PDA

Zobacz pełną wersję : Baterie termostatyczne - czy mogę zastosować przy kotle dwufunkcyjnym?



ABC222
08-02-2014, 12:08
Witam

Posiadam w domu dwufunkcyjny kocioł gazowy Vaillant, bez zasobnika na wodę - po prostu wisi sobie na ścianie, ogrzewa dom i jednocześnie wodę pitną.
Jest to więc kocioł przepływowy. Pytanie - czy w takim przypadku mogę zamontować sobie w łazienkach i kuchni baterie termostatyczne? Czy zdadzą egzamin? Nie mam żadnego obiegu wody, pompy typu grundfos czy innej - po prostu jak odkręcam ciepłą wodę muszę trochę zaczekać aż piec w piwnicy ją ogrzeje i dotrze do łazienki, co trwa przeważnie kilkanaście-kilkadziesiąt sekund.

z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam

gersik
09-02-2014, 10:05
Moim zdaniem przy kotłach gazowych nie ma sensu ich montować bo tem. wody ustawisz dość precyzyjnie na kotle. W kotle na paliwo stałe tak, ponieważ aby uzyskać większą sprawność musza pracować na wyższych parametrach.

ABC222
09-02-2014, 12:32
Moim zdaniem przy kotłach gazowych nie ma sensu ich montować bo tem. wody ustawisz dość precyzyjnie na kotle. W kotle na paliwo stałe tak, ponieważ aby uzyskać większą sprawność musza pracować na wyższych parametrach.

czyli aby przyspieszyć czas dopływu ciepłej wody do baterii tak naprawdę pewnie pozostaje montaż jakiegoś obiegu z pompą cyrkulacyjną?

Łukasz80
09-02-2014, 14:52
czyli aby przyspieszyć czas dopływu ciepłej wody do baterii tak naprawdę pewnie pozostaje montaż jakiegoś obiegu z pompą cyrkulacyjną?

...lub dodatkowo podgrzewacz elektryczny gdzieś blisko baterii (o ile jest miejsce, żeby go schować)
Jest właśnie dyskusja na ten temat na forum....