz się na projekt z katalogu to musisz go kupić (jakieś 3000) i zaadoptować za kolejne 1500 zł. Najprościej zrobić "nowy" projekt na wzór katalogowego, taka inspiracja. W ten sposób zamiast 6000 zapłaciliśmy 4000 zł

wierka info o zmianach w budowie na pewno sie przyda, dzięki! Przynajmniej wiem co mogę pozmieniać bo mam parę pomysłów ;) Super, że macie już dziennik budowy! Nasz ma już pieczątkę inspektora nadzoru budowlanego i leży sobie u naszego geodety. Trzymam kciuki o spór o płot. Z rodziną to jendak czasem najepiej wychodzi się na zdjeciach. Skoro masz mapki od geodety a w staroostwie jest dokładnie to samo to walcz. Może postraszenie sądem pomożE?

wojak65 pewno że meblujemy, ja już dawno wiem jak wszystko będzie wyglądać ;) Faktycznie chyba przeważa płeć piękna :D

Kejt_R gratuluję! Kolejny krok do przodu

Marccuss85 moje rejony! Gdzie budujecie?

wierka
28-02-2014, 19:04
Jak mój geodeta ma powbijać paliki, skoro granica jest za ich ogrodzeniem, czyli ja nie mam dostępu do granicy??
t byłoby wtargnięcie na ich własność.

No i dlaczego ja mam to robić, to nie jest płotek drewniany, tylko siatka na fundamentach.
grzecznie ich poprosiłam, nie chcą usunąć płota, ani nie chcą rozmawiac. twierdzą, że to ja mam zle sporządzone mapy.
ja nie mam zamiaru iść do sądu. jeszcze. najpierw chcę ich zmusić do tego, by sami ten płot usunęli.

Nie chcę doprowadzać do rękoczynów i awantur międzysąsiedzkich, a tak się pewnie by skończyło, gdybym sama płot chciała usuwać.
jestem osobą dorosłą i poważną, tak też wyglądają moje rozmowy.
spokojnie im oświadczę, że mają miesiąc na usunięcie płotu, jeśli nie to składam wniosek do sądu.

m*kasia
28-02-2014, 21:08
m*kasia nam architekt powiedział że jeśli decydujesz się na projekt z katalogu to musisz go kupić (jakieś 3000) i zaadoptować za kolejne 1500 zł. Najprościej zrobić "nowy" projekt na wzór katalogowego, taka inspiracja. W ten sposób zamiast 6000 zapłaciliśmy 4000 zł



Jak mi znajdziesz takiego za 1500, to nie będę narzekać :D

MadziulaPM
28-02-2014, 21:17
Ech, żeby tak każdy z sąsiadów zachowywał sie jak dorosły, rozumny i chętny do dialogu człowiek:)

Geodeta ma prawo wejść na Twoją działkę, oraz na działkę sąsiada- skoro działka leży za płotem, geodeta wbija paliki na Twojej działce, a raczej na granicy:)
Dokładnie zwie się to wznowienie granic- uaktualnienie ( mężuś mi podpowiada:)
Nam kilka tygodni temu znów geodeci śmigali po działce i pod domem- bez naszej wiedzy i zgody, ot sąsiad znów coś chciał przemierzyć ;)
Mi to nie przeszkadza- jego pieniążki, a chłopakom kaska się przyda za bieganie na chłodzie:) praktykanci do tego- niech się uczą chłopcy:)

Mąż mi tu podpowiada :
Do 2m ( czy 2,2m) wysokości ogrodzenie może być zbudowane bez niczyjej zgody - jedynie wymaga zgłoszenia w urzędzie miasta bądź gminy.
Oczywiście po linii którą wytyczy geodeta.
Wiem,że betoniaki to nie jest szczyt marzeń, lecz przy upierdliwym sąsiedzie to cudowne rozwiązanie :D:D
Ostatnio trafiliśmy na przepiękne betoniaczki:) my tez już oglądamy nauczeni doświadczeniem ;)

Jeśli chcielibyście mieć 2 odrębne ogrodzenia- wówczas jednocześnie musicie budować odsunięte o 30cm od granicy faktycznej.

Mąż mi tu tłumaczy, że sprawę tą możesz spokojnie rozciągnąć na czas budowy ( opowiada o przypadku jednego z inwestorów u którego wykonywał dach)
Geodeta wytyczy Ci miejsce do budowy domku wg. właściwych granic, wiec dom Możesz budować tak jak powinna przebiegać faktyczna granica i załatwiać sprawy dotyczące przesunięcie ogrodzenia.

Trzymam kciuki wierka by wszystko się spokojnie i gładko układało:) Najważniejsze, to być ponad to, nie dać się sprowokować i wciągnąć w awantury jakiekolwiek. Ale to akurat jak czytam doskonale Wiesz:)

margot1500
28-02-2014, 21:36
Kochani, przeczytałam komentarze i wybrałam się do architekta znalezionego na białej liście. Zaproponował cenę za sam projekt 10 500 zł. Może powinnam się targować, a tego nie umiem. Więc znowu spróbuję skorzystać jak ktoś radził z Oferteo. Na razie nie podjęłam ostatecznej decyzji. Muszę męża zagonić do narysowania planu domu jaki by nam pasował. Moje wymagania nie są księżycowe. Chciałabym mieć mały domek (tylko dla nas dwojga) ale ze względu na działkę - jest wąska, długa - musi być z pięterkiem.
Ale widzę, że mój problem z sąsiadami nie jest odosobniony. Niestety wredny sąsiad wszędzie się znajdzie. Mój też zagrodził część mojej działki i dopiero jak postraszyłam sądem i odszkodowaniem za bezumowne korzystanie z mojej nieruchomości powiedział, że jak zima się skończy to przestawi ogrodzenie. Pożyjemy, zobaczymy.

Wojak65
01-03-2014, 08:02
Widze ze wiekszosc z Was ma tu sporo problemow z ogrodzeniem, faktycznie najlepiej jest od razu je zrobic jesli jest to mozliwe bo pozniej takie cyrki z tego wychodza...ale kto mysli o ogrodzeniu jak tu przed nami takie wydatki budowlane :rolleyes:

Ja naszczescie cala dzialka ogrodzona ale teraz zaczynamy kolejne boje z sasiaami o media...nie chce straszyc ale to tez sa dobre przeboje !

MadziulaPM
01-03-2014, 08:38
Wojak- trzymam kciuki za powodzenie:) Oby sprawnie poszło i bez nerwów.

Nam się udało najpierw załatwić media w tym obecnym domku - przyłącze przez własność sąsiadów tych łatwiejszych w dogadaniu, ale sumkę jaką sobie zaśpiewali to hohoho... cóż wyjścia nie było, płacz i płać- ich działeczka, ich warunki. Inaczej trzeba by było jedną z najbardziej ruchliwych ulic w naszym miasteczku na nasz koszt zamykać by pod nią się przewiercać, dłuzej czekać, a tak tylko przez piwnicę ( domek jeden dwa lokale oddzielne) -minus ścisłej zabudowy w mieście.

Teraz będzie lżej- wioseczka, mniej ludności, mniej sąsiadów :) Choć tego się troszkę boję, bo ja lubię wśród ludzi być, w domu rodzinnym zawsze mieliśmy fajne relacje z sąsiadami, można było wyjżeć za płot i podczas grabienia trawy pogawędkę uciąć, a i dzieci małe w pobliżu były w naszym wieku, więc i zabawy się ciągle fajne wymyślało.

Lapeno
01-03-2014, 08:53
Duży domek się wam planuje:) Ciekawa jestem projektu:D

Coś takiego. To wizja architekta, nie będziemy chcieli tych pseudo relingów.
245568245569245570

_PAK_
01-03-2014, 09:04
Witamy Bocianki :)

Wczoraj poczytałam wasze wcześniejsze komentarze :)

U nas walka o wymarzony domek dopiero na starcie...

W lutym kupiliśmy działkę, w sumie po nie długich oszukiwaniach szczęśliwym mam nadzieję trafem znaleźliśmy to co chcieliśmy tj chodziło nam o okolicę, działka z znajduje się 15 km od Tarnowa, na pograniczu miejsc zamieszkania naszych rodzin :) Czekamy na wpis do Ksiąg Wieczystych...

Póki co orientowaliśmy się w sprawie projektu u jednego projektanta, który odradził nam kupowanie projektu z katalogu, gdyż musimy go później zaadaptować pod swoje warunki, a działkę mamy z lekkim spadem i malutkim "wybrzuszeniem". Oni (małżeństwo) mądrze gadali i pokazywali nam trochę swoich projektów i pewnie zostaniemy z nimi. Będziemy chcieli coś w stylu projektu Dom w jabłonkach z Archonu (http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-jablonkach/m50f51b2f1b0eb,2706,p). Koszty...hmm ogólnie stwierdzili, że oni robią projekty po cenach katalogowych, więc mam nadzieję, że nam nie krzykną nie wiadomo ile. Dużym plusem jest też u nich to, że kobieta załatwia pozwolenie na budowę, co w naszym czyt. moim przypadku jest bardzo pomocne, bo tak jak niektóre z Was ja też "słomiana wdowa", czyli mąż w delegacji co tydzień od pon do pt :bash:


Złożyłam wniosek o wypis i wyrys z MPZP i czekam...jeszcze tydzień...
Zgłosiłam tez u geodety zamówienie na mapę do celów projektowych...brat pracuje w firmie geodezyjnej, więc mam nadzieję, że chociaż tu będzie troszkę po kosztach :P


Jakieś zamieszanie wyszło z gazem tj braciak twierdzi, żeby narazie sobie odpuścić bo przyłącze trzeb aby robić ze 180m, a to będzie nowe osiedle i sąsiedzi będą coraz bliżej podciągać, nie orientuję się jak to rozgryźć i gdzie pytać, analizować...zobaczymy...


U nas wszystko rozciągnie się w długim czasie, bo nie chcemy obarczać się kredytem i budować etapami, a co nam z tego wyjdzie to zobaczymy...może za 10 lat zamieszkamy w naszym małym, własnym domku :rolleyes:

Pozdrawiamy i dołączamy do Was PAKi tj. Paweł, Anka i Kornelka :)

MadziulaPM
01-03-2014, 09:17
Lapeno- Ciekawie się domek zapowiada:) Zupełnie nie wygląda na 200metrowca:)
Witaj _PAK_ Z tym gazem to podpytam kolegę ( instalatora) on coś mi wspominał- tylko nie wiem, czy dobrze zrozumiałam- że jakieś tam przepisy się zmieniły i jeśli ktoś chce podłączyć sobie gaz, to gazownia sama podciąga gaz pod domek i płaci się teraz niewiele za samo podłączenie?? Chcemy w tym domku podłączyć, lecz musimy czekać na zakończenie spraw znoszących współwłasność.
Możliwe,że tutaj u nas inna sytuacja, bo miasto i niedaleko trzeba by ciągnąć linię.

Gaz ziemny świetna sprawa:) Szkoda, że u nas w nowym domku nie będzie.

Dom w jabłonkach fajny- opcja drzwi z wiatrołapu do spiżarki fajna- od razu zakupy można wnieść;) tylko ta strata metra prawie w spiżarce:/
Wnętrza bardzo mi się osobiście podobają- marzyłam o schodach z salonu:D:D

_PAK_
01-03-2014, 09:24
Witaj _PAK_ Z tym gazem to podpytam kolegę ( instalatora) on coś mi wspominał- tylko nie wiem, czy dobrze zrozumiałam- że jakieś tam przepisy się zmieniły i jeśli ktoś chce podłączyć sobie gaz, to gazownia sama podciąga gaz pod domek i płaci się teraz niewiele za samo podłączenie??

Dom w jabłonkach fajny- opcja drzwi z wiatrołapu do spiżarki fajna- od razu zakupy można wnieść;) tylko ta strata metra prawie w spiżarce:/
Wnętrza bardzo mi się osobiście podobają- marzyłam o schodach z salonu:D:D

Byłabym Ci wdzięczna za informacje, w przyszłym tyg mam 3 dni wolne więc uderzę do projektanta i do gazownictwa, może uda mi się czegoś dowiedzieć.
Domek ten nam przypadł do gustu, właśnie za sprawą pomieszczeń, potrzebuję 3 sypialnie i mały gościnny, nasz domek będzie projektowany na wzór tego, więc wiele się pewnie jeszcze zmieni np łazienki góra i dół w jednym pionie. Nie wiemy jeszcze jak wyjdzie z umieszczeniem domu na działce, możliwe że będzie potrzebne częściowe podpiwniczenie. A spiżarka mi odpowiada bardzo, więc nie żal mi tej straty :d

Dziekanows
01-03-2014, 10:57
Jakieś zamieszanie wyszło z gazem tj braciak twierdzi, żeby narazie sobie odpuścić bo przyłącze trzeb aby robić ze 180m, a to będzie nowe osiedle i sąsiedzi będą coraz bliżej podciągać, nie orientuję się jak to rozgryźć i gdzie pytać, analizować...zobaczymy...

U nas wszystko rozciągnie się w długim czasie, bo nie chcemy obarczać się kredytem i budować etapami, a co nam z tego wyjdzie to zobaczymy...może za 10 lat zamieszkamy w naszym małym, własnym domku :rolleyes:


Jeśli nie planujecie wprowadzać się w najbliższym okresie 2-3 lat może warto wstrzymać się z gazem aż inni nowi mieszkańcy wyrażą chęć podłączenia się. Jeśli w tej chwili zadeklarujesz się razem z nimi to po wybudowaniu gazociągu będziesz musiała z niego korzystać (w umowie określasz przewidywane zużycie gazu), w przeciwnym wypadku płaci się kary.

wierka
01-03-2014, 11:45
Witam wiosennie. :)
Cudnie za oknem, a ja zamiast wyskoczyć do ogródka, poprzycinać drzewka, to smarkata siedzę w łóżku.



lart_2 sporo już macie zrobione, zazdroszczę! My jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty, ale liczę na to, że raz dwa Cię dogonimy

Będziemy robić wyścigi ;)




Geodeta ma prawo wejść na Twoją działkę, oraz na działkę sąsiada- skoro działka leży za płotem, geodeta wbija paliki na Twojej działce, a raczej na granicy:)

tylko jak tam wejść, jak ogrodzone i zamknięte na amen!?




Wiem,że betoniaki to nie jest szczyt marzeń, lecz przy upierdliwym sąsiedzie to cudowne rozwiązanie :D:D

planuje posadzić tam tuje - odmiana BRABANT - bardzo szybko rośnie i dobrze znosi przycinanie. Marzy mi się taki żywopłot z drzew.
Tylko własnie w tej chwili zdałam sobie sprawę, że nie mogę ich posadzić dopóki płot nie zostanie usunięty. :/
a ja już ceny negocjowałam ze sprzedawcami. ehhh



Mąż mi tu tłumaczy, że sprawę tą możesz spokojnie rozciągnąć na czas budowy ( opowiada o przypadku jednego z inwestorów u którego wykonywał dach)
Geodeta wytyczy Ci miejsce do budowy domku wg. właściwych granic, wiec dom Możesz budować tak jak powinna przebiegać faktyczna granica i załatwiać sprawy dotyczące przesunięcie ogrodzenia.


tak, wiem o tym. i tylko to mnie trzyma przy życiu ;)



Kochani, przeczytałam komentarze i wybrałam się do architekta znalezionego na białej liście. Zaproponował cenę za sam projekt 10 500 zł. Może powinnam się targować, a tego nie umiem. Więc znowu spróbuję skorzystać jak ktoś radził z Oferteo. Na razie nie podjęłam ostatecznej decyzji. Muszę męża zagonić do narysowania planu domu jaki by nam pasował. Moje wymagania nie są księżycowe. Chciałabym mieć mały domek (tylko dla nas dwojga) ale ze względu na działkę - jest wąska, długa - musi być z pięterkiem.
Ale widzę, że mój problem z sąsiadami nie jest odosobniony. Niestety wredny sąsiad wszędzie się znajdzie. Mój też zagrodził część mojej działki i dopiero jak postraszyłam sądem i odszkodowaniem za bezumowne korzystanie z mojej nieruchomości powiedział, że jak zima się skończy to przestawi ogrodzenie. Pożyjemy, zobaczymy.
trzymam kciuki za słowność sąsiada.
a cena projektu... za taką cenę to opłaca Ci się nawet dojeżdżać i do mojego architekta. :)
szukaj szukaj tańszego projektanta, a w między czasie oglądaj inne plany i rysuj, rysuj. tak byś dała architektowi TWÓJ dom. A on niech to przełoży na język techniczny i budowlany.


teraz zaczynamy kolejne boje z sasiaami o media...nie chce straszyc ale to tez sa dobre przeboje !
hmmm, zajrzyj do mojego dziennika (jest w stopce) tam jest kilka zdań napisanych o moich bojach o media z innym sąsiadem.
Na moje szczęście sąsiad szybko pokazał na co go stać, a ja miałam możliwość uniknięcia takiego sąsiedztwa. i mam spokój.



Teraz będzie lżej- wioseczka, mniej ludności, mniej sąsiadów :) Choć tego się troszkę boję, bo ja lubię wśród ludzi być, w domu rodzinnym zawsze mieliśmy fajne relacje z sąsiadami, można było wyjżeć za płot i podczas grabienia trawy pogawędkę uciąć, a i dzieci małe w pobliżu były w naszym wieku, więc i zabawy się ciągle fajne wymyślało.
tak, życie w mieście ma swoje uroki....
ale mnie własnie strasznie drażni to że ledwo wyjdę na podwórko, a za płotem sąsiad krzyczy "cześć sąsiadka".

no i te samochody.
gdy wprowadzałam się tu gdzie mieszkam, na peryferiach miasta, po ulicach biegały zające, 300 metrów od domu rzeka... super
dziś, po 15 latach, wieś za miastem rozrosła się do dużego osiedla domów, po ulicy samochody jeżdżą z częstotliwością około co 30-40 sekund.
w weekendy, zwłaszcza rano - ruch jak na Marszałkowskiej. 300 metrów za moim domem są ogródki działkowe.
marzę o ciszy, o spokoju...



Coś takiego. To wizja architekta, nie będziemy chcieli tych pseudo relingów.
245568245569245570

Domek wygląda super. :)
masz rację, te relingi, zwłaszcza nad głównym wejściem, nie wyglądają interesująco.
w jakim stylu masz zamiar zrobić barierki??



Będziemy chcieli coś w stylu projektu Dom w jabłonkach z Archonu (http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-jablonkach/m50f51b2f1b0eb,2706,p).

Witamy, witamy :D

fajny projekt, jeśli mogę doradzić, jak będziecie tworzyć, zwróć uwagę aby znalazło się miejsce na pomieszczenie gospodarcze łatwo dostępne z mieszkania -byś mogła schować tam mopa, wiaderka i tym podobne gospodarcze rzeczy.





Wnętrza bardzo mi się osobiście podobają- marzyłam o schodach z salonu:D:D
he he schody w salonie to bardzo niepraktyczna sprawa. :D
ale ja też takie będę miała w domu, bo to jest piękne :)

MadziulaPM
01-03-2014, 12:34
Oj piękne schodki w centrum, piękne, jeszcze jeśli dodatkowo dopieszczone to jak w bajce:D
Musiałam iść na kompromis- schodki będą wysunięte lekko, będzie je wydać z salonu, jadalni, lecz ostatecznie schody powędrowały pod ścianę- lepiej z naturalnym doświetleniem, łatwiej będzie też "odciąć górę"- nie będzie tak tego widać. Zmniejszenie wielkości ciągów komunikacyjnych.
Dodatkowo jak dzieci podrosną, myślę,że będzie to lepsze rozwiązanie - schodki bliżej wejścia- tak pomyślałam przyszłościowo- będą mogły stwarzać wrażenie większej intymności przy wizytach przyjaciół czy połówek naszych dzieci:)
Choć z drugiej strony, będzie to trwało kilka lat tylko zanim wyfruną z domku:) A może uda się nawiązać dobre relacje z przyjaciółmi naszych dzieci?? ( marzenia ach, marzenia) :D:D
Ps. zwłaszcza jak wiek obojga na razie można policzyć na palcach jednej ręki - łącznie;)

luntrusk
01-03-2014, 13:05
Jakie Wy tu problemy macie - sami sobie je stwarzacie... Nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma.

wierka - sąsiad, który nie zgodził się na ciągnięcie przyłączy w jego działce bardzo dobrze zrobił. Ja bym zrobiła tak samo jak on. Od tego jest droga - nawet mając hektarowe działki. Chciałaś zrobić sobie dobrze kosztem sąsiada ale on mądry i się nie dał :) - bardzo dobrze :D

Co do płotu to nie wiem w czym problem?... Moi rodzice mieli kiedyś taki problem... Trzy miesiące rozmów nic nie przyniosły więc gdy sąsiad pojechał na wakacje usunęli płot, postawili nowy. Geodeta był wcześniej i wytyczył granice po rozebraniu płotu. Po co sąd? Nawet jak będzie wyrok to takie sprawy ciągną się latami... gdy nie ma ugody... Po tym co zrobili moi rodzice sąsiedzi mogli się tylko domagać zapłaty za zniszczone mienie. I się domagali - sądownie. Wyrok zapadł. Rodzice zapłacili grosze bo wcześniej zrobili zdjęcia starego płotu, który się rozwalał.... Bardzo szybko mieli nowy płot i większe pole :D I spokój na zawsze z sąsiadem ;)

wierka
01-03-2014, 13:28
Jakie Wy tu problemy macie - sami sobie je stwarzacie... Nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma.

wierka - sąsiad, który nie zgodził się na ciągnięcie przyłączy w jego działce bardzo dobrze zrobił. Ja bym zrobiła tak samo jak on. Od tego jest droga - nawet mając hektarowe działki. Chciałaś zrobić sobie dobrze kosztem sąsiada ale on mądry i się nie dał :) - bardzo dobrze :D

Co do płotu to nie wiem w czym problem?... Moi rodzice mieli kiedyś taki problem... Trzy miesiące rozmów nic nie przyniosły więc gdy sąsiad pojechał na wakacje usunęli płot, postawili nowy. Geodeta był wcześniej i wytyczył granice po rozebraniu płotu. Po co sąd? Nawet jak będzie wyrok to takie sprawy ciągną się latami... gdy nie ma ugody... Po tym co zrobili moi rodzice sąsiedzi mogli się tylko domagać zapłaty za zniszczone mienie. I się domagali - sądownie. Wyrok zapadł. Rodzice zapłacili grosze bo wcześniej zrobili zdjęcia starego płotu, który się rozwalał.... Bardzo szybko mieli nowy płot i większe pole :D I spokój na zawsze z sąsiadem ;)

Nie ja wymyśliłam sobie pociągnięcie prądu ze skrzynki, która stoi na działce sąsiada.
Tam gdzie chciałam pierwotnie stawiać dom to jest jedyne miejsce do którego można się wpiąć. Nie ma tam innej skrzynki czy słupa. I jest to własność ZE. I to Zakład Energetyczny wystapił z prośbą o możliwość przekopania jednego metra ziemi, by dotrzeć z kablem do drogi. Nie widzę tu żadnego mojego "robienia sobie dobrze kosztem sąsiada".
W naszym terenie jest to normalna procedura.

A co do płotu... nie mam zamiaru męczyć się z usuwaniem czyjegoś ogrodzenia. To ma zrobić właściciel. Nie będę im dawać szansy do wszczynania awantury i pretensji. Chcę to załatwić grzecznie, nawet jeśli będzie to z pomocą sądu.

Kejt_R
01-03-2014, 15:42
Nie ja wymyśliłam sobie pociągnięcie prądu ze skrzynki, która stoi na działce sąsiada.
Tam gdzie chciałam pierwotnie stawiać dom to jest jedyne miejsce do którego można się wpiąć. Nie ma tam innej skrzynki czy słupa. I jest to własność ZE. I to Zakład Energetyczny wystapił z prośbą o możliwość przekopania jednego metra ziemi, by dotrzeć z kablem do drogi. Nie widzę tu żadnego mojego "robienia sobie dobrze kosztem sąsiada".
W naszym terenie jest to normalna procedura.

A co do płotu... nie mam zamiaru męczyć się z usuwaniem czyjegoś ogrodzenia. To ma zrobić właściciel. Nie będę im dawać szansy do wszczynania awantury i pretensji. Chcę to załatwić grzecznie, nawet jeśli będzie to z pomocą sądu.

Słusznie Wierka, popieram. Czas przyzwyczajać społeczeństwo do zachowań cywilizowanych. Tylko współczuję Ci kontaktu z naszym niesprawnym systemem sądowniczym, Oby Ci to nie popsuło radochy z nowego domu.

kgbkoc
01-03-2014, 18:50
U nas dzisiaj geodeta i budowlańcy wytyczyli dom, we wtorek będzie wbita pierwsza łopata. Jak już ktoś pisał: Boże dopomóż !

_PAK_
01-03-2014, 19:55
Jeśli nie planujecie wprowadzać się w najbliższym okresie 2-3 lat może warto wstrzymać się z gazem aż inni nowi mieszkańcy wyrażą chęć podłączenia się. Jeśli w tej chwili zadeklarujesz się razem z nimi to po wybudowaniu gazociągu będziesz musiała z niego korzystać (w umowie określasz przewidywane zużycie gazu), w przeciwnym wypadku płaci się kary. No to u nas odpada, bo wcześniej jak za 5,6 a może 7 lat się nie wprowadzimy. Zatem podpinamy gaz przed zamiarem wprowadzenia się. Zatem jak to wygląda z zaprojektowaniem przyłącza do gazu? A jak sprawa wygląd z prądem i wodą? Zielona jestem :o

_PAK_
01-03-2014, 19:59
wierka Zdrówka! Dzięki za rady, każda jest cenna :)

_PAK_
01-03-2014, 20:02
U nas dzisiaj geodeta i budowlańcy wytyczyli dom, we wtorek będzie wbita pierwsza łopata. Jak już ktoś pisał: Boże dopomóż !
Trzymamy kciuki :) Powodzenia :wave:

domi2014
01-03-2014, 20:59
DO m*kasia
Nam adaptować będzie ta pracownia http://swiat-projektow.pl/ Bardzo miła Pani, znosi nasze telefony i e-maile o każdą pierdołę:confused: cena za adaptacje to z tego co pamiętam 2200 zł, załatwionego też mamy dzięki nim geodete i geologa... ale my na razie czekamy na projekt.

Lapeno
01-03-2014, 21:00
Domek wygląda super. :)
masz rację, te relingi, zwłaszcza nad głównym wejściem, nie wyglądają interesująco.
w jakim stylu masz zamiar zrobić barierki??

NIe wiem jeszcze co zrobimy. Zostało nam jeszcze trochę czasu.
Dzisiaj wybieraliśmy dachówkę. Będzie taka:

http://dach.roben.pl/produkt/monzaplus-2/monzaplus-trentino-angobowana/

wierka
01-03-2014, 21:17
Lapeno - he he fajne to, nie ma jeszcze domu, a Wy wybieracie dachówkę. :)

Ja też już 'wybrałam' dachówkę, o taką
http://www.budmar.pl/img/_prod/12/1257/piano_schieferschwarz_20110214_1894819831.jpg

wybierałam już rynny, drewno na elewację, płytki, podłogi i nawet farby do malowania wnętrz. :) :)


kgbkoc gratuluję i czekamy na pierwsze zdjęcia :)

MadziulaPM
01-03-2014, 23:15
Hejka!
Ja poszłam za radą Wierki i w Sweet Home3D właśnie przerysowałam mury i ustawiam, mebluję, wyznaczam ergonomiczne rozwiązania ( już wiem,że spiżarkę przeoraganizuję;))
Moze się komus przyda- fajna stronka na temat ergomonii w różnych pomieszczeniach, oraz ciekawostko odnośnie np. wysokosci mebli w kuchni:)
W tytule ergonomia kuchni, lecz w praktyce w całym domku, spiżarka, jadalnia etc (http://www.jtprojekt.com.pl/index.php/ct-menu-item-23).
Ergomonia łazienkowa (http://anasthadesign.com/zasady-urzadzania-lazienki/)

Kejt_R
02-03-2014, 05:56
Lapeno - he he fajne to, nie ma jeszcze domu, a Wy wybieracie dachówkę. :)

Ja też już 'wybrałam' dachówkę, o taką
http://www.budmar.pl/img/_prod/12/1257/piano_schieferschwarz_20110214_1894819831.jpg

wybierałam już rynny, drewno na elewację, płytki, podłogi i nawet farby do malowania wnętrz. :) :)


kgbkoc gratuluję i czekamy na pierwsze zdjęcia :)

Haha, ja też już wybrałam dachówkę, podobną do tej, tylko kładzioną na przemian i jeśli się uda to jaśniejszy odcień :D
Strasznie nie lubię tych tradycyjnych z farfoclem z jednej strony, wolałabym już marsylkę.
Oprócz tego mam pomysł na podłogi, resztę zostawiam na później.

AggaM
02-03-2014, 08:11
Idka- my właśnie robiliśmy podobnie jak pisze Kejt_R- porównywaliśmy poniesione przez ludzi koszty za dom podobny do naszego. Udało nam się znaleźć dziewczynę, która wybudowała dom na bazie naszego projektu- tzn wersję wcześniejszą, ale zbliżoną do naszej, zaprosiła nas do siebie, zobaczyliśmy budowę. Jej SSZ kosztował 145 tyś, ale buduje w kieleckim, jednak cenowo taniej niż w Krakowie, więc musimy założyć większą kwotę,z tym że odchodzi nam kominek, dach mamy dużo prostszy, więc może w 150 tyś SSZ się zmieścimy. Nasz domek jest mały- niecałe 102 m2 użytkowej, 164 z pom gosp i garażem. Powodzenia.

Wierka- u nas też duży ruch przy ulicy- mieszkam akurat 7 m od niej... masakra i jest tak jak piszesz 15 lat temu a teraz to przeskok... dlatego działka na której się budujemy jest bardzooo daleko od gł drogi, będzie ciszej... ufff

Dużo piszecie, ja nie siedzę regularnie na forum, ale w wolnej chwili śledzę:)

Piękne dachówki, my jeszcze się nie zdecydowaliśmy...

Dla tych co rozpoczynają wykopy- udanej pogody życzę i szybkich prac, bez niespodzianek pod powierzchnią:) i relacji zdjęciowych jestem głodna!

monika&bartek
02-03-2014, 09:46
Jak tak czytam wasze przeboje to się cieszę, że nie mam sąsiadów obok. Z tej strony której budujemy będziemy pierwszym domem. Co do mediów, słup mamy w granicy działki więc z podłączeniem prądu nie było problemu, gorzej woda, nie ma skąd pociągnąć i robimy odwiert pod drogą. Na szczęście już czekamy na projekt przyłącza i będziemy działać. Niestety wszystko musieliśmy załatwić przed budową właśnie ze względu na to, że nie będziemy mieć sąsiadów z naszej strony drogi

m*kasia nam tyle nasz architekt powiedział, że to za samą adaptację, ale to niestety zupełnie inny region niż Twój. Do tego dochodzi kupno projektu więc cenowo wcale tak tanio nie wychodzi

Lapeno bardzo ciekawy projekt. Macie już pomysł co zrobić z tymi relingami?

_PAK_ świetny projekt wybraliście! Powodzenia w budowaniu no i dużo cierpliwości

wierka eh ale masz sąsiada. Trzymam kciuki żeby wszystko poszło sprawnie i sąsiad dał się jednak przekonać do polubownego załatwienia sprawy. Oby obeszło się bez sądu

kgbkoc powodzenia i pogody :)

Kejt_R
02-03-2014, 11:37
Hejka!
Ja poszłam za radą Wierki i w Sweet Home3D właśnie przerysowałam mury i ustawiam, mebluję, wyznaczam ergonomiczne rozwiązania ( już wiem,że spiżarkę przeoraganizuję;))
Moze się komus przyda- fajna stronka na temat ergomonii w różnych pomieszczeniach, oraz ciekawostko odnośnie np. wysokosci mebli w kuchni:)
W tytule ergonomia kuchni, lecz w praktyce w całym domku, spiżarka, jadalnia etc (http://www.jtprojekt.com.pl/index.php/ct-menu-item-23).
Ergomonia łazienkowa (http://anasthadesign.com/zasady-urzadzania-lazienki/)

Bardzo interesujące artykuły o ergonomii. Niestety po lekturze okazało się, że dla lepszej ergonomii projektowanej kuchni powinnam zostać mańkutem :D :)))))
Dzięki!

Sztuczki Jedi
02-03-2014, 13:12
Lapeno - he he fajne to, nie ma jeszcze domu, a Wy wybieracie dachówkę. :)

Ja też już 'wybrałam' dachówkę, o taką
http://www.budmar.pl/img/_prod/12/1257/piano_schieferschwarz_20110214_1894819831.jpg

wybierałam już rynny, drewno na elewację, płytki, podłogi i nawet farby do malowania wnętrz. :) :)



kgbkoc gratuluję i czekamy na pierwsze zdjęcia :)



Dachówka fajna, ale w tym domku jeszcze fajniejsze jest wyjście na ogród. :lol2::lol2:

Wojak65
02-03-2014, 16:01
Lapeno tez będę miał identyczna dachówkę tylko czarna :)
Dzisiaj nawet rozmawiałem o niej z moja ekipa i mam tylko nadzieje ze nie będzie ona widoczna ze stratosfery jak mocno słonce przyświeci :lol2:

Tez chciałem taką grafitową płaską z BRAAS'a ale wycena mnie zabiła...

Kejt_R
02-03-2014, 16:12
Lapeno tez będę miał identyczna dachówkę tylko czarna :)
Dzisiaj nawet rozmawiałem o niej z moja ekipa i mam tylko nadzieje ze nie będzie ona widoczna ze stratosfery jak mocno słonce przyświeci :lol2:

Tez chciałem taką grafitową płaską z BRAAS'a ale wycena mnie zabiła...

Długo poszukiwałam dachówki płaskiej, której cena nie spowoduje u mnie zeza rozbieżnego. Znalazłam, francuską Imerys HP10. Wydajność 10 sztuk / m2, dlatego cenowo wychodzi lepiej od innych tego typu. Czytałam dobre opinie na jej temat, nawet tu gdzieś na forum. A najlepszą cenę dotychczas wyśledziłam na Allegro.
Konkretniej cenowo będę się orientować bliżej czasu zakupu, ale wstępnie nie wygląda to tragicznie w porównaniu z innymi dachówkami.

Kejt_R
02-03-2014, 16:23
Fakt, wyjście genialne ! :D

_PAK_
02-03-2014, 16:56
Witam :)


A my przeglądaliśmy dzisiaj ponownie projekty i zamiast Domu w jabłonkach do gustu przypadł nam Noelia http://www.domplan.pl/Noelia_Mirror/Noelia.html
Coś musimy wzgędnie wybrać, żeby na czymś bazować przy rozmowach z projektantami :p

idka
02-03-2014, 18:47
Tu Idka - pozdrawiamy forumowiczów! Dzięki z góry za rady...
Zazdroszczę tym, którzy mieli czas się przygotować do budowy. My podjęliśmy decyzję pod wpływem impulsu poprzedzonego depresją... Teraz widzę, jak bardzo jesteście do przodu z wiedzą na temat budowy. nie wiem, czy uda nam się nadążyć, bo mam wrażenie, że truchtamy w miejscu. Dlatego też z góry dziękuję za cierpliwość w tłumaczeniu "oczywistychoczywistości".

manitou
02-03-2014, 18:47
Witam,

W piątek odebraliśmy PnB, ekipa budowlana i kierbud już wybrani, teraz jeszcze tylko formalności kredytowe i zaczynamy :). Budujemy w okolicach Cieszyna. Projekt to C256L Gładki http://projekty.muratordom.pl/projekt_gladki,2230,0,0.htm?mirror=yes

Kejt_R
02-03-2014, 18:49
Witam :)


A my przeglądaliśmy dzisiaj ponownie projekty i zamiast Domu w jabłonkach do gustu przypadł nam Noelia http://www.domplan.pl/Noelia_Mirror/Noelia.html
Coś musimy wzgędnie wybrać, żeby na czymś bazować przy rozmowach z projektantami :p

Fajny taki na trzy strony świata, bardzo "pakowny". Ja bym zmniejszyła nieco kąt nachylenia dachu i podniosła ściankę kolankową. Można by zawalczyć jeszcze o wejście do gabinetu na parterze. Góra wykorzystana na maksa :)
Zwarta bryła prawie na planie kwadratu to świetny pomysł. Mój będzie podobnego kształtu.

Kejt_R
02-03-2014, 18:58
Tu Idka - pozdrawiamy forumowiczów! Dzięki z góry za rady...
Zazdroszczę tym, którzy mieli czas się przygotować do budowy. My podjęliśmy decyzję pod wpływem impulsu poprzedzonego depresją... Teraz widzę, jak bardzo jesteście do przodu z wiedzą na temat budowy. nie wiem, czy uda nam się nadążyć, bo mam wrażenie, że truchtamy w miejscu. Dlatego też z góry dziękuję za cierpliwość w tłumaczeniu "oczywistychoczywistości".

Idka, spokojnie. Moje przygotowania to głównie czytanie różnych wątków na tym forum od jakichś 3 miesięcy, więc i Wy nadążycie. Zaczęłam od genialnego wątku pt "czego nie zrobilibyście ..." (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?18808-Czego-w-urz%C4%85dzaniu-domu-nie-zrobiliby%C5%9Bcie-ponownie&highlight=czego+zrobiliby%C5%9Bcie) i kilku innych, które wydały mi się ważne. Ale też trochę po macoszemu, jak to laik.
Im dalej w las tym więcej drzew, ale jestem dobrej myśli.

Dziekanows
02-03-2014, 18:58
No to u nas odpada, bo wcześniej jak za 5,6 a może 7 lat się nie wprowadzimy. Zatem podpinamy gaz przed zamiarem wprowadzenia się. Zatem jak to wygląda z zaprojektowaniem przyłącza do gazu? A jak sprawa wygląd z prądem i wodą? Zielona jestem :o

No to narazie gaz sobie darujcie. Zainteresujecie się na ok dwa lata przed wprowadzeniem. Z prądem gorzej bo do budowy będzie potrzebny ale płacić rachunki za przyłącze budowlane to wyjdzie mega drogo. Może macie jakiegoś sąsiada blisko żeby od niego pociągnąć prąd na podliczniku i się rozliczać. Najlepiej zapytajcie o warunki w ZE obsługującym ten rejon. O wodociąg trzeba spytać w Urzędzie Gminy. Tam gdzie się będziecie budować jest MPZP czy trzeba występować o WZ ?

_PAK_
02-03-2014, 19:46
Fajny taki na trzy strony świata, bardzo "pakowny". Ja bym zmniejszyła nieco kąt nachylenia dachu i podniosła ściankę kolankową. Można by zawalczyć jeszcze o wejście do gabinetu na parterze. Góra wykorzystana na maksa :)
Zwarta bryła prawie na planie kwadratu to świetny pomysł. Mój będzie podobnego kształtu.

Czytałam juz trochę o tym projekcie i 90% budujących podnosi ściankę kolankową właśnie, my szukamy czegoś na wzór...projeky robimy indywidualnie :rolleyes:
A domek na kształt kwadratu bo mamy wąską działkę, szeroka na 20m i długą ale ze spadem ku tyłowi.

_PAK_
02-03-2014, 19:55
No to narazie gaz sobie darujcie. Zainteresujecie się na ok dwa lata przed wprowadzeniem. Z prądem gorzej bo do budowy będzie potrzebny ale płacić rachunki za przyłącze budowlane to wyjdzie mega drogo. Może macie jakiegoś sąsiada blisko żeby od niego pociągnąć prąd na podliczniku i się rozliczać. Najlepiej zapytajcie o warunki w ZE obsługującym ten rejon. O wodociąg trzeba spytać w Urzędzie Gminy. Tam gdzie się będziecie budować jest MPZP czy trzeba występować o WZ ? Darujemy sobie gaz, darujemy....wstępnie z mężem doszliśmy do wniosku, że w tym roku nie wyrobimy się z fundamentami, pewnie 2015 to będzie rok wbicia pierwszej łopaty, a ten rok papierówka. Przyłącze prądu zatem przed budową wykonamy. Sąsiadów póki co brak..U nas jest MPZP...czekam właśnie na wypis i wyrys do projektu

domi2014
02-03-2014, 20:26
Dachówka fajna, ale w tym domku jeszcze fajniejsze jest wyjście na ogród. :lol2::lol2:

Nie chciałabym zaspana, wyjść odetchnąć świeżym powietrzem... aczkolwiek szybko bym się przebudziła z twarzą w ziemi:rolleyes:

lart_2
03-03-2014, 07:40
Witam,
Nadszedł czas żeby się trochę pochwalić zaawansowaniem budowy i wrzucić kilka zdjęć :) Sorki ale jakoś nie wychodzi mi wrzucanie fotek to podaje linki do zdjęć :)

zalewanie fundamentów 30.01.2014
- http://zapodaj.net/945ed0575ffbb.jpg.html -
- http://zapodaj.net/af8818faa9dc7.jpg.html

wymurowane bloczki fundamentowe - 10.02.2014
- http://zapodaj.net/e09c286cc35cb.jpg.html
- http://zapodaj.net/3632cb77da8b9.jpg.html

po zagęszczeniu zabezpieczenie przed deszczem - 12.02.2014
- http://zapodaj.net/9704fc2722ce1.jpg.html
- http://zapodaj.net/0cdedb1c13bbd.jpg.html

kanalizacja - 13.02.2014
- http://zapodaj.net/893ee90581b01.jpg.html

ocieplenie fundamentów - 15.02.2014
- http://zapodaj.net/e1718f45c0396.jpg.html

chudziak - 17.02.2014
- http://zapodaj.net/2bd986c38e4d6.jpg.html

2 dzień murowania parteru - 22.02.2014
- http://zapodaj.net/8e81bcd828468.jpg.html
- http://zapodaj.net/eed81fb54c87a.jpg.html
- http://zapodaj.net/01e7ca5848970.jpg.html

murowanie c.d - 26.02.2014
- http://zapodaj.net/ccff11a052e01.jpg.html
- http://zapodaj.net/d1670de202442.jpg.html

murowanie c.d - 01.03.2014
- http://zapodaj.net/01eb9d6a7ccf1.jpg.html
- http://zapodaj.net/f4ee324b3025d.jpg.html
- http://zapodaj.net/a808aefe9f6a3.jpg.html

i tak to na tą chwile wygląda, jak dobrze pójdzie to do końca miesiąca powinno być skończone :)

m*kasia
03-03-2014, 11:11
lart_2 Oj marzy mi się takie tempo :rolleyes:
Ale cóż, będzie powolutku do przodu ;)

P-6
03-03-2014, 11:16
Witam wszystkich :bye:

My mamy już projekt - właśnie czekamy na wydanie PnB

Projekt indywidualny - parterówka - bez piwnicy i bez użytkowego poddasza - ale poddasze będzie naszym strychem ( ponad 60 pełnych metrów na graty) - nasza stodoła :wiggle:

140 metrów + garaż ze składzikiem 29 metrów

Mamy już wstępnie wybraną ekipę - w grę wchodzi opcja - stan pod klucz (wiadomo VAT mniejszy) a dodatkowo korzystamy z naprawdę fajnych zniżek ekipy u dostawców - przekonałem się już po wycenie dachu (ponad 300 metrów blacha płaska na rąbek stojący)...

Planujemy rozpoczęcie na koniec wakacji - terminy u ekipy - a i nam to pasuje w czasoprzestrzeni

WIZUAL

245937

Marcuss85
03-03-2014, 13:14
monika&bartek dokładnie to w boguszowicach starych :)

Kejt_R
03-03-2014, 13:42
Ale fajnie, że tak przybywa domu, pogoda jak na zamówienie .

monika&bartek
03-03-2014, 17:03
lart_2 pięknie Wam ten dom rośnie, oby tak dalej :)

P-6 ciekawy projekt, strasznie długi dom. Masz może rzut jak będzie wyglądać wszystko w środku?

Marcuss85 my w Szczerbicach :)

pochwalę się, że na przszły wtorek jesteśmy umowienie z geodetą na wytyczenie domu i przyszła środa lub czwartek pierwsze wbicie łopaty ! :wiggle: a potem mam nadzieję pójdzie jak u larta

idka
03-03-2014, 17:56
zgodnie z sugestią Kejt czytam wątek " Czego żałujemy...". Tak, to bardzo dobry wątek!

Projekt się jeszcze tworzy, okazało się, że na mojej wymarzonej działce jest sucho (las wyciąga wode), więc możemy zrobić piwnicę, którą zawsze chcieliśmy mieć, bo działka mała i charakter zbieraczy (niestety mój - czyli "nie wyrzucaj tego mebelka, może sie da przemalować, przerobić, przykleić - do wyboru).
Im więcej czytam, tym więcej znaków zapytania... Podstawowy - z czego budować... Po tym wątku o błędach na budowie przerzucam się na materiały budowlane :) Pozdrawiam forumowiczów, zaglądam cały czas i podziwiam tempo waszych prac.

lart_2
03-03-2014, 20:00
P-6 - jakiego producenta blachę będziecie kłaść na dach ?
My tez będziemy mieć rąbek ale nie wiemy co wrzucić, Bud-Mat, Ruukki, Pruszyński .............. za dużo tego na rynku